Sada je: pet 19 tra, 2024 12:11 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Cvicek gleda TOS :) 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Cvicek gleda TOS :)
OZ mi je jednom pričao da ljudi na stranim forumima često imaju "osobne" teme o gledanju određene serije, bilo kao prvo gledanje i pisanje impresija, bilo kao topic "gledat ću seriju i pljuvati je".

Ako se ne varam (?) do sada nije bilo takvih trek tema. Ja ću probiti led pa pokrenuti prvu, a tko želi neka otvori i svoju temu o gledanju određene serije.

...

Prije nekoliko godina sam gledao nešto epizoda TOSa, koliko sam već uspio uhvatiti na TVu, ali dosta toga sam propustio pogledati. Treću sezonu nisam upće gledao (osim poneku epizodu u udruzi) a nisam pogledao ni veliki dio 2. sezone, i večinu toga što jesam pogledao se ne sječam baš najbolje (osim par najpoznatijih epizoda).
Druge Trek serije sam gledao po 2-3 puta, pa mislim da je stvarno krajnje vrijeme da barem jedan put pogledam TOS kak spada...

Gledat ću remasteriranu verziju, i komentirati kako su mi se epizode svidjele, šta mi je bilo fora, šta nije, šta me je dirnulo, šta mi je bezveze...
Vaši komentari su i više nego dobrodošli.

---

edit:
Da ne zaboravim, u ovoj temi će biti spoilera, o epizodama koje sam pogledao, ali molio bih da mi u komentarima ne spoilate buduće epizode.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 20 vel, 2010 11:14 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Istu temu sam otvorio sa Stargateom :mrgreen:

Uglavnom, prije dva-tri mjeseca sam i ja krenuo sa prvim ikada gledanjem TOS-a, no stao sam nakon desetak epizoda. Ne mogu točno odrediti što me točno odbilo od gledanja; jesu li to bili stari efekti (nemasterirana verzija), je li sama radnja (pretjerano bi bilo reći klišej, jer većina SF klišeja zapravo vuče inspiraciju iz ove serije), ili su možda likovi koji mi nisu sjeli.

No od tih desetak epki što sam gledao, definitivno mi je najbolja The Cage...koja čak i danas, gotovo pola stoljeća nakon što je snimljena, nije lagana za gledanje. Ostatak mi se čini kao preveliko motanje oko Kirka; iako i ostali likovi primaju zanimljivu dozu karakterizacije, pogotovo oni jednoepizodni likovi sa Enterprisea koji su osuđeni na propast ili nešto slično: nisu kao u Voyageru hodajuće i šutljive lutke u uniformama, već se radi o sasvim solidnim karakterima za koje se vidi da se potrudilo u osmišljavanju priče.


ned 21 vel, 2010 12:04 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Cvicek je napisao/la:
OZ mi je jednom pričao da ljudi na stranim forumima često imaju "osobne" teme o gledanju određene serije, bilo kao prvo gledanje i pisanje impresija, bilo kao topic "gledat ću seriju i pljuvati je".

Ako se ne varam (?) do sada nije bilo takvih trek tema. Ja ću probiti led pa pokrenuti prvu, a tko želi neka otvori i svoju temu o gledanju određene serije.

...

Prije nekoliko godina sam gledao nešto epizoda TOSa, koliko sam već uspio uhvatiti na TVu, ali dosta toga sam propustio pogledati. Treću sezonu nisam upće gledao (osim poneku epizodu u udruzi) a nisam pogledao ni veliki dio 2. sezone, i večinu toga što jesam pogledao se ne sječam baš najbolje (osim par najpoznatijih epizoda).
Druge Trek serije sam gledao po 2-3 puta, pa mislim da je stvarno krajnje vrijeme da barem jedan put pogledam TOS kak spada...

Gledat ću remasteriranu verziju, i komentirati kako su mi se epizode svidjele, šta mi je bilo fora, šta nije, šta me je dirnulo, šta mi je bezveze...
Vaši komentari su i više nego dobrodošli.

Nećeš požaliti. Tos, posebno remasterirana verzija je odlična serija i svakako ju vrijedi pogledati. :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:


ned 21 vel, 2010 12:50 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
1x01 - The man trap (org: 1x05)
Kao prva eizoda mi se baš i nije nešto dojmila (ako ne računa pilot koji u orginalu nije ni emitiran)

Dolaze na planetu do nekog znanstvenika čija "žena" je u stvari čudovište koje dođe na brod i ubija ljude jer treba sol.
Okej,... to je možda prva epizoda sa alien infiltracijom na brod - ikada - pa ajde... na temelju nje su kasnije u svim SF serijama snimili hrpu drugih varijacija na temu...

Nisam baš skužio neku moralnu poduku - osim da nitko ne mora biti ono što se predstavlja da je :zubo:

I da se može dogoditi na cijelom jednom planetu nema soli, koja je inače dosta uobičajena po prirodi.

I da nisu mogli jednom znanstveniku ostaviti replikator da si sam stvara sol i druge stvari, nego ih mora moliti za to :P

1x02 - Charlie X (org: 1x07)
Ni ova epizoda mi nije nešto posebno...

Charlie mi je iritantniji čak i od Wesleya.

Prvi Trek susret s rasom na višoj razini postojanja...
Moći im pomalo djeluju Q-ovske... možda je ova epizoda poslužila kao ideja za Q-a.

Sve skupa je izgledalo nekako previše teatralno, čudno....

Fora je Spock i sviranje one harfe Uhuri :D
I Spock se nasmijao, pokazivao emocije :? :shock:

Kirk je već u 2. epizodi skinuo majicu... koliko sam čuo skoro da i nema epizode gdje nije... skoro pa sam dojma da su neke scene više čudne danas, nego su bile tada.
Npr. meni je više čudno bilo da se muški međusobno pljuskaju po guzici nego da to rade sa ženama :shock:

1x03 - Where No Man Has Gone Before (org: 1x01)
Malo bolja epizoda od predhodne dvije.

Kakva je to galaktička barijera?! ČEmu služi? Nije objašnjeno (barem u ovoj epizodi, sjećam se nekih spoilera da će se opet pojaviti)
Enterprise kojem čije se putovanje od ruba galaksije do Zemlje računa u danima? :P
I onda neka netko kaže da je Voyager najbrži brod... :zubo:
Je**s warp brzinu, "speed of plot" je najveća brzina u svemiru :D

I tako tu je lik kojem počinju evoluirati telekinetičke sposobnosti u tolikoj mjeri da više ljude ne smatra "svojom" vrstom i na kraju postane zao...
Nije ni čudno da je tako završio s obzirom da su ga htjeli ili ostaviti na nekom planetu ili ga čak, kako je Spock predlagao, eliminirati "dok još mogu".

Scena s konopom koji se pomiče je tako trashy :lol:

Pomalo vijrd su izgledale oči od lika... valjda pokušaj 60ih da sve skupa izgleda više spooky :zubo:

Malo borbe na kraju, Kirkova poderana majica, i idemo dalje...


ned 21 vel, 2010 6:42 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
:-s

Ja sam imao drugačiji raspored epki. Prva je bila The Cage, Where no man... potom The Corbomite Maneuver, Mudd's Women, The Enemy Within, The Man Trap...Charlie X je tek osma epka. Taj redoslijed mi se čini konzistentnim jer u prvih par epki još ne postoje redshirtsi, već su one majice boje kave; a i stardateovi mi se poklapaju u lijep niz.

Pročitao sam negdje da se redoslijed epizodi i datum njihovih emitiranja ne poklapaju. Cvicek valjda ima ovaj redoslijed emitiranih epki :-k

Inače Where no man has gone before poteže jednu zanimljivu moralnu dilemu: član posade razvija uzvišene sposobnosti, a Kirk ga se odlučuje riješiti. Bez ikakvih skrupula. Ono, bit ćemo mu smetnja i trebamo ga maknut. Picard je morao samo trpjeti Barclayevu i Rikerovu egomanijakalnost, te Datinu fasciniranost pri pokušajima 'bivstvovanja' nečim višim; a Janeway je jednostavno pustila Kes da ode jer nije htjela da je uništi. Kirk bez pol beda kaže ajmo ga ubit. Ak ga ne možemo ubit, ajmo ga zatvorit. I onda ga na kraju zaustavi na najbezvezniji način :facepalm:


ned 21 vel, 2010 5:40 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Cvicek je napisao/la:
1x01 - The man trap
Kao prva eizoda mi se baš i nije nešto dojmila (ako ne računa pilot koji u orginalu nije ni emitiran)

E ček, ček, greška u koracima... Nema veze što The Cage nije bio izvorno emitiran, svejedno je kanon. Danas ga se prilikom repriziranja TOS-a redovito prikazuje, ni HRT nije bio iznimka.


ned 21 vel, 2010 5:46 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Miki je napisao/la:
Pročitao sam negdje da se redoslijed epizodi i datum njihovih emitiranja ne poklapaju. Cvicek valjda ima ovaj redoslijed emitiranih epki :-k
Moja lista epizoda se poklapa s orginalnim datumima emitiranja.
Kako sam čitao, miksali su koje epizode bi bilo bolje staviti prve da lakše privuku gledatelje i sl... pa se stardateovi i druge stvari zato ne poklapaju u prvoj sezoni...
Na znam jel mi ima smisla ići gledati po datumu snimanja...

_Oz je napisao/la:
E ček, ček, greška u koracima... Nema veze što The Cage nije bio izvorno emitiran, svejedno je kanon. Danas ga se prilikom repriziranja TOS-a redovito prikazuje, ni HRT nije bio iznimka.
Znam za to, ali o cageu bi se previše moglo tipkati, i to nekako više smatram prequelom, zasebnim filmom, nego pilotom, s obzirom da se puno stvari promjenilo za seriju, pa ću preskočiti i komentirati samo u sklopu Menagerie.
Miki je napisao/la:
Inače Where no man has gone before poteže jednu zanimljivu moralnu dilemu: član posade razvija uzvišene sposobnosti, a Kirk ga se odlučuje riješiti. Bez ikakvih skrupula.
Primjetio sam to... i zbilja je izgledalo brutalno. Ali nije ga se Kirk htio rješiti, već je to predlagao Spock - da ga se rješe dok još mogu. Kirk je na kraju prihvatio blažu verziju savjeta (da ga ostave na planetu)
I ona ženska, psihologija, je govorila da je to možda sljedeći korak ljudske evolucije koju ne treba samo tako odbaciti...
No na kraju je strah od nepoznatog i moćnog prevladao, i u biti su sami sebi stvorili situaciju - umjesto da mu pokušaju pomoći, planirali su samo kako da ga se rješe i pobjegnu...
Nekako mi sve to nije baš u duhu novijih ST serija...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 21 vel, 2010 6:47 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
1x04 - The naked time (org: 1x06)
Prva epizoda Treka u kojoj pokupe neki alienski virus, otrov ili nešto slično, što počinje djelovati na posadu :)
Ovo bi znači bila epizoda na koju se kasnije nastavlja TNg epizoda "The Naked Now" :)

Ni ova epizoda me se nije nešto pretjerano dojmila... ali ima barem ponešto smješnih trenutaka... i Spock je opet na udaru emocija... :mrgreen:

U ovoj epizodi je Sulu bio bez majice... je li to da likovi tako često ostaju bez majice nekakav fetiš televizije iz 60ih ili posebnost TOSa?! :lol:

I Sulu je u ovoj epizodi koristio mač - valjda su radi toga i rebootanom Suluu u ST11 dali onaj mač na rasklapanje :)

1x05 - The Enemy Within (org: 1x04)
Nije mi neka vrhunska epizoda, ali okosnica mi je nekako zanimljivija...
Kirk se greškom teleportera poduplao. Prvi "zli brat blizanac" i razdvanjanje/spajanje likova, i prva teleporterska greška tog tipa u Treku :)
Kasnije se to još dosta puta pojavljuje - Bellana i razdvajanje na klingonku i hjumanku, Tuvix, Thomas Riker itd...
(Ne da mi se sad ulaziti u tachnobabble stranu toga ;) )

Nije mi jasno zašto nisu mogli poslati shuttle da pokupe away team na planeti koji se je smrzavao, ili bar spomenuti zašto je to nemoguće...

Ono što mi je zanimljivo u epizodi je da su se odeđeni aspekti osobnosti podjelili na 2 djela... na "dobrog" Kirka koji je dobio pozitivne karakteristike i na "lošeg" koji je dobio negativne karakteritike.

"We have here an unusual opportunity to appraise the human mind, or to examine, in Earth terms, the roles of good and evil in a man. His negative side, which you call hostility, lust, violence, and his positive side, which Earth people express as compassion, love, tenderness. And what makes one man an exceptional leader? We see indications that it's his negative side which makes him strong, that his evil side, controlled and disciplined, is vital to his strength."

Jako mi se je svidio taj Spockov govor o 2 strane osobnosti koje ne mogu jedna bez druge. =D> :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 22 vel, 2010 2:16 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Da Cvicek ne gledaš epizode kronološki. Pa će ti zato neke stvari izgledati nedosljedno.

Pođi na ovu moju temu. Tu sam postala screencapsove kronološki.

http://www.usscroatia.hr/forum/viewtopic.php?f=25&t=5259

Još samo nešto moram napomenuti.

U TOS-u nema replikatora. To se spominje i u VOY-u također.

Tako da oni tom znanstveniku nisu mogli ostaviti replikator na korištenje zbog soli, kad ta tehnologija u to vrijeme još nije postojala.


Što se tiče granice Galaksije. Moraš imati na umu da naša galaksija nije sfera, već da ima oblik diska.

Na stvari gledaš previše dvodimenzijalno poput Kana. :D

Naime u svemiru ne postoji samo naprijed i nazad već i gore i dolje.

Odnosno granica galaksije se nalazi i dolje i gore, a do tih granica je puno lakše doći u samo nekoliko dana. Upravo zato jer Galaksija ima oblik diska, pa je put do dolje i gore puuuuuuuuuuuno kraći nego da se ide naprijed i nazad do ruba. :wink:



pon 22 vel, 2010 4:21 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
RAI'TARA je napisao/la:

Što se tiče granice Gakaksije.


:lolsmjeh:

BTW, The Enemy Within mi je jedna od najjačih epki, ponajviše zbog onog "I'm captain Kirk!" :lolsmjeh:

I još jedna stvar... Naravno da ono napuštanje galaksije nema smisla, ali zašto bi ti, u krajnjoj liniji, uopće bilo bitno? Speed of plot i točka. A za podrumaše kojima to objašnjenje nije dovoljno uvijek postoje cheatovi tipa warp brzaci itd...


pon 22 vel, 2010 4:25 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
@RAI: Naravno da u TOS-u ima replikatora, kao npr. u ovoj epki: http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Tro ... episode%29 :wink:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 22 vel, 2010 4:25 pm
Profil YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
Ne već imaju Food synthesizer.

To nije isto. Replikatori nisu postojali još u TOS-u.

Spominje se i u VOY-u također.


pon 22 vel, 2010 4:35 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
RAI'TARA je napisao/la:
Ne već imaju Food synthesizer.

To nije isto. Replikatori nisu postojali još u TOS-u.

Spominje se i u VOY-u također.


A dobro, al to je dosta slično tak da možemo zaključit da je taj food synthesizer neka preteća replikatora :wink:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 22 vel, 2010 4:44 pm
Profil YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
_Oz je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:

Što se tiče granice Gakaksije.


:lolsmjeh:

BTW, The Enemy Within mi je jedna od najjačih epki, ponajviše zbog onog "I'm captain Kirk!" :lolsmjeh:

I još jedna stvar... Naravno da ono napuštanje galaksije nema smisla, ali zašto bi ti, u krajnjoj liniji, uopće bilo bitno? Speed of plot i točka. A za podrumaše kojima to objašnjenje nije dovoljno uvijek postoje cheatovi tipa warp brzaci itd...

Naravno da ima smisla. Jer mi ne znamo na koji se tu rub galaksije mislilo.

Galaksija je daleko puno šira, nego što je visoka.

Podsjeća na tanjur.

Vrlo vjerojatno se mislilo na rub galaksije do kojeg se dođe ako se ide gore na vrh galaksije ili dolje na dno galaksije.

Kao što rekoh neki gledaju na svemir previše dvodimenzionalno zaboravljaju da postoji i gore i dolje.

Nisu svi planeti i zvijezde u jednoj ravnini u galaksiji.
[-X


pon 22 vel, 2010 4:59 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Cvicek gleda TOS :)
RAI'TARA je napisao/la:
Da Cvicek ne gledaš epizode kronološki. Pa će ti zato neke stvari izgledati nedosljedno.

Pođi na ovu moju temu. Tu sam postala screencapsove kronološki.
To oko redosljeda prikazivanja TOS-a je stvarno zbunjujuće... radi toga sam otvorio temu -> viewtopic.php?t=5522
RAI'TARA je napisao/la:
U TOS-u nema replikatora. To se spominje i u VOY-u također.

Tako da oni tom znanstveniku nisu mogli ostaviti replikator na korištenje zbog soli, kad ta tehnologija u to vrijeme još nije postojala.
Hm, pa mogli su mu onda ostaviti taj "food synthesizer" koji je već postojao. Ako može replicirati kompliciranu hranu hranu, onda ni sa običnim natrijevim kloridom ne bi trebalo biti problema ;)
RAI'TARA je napisao/la:
Što se tiče granice Galaksije. Moraš imati na umu da naša galaksija nije sfera, već da ima oblik diska.

Na stvari gledaš previše dvodimenzijalno poput Kana. :D

Naime u svemiru ne postoji samo naprijed i nazad već i gore i dolje.
Znam kako galaksija izgleda, čitao sam Saganov "Kozmos" još u osnovnoj :)
Svejedno, i put od parsto svjetlosnih godina se ne bi moglo proći za samo nekoliko dana, pogotovo sa starim Constitutionom :)
A ako bi se i moglo, onda nema smisla da je samo 1 brod prije Enterprisea došao do te galaktičke barijere, i da posada Enta nije bila upoznata da postoji barijera, jer bi već mnogi istraživački brodovi došli do tamo...
No nije da mi je sve to skupa ne znam koliko bitno :)
_Oz je napisao/la:
I još jedna stvar... Naravno da ono napuštanje galaksije nema smisla, ali zašto bi ti, u krajnjoj liniji, uopće bilo bitno? Speed of plot i točka. A za podrumaše kojima to objašnjenje nije dovoljno uvijek postoje cheatovi tipa warp brzaci itd...
Well... nemam ništa protiv tu i tamo ući u tu, kako ti kažeš, "podrumašku" raspravu,... ionako ne priznajem te podjele na "podrumaše" i ostale :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 22 vel, 2010 8:35 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan