Sada je: čet 25 lip, 2026 3:42 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 431 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sljedeća
 Što trenutno čitate? 
Autor/ica Poruka
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Što trenutno čitate?
Marsoni je napisao/la:
Tužno ali ja ne volim čitat knjige... šteta što nisam nesljedio od buraza da puno čitam...


jao jao,sram te bilo [-X

:mrgreen: zezam se,al ne kužim zakaj ljudi ne vole čitati. :?:

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


sri 19 ožu, 2008 2:46 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Što trenutno čitate?
alien she je napisao/la:
al ne kužim zakaj ljudi ne vole čitati. :?:

pa navikli su se na brzi tempo otkrivanja radnje preko serija i filmova... dok citas knjigu sve je to sporije... nekima je to prevelika mana

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 19 ožu, 2008 9:28 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: Što trenutno čitate?
Pa onda nek idu na tecaj brzog citanja. :)

Znate ono:

Isao sam na tecaj brzog citanja.
Tamo smo vjezbali brzo citanje, dobili smo za vjezbu neku knjigu
Rat i mir i morali smo je procitati za 10 min.

Radi se o Rusiji.


:lolsmjeh:

Edit:
i ja vjezbam brzo citanje i imam knjigu ' T. Buzan : brzo čitanje ' i ono gore je samo shala. :mrgreen:

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


pet 21 ožu, 2008 4:34 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Što trenutno čitate?
modesty blaise je napisao/la:
"I took a course in speed reading... and was able to read War and Peace in twenty minutes. It's about Russia"

Woody Allen

:lolsmjeh: :lolsmjeh:



Evo to ti je to...
Ma čitanje je ok

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


pet 21 ožu, 2008 4:36 pm
Profil
luda baba
luda baba
Avatar

Pridružen/a: čet 30 kol, 2007 11:53 pm
Postovi: 1471
Lokacija: Middle-Earth
Post Re: Što trenutno čitate?
jos uvijek citam Zagorku (i citat cu je jos par mjeseci, kad dovrsim Tajnu Krvavog mosta, a pri kraju sam, ostaje mi jos par njezinih knjiga od po 800 str. koje MORAM procitat)

Toril Moi: Seksualna/tekstualna politika

_________________
slika


pet 21 ožu, 2008 7:45 pm
Profil ICQ
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Što trenutno čitate?
Ivan Aralica - Tajna Sarmatskog Orla

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 26 ožu, 2008 11:32 pm
Profil ICQ
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Što trenutno čitate?
Arthur c. Clarke & Stephen Baxter - Oluja sa Sunca

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 05 svi, 2008 10:06 pm
Profil ICQ
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Što trenutno čitate?
Nisam htio otvarati slicnu temu, pa pitam: @Bobo, da li u ovoj temi dozvoljeno i komentiranje knjiga koji drugi citaju, a ne samo postovi u stilu "sto radimo trenutacno" (ako ovo drugo - onda cu vjerojatno prebaciti svoje post i eventualne komentare u novu temu u svom kutku, tipa "Rasprave o knjigama") ...

Ja ne citam puno SF.
Do sada jesam procitao nesto SFa i za nijednu SF knjigu mi nije zao sto sam je procitao. Vec par godina nisam procitao nista novo.
Kad bih poceo ici na dugotrajna putovanja (gdje u avionu/vlaku umirem od dosade) ili kad bih ostao bez kompa - to bi se drasticno promjenilo :)

Od onog sto jesam i cega se mogu sjetiti:
Prve 3 Odiseje od Arthura Clarkea - netko je na Forumu spominjao da je Clark "mainstream" :lol: ali meni su se te knjige zaista svidjele, pogotovo prva i donekle druga... treca je OK, a 4. namjeravam jednom procitati...

Integralna stabla od Larry Nivena - nije nesto uberzanimljivo, ali je okej... zanimljiv opis civilizacija po nekakvih asteroidima, sumama u svemiru, ogromnim stablima koja lice na integrale i sl.. :)

Sfera od M.Chichtona - isto nije bila losa, mozda jedina knjiga koju sam prvo procitao a tek onda pogledao filmsku verziju :)

Neka knjiga o putovanju kroz vrijeme (koju ne mogu trenutacno naci da vidim.. ostavljam to za nove postove)

itd

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 svi, 2008 10:32 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Što trenutno čitate?
U zadnjih godinu dvije, poceo sam citati hrpu knjiga (ne SF niti fikciju opcenito), ali skoro nijednu nisam procitao do kraja, uglavnom pocnem do negdje 30-50 stranica i vise mi se ne da (jednu sam cak i procitao do kraja na moru ljetos, jer nisam stalno bio za kompom :) )
Dao sam sam sebi obavezu, da ukoliko je neka knjiga dobra, da cu je procitati do kraja!

Trenutacno sam poceo citati Umijeće Ratovanja od Sun Tzu-a,
Obrada je od John Milforda (300+ stranica) koja je podjeljena u 3 djela - uvod u kinesku kulturu i povijesni kontekst, zatim 13 orginalnih poglavlja bez komentara, i na kraju ista ta poglavlja s komentarima, objasnjenjima i sl...
Uspio sam konacno zavrsiti s povijesnim kontekstom :D

Da ostanem mrvicu SFican, knjiga se vise puta spominje u Star Treku gdje je to jedna od obaveznih knjiga na Starfleet akademiji (barem tako pise na Memory Alpha ;) )

---

Nakon toga razmisljam (od tih 50ak knjiga koje samo skupljam po ladicama :oops: ) procitati nesto od sljedeceg:

Stephen R. Covey - 7 navika uspjesnih ljudi
D.Goleman - Emocionalna Inteligencija
Aleksandar Dragaš - Trening za umiranje

Je li netko citao neku od tih knjiga? Pa da mi da koji savjet koju od njih se isplati ili ne isplati procitati?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 svi, 2008 11:08 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: Što trenutno čitate?
BrickTop je napisao/la:
Arthur c. Clarke & Stephen Baxter - Oluja sa Sunca


Ajd ak ti se da, napisi kad procitas neki post sa spoilerima kako zavrsava knjiga, ja sam procitao prvi dio (Oko vremena) i bio mi je super, a poceo sam citati i Oluju sa Sunca, al mi je bila nekak dosadna pa sam uskoro prestao, a zanima me kak zavrsava


Inace ja sad citam Dreamsongs od G.R.R. Martina

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 06 svi, 2008 1:00 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Što trenutno čitate?
MacGyver je napisao/la:
BrickTop je napisao/la:
Arthur c. Clarke & Stephen Baxter - Oluja sa Sunca

Ajd ak ti se da, napisi kad procitas neki post sa spoilerima kako zavrsava knjiga, ja sam procitao prvi dio (Oko vremena) i bio mi je super, a poceo sam citati i Oluju sa Sunca, al mi je bila nekak dosadna pa sam uskoro prestao, a zanima me kak zavrsava


Mali Spojler:

Na prijedlog Entiteta Aristotela, ljudi grade štit u zemljinoj orbiti, tj. točki L1, materijal za izradu štita je neka vrsta stakla sa Mjeseca, znači cijeli projekt ide sa Mjeseca. Po završetku štita, njime upravlja novi entitet "Atena".
Veći gradovi grade kupole oko grada radi dodatne zaštite. Iz polja asteroida tj. u polju asteroida su skrivene Oči koje sadistički promatraju ljude kako se koprcaju u pokušaju obrane. Kada je Oluja konačno udarila i prošla, tek tada je slijedio još jedan udar visoko energetskih čestica protiv kojih štit nebi djelovao. Naravno ljudi sve prežive uz gubitak od 10% stanovništva.
Za kraj imamo otvaranje Lifta koji ide u svemir, smješten je u oceanu blizu Australije (Pertha). Dok istodobno tri entiteta odlaze do sustava Altari odakle potječe neka druga rasa i to završava sljedećim razgovorom.
"Opet smo svjesni", rekla je prva osobnost, izrazivši očito.
"Jupi! Kakva vožnja!", rekla je razdragano druga.
"Netko nas promatra!", primijetila je treća.


Sve u svemu nisam previše zadovoljan drugom knjigom, očekivao sam da ću više saznati o Prvorođenima i objašnjenju događaja iz prve knjige.

Ako je još netko pročitao obje knjige mogli bi nekada porazgovarati o njima.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 06 svi, 2008 9:26 am
Profil ICQ
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Što trenutno čitate?
Richard Morgan - DIGITALNI ugljik

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 19 svi, 2008 1:49 pm
Profil ICQ
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pet 23 stu, 2007 12:48 pm
Postovi: 763
Lokacija: Galaksija Pivska pjena, pod šankom
Post Re: Što trenutno čitate?
Zadnji Potter (smijte se, ali....hehehehe)
Usput ponovo pročitavam "Federation"; "Kratku povijest vremena" od Hawkinga, "Kozmos" od Sagana.

Sun-Tzu je uvijek tu negdje... iskreno...kao i "Knjiga pet prstenova" od Musašija....tu se uvijek nađe neka pametna za duuuuuboko razmišljanje.

Btw, Luce, ak nisi, preporučam "Zen i umjetnost održavanja motocikla" od Pirsiga. Jedna vječito dobra knjiga, koju sam pročitao desetak puta, ali mi je trenutno na posudbi kod tipa do kojeg nemrem doć...grrrrrrrrrrr

_________________

Confusion wil be my Epitaph!


pon 19 svi, 2008 2:32 pm
Profil
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Što trenutno čitate?
bohumil hrabal-i served the king of england
jako je fora :D

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


uto 29 srp, 2008 8:39 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Što trenutno čitate?
...čitam ''Zmajev zlatni svitak'' ...zbirku SF-a koja se je dobila na Sferakonu ove godine...

...jel još netko to čitao /pročitao?

...koja je najbilja priča?

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 10 kol, 2008 12:18 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 431 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan