Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:52 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Hobit: Neočekivano putovanje (2012.) 

Ocijenite film
10 32%  32%  [ 6 ]
9 16%  16%  [ 3 ]
8 21%  21%  [ 4 ]
7 16%  16%  [ 3 ]
6 16%  16%  [ 3 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 19

 Hobit: Neočekivano putovanje (2012.) 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Ja još uvijek stojim pri onomu što sam napisao u recenziji. Hobit je dobar, na trenutke odličan, ali da ga nisu rastezali na tri dijela, bio bi možda i na nivou LOTR-a.


sri 30 sij, 2013 4:55 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Ma ne samo rastezanje.., ima tu tih sitnica..
Što se tiče očekivanja.., pa nisam imao neka velika. Nadao sam se kako će bit u rangu LOTR. Nadao sam se kako će pratit priču.., nije problem ako nešto malo izduže, međutim ovo se radi o dosta velikim izmjenama.., Rowling i Martin su sudjelovali kod snimanja i to se može i nekako shvatit. Kod Potter-a je u biti napravljna super simbioza između knjige i filma.., ali ovdje su mi neke stvari previše iforsirane i jednostavno mi film nije sjeo.., drugi i treći sigurno ne gledam u kinu nego ću onako usput na dvd-u

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


sri 30 sij, 2013 7:31 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Suikotreki je napisao/la:
Ajde molim te prvo pogledaj film pa onda komentiraj. Ovaj Hobit možda i nije na razini LOTR-a ali svejedno je ugodno ga za pogledat.
Mislim tko vam je kriv svima vama što ste imali neka prevelika i preentuzijastična očekivanja pa ste sad razočarani što ljudi nisu reagirali u skladu s tim vašim očekivanjima. Spusti emocije na zemlju, nemoj ništa očekivat, pa onda lijepo kad pogledaš film komentiraj doživljaje.
Jer ovako je suludo. :joj:


Suiko, ako ti smeta moj post, nemoj ga čitat. :P


A usporedbu Pottera s Hobbitom neću niti komentirat. :whatever:

_________________
Image


čet 31 sij, 2013 11:40 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Nisam uspoređivao koja su djela bolja.., već način ekranizacije. Po pitanju ekranizacije je Poter bolje napravljen od Hobita. Osobito zadnja dva filma! Što se pak tiče izmjena u filmu, u Poteru su neki dijelovi iz knjige izbačene ali u isto tako je i sama autorica dodala neke dijelove kojih u knjizi nije bilo.., zbog toga se knjige i filmovi nadopunjuju. S druge strane kod Hobita su učinjene izmjene i po meni na gore.. Što opet ne umanjuje ljepotu nekih scena.., ali efektima i ne pridodajem toliko kod ocjenjivanja zbog tehnologije koja je danas vrhunska.. i s obzirom koliki im je buđet bilo bi zbilja užasno kad bi podbacili i u tom segmentu...

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 31 sij, 2013 12:30 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
A možda bi se dalo uspoređivati i tako što su i Potter i Hobbit knjige za djecu? :-k (barem koliko sam čuo, nisam ih čitao pa da mogu 100% potvrditi).

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 31 sij, 2013 12:34 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Pa u biti i jesu.., jer je i sam Tolkien u obraćanju čitatelju rekao kako je Hobit u biti priča za čitanje djeci prije spavanja. Zapravo se i tako odlučio na pisanje, jer je svojoj djeci pričao priče prije spavanja pa je onda na nagovor to i zapisao..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 31 sij, 2013 12:48 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
_Oz je napisao/la:
Ja još uvijek stojim pri onomu što sam napisao u recenziji. Hobit je dobar, na trenutke odličan, ali da ga nisu rastezali na tri dijela, bio bi možda i na nivou LOTR-a.


Ja sam jos kada sam cuo to za trilogiju napisao da smatram da je to previse. viewtopic.php?p=285904#p285904 Ali nije me Hobbit razocarao uopce, dapace uzivao sam gledajuci ga. Ne kazem da je na razini LOTRa, ali nije ni puno losiji. Da li bi bio bolji da je ostala duologija, mozda i vjerojatno bi. Ali meni je super i ovako.

_________________
slika


čet 31 sij, 2013 2:15 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
I LOTR je ipak malo dublje stivo od Hobbita, tako da mozda i nije 100% za usporedbu.

_________________
slika


čet 31 sij, 2013 2:17 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Odgođen There and Back Again

slika

Kako navode Entertainment Weekly i Deadline, odlučeno je kako će završni film u Hobit trilogiji, spektakl The Hobbit: There and Back Again, u svoj pohod kinima krenuti 17. prosinca 2014. godine, pet mjeseci kasnije negoli je to prvotno bilo planirano.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pet 01 ožu, 2013 10:13 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Pogledao film prije neki dan.

Očekivao sam da će biti nešto lošiji od LOTRa, no ispao mi je još više bezveze.

Ako zanemarimo onaj uvod s pisanjem knjige (koji sam prihvatio da jednostavno mora postojati kao poveznica s LOTR) film mi je bio dobar sve do trenutka kad banda patuljaka dođe do hobita i počne raditi kaos...

Može proći kao film za djecu. Sterilne borbe u kojima ILI svi budu poraženi i zarobljeni ili u kojoj skroz ownaju :roll:
Pa ono s trolovima (ne liče previše na udružni trio), "rešetanje" goblina, natjeravanja s orkovima... skooooz bezveze i dosadno za pogledati.

Efekti su dobri i u biti par rijetkih stvari koje su mi se u filmu svidjele je uvod sa zmajem koji napada grad patuljaka, i šora između onih ogromnih kamenih golema, makar je i to je prenaivno napravljeno, dojam koji sam dobio bio bi najbliži kao da je banda na nekoj Disneyland vožnji koja je napeta ali istodobno i 100% sigurna...

Pretpostavljam da je tako po kanonu, ali meni koji nisam ljubitelj međuzemlja settinga je bezveze što se OPET pojavljuju i Frodo i Gollum i onaj drugi čarobnjak da sad ne guglam ime...

6

BTW, ako koga zanima, od filmova/knjiga koje ste spominjali - LOTR sam pogledao sva 3 nastavka (i bio mi je čist okej). Pogledao sam veći dio prvog Harry Potter filma. Od Narnije sam kao mali gledao neku dječju seriju i bila mi je donekle zanimljiva. Pročitao sam Alisu u zemlji čudesa kao mali i bila mi je okej i pogledao sam neku noviju ekranizaciju (ekipa birala dok smo bili na moru). Pročitao sam Čarobnjaka iz Oza kao mali, pogledao orginalnu ekranizaciju, crtanu seriju i kasnije čitao nekolicinu analiza koje teortiziraju da je nastao kao alegorija na zlatni standard, srebrni standard i slične financijske igrarije koje su se tada događale.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 11 lip, 2013 10:34 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Detalji proširenog izdanja Neočekivanog putovanja

Govoreći za EmpireOnline, Peter Jackson je napokon otkrio što sve možemo očekivati u prethodno najavljenoj produženoj verziji prvog filma iz Hobit trilogije, The Hobbit: An Unexpected Journey, a koji bi se trebao naći u prodaji u studenome ove godine, točnije 12. studenog ako je vjerovati informacijama sa sitea Blu-ray.com.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 26 lip, 2013 8:55 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
jej jej i ja ga napokon neku večer pogledala...samo ono, predugo je to meni, pogotovo kada ga još gledam preko laptopa :whatever: moram priznati da sam malo na kraju ubrzala jer mi se baš spavaaalo pa da ne zaspem :zubo: no ajde, film ko film je fora...ma onaj smeđi čarobnjak mi je baš zakon lik, kako je samo dao sve od sebe da onog malog ježića oživi, a bubica :inlove:

_________________
slika


pet 28 lip, 2013 9:05 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
To je Radagast :sesir2: .. i meni je super

_________________
Surviving the new decade


pet 28 lip, 2013 9:19 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Jesam ja jedina koja još nije pogledala film? :oops:

_________________
Image


čet 05 ruj, 2013 7:24 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Mislim da na ovom forumu jesi :-k :mrgreen: ..ali izvan našeg malog forumskog svemira sigurno ima onih koji film nisu još pogledali :)

_________________
Surviving the new decade


pet 06 ruj, 2013 10:29 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan