Sada je: ned 19 svi, 2024 4:27 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 ODJEL 31 

Podržavate li odjel 31?
da, podržavam 54%  54%  [ 21 ]
ne, 46%  46%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 39

 ODJEL 31 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...ma puno toga u treku je napravljeno po tome...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 02 lis, 2006 11:02 am
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
Scimitar je napisao/la:
da mislim da je odjel 31 i napravljen na sliku današnjih organizacija

nije bas, jer onda ga nikad nebi prikazivali, a nebi ga niti snimili.
napravljen je onako kako bi oni htjeli da ti vidis danasnje organizacije tog tipa.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 02 lis, 2006 11:10 am
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...nisam mislio doslovno... nego na tehnologiju, i ostale sitnice...
...bila mi je mama jednom spomenula neki novi uređaj koji je čula na vjestima... (fakat se ne sjećam koji)
...a ja onako hladno... pa to već i zvjezdanim stazama već odavno upotrebljavaju... vel'ka stvar...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 02 lis, 2006 11:20 am
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
Mr.bobo je napisao/la:
...nisam mislio doslovno... nego na tehnologiju, i ostale sitnice...

nisam tebe ni citirao :wink:
Mr.bobo je napisao/la:
...bila mi je mama jednom spomenula neki novi uređaj koji je čula na vjestima... (fakat se ne sjećam koji)
...a ja onako hladno... pa to već i zvjezdanim stazama već odavno upotrebljavaju... vel'ka stvar...

jel to mozda bio onaj njihov dalekodometni teleporter s kojim se mogu teleportirati na velike udaljenosti i kroz stitove? :lol:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 02 lis, 2006 11:23 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Ant je napisao/la:
Scimitar je napisao/la:
da mislim da je odjel 31 i napravljen na sliku današnjih organizacija

nije bas, jer onda ga nikad nebi prikazivali, a nebi ga niti snimili.
napravljen je onako kako bi oni htjeli da ti vidis danasnje organizacije tog tipa.

Ja mislim da itekako postoji jako puno poveznica sa nekim današnjim organizacijama, samo što su te sve pričice i operacije Odjela 31 mala beba u odnosu na sve moguće gadosti koje su današnje službe u stanju napraviti, koje su napravile, tenutno rade ili ih planiraju u bližoj ili daljoj budućnosti. Samo pustite mašti na volju i zamišljajte tajne operacije, urote, planove, podmetanja i slično, i budite sigurni da netko planira 3 puta goru stvar jer to je naša mašta, a njima je to posao za koji su masno, masno plaćeni.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pon 02 lis, 2006 11:24 am
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...da, mene zapanjuje/zgrožuje što je sve u stanju ljudski um smisliti...

[-o< [-o<

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 02 lis, 2006 11:26 am
Profil ICQ Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 22 kol, 2006 10:26 pm
Postovi: 363
Lokacija: ROMULUS. ROMULAN STAR EMPIRE
Post 
ah vidim da je ova tema zahladila... :evil:
ahhhhhhhhhhhh.......
a sloan koji je on bio rang u odjelu??

_________________
http://nosgoth.dogoo.us/index.htm forum koji je samo za ljubitečje fantastike,ljubitelje magije i metala..... i koji su visoko tolerantni na druge religije...


sri 18 lis, 2006 6:35 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Nisam nigdje vidio da su spominjali rangiranje u Odjelu 31.
Kada je prvi puta došao na DS9, predstavio se kao deputy director of Starfleet intelligence tj. zamjenik ravnatelja Tajne službe Zvjezdane flote, nosio je uniformu SF-a i imao čin fleet captaina.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 18 lis, 2006 7:32 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
ja bih rekao da je on imak bio malo veca riba u Odjelu, jer vidimo da je znao zavidnu kolicinu podataka o operacijama Odjela, a i sam ih je vodio. isto tako vidimo da je imao ovlast regrutirati ljude u Odjel sto nije mala stvar.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 19 lis, 2006 1:34 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekker
Über Trekker
Avatar

Pridružen/a: čet 22 lip, 2006 11:50 pm
Postovi: 3227
Lokacija: Zagreb
Post 
slazem se sa antom.
Iako to cak ni nemopra biti tako.
Mozda su oni svi jednaki, svi znaju sve, sve djele zajedno.

_________________
slika


čet 19 lis, 2006 9:14 pm
Profil ICQ
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: ned 09 tra, 2006 8:39 pm
Postovi: 27
Lokacija: Alnilam, Orion Constelation
Post 
Citat:
Mozda su oni svi jednaki, svi znaju sve, sve djele zajedno.


Ne znam baš. :) Da je tako, cijeli S31 bi se mogao raspasti da se ispita samo jedan agent. Pola operacija bi im propalo, drugi agenti otkriveni... nastao bi domino efekt u slučaju da samo jedan progovori.

Osobno mislim da postoji neki glavonja, koji je visoko pozicioniran u SFu (kapetan pa naviše, npr.), sa nekoliko squadron leadera tipa Sloan pod sobom, te svaki Sloan ima svoj tim na raznim pozicijama u SFu, vjerojatno ekipa sa intell treningom. :)

Iskreno, ne bi se čudio da im je "šef" sam predsjednik Federacije, a netko od njegovih bližih savjetnika glavonja S31. :) Vidio sam takvu podjelu u jednoj drugoj seriji knjiga...

Druga mogućnost je da se radi o vijeću. Dakle, Sloane-like tipovi donose odluke nakon konsenzusa i nečiji tim izvrši tu odluku (umorstvo, sabotaža, itd.).

Kako god, oni nedvojbeno imaju prste u svakom dijelu SFa - od medicine, inženjera, diplomacije... Svaka im čast što su se uspjeli održat toliko dugo. :)

_________________
“We’re the Starfleet Corps of Engineers. ‘Impossible’ is our stock-in-trade.” 8)


pet 20 lis, 2006 3:06 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Po mom mišljenju, Odjelu 31 bi najviše odgovarala struktura upravljanja kao u bajoranskom pokretu otpora, znači po "ćelijama", s nekim modifikacijama. Sloan je vjerojatno vođa svoje ćelije i samo on točno zna tko su njemu podređeni agenti, a njegovi agenti su informirani ograničenom količinom informacija jer ono što ne znaju, ne mogu ni otkriti na ispitivanju ukoliko budu otkriveni i zarobljeni. Takav sustav upravljanja omogućuje Sloanu da izravno bira ili uklanja svoje suradnike i kontrolira ih. Modifikacija u odnosu na Bajorance bi bila da ćelije ili squadroni ili kako god se pojedine jedinice zvale ipak nemaju potpunu autonomiju biranja zadataka i područja svojih aktivnosti jer se ipak ne radi o borbi na jednom planetu i protiv jednog neprijatelja kao na Bajoru, nego mora postojati bar jedan koordinator kojeg znaju i njemu izravno odgovaraju samo vođe squadrona, a koji na nekim tajnim briefinzima upoznaje vođe sa relevantnim informacijama i predstojećim zadacima.
Taj koordinator bi IMHO trebao biti visoko pozicionirani djelatnik SF Intelligencea ili SF Securitya jer se tamo slijevaju informacije od najvećeg značaja i tajnosti, uglavnom bi to tebala biti osoba iz samog vrha SF Commanda.
Nikako se ne slažem sa prethodno iznijetim mišljenjem da bi "šef" mogao biti netko iz Vijeća Federacije ili čak sam predsjednik Federacije osobno jer su to ipak političke funkcije i informacije prema ljudima na tim položajima ipak prođu neko filtriranje, tako da im se neke stvari i zataje dok se stvari ne uljepšaju da se stave pred njih.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 20 lis, 2006 1:21 pm
Profil ICQ Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: ned 09 tra, 2006 8:39 pm
Postovi: 27
Lokacija: Alnilam, Orion Constelation
Post 
TerNek je napisao/la:
Nikako se ne slažem sa prethodno iznijetim mišljenjem da bi "šef" mogao biti netko iz Vijeća Federacije ili čak sam predsjednik Federacije osobno jer su to ipak političke funkcije.


Kakve to veze ima što su političari? :D Političari su uvijek bili i uvijek će biti veće gnjide od Sloane-like tipova. :) Oni su (nedvojbeno) stvorili S31, jer takva organizacija mora imati nekakvu podršku u političkim krugovima prije samog oformiranja. Sama vojska/SF ne može takvu organizaciju sama skrivati.

Netko MORA na vrhu Federacije davati zadatke tim tipovima, netko tko može vidjeti the big picture, kak bi ameri rekli, netko tko ima pristup SVIM informacijama (tvrde činjenice i špekulacije). A gdje ćeš bolje naći takve stvari nego u vijeću federacije i/ili u uredu predsjednika. ;)

Predsjednik vjerojatno zna za njih... indirektno ili ne. Ako ne zna, saznat će kad tad. Ne vidim razloga zašto ne bi. :)

TerNek je napisao/la:
informacije prema ljudima na tim položajima ipak prođu neko filtriranje, tako da im se neke stvari i zataje dok se stvari ne uljepšaju da se stave pred njih.


Baš me zanima kako bi izgledao uljepšani izvještaj nakon xenocida Foundera da nisu dobili lijek. :D

_________________
“We’re the Starfleet Corps of Engineers. ‘Impossible’ is our stock-in-trade.” 8)


ned 22 lis, 2006 4:41 am
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
predsjednik Federacije nema poima o S31.
clanovi Vijeca Federacije nemaju poima o S31.
vecina ljudi u Starfleetu nema poima o S31.
zasto?
jednostavno: zato sto su njihove funkcije kratkotrajne.
predsjednici doalze i odlaze, clanovi Vijeca dolaze i odlaze i nitko nezna nista.Jer kad malo bolje pogledas S31 djeluje u najboljem interesu Federacije, ali to ne znaci da ce oni uvijek djelovati u najboljem interesu svih clanova Federacije. ako se, recimo, pojavi ideja o smanjenju vojnih kapaciteta Starfleeta to se ljudima iz S31 vjerojatno nebi svidjelo. i sto bi oni onda napravili? zasukali bi rukave, uposlili mozdane vijuge i srezali tu nepozeljnu ideju u korjenu. i sad mi reci bi li to bilo moguce da oni primaju svoje naredbe od jednog Predsjednika?
ono sto hocu reci je da predsjedniku kao politicaru (jer upravo to je njegova glavna funkcija) nedostaje određena odlucnost i prakticnost u pogledu "opstanka" Federacije za koje se brine Odjel.
sjeti se samo one epizode "Homefront". tu se bas vidi kako se predsjednik "mutavo" ponasao, i ijako prijetnja u tom specificnom slucaju nije bila toliko stvarna koliko su dokazi upucivali, ono sto je predsjednik u tom trenutku znao zahtjevalo je od njega puno odlucniju akciju.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 22 lis, 2006 11:48 am
Profil ICQ Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: ned 09 tra, 2006 8:39 pm
Postovi: 27
Lokacija: Alnilam, Orion Constelation
Post 
Ant je napisao/la:
predsjednik Federacije nema poima o S31.
clanovi Vijeca Federacije nemaju poima o S31.
vecina ljudi u Starfleetu nema poima o S31.
zasto?
jednostavno: zato sto su njihove funkcije kratkotrajne.


Za predsjednika ne znaš, kao ni ja. ;)
Za cijelo vijeće nikad nisam tvrdio da zna, jer bi sama tajnost S31 bila ugrožena. Puno ljudi bi znalo. Ono što sam rekao je da bi netko (dakle, jedna osoba) mogao biti vođa ili pak član S31. :)

To što je neka funkcija kratkotrajna, mislim da nema veze. Većina njih je u uredu po mnogo godina i u to vrijeme mogu puno toga napraviti.

Ant je napisao/la:
predsjednici doalze i odlaze, clanovi Vijeca dolaze i odlaze i nitko nezna nista.Jer kad malo bolje pogledas S31 djeluje u najboljem interesu Federacije, ali to ne znaci da ce oni uvijek djelovati u najboljem interesu svih clanova Federacije. ako se, recimo, pojavi ideja o smanjenju vojnih kapaciteta Starfleeta to se ljudima iz S31 vjerojatno nebi svidjelo. i sto bi oni onda napravili? zasukali bi rukave, uposlili mozdane vijuge i srezali tu nepozeljnu ideju u korjenu.


Sumnjam da se oni previše brinu o sveukupnom vojnom kapacitetu SFa. Federacija je dovoljno pametna i bez S31 da shvati da mora raditi veće i sofisticiranije brodove kako bi održala nekakav status quo u kvadrantu. Posebno nakon rata. S31 se nema šta petljati u to.

Ant je napisao/la:
i sad mi reci bi li to bilo moguce da oni primaju svoje naredbe od jednog Predsjednika?


Zašto ne bi mogli? :) Pretpostavimo da zna za njih... posve sigurno ne odobrava svaku njihovu akciju jer bi to oduzelo previše vremena i živaca. Ali vjerojatno njihove 'usluge' može iskoristiti kada god poželi. IMO, fkors.

Ant je napisao/la:
ono sto hocu reci je da predsjedniku kao politicaru (jer upravo to je njegova glavna funkcija) nedostaje određena odlucnost i prakticnost u pogledu "opstanka" Federacije za koje se brine Odjel.
sjeti se samo one epizode "Homefront". tu se bas vidi kako se predsjednik "mutavo" ponasao, i ijako prijetnja u tom specificnom slucaju nije bila toliko stvarna koliko su dokazi upucivali, ono sto je predsjednik u tom trenutku znao zahtjevalo je od njega puno odlucniju akciju.


Govoriš da su svi Federacijski predsjednici u biti papci kada treba teške odluke donositi? :D Ne bih rekao. Jaresh-Inyo je očito bio više diplomat i birokrat, nego ratnik i zato njegova neodlučnost, IMO.

No ta neodlučnost mu je možda nametnuta lošim savjetovanjem. Sloane je rekao da imaju agenta u predsjednikovom uredu. Recimo da je savjetnik nekakav u pitanju, s obzirom da nije specifirano. Dotični mu je rekao par gluposti "da veće osiguranje nije potrebno, nikad se ne bi usudili doći na Zemlju i pokušali nešto" i slične pizdarije, samo kako bi uhvatili jednog Foundera i zarazili ga (što je kasnije postalo nepotrebno, jer je Odo postao savršena žrtva i već obavio svoj 'posao').

Možda je namjerno izgledao neodlučan kako bi pomogao zaraziti Foundere uz pomoć S31? :twisted: I propast njegove političke karijere je bila izrežirana?

Nikad nećemo znati, jer scenaristi očito nisu nikad razvijali ideju o podmuklom Federacijskom predsjedniku koji je spreman počiniti xenocid. :roll: Lakše napisat slabića. :)

_________________
“We’re the Starfleet Corps of Engineers. ‘Impossible’ is our stock-in-trade.” 8)


ned 22 lis, 2006 4:44 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan