Sada je: sub 27 tra, 2024 3:10 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Hobit: Neočekivano putovanje (2012.) 

Ocijenite film
10 32%  32%  [ 6 ]
9 16%  16%  [ 3 ]
8 21%  21%  [ 4 ]
7 16%  16%  [ 3 ]
6 16%  16%  [ 3 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 19

 Hobit: Neočekivano putovanje (2012.) 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
@Miroslav

Ja to ne podrzavam.... :beee:

I takve teme nisu nebulozne! Kreativna sloboda jeste ,ali preko tudje pogace... :whatever: :whatever: :whatever: Svako koje imalo citao Simarilion videce zasto je nemoguce! Ne mozes od romana kakav je Silmarilion da napravis nikako film ili filmove jer je prosto nemoguce! :whatever:

Stoga Jakcsone dalje sape od Silmariliona! :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 25 pro, 2012 11:31 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Norexan je napisao/la:
Ne mozes od romana kakav je Silmarilion da napravis nikako film ili filmove jer je prosto nemoguce!

Silmarillion kao prvo nije roman. To je više nekakva "povijesna" knjiga.

Iz tih pripovijetki bi se dalo izvuć jako puno, ali budući da su sažete, trebalo bi ih adaptirat sa jako puno kreativne slobode. To bi morao učinit netko tko izuzetno dobro poznaje Tolkiena, i tko, naravno, ima neprikosnoven kreativni talent. I baš ovo drugo me čini pomalo skeptičnim, jer Jackson, Boyens i Walsh su dobri adaptacionisti, ali za Silmarillion je potrebno mnogo više.

Teško je, ali daleko od toga da je nemoguće. Uostalom, fanovi svih franšiza već desetljećima dokazuju šta je sve moguće pišući fan fiction, od kojeg je 85% smeće, ali se zato u onih 15% nalazi i dosta materijala koji kvalitetom i kreativnošču nadmašuje i veliki dio službene kanonske fikcije.


uto 25 pro, 2012 1:03 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
_Oz je napisao/la:
Silmarillion kao prvo nije roman. To je više nekakva "povijesna" knjiga.



Rekao covek u prethodnom postu:
Citat:
Silmarilion..kada je to vise neki ep nego roman epske fantastike


Ne moze da bude istorijska knjiga kada nije istorija tako da je sigurno neces pronaci u knjizari u tom odeljku... :whatever:


Slazem se da tu treba bulju razvaliti kako bi iole na nesto licio buduci film/filmovi :omgy: :omgy: :omgy:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 25 pro, 2012 3:56 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Norexan je napisao/la:
Svako koje imalo citao Simarilion videce zasto je nemoguce!


Ja čitao četiri-pet puta i kažem da je moguće. Dakle, pada ti teorija u vodu. :lol:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 25 pro, 2012 7:40 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Pa ako misle da prave dokumentarni ,a ne igrani film onda je svakako moguce :lolsmjeh:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 25 pro, 2012 7:44 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
VEČERAS NA HRT 3:

HTV3 28.12.2012. 21:02
Emisija: Hobbit i gospodar Tolkien

U Emisiji pod naslovom "Hobit i gospodar Tolkien" razgovaramo o velikom kino-hitu, "Hobitu", ali i o svemu što je vezano uz svijet pisca Tolkiena i redatelja Petera Jacksona, čiji je "Gospodar prstenova" također planetarno popularan. Kakva su sve značenja skrivena u Tolkienovim knjigama i Jacksonovim filmovima otkrivaju nam naši sugovornici, nakladnik Neven Antičević i redatelj i kritičar Živorad Tomić.

Voditelj: Dražen Ilinčić
Redatelj: Mislav Hudoletnjak
Urednik: Ivana Antunović Jović i Dražen Ilinčić

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pet 28 pro, 2012 8:38 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Odgledao film veceras u bioskopu doduse ne 3D verziju..namerno jer kada sam gledao Prometeja upropastilo mi je ceo film ono buljenje kroz one djozluke ](*,) ....

I sta reci? Film iako nije u rangu LOTR-a on je mnogo dobar ,a ono sto mi se posebno dopalo su sami patuljci i nacin na koji su sve uradili. Ma odlicno i ne trabam puno da trosim reci ,ali ne dovoljno odlicno za 10.
PS: Smeagol je car..car careva kao i uvek! Nekako mi je osvezio film sa igranjem sa debillim hobitom kojeg je planirao malo da mezne :D

Ocena 9

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 31 pro, 2012 12:25 am
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Norexan je napisao/la:
upropastilo mi je ceo film ono buljenje kroz one djozluke ](*,) ....


:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Hahahaha, i ja sam gledala 2D, i mene djozluke ubiju u pojam :mrgreen:

Film je savršen :inlove: Freeman je ooodličan :inlove: Thorin je presexy :inlove: =P~ A ni Kili mi nije loš =P~ Čak mi je i Galadriel bila nekako ljepša nego u LOTR-u :)

I naravno, Elrond :zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen: Samo zbog njega bi filmu dala 10 :inlove:

Aaaaa i sad sam tek skužila da Azoga glumi Crixus :zaljubljen:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


čet 03 sij, 2013 7:28 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Kakogod, mene patuljci obilato podsjećaju na Klingonce, a vilenjaci na Vulkance. Patuljci nervozni, hoće se tuć, obrasli, a vilenjaci onako ENT-vulkanošupkoviti, svisoka gledaju, u cool outfitima. XD Da ne spominjem onu scenu kad Elrond pozove patuljke na večeru, a Gloin nije razumio pa misli da ga ovaj vrijeđa. Kao kpija scene između Shrana (Andorijanac) i Sovala (Vulkanac) u ENT-u. :D

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 12 sij, 2013 10:40 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
MUST SEE: GARY BUSEY IZNOSI SVOJA RAZMIŠLJANJA O HOBITIMA. :D

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 17 sij, 2013 10:00 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Pogledao film i u 2d i u 3d. Film u 3D mi nikako ne odgovara i ne znam zašto sam uopće bacio lovu. Inače, koliko sam pohvatao pauze od 15 min rade samo kod 3D. Što mi je bzvz ali dobro....
Za sam film nisam siguran dal mi se sviđa ili ne. Scene koje su dodali mi se sviđaju, osobito mi se sviđa razgovor na početku između Froda i Bilba recimo..
Međutim, ne sviđaju mi se izmjene. Osobito zadnja kad ih opkole. Smatram kako je u knjizi bolje razrađeno te ove promjene nikako ne mogu prihvatit. Scena sa trolovima mi je napravljena nekako šlampavo, samo kako bi patuljci mogli navalit i kako bi se mogla bacit popratna glazba (koja mi je btw. odlična :inlove: ).

I o tome se u biti i radi.., efekti i prikazi krajolika su genijalni, osobito kad se prati let orlova.., međutim izmjene su mi nekako pokvarile sve to..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


ned 20 sij, 2013 11:39 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Illuvator je napisao/la:
Inače, koliko sam pohvatao pauze od 15 min rade samo kod 3D. Što mi je bzvz ali dobro....

U Rijeci je bila pauza i kod 2D verzije.


ned 20 sij, 2013 1:07 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
_Oz je napisao/la:
Illuvator je napisao/la:
Inače, koliko sam pohvatao pauze od 15 min rade samo kod 3D. Što mi je bzvz ali dobro....

U Rijeci je bila pauza i kod 2D verzije.

Svugdje rade pauzu i kod 2D verzije.
Kad smo mi išli gledat isto je bila pauza u 2D verziji.

_________________
Image


ned 20 sij, 2013 1:56 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Onda ih ne shvaćam, kolegica koja je pogledala u Osijeku 3D nije uopće imala pauzu. To me nije začudilo jer ju nisu imali ni za Transformerse. U Zagrebu su uglavnom radili pauze.
Sad opet, dal je pitanje u kojoj dvorani gledaš.., kako bilo za 2D nismo imali pauzu.., što smatram bzvz jer za svaki film koji traje do 3 sata ili više trebalo bi ju stavit..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


ned 20 sij, 2013 5:52 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Hobit: Neočekivano putovanje (2012.)
Evo napokon sam i ja pogledao Hobita prije par dana, u 2D verziji, zato što ne podnosim 3D i uz njega se ne mogu usredotočiti na film, no uglavnom... Film mi se baš svidio, ali možda sam pristran kod ovoga zato što sam ljubitelj Tolkiena. :) Što se mene tiče, film nije dobar kao LOTR, ali svejedno ima svoje trenutke, Gollum mi je opet bio odličan, sve pohvale Andyju Serkisu, a Martin Freeman kao Bilbo mi je čak i bolji od Wooda u ulozi Froda. Specijalni efekti su odlični, jedino su mi scene borbi nekako prebrze.

Filmu dajem ocjenu 8, ipak se čuvam za 2. i 3. dio koji bi trebali biti bolji, iako mislim da nije bilo potrebe razvlačiti knjigu na tri filma, ali dobro. :thumbs2:

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


pon 21 sij, 2013 12:21 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan