|
Sada je: čet 25 lip, 2026 8:24 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
| Autor/ica |
Poruka |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Ja kao i obicno necu odmah odgovorit na temu jer zelim cut vase misljenje , ali to je zbog toga jer u ovom textualnom dijelu (ne anketi) zelim zbat sta bi vi ucinili na mjestu kapetanice , jer odluka je ipak teska i zahtjeva razmisljanje 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 30 ruj, 2009 5:43 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Glasao sam za NE, jer ako bi zaobilazili Borga, nikad ne bi došli kući... dakle ili se smjestiti na neki planet, ili riskirati...
A Janeway je u stvari mogla krenuti prema bajoranskoj crvotočini... čini mi se da do nje ima manje puta, a ona nije morala znati da je u međuvremenu počeo rat...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 30 ruj, 2009 5:45 pm |
|
 |
|
Felis Minor
Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm Postovi: 2937 Lokacija: Heterotopija <3 Opis Stanja: namjerila se kosa na brus Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Hm, Chakotay je dobro argumentirao da savezom Voyager omogućuje Borgu daljnje destruktivno djelovanje, ali pitanje je što bi učinila vrsta 8472, bi li onima koji su asimilirani nakon saveza nanijela još veću štetu nego Borg jer ona uništava, a Borg pokorava, ali ne može se reći da radilice nemaju i kakvu korist od toga - strašno su moćne, rade na usavršavanju... Mislim da je Dašo nabrajao koristi od kolektiva, iako ja veoma cijenim individualnost. Ne znam odgovoriti na pitanje iz ankete jer je to biranje između dva zla - Borga i vrste 8472.
_________________ Miruj u njih. Kako znadu rade, a da znadu, bilo bi ih sram; želi radje, grudi kad ohlade, da ne bude tako nam.
Hugo Badalić, Otkud pjesan?
|
| sri 30 ruj, 2009 5:51 pm |
|
 |
|
nešt po svom izboru
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Točkica je napisao/la: Ne znam odgovoriti na pitanje iz ankete jer je to biranje između dva zla - Borga i vrste 8472. Točkice mislim da si fulala ponatu ovoga...jer pitanje je opcenito vezano na put kuci...da li je Katica trebala zaobilaziti podrucje Borga?...a ne da li je trebala postic s njim savez?
Šta se mene tice...nikako nije trebala zaobilaziti to područje. No najveca nelogicnost(glupost) u cijelom Voyageru je ta da zašto Katica nije krenula prema Gami i crvotocini??? Put je zasigurno kraci.
_________________

Citat: 25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
|
| sri 30 ruj, 2009 6:09 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Cekaj da bi obilazila taj put koliko bi to trajalo ? I druga stvar kako bi se moglo obici kad cijelo vrijeme sire svoj teritoriji ?
_________________
|
| sri 30 ruj, 2009 6:15 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Data je upravu ali nema veze tockica nek i prosiri temu Istina da janeway nije znala za bajoransku crvotocinu ali kao sta ti cvicek kazes i tu ima zamka , kao i pitanje dal je bolje ici na sigurno ali u nepoznato ili u poznato bar malo ali totalno nesigurno , di je profit veci ali greski nesmije biti 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 30 ruj, 2009 6:15 pm |
|
 |
|
nešt po svom izboru
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
4 od 1 je napisao/la: Cekaj da bi obilazila taj put koliko bi to trajalo ? I druga stvar kako bi se moglo obici kad cijelo vrijeme sire svoj teritoriji ? Nezna se tocno koliko bi taj put trajao, no trajao bi pre pre dugo. Da i nebi se bas moglo obici Borga. 7/9 u jednoj epki spominje i pokazuje u astronomskom laboratoriju teritorij Borga, te njihove transwarp kanale, koji se proteze kroz sve kvadrante. Od Delte do Alfe tako da i da su isli zaobilazit dosli bi na isto...captain je napisao/la: Istina da janeway nije znala za bajoransku crvotocinu ali kao sta ti cvicek kazes i tu ima zamka , kao i pitanje dal je bolje ici na sigurno ali u nepoznato ili u poznato bar malo ali totalno nesigurno , di je profit veci ali greski nesmije biti  Ha?..kak nije znala. U vrijeme kad je Voyager počeo(nestao) vec je ta crvotocina bila otkrivena ako se ja ne varam. Crvotocina je otkrivena odmah u prvim epkama DS9-a a Voy pocinje 2 godine poslije...tak da
_________________

Citat: 25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
|
| sri 30 ruj, 2009 6:36 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Joj moj zajeb  , nije znala da je rat na podrucju di je crvotocina , e sad ga provalih gadno s tim janewayenim "neznanjem" 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 30 ruj, 2009 6:39 pm |
|
 |
|
nešt po svom izboru
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
captain je napisao/la: Joj moj zajeb  , nije znala da je rat na podrucju di je crvotocina , e sad ga provalih gadno s tim janewayenim "neznanjem"  Hehe...ja se vec zacudio. Da, nije znala da je rat, al mislim da bi rat do onda vec zavrsio.
_________________

Citat: 25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
|
| sri 30 ruj, 2009 6:41 pm |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Mislim da bi ti bilo važnije pitanje dali je pametan potez to što je Janewayica sklopila savez s Borgom od toga dali proći kroz Borgov teritorij ili ne. Za pitanje dali proći kroz Borgov teritorij odgovor bi naravno trebao biti da, ali što se tiče saveza s Borgom to je već malo teže pitanje. Kod tog pitanja su najveći problem posljedice takvog razvoja događaja koje i sami znamo koje su bile. Vrsta 8472 nakon gubitka od Borga planirala invaziju na Federaciju, te naravno nastavak Borgove asimilacije različitih civilizacija, tako da bi ovdje glavno pitanje trebalo biti baš kako je točkica spomenula koje je "zlo" veće, Borg ili Vrsta 8472? Moj odgovor bi bio Borg upravo zbog ovog citata: "In their collective state, the Borg are utterly without mercy, driven by one will alone: the will to conquer. They are beyond redemption, beyond reason." Tako da se s Borgom ne može pregovarati, sporazumjevati. Oni imaju samo jedan cilj, program. Filozofija im se zasniva samo na jednoj stvari, a to je usavršavanje sebe. Dok im to ide u korist koristit će resurse drugih civilizacija, onog trenutka kad više neće imati koristi od njih samo će ih asimilirat... to je jednostavno tako. Za razliku od njih vrsta 8472 ipak drugačije rezonira kao što kasnije vidimo kroz nastavke Voyagera. S njima se može pregovarat, s njima se može sporazumjevat i može ih se postići obostrani dogovor.
I sad se vračamo na sam početak i na pitanje dali prolazit kroz Borgov teritorij ili obilazit ga. Odgovor je naravno da proći ga ali moje mišljenje je ne u savezu s Borgom, već baš suprotno s vrstom 8472. Jest da je u trenutnoj situaciji to izgledalo kao nemoguće, ali vjerujem da su to uz malo veći trud mogli postići... a posljedice vjerujem da bi bile pozitivnije nego kod saveza s Borgom...
_________________
|
| sri 30 ruj, 2009 7:02 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Ali tada je vrsta 8472 ipak izgledala kao veca prijetnja 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 30 ruj, 2009 7:07 pm |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
captain je napisao/la: Ali tada je vrsta 8472 ipak izgledala kao veca prijetnja  Da naravno... ali su isto tako imali vrlo malo informacija o toj vrsti. Jedino što su znali saznali o njima saznali su preko Kesinih telepatskih sposobnosti, što i nije previše opipljiv dokaz kakva je vrsta 8472. Moje mišljenje je da su se ipak trebali malo više potrudit saznat nešto o njima, pokušati uspostavit prvi kontakt diplomatskim putem ako je moguće... a ne impulzivno reagirati na "prvu loptu". U ovom bi slučaju "Picardov pristup" bio puno bolji po mom mišljenju...
_________________
|
| sri 30 ruj, 2009 7:14 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
Cmd Data je napisao/la: Točkica je napisao/la: Ne znam odgovoriti na pitanje iz ankete jer je to biranje između dva zla - Borga i vrste 8472. Točkice mislim da si fulala ponatu ovoga...jer pitanje je opcenito vezano na put kuci...da li je Katica trebala zaobilaziti podrucje Borga?...a ne da li je trebala postic s njim savez?
Šta se mene tice...nikako nije trebala zaobilaziti to područje. No najveca nelogicnost(glupost) u cijelom Voyageru je ta da zašto Katica nije krenula prema Gami i crvotocini??? Put je zasigurno kraci. Nije istina. Put do bajoranske crvotočine traje 70 godina, kao i do alfe. Stim da je izlaz te crvotočine u gami udaljen od federacije 50 000 godina. Pa prema tome zašto putovati 70 godine do neke crvotočine koja se do tada može i urušit. A i Dominij je tamo. Tako da to nebi imalo smisla.
I da Janeway je dobro postupila što nije obilazila Borgovsko područje. I izvan njihovog područja Borg je aktivan i samo bi riskirali nove napade od strane Borga i uveliko produžili put do doma ( ako ne i zauvjek ostali bez nade za povratak ). I da nadodam Capitan, Janeway je znala za bajoransku crvotočinu, ona je otkrivena više od dvije godine prije nego što je Voyager izgubljen u delti. 
|
| sri 30 ruj, 2009 8:14 pm |
|
 |
|
Admiral
Pridružen/a: uto 25 kol, 2009 8:47 pm Postovi: 919 Lokacija: oh no I frakked it up again... Spol: Ženski
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
ovako naravno da nije trebala izbjegnuti prolazak kroz bogovski teritorij, kad tad bi se morala suočiti sa mnogim bogovskim napadima, pa zašto čekati kad možeš kraljevski nahebati.. A oko saveza, huh koje zlo je manje Borg ili Vrsta 8472?? Možda da nije odlučivala o sudbini cijele posade ( bi izabrala vrstu 8472 ), pa čak kvadranta odlučila se za Borga koje je tada hm ajmo reći dobro poznavala. Dok o vrsti 8472 znala puno manje od Borga pa nije htjela riskirati, ona je prva koja se susrela sa tom vrstom ( ako se ne varam ) pa možda čitajući o prijašnjim sukobima federecije i borga nekako je mislila da neće biti nekih "većih iznenađenja". Žena je igrala na malo sigurnije 
_________________
Cal Lightman: Nobody can tell the whole truth, it's subjective, and passes through our own filters. Judge Quinn: How about you promise to be honest to the best of your ability? Cal Lightman: Now you're talking!
|
| sri 30 ruj, 2009 8:23 pm |
|
 |
|
fluffy
Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm Postovi: 6576 Lokacija: Rijeka Spol: Ženski Naj Serija: DS9 Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^----------------- Koje si vrste?: fažol
|
 Re: Dal je janeway trebala obilazit borgovo podrucje ?
...glasala za Ne...jer sada ili za godinu dana, kad tad ako se želi vratiti doma morati ce proci kroz njihovo podrucje...a ako za to vrijeme dođe još gori neprijatelj nema šanse da se ikad vrate doma... ...na drugu ruku shvacam i Chakotaya, to je ipak veoma rizican pohod...žrtvovati posadu da bi ispunila obecanje o povratku kuci...da vecina pogine to bi bilo na kraju uzaludno...znajuci da je možda moglo i na neki drugaciji nacin...
_________________
|
| sri 30 ruj, 2009 8:32 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|