Sada je: ned 19 svi, 2024 2:58 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne? 

Dali je u Star Treku što se tiče Federacije previše u prvom planu Zemlja i čovječanstvo?
Da (i to je ono što volim kod ST-a) 22%  22%  [ 4 ]
Da ( i to je ono što mi smeta) 56%  56%  [ 10 ]
Ne (sve su rase jednako uzastupljenje) 17%  17%  [ 3 ]
Glupost, nemoj nas zamarat svojim glupim 0%  0%  [ 0 ]
temama! 6%  6%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 18

 United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne? 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Suikotreki je napisao/la:
Ma opčenito Europljana i ostatka svijeta baš nema.


A bude barem poneki - imaš Britanca (Reed), Francuza (Picard), Irca (Miles), Škota (Scotty), Japance (Sulu i Sato), Rusa (Čehov), Indijca (Bashir), uskoro i Kubanca - capt. Robau, bude tu i poneki reccurring character iz nekeog drugog naroda (Meksikanac, Talijan, Brazilac...), no Švaba nema ni za lijeka (imaš onog jednog u TOS-u, te uvjetno dr. Brahms).

Inače, o navedenom sam nedavno pričao na jednom stranom ST forumu pa su me američki "Trekiji" napali gore nego Borut Pahor Hrvatsku. A kad se još sjetim onog "rally for the troops" na TrekUnitedu. Rendeci, nema ša. :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 18 ožu, 2009 2:33 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
T'Rapavi je napisao/la:
Slovenci bi bili ko stvoreni za Makije... :-k


Ma kkavi Makiji, Janezi su Ferengiji, i to ne Ferengiji poput Quarka, nego ujaka Gaile i onih ša su htjeli ukrasti Sedmoj nanosonde. :D

Mala beznačajna državica s trgovačkim lobijem (Mercator). :mrgreen:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 18 ožu, 2009 2:42 pm
Profil Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Miroslav je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ma opčenito Europljana i ostatka svijeta baš nema.


A bude barem poneki - imaš Britanca (Reed), Francuza (Picard), Irca (Miles), Škota (Scotty), Japance (Sulu i Sato), Rusa (Čehov), Indijca (Bashir), uskoro i Kubanca - capt. Robau, bude tu i poneki reccurring character iz nekeog drugog naroda (Meksikanac, Talijan, Brazilac...), no Švaba nema ni za lijeka (imaš onog jednog u TOS-u, te uvjetno dr. Brahms).

Inače, o navedenom sam nedavno pričao na jednom stranom ST forumu pa su me američki "Trekiji" napali gore nego Borut Pahor Hrvatsku. A kad se još sjetim onog "rally for the troops" na TrekUnitedu. Rendeci, nema ša. :zubo:

A i nema baš, uglavnom se radi o englezima i njima srodnim narodima.
Francuzi, rusi, talijani, česi, slovaci, španjolci, portugalci, grci, pa i hrvati, su ili rijetki ili se ne pojavljuju uopće. Ispada da federaciju čine samo amerikanci i poneki europljani sa engleskog govornog područja.
U TOS-u je to još bilo ok, ali kasnije su baš zabrljali.


sri 18 ožu, 2009 2:52 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Miroslav je napisao/la:
Indijca (Bashir)

Erm, što se Juliana tiče:
Ronald D. Moore commented "In my mind, Julian was of Sudanese (like Sid), Indian, or Pakistani extraction, but that the family's roots were probably in England, hence the accents."

Miroslav je napisao/la:
Inače, o navedenom sam nedavno pričao na jednom stranom ST forumu pa su me američki "Trekiji" napali gore nego Borut Pahor Hrvatsku. A kad se još sjetim onog "rally for the troops" na TrekUnitedu. Rendeci, nema ša. :zubo:

Katastrofa. Hebeni HillBillyji


sri 18 ožu, 2009 4:04 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
RAI je napisao/la:
U TOS-u je to još bilo ok, ali kasnije su baš zabrljali.


Siguran sam da ion se nije svidjela EU pa zato nisu ubacili starokoninentalce. :zubo:

Zar treba 100 puta napisati da je Star Trek sniman za USA tržište i zar treba 100 puta naglasiti , fakat, da prosječni amer nezna dalje od svojeg sela i okolice a kamoli za neke tamo države i narode. To nije vrijeđanje dotičnih to je tako, takav im je sustav obrazovanja i društvo.
To što smo se mi mislim na ostali svijet (kako to ameri gledaju i to jako rijetko) nakačili na njihov ST to je naš problem ne njihov i normalno je da im je pisanje dotičnog "suboardca" neobično i neprihvatljivo.

Pozdrav
USSCroatije / HRM-Enteprise D/1

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sri 18 ožu, 2009 4:10 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
_Oz je napisao/la:
Miroslav je napisao/la:
Indijca (Bashir)

Erm, što se Juliana tiče:
Ronald D. Moore commented "In my mind, Julian was of Sudanese (like Sid), Indian, or Pakistani extraction, but that the family's roots were probably in England, hence the accents."


Ne znam, on i Raj iz The Bing Bang Theory imaju istog "filmskog ćaću", a budući je Raj Indijac... :mrgreen: :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 18 ožu, 2009 5:48 pm
Profil Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
buco je napisao/la:
RAI je napisao/la:
U TOS-u je to još bilo ok, ali kasnije su baš zabrljali.


Siguran sam da ion se nije svidjela EU pa zato nisu ubacili starokoninentalce. :zubo:

Zar treba 100 puta napisati da je Star Trek sniman za USA tržište i zar treba 100 puta naglasiti , fakat, da prosječni amer nezna dalje od svojeg sela i okolice a kamoli za neke tamo države i narode. To nije vrijeđanje dotičnih to je tako, takav im je sustav obrazovanja i društvo.
To što smo se mi mislim na ostali svijet (kako to ameri gledaju i to jako rijetko) nakačili na njihov ST to je naš problem ne njihov i normalno je da im je pisanje dotičnog "suboardca" neobično i neprihvatljivo.

Pozdrav
USSCroatije / HRM-Enteprise D/1

Nije bitno za koje je tržište sniman. Da recimo hrvati naprave nešto slično i snime seriju u kojoj su hrvati glavni u svemiru, meni bi i to bilo glupo i neuvjerljivo.

A oni koji rade na star treku svijesni su da star trek sveukupno ima više fanova izvan nego u SAD-u.


sri 18 ožu, 2009 6:09 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
@buco
Trekiji (posebice oni američki) karakteriziraju Star Trek kao naprednu seriju, a to je činio i pijanac Gene. A s druge strane diskriminraju se neke nacije, kao npr. Nijemci. Stvarno krasna poruka, nema ša...

Ne mora unutra biti nikoga izuzev onih s engleskog govornog područja, no onda valja imati muda pa da američanski Trekiji kažu ostalim Trekijima - "odj..., briga nas za vama", a ne glumit neki lažni moral.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 18 ožu, 2009 6:18 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Miroslav je napisao/la:
@buco
Trekiji (posebice oni američki) karakteriziraju Star Trek kao naprednu seriju, a to je činio i pijanac Gene. A s druge strane diskriminraju se neke nacije, kao npr. Nijemci. Stvarno krasna poruka, nema ša...

Ne mora unutra biti nikoga izuzev onih s engleskog govornog područja, no onda valja imati muda pa da američanski Trekiji kažu ostalim Trekijima - "odj..., briga nas za vama", a ne glumit neki lažni moral.

Eee upravo to. I to je ta osobina ne američkih Trekija... već Amerikanaca opčenito. Taj njihov lažni moral. I to je razlog zašto su oni meni ogavni kao nacija. Pa kad pogledamo nekako se malo i kroz Star Trek provlači taj neki lažni moral... pogotovo kroz TNG.

_________________
Image


sri 18 ožu, 2009 6:31 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Kad smo kod Nijemaca u Treku, osobno bih volio vidjeti nekog sličnog Oliveru Khanu. :zubo: :zubo:

KHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNN! :mrgreen:

slika

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 18 ožu, 2009 10:22 pm
Profil Web stranica
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Miroslav je napisao/la:
Kad smo kod Nijemaca u Treku, osobno bih volio vidjeti nekog sličnog Oliveru Khanu. :zubo: :zubo:

KHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNN! :mrgreen:

[ http://www.welt.de/multimedia/archive/00193/olikahn_DW_Sport_BE_193273g.jpg ]


:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: khaaan za khana :zubo:

svaka slicnost sa stvarnim osobama i dogadajima je namjerna :zubo:

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


sri 18 ožu, 2009 10:24 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
eh...
da nisu jedne prilike spomenuli Hrvate u ENT-u, ne bi bilo fer

bar nas spominju

_________________
It is smaller on the outside!


sri 18 ožu, 2009 10:36 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
...moj odgovor na zadano pitanje je...

(Dali je u Star Treku što se tiče Federacije previše u prvom planu Zemlja i čovječanstvo?)

...Da... i to mi malo smeta... jer većina akcija je planirana na Zemlji...
...akademja se nalazi na zemlji i nigdje drugdje...

...nije to sad nešto strašno da bi mi ubijalo volju za gldanjem, ali... opet...
...mogli su to malo rastegnuti...

...a vilio bi i vidjeti ekipu koje nema sterfleet uniforme a koja se nalazi na brodu kao tehničko osoblje...
...kako su dospjeli tamo , zašto, kako ima je dan popunjen obavezama, isl...


pet 20 ožu, 2009 5:53 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
RAI je napisao/la:
Nije bitno za koje je tržište sniman

Kompaniji koja je snimala i financirala ST je to očito bilo najbitnije.
Uostalom kao što znate, bar poznavaoci filma, ako nešto dobije dobre ocjene na USA tržištu tek onda to i drugi kupuju, ak' tamo prođe loše nema gužve i cijena nije neka. (naravno govorim o Hollywood-u i njegovim produkcijama, vidim da bi se neki mogli zabunit).


RAI je napisao/la:
Da recimo hrvati naprave nešto slično i snime seriju u kojoj su hrvati glavni u svemiru, meni bi i to bilo glupo i neuvjerljivo.


I kad si se probudila? To ni hipotetički nemore bit. :mrgreen:
Nažalost.

RAI je napisao/la:
A oni koji rade na star treku svijesni su da star trek sveukupno ima više fanova izvan nego u SAD-u.

Izgleda du su nesvjesni. Ja zaista neznam kako vam pojasniti da Amere vi (ostatak "Worlda") ne zanimate uopće! ](*,)
Znam da je to nekima koma prihvatiti al' što da vam radim?

Miroslav je napisao/la:
Trekiji (posebice oni američki) karakteriziraju Star Trek kao naprednu seriju, a to je činio i pijanac Gene. A s druge strane diskriminraju se neke nacije, kao npr. Nijemci.


Neznam kako ne kužiš da je svijet prosječnog amera, pa bio on i Treker, samo USA "homeland" i ništa izvan toga, vjeruj mi.
Kako sam bio i rekao bez obzira na diplome, škole itd...
Oni kako ih mi izvana vidimo ne "diskriminiraju" samo Nijemce već sve što nije USA a na GB gledaju kao na neku svoju saveznu državicu, al ni njih puno ne obadiraju.

Zato nije čudo što je ST "USAcentričan" i uvijek će biti, ak se bude što snimalo i ubuduće.
Uostalom SG je po tom pitanju No1. Tamo su čak i NATO trupe itd... Pogađate odakle dolaze svi šefovi i admirali, kapetani... iz USA, čudno?! :shock:

Sumljam da je bolje i drugim serijama "Svemirske" klase.

Nitko Nijemcima ne brani snimit sličnu seriju, kao ni Francuzima, ni bilo kome.
Pa nek si jednu snime i nek Tomas, Urlih.. itd.. budu kapetani flote, nitko neće imati ništa protiv.
Bar oni imaju love kad mi već nemamo. DA Jure, Šime,Pere, Ive budu kapetani i admirali. ;-)

Pozdrav
Americaan Dream 7

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 20 ožu, 2009 6:44 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: United Federation of Planets- stvarna Federacija ili ne?
Mimi Sky je napisao/la:
eh...
da nisu jedne prilike spomenuli Hrvate u ENT-u, ne bi bilo fer

bar nas spominju


dva puta cak nas u ent-u spominju ,prvi puta je famozni razgovor Sad vs Europa ,drugi puta nas spominju kad prolaze pokraj Hrvatskog -Srpskog broda .

_________________
Image


pet 20 ožu, 2009 8:51 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan