Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:24 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Cvicek gleda TOS :) 
Autor/ica Poruka
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Taj food synthesizer je u TOS-u kompliciran uređaj koji služi samo kao ispomoć kuharima. Pomoću njega ne možeš dobit neku kompliciranu hranu. Već on jednostavno od već postojeće materije, napravi nešto jestivo.
Gledaj na to kao na automatskog kuhara, koji od postojećih sastojaka radi hranu, dok replikator iz čiste energije napravi točnu kopiju neke hrane ali i ostalih stvari. :wink:

On se po kompleksnosti ne može usporediti sa replikatorima.

Što se tiče granice galaksije, ne znamo koliko je brod putovao dugo do tamo.
Odnosno koliko mu je trebalo da stigne do nje od zemlje. Isto tako ne znamo koliko je federacija udaljena od ruba galaksije.

Znamo da se jedna federacijska kolonija, odnosno automatska postaja nalazi na rubu galaksije.

A Enterprise je prvi federacijski brod koji je bio poslan da istraži taj rub galaksije i tako su susreli tu barijeru ( to me podsjeća na ferengije u TNG-u. Ferengijsko područje se nalazi blizu federacije a tolike godine ih nikako nisu sretali, već su samo čuli za njih )

Ne znam meni je sve to bilo skroz logično i zanimljivo. Meni jedna od najdražih epizoda u star treku.

Koliko mi znamo federacija se možda nalazi odmah poviše ruba ili ispod ruba galaksije.


pon 22 vel, 2010 9:18 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Ovo za replikatore/sitinsajzere ima smisla, no za rub galaksije ne baš - ako je već neka postaja u blizini ruba (kako uopće odrediti gdje bi bio rub? Po nekim vektorima ili štajaznam čemu? :-k ) nema smisla da se nijedan brod prije ENTa i onog koji je zapeo, nije odvezao malo dalje da istraži područje izvan galaksije...

...

Odlučio sam se dalje gledati po redoslijedu snimanja... (makar sad prije svake epizode moram na memory alpha da vidim koja je epizoda sljedeća na redu)

I ubuduće ću onda stavljati takve "orginalne" (po redosljedu snimanja) oznake za pojedinu epizodu...

...


1x02 - The Corbomite Maneuver
Okej epizoda... makar je malo smiješno da ih večinu epizode proganja nekakva rotirajuća kocka :lol:
Za orginalni Trek ponekad nisam siguran da li je nešto namjerno bilo napravljeno da loše izgleda, ili jednostavno nisu imali love za bolje efekte. Konkretno, odmah vse je idjelo da je onaj "avatar alien" u stvari samo lutka...

Prva epizoda tipa "misle da ih alieni žele uništiti ali alieni ih u stvari samo testiraju" :mrgreen:

Ono s likom koji paničari cijelu epizodu i na kraju se pridružuje Baloku, nekako mi je sve skupa bilo čudno, kao i Kirkovo razmišljanje o svemu tome.

Kirkovo pokeraško nadmudrivanje da na brodu imaju super oružje je bilo fora, al nerealno (tako moćni alieni bi trebali moći skenirati brod), vjerojatno je Balok to skužio i nastavio igru u tom smjeru... u biti čini se da je sve od početka do kraja epizoda bilo samo testiranje od strane Baloka.

U ovoj epizodi je Kirk sa nekim svojim odlukama poprilično vukao na Picarda...


1x03 - Mudd's Women
Pomalo smiješna epizoda. 3 sponzoruše i njihov "gazda" naprave pomutnju na brodu :lol:

Korištenje detektora laži....
Baš me zanima da li će ga i kasnije koristiti (pogledao sam još nekoliko epizoda i nije korišten u nekim slučajevima gdje bi dobro došao)

Ono na planetu s rudarima baš i nema smisla...
Ako je već tražio bogate ženike, prvo je bilo da su to ti rudari nešto kao bogati industrijalci, a na kraju je ispalo da su neki odrapanci u odjeći ko sa divljeg zapada (gold rush vrijeme?) koji žive u pećinama, nemaju skoro ništa luksuza, čak i one zmazane tave koje su na kraju završile vani da ih pješćana oluja "opere" :?

BTW, bogati rudari dilitijuma?! Zar u to doba novac nije već odbačen?! :-k

I ono na kraju baš i nije imalo smisla... prvo su se bez droge ženske mijenjale u totalno stare, a na kraju kad je trebalo dokazati poantu, onda se je ona plava samo malo postarala tako da ispadne da je komad i sa i bez droge...


1x08 - Balance of Terror
Odlična epka, jedna od onih nekoliko koje se često prikazuju kako bi se ljude privuklo da pogledaju TOS.

Prvo nadmudrivanje 2 kapetana, svaki sa svojim i ciljevima ali i strahovima i sumnjama da li sve radi ispravno.
Prva prava borba s neki alienskim brodom, prvo pojavljivanje Romulanaca.
Zanimljivo je i bilo vidjeti onog lika kojem su u prošlom ratu Romulanci pobili rođake.... pomalo podsjeća na O'Briena i Kardasijance...

Najbolja epizoda do sada :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 11 ožu, 2010 6:29 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Cvicek je napisao/la:
Ovo za replikatore/sitinsajzere ima smisla, no za rub galaksije ne baš - ako je već neka postaja u blizini ruba (kako uopće odrediti gdje bi bio rub? Po nekim vektorima ili štajaznam čemu? :-k ) nema smisla da se nijedan brod prije ENTa i onog koji je zapeo, nije odvezao malo dalje da istraži područje izvan galaksije...


Pa rub odnosno granica glalaksije je svugdje ondje gdje prestaje naša galaksija a počinje prazni prostor.

Znači nalazi se i gore i dolje i lijevi i desno, naprijed i nazad.

Recimo Voyager se dugo vraćao kući jer je recimo putovao od krajnje desne granice galaksije do krajnje lijeve.

Ali da je trebao putovati do gornje granice galaksije, došao bi tamo veoma brzo, jer galaksija nije jako puno visoka. A neke zvijezde se nalate skroz dolje, neke skroz gore, nisu u jednoj ravnini.

Naš sustav se općenito nalazi na rubu galaksije.

Ili da to prikažem slikovito.

Zemlja je na slici označena crvenom točkom ( ovo je samo primjer ne i stvarni položaj zemlje )

Sa zemlje bi jedan brod bi puno brže došao do granice galaksije D, nego da putuje do recimo granice galaksije A.


slika



Već su neki brodovi išli istražiti to područje ali su se izgubili.

Eto Kirkov Enterprise je prvi koji je istražio granicu galaksije.

Sad sviđalo se to nekom ili ne tako je u kanonu.
:wink:


čet 11 ožu, 2010 7:10 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Raitara je u pravu. Kako odrediti gdje je rub? Pa jednostavno; ako nema ničega na vidiku, ničega ni na long range senzorima, ničega na sondama...pred tobom je rub nečega.


čet 11 ožu, 2010 8:45 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Kako napreduješ Cviček?


pet 02 tra, 2010 9:56 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Cviček? :-s

Nisi valjda odustao od TOSa nakon desetak epki kao ja? :lol: :oops:


uto 27 srp, 2010 11:19 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
@Raitara, znam kako galaksija izgleda ;) no i nije poanta.

@Miki i Matias, pogledao sam još nekoliko epizoda, ali mi se na kraju nije dalo ni komentirati ni gledati dalje... :oops: tako da to ostavljam za neka druga vremena 8-[

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 29 srp, 2010 9:26 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
:lol: Znači i tebi je dosadio...

Ajde priznaj svijetu zašto.


čet 29 srp, 2010 9:32 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Ne bi rekao da je baš dosadio (makar ne sjeda dobro u većim količinama, epka / dan je taman), ali imam druge stvari za gledati... recimo Enterprise koji pratim HRT brzinu, ali eto ni to baš ne komentiram puno ovih dana...
Valjda sam općenito u fazi da mi se ne da puno tipkati po forumu :|

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 29 srp, 2010 9:34 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
TOS istina treba gledati dozirano ali se može pogledati i mora ako se želi razumjeti trek do kraja...


pet 30 srp, 2010 1:52 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Ja sam gledala TOS, ali ga se sjećam tek 10%. Možda više, ako ga opet počnem gledati. Čak ponekad govorim Onaj tip iz stojarnice umjesto Scotty. (Je li Scotty opće? :lol: )

Ali ne razumijem zašto ga se gtreba cijelog odgledati da bi se razumilo ST. Eto, sama prva sezona TNG-a je dovoljna...

Imam želju opet ga pogledati... But who knows how...

I da ne izgleda da sam offtopic, htjela sam reći da se za dobru seriju uvijek da naći vremena. Svojedobno sam gledala tri ST-a zajedno... :roll: Pa ne znam zašto ne i TOS uz ENT. Baš se lijepo poklapaju... :lol:

_________________
It is smaller on the outside!


sri 04 kol, 2010 9:44 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
TOS treba odgledati u cjelini jer onda vidiš kako su kasnije serije masovno reciklirale ideje iz TOS-a...Čisto onako, simpatično je vidjeti kako je to u početku bilo zamišljeno i izvedeno...

Pogledao sam cijeli TOS...priznajem da je trebalo dosta samoprisile... :zubo:


sri 04 kol, 2010 11:34 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
shirajzl je napisao/la:
TOS treba odgledati u cjelini jer onda vidiš kako su kasnije serije masovno reciklirale ideje iz TOS-a...Čisto onako, simpatično je vidjeti kako je to u početku bilo zamišljeno i izvedeno...
To sam više puta komentirao u topicu, gledanje začetka nekih tipičnih trek scenarija, kako je sve počelo ;)

Mimi Sky je napisao/la:
Svojedobno sam gledala tri ST-a zajedno... :roll: Pa ne znam zašto ne i TOS uz ENT. Baš se lijepo poklapaju... :lol:
Može se, ali trenutačno nemam volje gledati toliko serija odjednom, niti vremena.
A i nekako nisam u elementu da bi s guštom gledao TOS. PA ću radije ostaviti gledanje (i komentiranje) za kasnije, da baš s guštom pogledam jedini Trek serijal koji do sada još nisam.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 05 kol, 2010 1:40 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
A je... i to drži vodu... I još da potpuno upiješ serijal, treba i reprize gledat... 8) Dvi epizode dnevno ponekad su i previše... (ali nemoj me uzimati za riječ... neki dan kad sam bila bolesna uzela sam DVD-ove ENT-a i pogledala pola treće sezone i par epizoda četvrte... :mrgreen: )

_________________
It is smaller on the outside!


čet 05 kol, 2010 5:08 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Mislim da je ovdje problem mentalna blokada. Većini vama u glavi vrišti ovo je staro 45 godina, kad gledate TOS.

Zaboravite to kad je snimljen.
Uživajte u njemu. Ni ja ga nisam cjenila kad sam ga prvi put gledala.

Ali kad sam pogledala iznova ito ovu remasteriranu verziju, jednostavno sam ga zavoljela.
I uživam u toj seriji jako.

Meni je to najposebnija ST serija.

I puno puta mi stvari u tos-u izgledaju više futuristički i alienski nego one u ostalim st serijama.
Počevši od običnih frizura koje žene u TOS-u imaju.
:thumbs2:


čet 05 kol, 2010 10:59 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan