Sada je: sri 24 lip, 2026 3:06 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Iskoristivost ljudskog mozga 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
To ti ima veze
Pogotovo za amatere kao sto sam ja

Ni najbolji profic ti nemoze maknut nesto a da to prvo nevidi svojim ocima

zasto?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 18 svi, 2008 11:18 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Jer se predmet osjeca s umom
jer ga kao dodirujes u mozgom i svoju bioenergiju saljes na taj predmet
I sto je put kraci prije ces vidjeti rezultat

Jer ako to netko moze napraviti onda je bolji od mind freaka

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


pon 19 svi, 2008 8:33 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
Jer se predmet osjeca s umom
jer ga kao dodirujes u mozgom i svoju bioenergiju saljes na taj predmet

sto je bioenergija?
i kako se ona salje?

Shadowh86 je napisao/la:
I sto je put kraci prije ces vidjeti rezultat

znaci ta energija sporo putuje?
Nebi li energija trebala putovati brzinom svjetlosti? :?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 19 svi, 2008 1:26 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
cekaj Chaky...

ako bih se ja mogao, cisto onako, laicki ubaciti.

uz predpostavku da covjek moze umom utjecati na predmete... to bi trebalo ukljucivati vizualizaciju (u biti neznam odkud mi ta ideja, ali to mi se nekako cini logicnim, i uvijek je taj element nekako prisutan...)

a vizualizirati na primjer letecu jabuku daleko je lakse ako stojis pred tom jabukom i gledas ju, nego u slucaju da piljis u zid i zamisljas si jabuku u susjednoj sobi.

isto tako je moguce da je potrebno predociti si cijeli prostor, dakel ne samo vizualnu sliku samoga predmeta, tako da je vjerojatno nemoguce pomicati stvari preko TVa recimo.

uz, dakako, predpostavku da je telekineza moguca.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 19 svi, 2008 2:07 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Sad to o 'iskoristivosti ljudskog mozga ' je vrlo delikatna tema , mislim.... previše bi se morala personalizirat a to bi povlačilo određene reakcije 'sustava za zaštitu poretka' ! :mrgreen:

No dobro slažem se s onim Chakyjevim pitanjem
'Zasto su onda neki ljudi inteligentniji dok su drugi retardirani?? '

Očito da to s iskoristivošću baš i ne drži vodu ....!
A sad to o letećim 'papirima' , mislim i ja kad otvorim prozor koji put , ničim izazavan , mogu pokrenut papir , valjda snagom uma ili će bit da je ipak od bure , sad !? :? :mrgreen:

Pozdrav
Leonardova 77

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 19 svi, 2008 2:21 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Stavi papir ispod staklene posude pa onda otvaraj prozor koliko hoces

Ja sam uspio pomaknuti i tako papir
Imam cak i dva svjedoka :P

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


sri 04 lip, 2008 10:31 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Ti svjedoci jesul' previse usmrkavasli ili ..je to od alkohola !? :mrgreen:

Pozdrav

HEPova 33

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 05 lip, 2008 1:34 am
Profil
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
mi koristimo 100% mozga, ali ne odjednom, jer postoje određene aktivnosti koje kad obavljamo koristimo raličite djelove mozga... kad bismo uspjeli koristiti cijeli mozak imali bi neograničene ideje... mi se samo koristimo cijelokupnim moždanim živčanim putevima...

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


čet 05 lip, 2008 2:06 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan