Sada je: pet 19 tra, 2024 1:33 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 2x15 - Pen Pals 

Ocjena:
10 7%  7%  [ 1 ]
9 27%  27%  [ 4 ]
8 27%  27%  [ 4 ]
7 13%  13%  [ 2 ]
6 7%  7%  [ 1 ]
5 7%  7%  [ 1 ]
4 7%  7%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 15

 2x15 - Pen Pals 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Lil'Mee je napisao/la:
moj komentar chakyju za vrijeme epizode je bio 'a kaj su scenaristi zaboravili da data nema čip za emocije?' - njegovo ponašanje ovdje je toliko toplo i ljudsko da mi je to teško spojivo. ne izgleda baš kao da mu nije emocionalno stalo do sarjenke..
Zasto netko ne bi isao pomagati nekome zato jer to smatra ispravnim, bez obzira na emocije tj. da li tu osobu smatra prijateljem, i bez obzira sto se nece osjecati ni lose ako ne pomogne, ni dobro ako pomogne i sl... jednostavno radi to tako jer je to "right thing to do". Tak sam nekak ja to shvatio...
Data ima programirana/naucena i starfleet pravila ponasanja, ali i pravila koja mu je programirao "otac", i ponasa se u skladu s njima... Soong je s Datom napravio odlican posao (za razliku od Lorea...)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 04 ožu, 2008 1:59 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x15 - Pen Pals
cvicek je napisao/la:
Lil'Mee je napisao/la:
moj komentar chakyju za vrijeme epizode je bio 'a kaj su scenaristi zaboravili da data nema čip za emocije?' - njegovo ponašanje ovdje je toliko toplo i ljudsko da mi je to teško spojivo. ne izgleda baš kao da mu nije emocionalno stalo do sarjenke..
Zasto netko ne bi isao pomagati nekome zato jer to smatra ispravnim, bez obzira na emocije tj. da li tu osobu smatra prijateljem, i bez obzira sto se nece osjecati ni lose ako ne pomogne, ni dobro ako pomogne i sl... jednostavno radi to tako jer je to "right thing to do". Tak sam nekak ja to shvatio...
Data ima programirana/naucena i starfleet pravila ponasanja, ali i pravila koja mu je programirao "otac", i ponasa se u skladu s njima... Soong je s Datom napravio odlican posao (za razliku od Lorea...)


...ja mislim da mu je ipak stalo...
...oni su duže vremena kumunicirali... te ju je smatrao prijateljicom...
...i uspio je nagovoriti Picarda da pomogne njezinom planetu...
...jadnostavno je osjećao potrebu da joj pomogne...
...Tasha je rekla da je on najljudskiji od svih njih...
...s ovim je to samo potvrdio...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 05 ožu, 2008 12:51 pm
Profil ICQ Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: 2x15 - Pen Pals
cvicek je napisao/la:
Lil'Mee je napisao/la:
moj komentar chakyju za vrijeme epizode je bio 'a kaj su scenaristi zaboravili da data nema čip za emocije?' - njegovo ponašanje ovdje je toliko toplo i ljudsko da mi je to teško spojivo. ne izgleda baš kao da mu nije emocionalno stalo do sarjenke..
Zasto netko ne bi isao pomagati nekome zato jer to smatra ispravnim, bez obzira na emocije tj. da li tu osobu smatra prijateljem, i bez obzira sto se nece osjecati ni lose ako ne pomogne, ni dobro ako pomogne i sl... jednostavno radi to tako jer je to "right thing to do". Tak sam nekak ja to shvatio...
Data ima programirana/naucena i starfleet pravila ponasanja, ali i pravila koja mu je programirao "otac", i ponasa se u skladu s njima... Soong je s Datom napravio odlican posao (za razliku od Lorea...)


sve to stoji :thumbs2: aalii meni se data nije činio ravnodušnim, kao da samo čini 'right thing to do'...djelovao mi je kao da je emocionalno angažiran, barem malo

_________________
njanjanja


sri 05 ožu, 2008 7:09 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Mislim da je stvar u tome da Data nema emocijski čip, odnosno nema definirane emocije kao dio svog shvaćanja i ponašanja, ali samim tim što ima kognitivne sposobnosti i mogućnost razvijanja odnosno unaprijeđivanja samog sebe, nije čudo što na trenutke djeluje ljudski. Kad se kombiniraju obrasci ponašanja koji su u njega uprogramirani i prikupljeno iskustvo, rezultat može ispasti ovako ljudski.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 05 ožu, 2008 7:15 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Sarjenka mi je ful kul ime :thumbs2: , no izgled je bezveze; baš su unakazili malu curicu sa onom maskom; izgleda ko neki ozračeni chipmunk :shock: . Inače produženi peti prst postoji i na našem planetu kod jedne vrste letećeg psa ili čega već...sa tim produženim prstom mogu prodrijeti u termitnjak, pa tamaniti termite.

Epka kao takva je opet dovela Picarda pred dilemu poštivanja ili nepoštivanja Prve zapovijedi. Data je učinio ono što je po njemu bilo moralno ispravno, iako očito nije razmišljao kakav bi utjecaj imao prvi kontakt sa malom djevojčicom. Pitanje je u ovoj epki jest otkud Sarjenki naprava s kojom se javila Dati :-s , naprava koja odašilje signal van planeta; ne postoji li na tom planetu neka organizacija koja bi trebala biti zadužena za to?

Ovo sa Wesleyem mi je bzvz.

6


pon 28 ruj, 2009 8:05 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Ocjena 8. Simpatična mi je ova priča i ta mala izvanzemaljka.


sub 17 lis, 2009 8:00 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Jedno načelno pitanje:

Poanta Prve zapovjedi je neuplitanje u prirodni razvoj nerazvijenih civilizacija. Kako je puštanje civilizacije da izumre neuplitanje u razvoj, kad samo izumiranje znači i konačni kraj tog razvoja?

Štoviše, u slučaju planete iz ove epizode, da se Picard nije umješao, s nje bi nestao sav život, a s njime i potencijal za bilo kakvu daljnju evoluciju, čak i u vrlo dalekoj budućnosti.

Gdje je tu onda moralna dilema?


ned 16 pro, 2012 9:55 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Ma, cijela ta epizoda nije mi legla. Jako je nerealna i još jedna isprika scenaristima da dovedu u pitanje Prvu zapovijed, kao da im toga nije dosta.

Onako, malo nas drži napetima, ali to je to... Mislim, ozbiljno - plot je slab i odnos između Date i one djevojčice je stvarno glup. Čak se mi se ni izgled te vrste ne sviđa... Najradije bih dala 3, ali TNG je pa neću. :lolsmjeh:

_________________
It is smaller on the outside!


pon 17 pro, 2012 1:51 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Pen Pals
_Oz je napisao/la:
Jedno načelno pitanje:

Poanta Prve zapovjedi je neuplitanje u prirodni razvoj nerazvijenih civilizacija. Kako je puštanje civilizacije da izumre neuplitanje u razvoj, kad samo izumiranje znači i konačni kraj tog razvoja?

Štoviše, u slučaju planete iz ove epizode, da se Picard nije umješao, s nje bi nestao sav život, a s njime i potencijal za bilo kakvu daljnju evoluciju, čak i u vrlo dalekoj budućnosti.

Gdje je tu onda moralna dilema?


Ako je tako onda je to nemiješanje u prirodni razvoj događaja na planetima di obitavaju nerazvijene civilizacije ..to jest ako im je suđeno da umru onda nek bude tako
No s moralne strane je to preokrutno da bi se moglo opravdat prvom zapovijedi a čisto iz razloga jer ljudi danas pa i u treku su sigurno oni koji će se mišat kako bi spasili okoliš ili vrstu kojoj priti izumiranje ..iako se tu većinom radi o niže razvijenim vrstama i nekakvim prirodnim ambijentima ..stvar je ponešto jednostavna po tom pitanju ..imaš planet koji eksplodira i imaš vrste na planeti kojima priti izumiranje , ako želiš spasit planet onda se nemoraš direktno mišat u evoluciju vrsta na planeti nego samo spasit planet da bi se ta evolucija mogla nastavit , ja neznam po čemu je tu razlika između neke danas realne situacije u kojoj vatrogasci gase požar kako bi spasili biljnu i životinjsku populaciju nekog nacionalnog parka ili tako nešto i situacije iz epizode ..pa ne mišaju se oni tad u život vukova i jelena u šumi nego samo pokušavaju osigurat da vukovi i jeleni prežive ;)
Ista je stvar u ovoj epizodi ..planet se može spasit bez mišanja u život civilizacije na njemu a prva zapovijed je prikršena čim se Data javija na poruku sarjenke i samim time je to jedina zapreka mišanju ..ali i to nije zapreka jer ako je jedna osoba svijesna da ENT i vanzemaljci pomažu spriječit katastrofu , onda nije cili planet tog svijesan ..i kontaminacija je minimalna ..uostalom tko će virovat uplašenoj malodobnoj djevojčici o tome tko i kako ih je spasija ?

Ukratko ..pa mogli su planet spasit i bez dopisivanja i bez bilo kakve svijesnosti lokalne populacije zašto su potresi i geološka nestabilnost prestali 8)

_________________
Surviving the new decade


pon 17 pro, 2012 2:14 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: 2x15 - Pen Pals
Meni je bilo glupo sto su na kraju Sarjenki izbrisali pamcenje....takoreci izvrsili unikat lobotomiju...ma to samo pecna...totalno izivljanje jaceg :beee:

Mogli su jednostavno sve sto je dozivela da ubace kao da je imala lep san ... :zaljubljen:

Ali svidja mi se epka i jedna mi je od drazih jer Data pokazao sta znaci biti covek...bukvalno odrzao je svima lekciju :D

Ocena 9

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 17 pro, 2012 3:11 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan