Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:36 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
 Kako su nastali Borgovi... 
Autor/ica Poruka
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Sayock je napisao/la:
Prvi post u temi Rase me potaknuo da malo razmislim kako su mogli nastati Borgovi.
Moja teorija bi bila da je neka tamo rasa razvijala razne vrste umjetnih implantata za medicinske, vojne ili čak istraživačke svrhe. Pretpostavljam da su rabili i umjetnu inteligenciju. Vjerojatno su ih čak i povezivali u mrežu. Jednom je došlo do toga da se onaj sa umjetnom inteligencijom nametne kao "server" ostalima. Možda je to bio jedini način da neka civilizacija preživi, a ukoliko je cilj bilo istraživanje, zadatak je bio vrlo jednostavan. Saznaj sve što se može saznati - sjećate li se V'gera (Star Trek movie).

Koje su vaše teorije?

Da Borg je nekoć bio vrsta kao svaka druga. S vremenom su počeli u sebe usađivati tehnologiju, na kraju su se umrežili i izgubili su induvidualnost.
Te su počeli i pripadnike drugih vrsta pokoravati i umrežavati u svoju kolektivnu svijest.

Baš me zanima kako izgledaju orginalni borgovi. Možda su čak i izumrli.
:-k


sri 02 pro, 2009 12:29 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Mislin da to svakog zanima :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 02 pro, 2009 12:32 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
cybernetic life form node

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


čet 03 pro, 2009 4:15 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Ja mislim da je neka veoma mocna civilizacija stvorila Borga tj aj da kazem da je Borg bio neki program koji je trebao da bude odlican nacin kominukicaje sa brodovima.
Verovatno je ta ista vrsta koristila Nanobote u medicnine svrhe kao i druge korisne svrhe. Jednom prilikom program za komukaciju je poceo da se prosiruje slicno kao Doktor dok nije jednotavno preuzeo kontrolu nad svim nanobotima koja je imala u krvi ta civilizacija (Zato kaze Kraljica da je Borg ranije bio slab i kao svaka druga vrsta,mada to da li se zaista Borg zaista zvao Borg po meni veroavtno nije kao sto se mogli da zakjjucite)
Na kraju:
Umrezeni svi nanoboti poceli su preuzimaju kontrolu nad civilzacijom i Borg je rodjen!

Tako da ja smtram da je Borg vise mehanicka nego kiberteticka vrsta..
BORG SU USTVARI NANOBOTI A NE "RADILICE" :eureka:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


čet 23 vel, 2012 10:02 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Pročitao sam toliko odličnih teorija o nastanku Borga, ali meni je nekako draže da njihovo podrijetlo ostane tajna. Mislim da Borg jednostavno ne bi bio toliko zastrašujuć i zanimljiv, da se o njemu baš sve zna. Ovako bolje funkcionira, kao tajanstvena sila iz dalekog, mračnog i relativno neistraženog dijela galaksije.

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


sub 25 vel, 2012 12:13 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Mene ovdje najvise intrigira sljedece: Da li je Borg u pocetku bio rasa telepata koji su prateci filozofiju kolektivizma odlucili da se povezu u jedinstveni um, a zatim su, kroz stalno nastojanje da se unaprijede poceli da usadjujui mehanicke djelove u svoja tijela? Ili su prvo poceli da se unaprijedjuju pretvarajuci se u kiborge pa su onda shvatili da je uz pomoc kolektivne svjesti lakse dostici savrsenstvo te su se tehnologijom povezali u jedinstven um? Oba redoslijeda djeluju poprilicno logicno...

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 07 vel, 2014 1:30 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Jedna dosta zanimljiva teorija (iako ne postoje nikakve indicije za istinitost iste) koju sam jednom pročitao je da je neka drevna xy rasa bolovala od neke neizlječive degenerativne bolesti, nešto slično kao vidiiansi, te da su njihovi znanstvenici u zadnjem potezu očaja tijela svih pojedinaca te rase stavili u hibernacijske komore dok se nebi pronašao lijek. A isto tako svijest svih tih pojedinaca te rase je prebačena u neku vrstu virtualne stvarnosti poput Matrixa, gdje su "živjeli" svoje živote dok se ne pronađe lijek. Sudbina cijele rase je bila ostavljena nekom superkompjutoru, umjetnoj inteligenciji čija je bila zadaća održavat taj "matrix" da radi besprijekorno, dok je istovremeno pokušavala pronaći lijek koji bi trebao spasiti tu rasu. No s obzirom da taj superkompjutor kako je vrijeme prolazilo nije pronalazio nikakav napredak, a ta degenerativna bolest je unatoč tome što su tijela bila u hibernaciji polagano izjedala tijela, superkompjutor je istrunule dijelove tijela počeo zamjenjivat s strojevima koji bi obavljali funkciju njihovih prirodnih organa. Ali s obzirom da je to bilo samo privremeno rješenje a superkompjutor nije dolazio do nikakvog napretka u pronalasku lijeka, te je zatim odlučio svjesti svih pojedinaca te rase vratiti u njihova izmjenjena tijela, no ne vrativši im potpunu slobodu. Nakon toga ih je poslao u svemir s ciljem pronalaska novih tehnologija i novih genetskih materijala kako bi pomoglo pri pronalasku lijeka. Kako to biva s vremenom se primarni cilj izgubio i ostala je samo ta potraga za "savršenstvom" i unaprijeđivanjem sebe, i tako je nastao Borg.

E sad znam da zvuči sve to malo nategnuto, al sve u svemu dosta zanimljiva teorija. :)

_________________
Image


pet 07 vel, 2014 12:45 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Da!! ...pitam se oće li se ikad otkrit unutar star trek franšize kako je nasta borg i kako će onda to izgledat ...teorije su super ali koja će ispast ona prava?

_________________
Surviving the new decade


pet 07 vel, 2014 1:02 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Nesto ne vjerujem da cemo to ikad saznati. Nadajmo se da cemo u blizoj ili daljoj buducnost dobiti neku ST seriju koja ce se mozda dotaci toga ili bar poblize objasniti Borg.

Svidja mi se teorija, mozda su upravo Vidijenci evoluirali u Borg i onda se vratili u proslost :-k Mada ta teorija malo podsjeca na The Thaw epizodu, sa onim kompjuterskim programom koji nije dozvoljavao vanzemaljcima da izadju iz hibernacijskih komora.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 07 vel, 2014 10:07 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kako su nastali Borgovi...
Vidianci imaju tehnologiju za prtljanje po organizmu i to dobru ali uz to imaju i motiv ..no to bi mi bilo preočito i nekako nisan za tu opciju , prejednostavna je :|

_________________
Surviving the new decade


pet 07 vel, 2014 11:40 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan