Sada je: sri 24 lip, 2026 3:04 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Skeptici 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
 Skeptici
Tko od vas je uvjeren da ne postoji nista paranormalno, da su ideje Boga i bozanstva neistinite, da nema vazemaljaca i neobjasnjivih fenomena?

Da li vas (nas) ima takvih ili svi vjeruju bar u nesto sto nije objasnjeno?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 08 svi, 2007 4:26 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post 
Joj išla je jedna odlična serija več davno o paranormalnom "Psi faktor", neznam jel ju tko ima....

Ja osobno vjerujem da postoje stvari koje se ne mogu objasniti konvencionalom znanošču


uto 08 svi, 2007 4:43 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 22 kol, 2006 10:26 pm
Postovi: 363
Lokacija: ROMULUS. ROMULAN STAR EMPIRE
Post 
chaky valjda si ti jedini.....

_________________
http://nosgoth.dogoo.us/index.htm forum koji je samo za ljubitečje fantastike,ljubitelje magije i metala..... i koji su visoko tolerantni na druge religije...


uto 08 svi, 2007 8:21 pm
Profil Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
hehehe... tko kaze da sam ja jedan od njih/nas :)
i tko kaze da ih nema vise? :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 08 svi, 2007 11:00 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: ned 17 pro, 2006 2:34 am
Postovi: 584
Lokacija: bie you tian di
Post 
Mislim da nitko sa imalo mozga ne vjeruje da izvanzemaljci ne postoje :).
A sve ostalo, meh.

pozdrav

_________________
BATracer

Otkad sam na forumu prepucavam se s T'Grelom, a to mi nije strano ni s drugim korisnicima te uvijek želim potencirati na to da je ne znam što pa se njegove teme ne mogu kozinstento čitati.

Blessed Be Her Holy Hooves, Peace Be Unto Her

I like your flowers...


uto 08 svi, 2007 11:11 pm
Profil ICQ Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post 
Prema istinitom događaju:

Raspravljalo se o mogućnosti postojanja telekineze kao fenomena koji spada u parapsihološke i općenito moguće fenomene.

Da rasprava ne bi otišla predaleko, profesor se snašao:

" Tko vjeruje u telekinezu, neka podigne..... MOJU ruku! "

Što reći...Skidam kapu.

_________________
Dif-tor heh smusma!


sri 09 svi, 2007 1:28 am
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post 
kak, ne postoji paranormalno? imate ženske ukućane? što ima se događa jednom mjesečno? iz neobjašnjivih razloga se počnu čudno ponašati. :lol:

_________________
Dif-tor heh smusma!


sri 09 svi, 2007 1:30 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...ja vjeruje da je Bog samo mit, i da zapravo uopće ne postoji, nek je to samo ikona koja ljude "drži u strahu"...

...ili ona, "Bog je stvorio svijet" ... ma da...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 09 svi, 2007 1:43 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
modesty blaise je napisao/la:
Prema istinitom događaju:

Raspravljalo se o mogućnosti postojanja telekineze kao fenomena koji spada u parapsihološke i općenito moguće fenomene.

Da rasprava ne bi otišla predaleko, profesor se snašao:

" Tko vjeruje u telekinezu, neka podigne..... MOJU ruku! "

Što reći...Skidam kapu.

he, he, trebali ste liku dobaciti nekakvu biljeznicu ili nesto slicno.
pa bi lik podigao obije ruke :D

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 09 svi, 2007 1:47 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
Ja vijerujen u to da za sad covijek mora jos puno ucit da bi ono sto mu je sad "paranoramlno" postalo normalno.
Jest da je lakse pripisat tako sto bicima ala "Bog" ili nekim misticnim sektama i njihovin "ucenjima" ..
Ali to je i potpuno razumljivo najveci broj ljudi ne zeli stijecat nikakva nova znaja ili vijestine [ samo u nuzdi] paradox je da mnogi vole "dummy" mod zivljenja jer ne moraju "naprezat" svoje sive celijice i tak je lakse , sve je objasnjeno i jasno...kazes to je bog odredija za ono sto ne kuzis ..i to je to...i ides dalje. :?

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sri 09 svi, 2007 3:14 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
paranormalno se u danasnje vrijeme dosta udaljilo od ideje boga (ili bolje reci bogova) tako da su i objasnjenja "Bog je to napravio" sve rijeđa.
danas su ljudi, rekao bih, skloniji vjerovati u nekakve paranormalne fenomena, metafizicke pojave i tome slicno. tipa uklete kuce, cudotvorno kamenje, izvanzemaljci u posjetu, "sve je ovo matrix" teorijama i slicno.
bog je aktualan jos u, recimo, prirodnim pojavama (nepovoljnom pogotovo) tako da ce se reci "Bog je poslao taj i taj uragan" i slicno (ijako bih rekao da ni to nije ni blizu toliko popularno koliko je bilo prije parsto godina).
ali i dalje ljudi vjeruju u svakakve kvaziznansvene stvari. ali nisu oni krivi. cak bih rekao da u tome zapravo nema necega fundamentalno pogresnoga. ljudski mozak ima rojne metode zastite samoga sebe. vjerovanje u paranormalno cesto sluzi kao zastita protiv cisto znanstvene istine koja bi cesto mogla na nas djelovati devastirajuce. (prihvatiti smrt voljene osobe, npr, lakse je pod predpostavkom da je Bog tako htio nego da se prihvati gola istina da je doticna osoba, nasumicno odabrana, umrla posljedicom ciste slucajnosti po principu na krivom mjestu u krivo vrijeme)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 09 svi, 2007 4:35 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: skeptici
takodjer od istog frenda iz druge teme ... par zanimljivih filmica za nas skeptike (vjerojatno nisam jedini?)

http://video.google.com/videosearch?q=James+Randi+

evo npr. kratki filmic na temu astrologije:

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 20 ožu, 2008 6:18 am
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: skeptici
moje mišljenje o svemu tome paranormalnome i sl. je da treba biti otvoren prema svim idejama, poslušati ih, pročitati ih, pa ocjeniti imaju li smisla i jesu li dobro argumentirane, graniče li sa zdravorazumskim razmišljanjima i ako ikako imaju smisla smjestiti ih i pojasniti si onako kako ti je prihvatljivo ako želiš to prihvatiti kao činjenicu. :mrgreen:

_________________
Dif-tor heh smusma!


čet 20 ožu, 2008 9:47 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: skeptici
Kao prvo , posto neznamo sve o svemu, tj ,
jos uvijek postoje neobjasnjive pojave (ni ne mislim nabrajati koje),
dakle pitanje je samo
kako dugo ce znanost misliti da moze bas sve objasniti. :)

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


čet 20 ožu, 2008 11:09 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: skeptici
pa svemu treba dati sansu... to naravno... ali ne treba mjesati sansu sa slijepim vjerovanjem u neke lako oborive gluposti ;)

za velike tvrdnje (poput telekineze, magije i sl.) trebaju veliki dokazi... ;)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 21 ožu, 2008 1:30 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan