Sada je: sri 24 lip, 2026 11:47 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
 Babble o evoluciji čovjeka 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Babble o evoluciji čovjeka
buco je napisao/la:
Viš ni loša teorija nastanka svemira , samo što sumljam da bi je prihvatili čak i da je dokaziva , a vi !? :mrgreen: #-o
Tko bi volija reć da je je nasta iz...jeli..., moš mislit ! 8-[

a isto su govorili i za teoriju evolucije... tko ce htjeti reci da je nastao od majmuna... pa eto... :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 03 srp, 2008 12:51 pm
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Pi-pi i ka-ka
po meni nije tragično što smo nastali od majmuna. to mi je čak i prihvatljivo. više mi je tragično što su neki regresivno evoluirali prema majmunima :mrgreen: :lol:

iako...nismo nastali od majmuna jer je pojam majmun širok pojam. radi se o tome da mi i majmuni imamo zajedničkog pretka, a ne da smo nastali od majmuna.

je l vam draže da vam je lemur u rodu ili čimpanza? :mrgreen: :lol:

lemur
slika
slika

čimpanza
slika

_________________
Dif-tor heh smusma!


čet 03 srp, 2008 1:09 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Pi-pi i ka-ka
MB je napisao/la:
...radi se o tome da mi i majmuni imamo zajedničkog pretka...


Hmm..a kojeg , da proširim saznanje o porodici !? :-k #-o ](*,)

Znači ja i ti imamo isto porijeklo !? Sad baš.....neman sriće ! #-o ](*,)

Pozdrav
Deevoluiranih 77

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 03 srp, 2008 6:14 pm
Profil
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: Pi-pi i ka-ka
Isus koliko technobable, kemijabable, fizikabable...

_________________
It's me. Dax !


čet 03 srp, 2008 11:35 pm
Profil ICQ
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Pi-pi i ka-ka
Ezri je napisao/la:
Isus koliko technobable, kemijabable, fizikabable...


nevjerojatno je koliko možemo znanstveno brbljati o banalnim temama poput sranja i pišanja :lolsmjeh:

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


čet 03 srp, 2008 11:45 pm
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Pi-pi i ka-ka
buco je napisao/la:
Hmm..a kojeg , da proširim saznanje o porodici !? :-k #-o ](*,)


Sahelanthropus tchadensis, Orronin tugenensis i Ardipithecus ramidus. Nalazi datiraju iz približno istog razdoblja pa se još ne mogu odlučiti tko je taj prvi. Postoji problem i u tome što se još nisu posve složili što je to bio prvi korak prema hominidima - razvoj mozga i komunikacije, bipedalizam, i sl. Pročitaj za Homo floresiensisa, popularno nazvanog Hobit, čije su ostatke našli na Javi i koji u potpunosti fizički odgovara onome kako su hobiti zamišljeni u bajkama, pričama i legendama.

ovdje pročitaj više. vidim da te zanima rodbina :P
http://www.talkorigins.org/faqs/homs/species.html

buco je napisao/la:
Znači ja i ti imamo isto porijeklo !? Sad baš.....neman sriće !


nezadovoljstvo je obostrano :P

alien she je napisao/la:
Ezri je napisao/la:
...koliko technobable, kemijabable, fizikabable...


nevjerojatno je koliko možemo znanstveno brbljati o banalnim temama poput sranja i pišanja :lolsmjeh:


postoji vic uz to:

Pored male djevojčice u avionu sjedi manager.
Okrene se prema njoj i kaže: "Ne bi li se mi malo razgovarali? Čuo sam da vrijeme u avionu prođe brže, ako se razgovara sa suputnicima!".
Djevojčica, koja je upravo bila otvorila knjigu, zatvori je, okrene se prema njemu i kaže: "O čemu bi vi htjeli razgovarati?". " Ne znam zapravo", kaže manager, "kako bi bilo da govorimo o nuklearnoj energiji?".
"U redu", kaže djevojčica,"to bi bila zanimljiva tema! Ipak mi dozvolite da vas prije toga ja nešto pitam!
Konj, krava i srna jedu jedno te isto - travu! No srna izbacuje iz sebe sitne kuglice, krava plosnate kolače, a konj izbacuje komade suhe trave. Zašto je to tako?".
Nakon kraćeg razmišljanja kaže manager: "Ne znam kako da to rastumačim!". -

"Smatrate li se onda dovoljno kompetentnim da govorite o nuklearnoj energiji kad ništa ne znate o običnom govnu!".

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 04 srp, 2008 2:19 am
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Babble o evoluciji čovjeka (ex pi-pi i ka-ka)
MB je napisao/la:
...što je to bio prvi korak prema hominidima - razvoj mozga i komunikacije, bipedalizam...


Baš me zanima što ti misliš o tome !?

Znači ipak smo rod !? :-k
Što iman pametnu rodicu ! :wink: :mrgreen:

MB je napisao/la:
"Smatrate li se onda dovoljno kompetentnim da govorite o nuklearnoj energiji kad ništa ne znate o običnom govnu!".


:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Pozdrav

Sretne porodice 33

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 04 srp, 2008 11:14 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Pi-pi i ka-ka
modesty blaise je napisao/la:
je l vam draže da vam je lemur u rodu ili čimpanza? :mrgreen: :lol:


ovaj lemur je sladak :biggrinlove: , ali mislim da su nam bliže čimpanze ;)
mali znanstveni offtopic-neznam jer ste čuli; pretpostavlja se da svi ljudi na zemlji potjecu od samo 7 žena, sto bi znacilo svaki 7 čovjek nam je daljnji rod.

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


pet 04 srp, 2008 7:21 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Pi-pi i ka-ka
El Zvonko je napisao/la:
modesty blaise je napisao/la:
je l vam draže da vam je lemur u rodu ili čimpanza? :mrgreen: :lol:


točno :wink: čimpanze i gorile su čovjekoliki majmuni.

El Zvonko je napisao/la:
mali znanstveni offtopic-neznam jer ste čuli; pretpostavlja se da svi ljudi na zemlji potjecu od samo 7 žena, sto bi znacilo svaki 7 čovjek nam je daljnji rod.


nije offtopic. priča se o evoluciji čovjeka :wink:

to je opisano u knjizi 7 Evinih kćeri koju je napisao Bryan Sykes, a bila je i serija prije 10ak godina na HRT-u. ako se odlučite čitati knjigu, pročitala sam je pa ću vas samo upozoriti da ima dosta stručnih termina. inače, po toj teoriji prostoji 7 ishodnih mjesta naših predaka i prema tome 7 kao fizički različitih tipova ljudi. do toga se došlo na temelju analize mitohondrijske DNK.

naša DNK u jezgri podložna je brojnim oštećenjima, ali ima mehanizme popravka. nekad se popravi kako treba, nekad dođe do malih mutacija. kad se nakupe mutacije genom se razlikuje. DNK ima genski aktivne i genski neaktivne dijelove - junk DNA. ovi neaktivni su u većini - valja da bude manja mogućnost da oštećenje zahvati dio genoma koji kodira proteine, tj. onaj aktivan dio dna.

mitohondrijska DNK nema te mehanizme i ako se dogodi oštećenje to je letalno. i zato ta mtDNK je ona stara od prije stotinjak tisuća godina. Sykes je analizom te mtDNK došao do rezultata koji su pokazali da postoji 7 tipova tih mtDNK.

to je napravljeno za Europu, dakle postoji 7 različitih izvora podrijetla Europljana.

napisao je i knjigu Adamovo prokletstvo - budućnost bez muškaraca u kojoj govori o tome kako se Y kromosom sve više smanjuje i da će nestati jednog dana. ako se sjećate iz škole, Y kromoskom imaju muškarci :P

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 04 srp, 2008 8:09 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Pi-pi i ka-ka
modesty blaise je napisao/la:
napisao je i knjigu Adamovo prokletstvo - budućnost bez muškaraca u kojoj govori o tome kako se Y kromosom sve više smanjuje i da će nestati jednog dana. ako se sjećate iz škole, Y kromoskom imaju muškarci :P

ma da, mislim za Y kromosome :mrgreen:
e da kaj se tice knjige ove kaj si spomenula; nisam za to cuo no potrazit cu malo po netu. No navodno "znanstveno" je objašnjenje da se u prapovijesti dogodila neka kataklizma na zemlji-te odtud tih 7 zena, tj. razlicitih genetskih struktura. A ovo da se samo mislilo s tim na europski kont. nisam upoznat :-k

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


pet 04 srp, 2008 8:24 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Babble o evoluciji čovjeka (ex pi-pi i ka-ka)
ma, da - europa, bliski istok i sjeverna afrika.

inače je prihvaćeno da su se ljudi udomaćili u tom području i da su nekad išli malo na izlete u indiju u JI aziju, gdje su neki i ostali. neki su se prošetali i do australije i tamo ostali. tek nedavno (navodno) su odšetali u s. ameriku (12 000 - 15 000) i iz nje u južnu. međutim, postoje znanstvenici koji tvrde da su našli i dokaze koji upućuju da su i prije toga bili tamo. ima jedna knjiga koju sam čitala kad sam imala 12-13 godina, od neke anne nešto zaboravila sam prezime. ona je napisala da su došli, ako se sjećam prije 25 000 godina i totalno su je degradirali kolege u svim udrženjima u kojima je bila i izbačena je sa mjesta predavača. bilo je nešto o tome i u Na rubu znanosti nedavno.

zato se gledaju ishodišna mjesta u europi, bliskom istoku i sjevernoj africi jer je prihvaćena ova teorija o rasprostranjenosti vrste h. sapiens.

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 04 srp, 2008 8:39 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Babble o evoluciji čovjeka (ex pi-pi i ka-ka)
Slažem se s tim no postojanje ljudske vrste na sjeverno-americkom kontinentu, bilo je prisutno i dosta ranije nego kaj si navela 25000BC. Zemlja je bila "debelo" u ledenom dobu te je bila moguca migracija sa azijskog na americki kontinent.

Sto se tice Australije isto se tako vjeruje da je postojala poveznica s Azijom preko Indonezije (ali u ovom slucaju kao cjeline) pa odtud i te migracije.

No to je promjenio dokazano je, asteroid koji je udario u Ind. ocean prekinuvši "tu vezu" odnosno potopio i time razdijelio otocja oko 9000BC-te podigao razinu oceana.

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


sub 05 srp, 2008 2:11 am
Profil ICQ YIM Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Babble o evoluciji čovjeka (ex pi-pi i ka-ka)
da, preko Torresovog prijelaza su mogli proći jer je razina mora bila niža za vrijeme ledenih doba i java, borneo, sumatra, mindanao, timor i ostali otoci nisu bili otoci. pretpostavlja se da su se ljudi tuda prošetali prije otprilike 75 000 godina. nije udar asteroida imao tako veliki utjecaj na razinu mora jedino u tome što je njegov udar djelovao na kontinentalne ploče i njihov smjer kretanja, pa tako i smjer kretanja kontinenata, a onda vezano uz to i smjer morskih struja koje su djelovale na zagrijavanje-hlađenje mora što je moglo uzrokovati promjenu klime na kontinentima (npr. kad su australija i antarktika kao ostaci gondwane bile povezane na australiji su bile tropske kišne šume, a na antartici je bilo jako toplo, kad su se razdvojile između njih je potekla hladna vodena struja - antarktička cirkumpolarna hladna struja i ohladila antarktiku, a na australiji su nastale polupustinje i pustinje jer nije dolazio s mora topao i vlažan zrak koji je nosio kiše) pa pojavu glacijala i interglacijala. plus sve to i milankovićevi ciklusi (promjena zemljine putanje iz eliptične u kružnu, promjena nagiba zemlje i zamjena polova). nije to tako lako svesti na jedan čimbenih. Zemlju treba promatrati kao superorganizam i uzeti u obzir da sve što se na njoj događa da je povezano.

osim beringovog prijelaza postojao je i prijelaz preko grendlanda. ako su ljudi došli tamo prije nego se misli dana onda su mogli i preko grenlanda doći. mislim da će se narednih desetljeća otkriti puno novih stvari glede toga jer su neke metode istraživanja jako napredovale i da sve ovo što mi pričamo vjerojatno neće biti točno :mrgreen: :lol:


mala digresija.
nadam se da će moderator imati milosti i nakon nekog vremena maknuti ovo pipi kaka i zagradu sa ovako ozbiljne teme :P

_________________
Dif-tor heh smusma!


sub 05 srp, 2008 2:35 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan