Sada je: pet 29 ožu, 2024 9:43 am.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~ 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Jel Adama Cylon ko što Hrčka kaže?


pon 30 kol, 2010 10:18 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Jel Adama Cylon ko što Hrčka kaže?


jel stvarno želiš znati :zubo:

_________________
slika


pon 30 kol, 2010 10:21 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Ja mislim da je.


pon 30 kol, 2010 10:22 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
majka matica na sve sajlonce :mrgreen:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


uto 31 kol, 2010 9:11 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Puno letargije za kratak trzaj napetosti pa ponovni povratak u mračnu letargiju.

4x09 - The Hub

Čudno kako ti Cylonci, inače dosad relativno dobro organizirani sa priličnom autonomijom među 'modelima' kožnjaka, i bez hijerarhije, ipak odluče centralizirati jednu jedinu stvar na jedno mjesto i to mjesto učiniti njihovom najranjivijom točkom, to nekakvo središte gdje se pohranjuju 'boxed' (ukutijenjeni) modeli, i zapravo jedino mjesto koje omogućuje reinkarnaciju Cylonaca u sluzavoj kadi. Mislio sam da za to postoje brodovi za uskrnuća. :roll: Bilo kako bilo, relativno važna epizoda, ali je to sve nekak prelako napravljeno, taj hub je uništen, Xena odmrznuta i točka. Roslinka ima mindfuck iskustva pri svakom skoku, i ništa nema smisla kao i pola epizode gdje svi slušaju ludog hibrida koji drobi gluposti u sluzavoj kadi.

4x10 - Revelation
4x11 - Sometimes a Great Notion


Trebalo mi je pola sezone da dođem na zelenu granu sa radnjom. Dobra igra šaha između Xene (zašto ju zovem Xena, ak se zove D'Anna?) i malog Adame, stari Adama tugu topi jer mu je frend Tigh priznao gadnu tajnu. Uglavnom partija šaha sa taocima. I onda pronađu Zemlju. I svi sretni na pet minuta. Sve dok nisu sletjeli i vidjeli da je Zemlja postapokaliptična planeta kojom su gazili Cylonci. To je ono što mi je OGamer rekao da se prije dogodilo, i opet se dogodilo, i opet će se dogoditi, i nikad ništa i uvijek sve i tako dalje. Ajde misterija je ok, iako nazirem nekakav temporalni paradoks sa pronalaženjem leša Starbucksice - one Starbucksice koja je odmjesečarila u oluju i uništila se, ne ova koja se vratila sva vesela. Nisam očekivao identitet posljednjeg Cylonca - pokojna vrckasta Tighica. Nisam ni očekivao happy happy happy Duallu koja si u svom happy happy happy raspoloženju prosvira mozak :shock: . Što je zapravo uvod u...

4x12 - A Disquiet Follows My Soul

...još jednu epizodu sa mračnim tonovima, ali bez neke radnje. Svi su potonuli duhom jer je čitava misija izbjeglica bilo još jedno cylonsko mjesto. Pa Zarek se nešto bahati sa svojom politikom koja je očekivana, ali i dalje iritantna. Al bez pretjerane radnje. Samo nastavak odnosa među likovima.


ned 05 ruj, 2010 9:06 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
nema paradoksa... zemlja je planeta sajlonaca koji su tu stigli sa kobola kad su se razisli sa ljudima u dalekoj proslosti... ljudi su naselili 12 kolonija koje si vec upoznao.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pon 06 ruj, 2010 12:46 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki kada ćemo dobiti ostatak komentara :zubo:

_________________
slika


pet 10 ruj, 2010 3:23 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Ovog trena. Odgledao sam do kraja, ostavio dan-dva da sjednu dojmovi, još malo prelistao određene scene i dijaloge da si posložim neke kockice, i još uvijek mi neke stvari nisu najjasnije... No dakle...

4x13 - The Oath
4x14 - Blood on the Scales


Ha! Pobuna! To nisam očekivao, očekivao sam još par tmurnih epizoda u kojima likovi tumaraju hodnicima, razgovaraju o Bogu, bogovima, smislu života i ustrojstvu vlasti u floti, kad ono Gaeta i Zarek kolo vode, nadrkani zbog koalicije sa pobunjenim cyloncima.

Zarek mi se od starta nije svidio. Zapravo, u startu mi je bio ok kao zatvorenik koji trabunja o političkim slobodama, no čim se domogao Vlade, često se zalagao za neracionalna stajališta. Možda ne toliko neracionalna jer se zalagao za civilnu vlast, neovisnu o vojsci i Adami, no u situaciji u kojoj čovječanstvu prijeti istrebljenje, jednostavno nema mjesta civilnim raspravama, već obrana mora imati primat, a tu je Roslinka postigla dobar balans sa admiralom. Pa i sa pobunjenim Cyloncima.

Gaeta mi je bio onaj simpatični lik koji na glavnom mosti sjedi tamo iza, obavlja sve tehničke poslove koje mu 'Stari' i 'XO' narede, bio je marionetski podpredsjednik Baltarovom fijasku, ali se obranio. Mislim da je njegov jedini motiv za pobunu to što je izgubio nogu, pa da na taj način ispuca svoje frustracije.

Cijela ta pobuna mi je bila napeto odrađena, pomno u detalje, sa nekim likovima koji su se nećkali između starog i novog poretka. Adama senior je valjda pola pobunjenika vratio na svoju stranu svojim autoritetom, koji nije neopravdan. Praktički je morao samo reći da je očuvao njihove živote cijelo vrijeme, i oni mu moraju biti zahvalni. Pobuna sa Zarekove strane je bila lakrdija. Revolucija u smislu onih najkrvavijih u povijesti. Ili su s njime, ili su protiv njega. Blokira Roslinkine poruke, sam sebe proglasi predsjednikom, smakne senat. Na ovom zadnjem se Gaeta okrenuo protiv njega, što mislim da je prekinulo taj kratak i krvav obrat. Jer Gaeta je rekao Zareku da je do tog trena istina bila na njihovoj strani (ono o Cyloncima, Adaminom koaliranju sa Cyloncima i sl.), a Zarekovim ubijanjem senata se pretvorilo u krvoproliće. Mada je krvoprolića bilo i u prijašnjim situacijama, ali to su sve bile kolateralne žrtve obračuna. Dakle kratak ustanak u kojem su izgubljeni još neki životi, Anders je puknut u glavu i nekim čudom je preživio, Zarek je konačno maknut iz priče, kao i Gaeta, iako mislim da je on dosta afektivno vodio tu kratku revoluciju.

4x15 - No Exit

Nešto što se posve očekivalo, Galactica se počela raspadati. Nije ni čudo, jer bila je stari brod kad je rat počeo, i najebala je ko žuti, pa nije ni čudo (za razliku od tamo nekog svemirskog broda koji putuje preko pola galaksije, isto najebe ko žuti, i u svakoj idućoj epki je izglancan ko Appleova trgovina).

Ellen Tigh i njeno uskrsnuće na cylonskom brodu! To je bilo dobro za gledati, no bilo mi je čudno kako je nakon uskrsnuća dobila barem dio svojih prijašnjih sjećanja, bila je svjesna da je Cylon, bila je svjesna da je napravila ostale i tko je preostala skupina od Final 5. Cavil pak, s druge strane otkriva praktički sve svoje karte. On je frustriran svojim tijelom. Misli da je sposoban za mnogo više, želi iskusiti mnogo više, ali je ograničeni svojim 'želatinastim sferama koje su mu posađene u lubanju' :lol: , želi vidjeti IC spektar, želi čuti EM valove, želi namirisati tamnu tvar. I sav ovaj cirkus oko holokausta ljudi, je bilo samo da pokaže Ellen i ostalima kako je napravila pogrešku pri kreiranju tako ograničenih 'skin jobs-a'. Vrlo sebičan razlog za osvetu od Cavila, koji mi je zapravo jedini poluhumorističan lik u cijeloj seriji. No svojim cinizmom, i ovom osvetoljubivom krvoločnošću mi je postao najkompleksniji lik serije. =D>

Na Galactici, Anders dobiva mindfuck vizije prijašnjih života, i sve to objašnjava ostalima. To sam morao par puta premotati jer je toliko detalja ispucano da nisam mogao upamtit sve odjednom. Uglavnom, veliki dio slagalice je tu riješen - Final Five je omogućilo svojim 'skinjobsima' uskrsnuće kao mito za mir, ali im se to sve obilo u glavu jer je Cavil i čitava serija 'Number 1' Cylonaca, htio više.

4x16 - Deadlock

Pa ništa posebno. Još jedna sapuničasta epizoda. Tigh i Tighica se ponovo sretnu, frackaju se, ona dozna da on ima drugu koja je trudna i to je u biti to.

4x17 - Someone to Watch Over Me

Istoimena epka Voyagera je kultni humoristični mjuzikl. Ovo je dosadna trakavica. Wikipedia spominje neke pohvale glede otkrivanja kompleksnosti likova, meni nije jasno zašto.

Starbucksica razvija na pijanu sa imaginarnim pijanistom melodiju koju joj je mala Hera ucrtala, a koju su 'Final Five' čuli. Tyrol ide u zatvor i dijeli mindfuck vizije sa Boomerkom. Zbilja dosadno. Sve do pred kraj kad Tyrol kojem se očito pimpek digao, ubija jednu Osmicu, ugasi struju na brodi, i mijenja mrtvu Osmicu sa Boomerkom, koja je pak bila na tajnoj misiji da ukrade Heru. Tak-tak. Bilo mi je sumnjivo zašto su Boomerka i Ellen prelako pobjegle od Cavila, a sad se vidi zašto.

4x18 - Islanded in a Stream of Stars

Isto jedna sapuničasta epka u kojoj mi je najupečatljivije to što su se bolesna Roslinka i Adama napušavali u bolnici :lol: , kao i Adama koji je morao sam sebi priznati poraz i odlučiti da je vrijeme za napuštanje broda koji se raspada. Super su mi oni škripajući zvukovi u pozadini. Pored toga, ništa više što bi mi zaplijenilo pozornost. Uobičajena epka.

4x19 - Daybreak
4x20 - Daybreak, pt 2 (ili 'The Fraking Series Finale')


Tu sam se nećkao je li sve prikazano u ove dvije (ili tri, jer 4x20 je dupla) epizode osrednje ili dobro, pa sam se ipak odlučio za dobro.

Sve ovo u floti se činilo malo zanimljivim. Posada se seli sa Galactice, odabrani dobrovoljci idu za Herom. Puno flashbackova prije napada na Kolonije, koji donekle još malo karakteriziraju određene likove, no ništa pretjerano. Kasnije malo pucačine sa Cyloncima, da bi na kraju 'hand of God' djelovala tako da čvrkne meteor o raptor-letjelicu koja ima aktivirane nuklearke i to uništi cylonsko gnijezdo. Cavil si neobjašnjivo prosvira glavu, ostali cylonci se povedu za njegovom naredbom za mir. Galactica je izgubila 4 viper-letjelice i 7 raptor-letjelice. Opet 47. :lol:

I onda ono čemu je cijela serija ciljala. Starbucksica utipka onu melodiju, i paf, evo ih na Zemlji. Ne onoj postapokaliptičnoj cylonskoj, već na našoj Zemlji. I sad hohoho veliki obrat, čitava serija se događa 150000 godina u prošlosti. Preživjela posada se smjestila u šatore na Zemlji, mala Hera se frackala sa polumajmunima, i paf, evo nas kao vrste. Sve to su nastojali anđeli Caprica i Baltar da se dogodi. I anđeo Starbucksica koja nije bila duh koju samo određeni vide, već mesnati anđeo sa krizom identiteta.

Štajaznam, malo mi je tužno što se to čovječanstvo iz konvoja raštrkalo po svijetu. A ono paralelno prikazivanje flashbackova iz života određenih likova (Roslin, Starbuck, Baltar) sa prikazivanjem njihovog sadašnjeg stanja, te kako je to sve njihova ispunjena sudbina, podsjeća na ono filozofsko trkeljanje kojim su zasrali Lost na kraju. Ovdje je to malo bolje ispalo.

Na kraju su se posljednje scene svele na potencijalnu histeriju, antireklamnu kampanju spram japanskih igračaka koje oni proizvode kao što naši seljaci peku rakiju. Svak ima svojega. :lol: A anđeli Baltar i Caprica ipak vjeruju da će se čovječanstvo popraviti i odreći tehnologije koja će ih jednog dana uništiti. Opet.

The Plan

Ajde reko, da odgledam i taj film, mada nije film, već niz scena koje su snimljene za vrijeme snimanja serije, pa su ili odsječene, ili su naknadno snimljene zbog niza spoilera. To sve potvrđuje da je Cavil egocentričan manijak koji čini holokaust jer je ograničen svojim tijelom, dok su ostali Cylonci nekako neučinkoviti u ubijanju jer su sposobni iskusiti 'ljubav' - Boomer, Caprica, Simon, pa čak i Leoben i onaj šminker, mada on osjeća ljubav prema svojim odijelima. :lol: Fora je bilo vidjeti Galacticu sa početka priče kako je bila glatka, a potrkaj serije izgleda kao da ju je netko sažvakao, djelomično probavio, i ispljunuo natrag. Fora je bilo vidjeti i Adamu seniora sa ne-sijedom kosom, za koju nisam ni skužio da je tijekom serije posijedila. Fora je bilo vidjeti Tyrola kako je u početku serije bio puno mršaviji, da se tijekom serije udebljao. Ne onako kao Lee, kojem su nalijepili masku da izgleda debeo, Tyrol se baš udebljao.

The end.

PLUSEVI SERIJE

+ ima svoj početak, ima svoj kraj
+ puno alegorija o politici, vjeri, društvi, vlasti i moći
+ dobre scene bitki
+ povremeno zanimljivi odnosi među likovima
+ dobre uniforme, nisu pidžamaste kao u Treku (izuzev ENTa, gdje su mehaničarske :lol: )
+ fakat premračna serija, na momente stvarno deprimirajuća (to možda ne bi trebalo biti tako dobro, ali ipak ostavlja određen emotivan utisak)

MINUSI SERIJE
- dosta nezanimljivih epizoda koje nisu vodile nikuda, osim u malo sapuničarenja među likovima, a ti odnosi u onim 'važnim' epizodama nisu došli do izražaja (čast izuzecima)
- dosta sterilni likovi. Debela većina likova je određena njihovom tmurnom sadašnjošću, umjesto prošlošću i budućim planovima; primjerice cijela sezona u kojoj Helo želi pobjeći sa Caprice, ili 'tko-sam-što-sam' Starbucksica u četvrtoj sezoni. Da nema ovog holokausta, većina likova bi karakterno djelovali gotovo identično.

?????????

1. Čemu forsiranje broja 47?
2. Kako to da čovječanstvo u konvoju ima neograničene količine viskija, ali potkraj spadne na samo pola tube zubne paste?
3. Cavil + Leoben + D'Anna + Simon + Šminker kojem ne mogu upamtit ime + Caprica + Daniel (koji je spomenut Cylon kao broj 7, ali je trajno pohranjen jer je bio prevelik umjetnik umjesto ratnik) + Sharon + Final Five (Anders, Tigh, Ellen, Tyrol, Tory). To je 13 cylonskih modela, a kroz cijelu seriju se trubilo o 12 modela. What the frack?
4. Poktraj serije, Adama kaže da su prevalili milijune svjetlosnih godina. What the frack? Svoje kolonije su nazvali po 12 sazviježđa koje vide na svojim nebesima, praktički naša Zemlja je s druge strane tih sazviježđa, i to bome nisu milijuni ly u pitanju.
5. Ako je anđeo-Caprica u službi Boga, zašto je prijetila Baltaru, nabijala ga uz zid, vijala mu ruke, gušila ga i sl...? Je li to prinuđivanje na neizbježan Božji plan? Ili je bila takva kakva jest, jer vijanje ruku i gušenje nije 'zlo', jer 'dobro i zlo' su kategorije čovjeka, već samo uvjeravanje na djelovanje?
6. Nisam skužio, ili nisam upamtio. Zašto 'Final Five' se nisu sjećali tko su i što su? I zašto se to sjećanje reaktiviralo kod Ellen kad je uskrsnula?
7. Kad su Athena, Helo, Anders, Starbuck i još neki ljudi bježali sa Caprice, za sobom su ostavili neke ljude koji su odlučili ostati da oslobode žene sa onih 'farmi'. O tome ništa nije bilo rečeno.


pet 10 ruj, 2010 10:56 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
1. Čemu forsiranje broja 47?

Zato jer je to broj 47, pobogu! Mislim, ono! :roll: :zubo:

Miki je napisao/la:
2. Kako to da čovječanstvo u konvoju ima neograničene količine viskija, ali potkraj spadne na samo pola tube zubne paste?

Zato jer je kolonijalcima bitnija oralna higijena od opijanja? Hm, da, ne bi se baš reklo... :-k

Miki je napisao/la:
4. Poktraj serije, Adama kaže da su prevalili milijune svjetlosnih godina.

A bit će da je karikirao (promjer galaksije je cca 80 000 ly)... Ili su možda stalno radili krugove. Mislim, kako Ivica Olić pretrči deset kilometara na terenu dugačkom 100m? Kako Miki? Kako? :o

Miki je napisao/la:
5. Ako je anđeo-Caprica u službi Boga, zašto je prijetila Baltaru, nabijala ga uz zid, vijala mu ruke, gušila ga i sl...?

Ti fakat misliš da je cijela ta "Šestica je anđeo" spika bila producentima u planu od početka? :roll: :sarcasm:

BTW, nisi spomenuo najscenu čitave serije - Racetrack rigor mortis slučajno ispaljuje raketu baš u trenutku kad se raptor okrenuo u položaj da pogodi... Nda... :zubo:


sub 11 ruj, 2010 12:39 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
[ignore Oz]

Miki je napisao/la:

4x15 - No Exit

Ellen Tigh i njeno uskrsnuće na cylonskom brodu! To je bilo dobro za gledati, no bilo mi je čudno kako je nakon uskrsnuća dobila barem dio svojih prijašnjih sjećanja, bila je svjesna da je Cylon, bila je svjesna da je napravila ostale i tko je preostala skupina od Final 5. Cavil pak, s druge strane otkriva praktički sve svoje karte. On je frustriran svojim tijelom. Misli da je sposoban za mnogo više, želi iskusiti mnogo više, ali je ograničeni svojim 'želatinastim sferama koje su mu posađene u lubanju' :lol: , želi vidjeti IC spektar, želi čuti EM valove, želi namirisati tamnu tvar. I sav ovaj cirkus oko holokausta ljudi, je bilo samo da pokaže Ellen i ostalima kako je napravila pogrešku pri kreiranju tako ograničenih 'skin jobs-a'. Vrlo sebičan razlog za osvetu od Cavila, koji mi je zapravo jedini poluhumorističan lik u cijeloj seriji. No svojim cinizmom, i ovom osvetoljubivom krvoločnošću mi je postao najkompleksniji lik serije. =D>

mali input... nije rat izbio zbog cavilove zelje da bude nesto vise od onoga sto jeste, vec se on tim monologom pravda u neku ruku elen zasto je "kaznio" final five i obrisao im pamcenje... rat je bio i pre cavila i bilo je pitanje vremena kad ce opet da bukne... pravi razlog je upad kolonijalnih snaga ( adame ) na sajlonsku teritoriju.

Miki je napisao/la:
4x17 - Someone to Watch Over Me

Istoimena epka Voyagera je kultni humoristični mjuzikl. Ovo je dosadna trakavica. Wikipedia spominje neke pohvale glede otkrivanja kompleksnosti likova, meni nije jasno zašto.

Starbucksica razvija na pijanu sa imaginarnim pijanistom melodiju koju joj je mala Hera ucrtala, a koju su 'Final Five' čuli. Tyrol ide u zatvor i dijeli mindfuck vizije sa Boomerkom. Zbilja dosadno. Sve do pred kraj kad Tyrol kojem se očito pimpek digao, ubija jednu Osmicu, ugasi struju na brodi, i mijenja mrtvu Osmicu sa Boomerkom, koja je pak bila na tajnoj misiji da ukrade Heru. Tak-tak. Bilo mi je sumnjivo zašto su Boomerka i Ellen prelako pobjegle od Cavila, a sad se vidi zašto.

starbaksicu je tu melodiju naucio otac jos u detinjstvu... ona je se samo priseca i svira u toj epizodi.

Miki je napisao/la:
4x19 - Daybreak
4x20 - Daybreak, pt 2 (ili 'The Fraking Series Finale')


Tu sam se nećkao je li sve prikazano u ove dvije (ili tri, jer 4x20 je dupla) epizode osrednje ili dobro, pa sam se ipak odlučio za dobro.

Sve ovo u floti se činilo malo zanimljivim. Posada se seli sa Galactice, odabrani dobrovoljci idu za Herom. Puno flashbackova prije napada na Kolonije, koji donekle još malo karakteriziraju određene likove, no ništa pretjerano. Kasnije malo pucačine sa Cyloncima, da bi na kraju 'hand of God' djelovala tako da čvrkne meteor o raptor-letjelicu koja ima aktivirane nuklearke i to uništi cylonsko gnijezdo. Cavil si neobjašnjivo prosvira glavu, ostali cylonci se povedu za njegovom naredbom za mir. Galactica je izgubila 4 viper-letjelice i 7 raptor-letjelice. Opet 47. :lol:

I onda ono čemu je cijela serija ciljala. Starbucksica utipka onu melodiju, i paf, evo ih na Zemlji. Ne onoj postapokaliptičnoj cylonskoj, već na našoj Zemlji. I sad hohoho veliki obrat, čitava serija se događa 150000 godina u prošlosti. Preživjela posada se smjestila u šatore na Zemlji, mala Hera se frackala sa polumajmunima, i paf, evo nas kao vrste. Sve to su nastojali anđeli Caprica i Baltar da se dogodi. I anđeo Starbucksica koja nije bila duh koju samo određeni vide, već mesnati anđeo sa krizom identiteta.

Štajaznam, malo mi je tužno što se to čovječanstvo iz konvoja raštrkalo po svijetu. A ono paralelno prikazivanje flashbackova iz života određenih likova (Roslin, Starbuck, Baltar) sa prikazivanjem njihovog sadašnjeg stanja, te kako je to sve njihova ispunjena sudbina, podsjeća na ono filozofsko trkeljanje kojim su zasrali Lost na kraju. Ovdje je to malo bolje ispalo.

Na kraju su se posljednje scene svele na potencijalnu histeriju, antireklamnu kampanju spram japanskih igračaka koje oni proizvode kao što naši seljaci peku rakiju. Svak ima svojega. :lol: A anđeli Baltar i Caprica ipak vjeruju da će se čovječanstvo popraviti i odreći tehnologije koja će ih jednog dana uništiti. Opet.

mozda su bila i 7 reptora i 4 vajpera... :-k 74 toliko moja baba ima godina, a ne zove se hera... :-k kako su samo nju uvukli u seriju 8-[

caprica i baltar su definitivno andjeli ( gardians ) dok starbaksica definitivno nije... ona je vise kao neki mesija ili izaslanik... nesto kao isus, muhamed, buda ili nesto u tom fazonu ali definitivno nije andjeo kao ovo dvoje... postoje mnoge polemike oko njenog lika ali mislim da je ovo neki najblizi opis.

Miki je napisao/la:
The Plan

Ajde reko, da odgledam i taj film, mada nije film, već niz scena koje su snimljene za vrijeme snimanja serije, pa su ili odsječene, ili su naknadno snimljene zbog niza spoilera. To sve potvrđuje da je Cavil egocentričan manijak koji čini holokaust jer je ograničen svojim tijelom, dok su ostali Cylonci nekako neučinkoviti u ubijanju jer su sposobni iskusiti 'ljubav' - Boomer, Caprica, Simon, pa čak i Leoben i onaj šminker, mada on osjeća ljubav prema svojim odijelima. :lol: Fora je bilo vidjeti Galacticu sa početka priče kako je bila glatka, a potrkaj serije izgleda kao da ju je netko sažvakao, djelomično probavio, i ispljunuo natrag. Fora je bilo vidjeti i Adamu seniora sa ne-sijedom kosom, za koju nisam ni skužio da je tijekom serije posijedila. Fora je bilo vidjeti Tyrola kako je u početku serije bio puno mršaviji, da se tijekom serije udebljao. Ne onako kao Lee, kojem su nalijepili masku da izgleda debeo, Tyrol se baš udebljao.

The end.

jos jedna moja opaska koja je u sluzbi boljeg razumevanja serije... sustina cele serije koliko sam ja shvatio je da je u ljubavi izlaz... svi sajlonci su sposobni za ljubav i da vole pa tako i taj krvolocni cavil koji je prikazan kao monstrum u onoj sceni kad ubija ono klince je u trenutku sopstvene egzekucije uhvatio drugog cavila za ruku pre nego sto su izbaceni u svemir... za ostale sajlonce se manje vise zna i pokazani su u planu ( filmu ) njihovi psihicki lomovi i strah za svoje najblize kad su saznali da su sajlonci.

Miki je napisao/la:

?????????

1. Čemu forsiranje broja 47?
2. Kako to da čovječanstvo u konvoju ima neograničene količine viskija, ali potkraj spadne na samo pola tube zubne paste?
3. Cavil + Leoben + D'Anna + Simon + Šminker kojem ne mogu upamtit ime + Caprica + Daniel (koji je spomenut Cylon kao broj 7, ali je trajno pohranjen jer je bio prevelik umjetnik umjesto ratnik) + Sharon + Final Five (Anders, Tigh, Ellen, Tyrol, Tory). To je 13 cylonskih modela, a kroz cijelu seriju se trubilo o 12 modela. What the frack?
4. Poktraj serije, Adama kaže da su prevalili milijune svjetlosnih godina. What the frack? Svoje kolonije su nazvali po 12 sazviježđa koje vide na svojim nebesima, praktički naša Zemlja je s druge strane tih sazviježđa, i to bome nisu milijuni ly u pitanju.
5. Ako je anđeo-Caprica u službi Boga, zašto je prijetila Baltaru, nabijala ga uz zid, vijala mu ruke, gušila ga i sl...? Je li to prinuđivanje na neizbježan Božji plan? Ili je bila takva kakva jest, jer vijanje ruku i gušenje nije 'zlo', jer 'dobro i zlo' su kategorije čovjeka, već samo uvjeravanje na djelovanje?
6. Nisam skužio, ili nisam upamtio. Zašto 'Final Five' se nisu sjećali tko su i što su? I zašto se to sjećanje reaktiviralo kod Ellen kad je uskrsnula?
7. Kad su Athena, Helo, Anders, Starbuck i još neki ljudi bježali sa Caprice, za sobom su ostavili neke ljude koji su odlučili ostati da oslobode žene sa onih 'farmi'. O tome ništa nije bilo rečeno.


1. broj godina moje babe i godina kada je rodjen zeljko vrankovecki - veliki ogamer :mrgreen:
2. trosilo se... koa u onoj basni cvrcak i mrav, pa na kraju kad im je trebalo nisu vise imali :lol:
3. boldovan ti je odgovor :roll:
4. miki miki :evilwait: SAJLONSKA ZEMLJA A NE NASA :evil:
5. zato sto je baltar blesav pa su morale da budu primenjene specijalne metode :D
6. obrisano im je secanje jer su bili pacifisti i lobirali su protiv rata sa ljudima... secanje im se vratilo jer im se secanje vraca posle rebootovanja ( uskrsnuca )
7. spasili su te zene i ostali da zive sa njima na farmi dugo i srecno :lolsmjeh:

moram na kraju da se ogradim jer sve sto sam naveo nisu cinjenice vec su plod mog rezonovanja serije... ako ima nekog voljnog za diskusiju voleo bih da cujem jos neko misljenje... inace zbog svoje crne i depresivne atmosfere mi je BSG bas onako legao jer se prikazuje iskonski strah kod ljudi kada se suocavaju sa nepoznatim... druga stvar koja mi se svidja je da nema happy enda... ljudi su skoro istrebljeni dok su sajlonci preziveli... sve je nekako upakovano u koncept koji ima prodju i nekako je ostvariv i realan u vise varijanti... sad dal ce da budu sajlonci, terminatori, smrtonosni virusi ili nesto peto pitanje je inspiracije ali definitivno tema koja ljude stavlja u bezizlanu situaciju koja se ne resava okretanjem polariteta ili ukljucivanjem deflektora svaki put kad se naidje na anomaliju ili tezi problem :roll:

[/ignore Oz]

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 11 ruj, 2010 12:54 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Oz je napisao/la:
BTW, nisi spomenuo najscenu čitave serije - Racetrack rigor mortis slučajno ispaljuje raketu baš u trenutku kad se raptor okrenuo u položaj da pogodi... Nda...


Spomenuo sam da je to 'hand of God' baš u tom trenutku. Kao i to što je Hera znala melodiju, kao i što je Starbucksin stari znao tu melodiju. Baš onako Lost-ovsko ispunjavanje sudbine što mi je nekako preapstraktno i unaprijed određeno. Ne sjedaju mi takve 'suđeno nam je' sudbine.

OGamer je napisao/la:
pravi razlog je upad kolonijalnih snaga ( adame ) na sajlonsku teritoriju.


Kao i za WW1, bila su kolonijalna natezanja, a povod krvoproliću je bio atentat na Franju Ferdinanda. Tako i ovdje, Cylonci su nagomilali vojsku 'za svaki slučaj', i onda kad je taj slučaj došao, imali su povod da ispale sve što imaju. Mada mislim da su to mogli i prije napraviti, tak da se slažem da je izvidnička misija bila povodom. Možda se pokolj ne bi dogodio da se nije prelazilo granicu. :-k Osim ako bi homofob Cavil nagovorio sve da idu u napad bez povoda.

OGamer je napisao/la:
caprica i baltar su definitivno andjeli ( gardians ) dok starbaksica definitivno nije... ona je vise kao neki mesija ili izaslanik... nesto kao isus, muhamed, buda ili nesto u tom fazonu ali definitivno nije andjeo kao ovo dvoje... postoje mnoge polemike oko njenog lika ali mislim da je ovo neki najblizi opis.


To mi se nije svidjelo sa Starbucksicom što je potkraj serije bila posve skulirana što ode 'negdje', a ni sama ne zna gdje. A sve zato što je ispunila svoju misiju, a njeno pravo tjelo je na cylonskoj Zemlji. Spaljeno. Zna gdje je, ne zna što je, zna što je napravila, ne zna kuda da ide. :shock:

OGamer je napisao/la:
sustina cele serije koliko sam ja shvatio je da je u ljubavi izlaz... svi sajlonci su sposobni za ljubav i da vole pa tako i taj krvolocni cavil koji je prikazan kao monstrum u onoj sceni kad ubija ono klince je u trenutku sopstvene egzekucije uhvatio drugog cavila za ruku pre nego sto su izbaceni u svemir... za ostale sajlonce se manje vise zna i pokazani su u planu ( filmu ) njihovi psihicki lomovi i strah za svoje najblize kad su saznali da su sajlonci.


Praktički da, svi Cylonci ispada da nisu bili toliko zli, jer su bili sposobni za ljubav i za pregovore. Nisu bili krvoločne beštije. Cavil je volio samog sebe :lol: kad je primio svog brata u airlocku. No mislim da je on jedini koji nije bio sposoban za 'ljubav' prema ljudima kao ostali, jer je u dosta navrata u The Plan-u grmio kako treba čovječanstvo istrijebiti.

OGamer je napisao/la:
miki miki :evilwait: SAJLONSKA ZEMLJA A NE NASA :evil:


PA DA. Naša Zemlja isto gleda na sazviježđa Taurus, Kaprikorn, Libra itd...zato postoji astrologija. Zato mi jest čudno to što se kolonije tako zovu, prema tim sazviježđima. To je bilo spomenuto onda kad su ukucali onu strijelu u kip. Dakle naša Zemlja nije tako daleko od tih kolonija. Praktički s druge strane tih sazviježđa. A možda je cylonska Zemlja na nekom drugom kraju, pa je konvoj prvo išao tamo.

OGamer je napisao/la:
inace zbog svoje crne i depresivne atmosfere mi je BSG bas onako legao jer se prikazuje iskonski strah kod ljudi kada se suocavaju sa nepoznatim...


:-k Pa malo toga je nepoznatog u BSG. Znaju tko ih je napao, pretpostavljaju zašto, jedino što im je nepoznato jest to da ne znaju gdje će im biti idući dom. Crna i depresivna atmosfera se po meni očituje u emocijama koje prevladavaju u seriji - alkoholizam, osveta, korumpiranost. Strah je po meni nekako manje prisutan.

Oz je napisao/la:
A bit će da je karikirao (promjer galaksije je cca 80 000 ly)... Ili su možda stalno radili krugove. Mislim, kako Ivica Olić pretrči deset kilometara na terenu dugačkom 100m? Kako Miki? Kako?


A možda Kolonije imaju jako slabašnu zvijezdu, i planeti su jako blizu zvijezdi, tak da im godina traje jaaako kratko, tak da je njima jedna svjetlosna godina kao nama deset kilometara. :zubo: Praktički onda bi svako malo slavili Novu godinu.


sub 11 ruj, 2010 12:25 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
PA DA. Naša Zemlja isto gleda na sazviježđa Taurus, Kaprikorn, Libra itd...zato postoji astrologija. Zato mi jest čudno to što se kolonije tako zovu, prema tim sazviježđima. To je bilo spomenuto onda kad su ukucali onu strijelu u kip. Dakle naša Zemlja nije tako daleko od tih kolonija. Praktički s druge strane tih sazviježđa. A možda je cylonska Zemlja na nekom drugom kraju, pa je konvoj prvo išao tamo.

pa dodje mu logicno da oni nazovu sazvezdja oko nove ( nase ) zemlje po imenima 12 kolonija :evilwait:

da. sva prorocanstva koja su pratili su vodila ka sajlonskoj zemlji a ne nasoj.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 11 ruj, 2010 12:47 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Oz je napisao/la:
BTW, nisi spomenuo najscenu čitave serije - Racetrack rigor mortis slučajno ispaljuje raketu baš u trenutku kad se raptor okrenuo u položaj da pogodi... Nda...
Spomenuo sam da je to 'hand of God' baš u tom trenutku. Kao i to što je Hera znala melodiju, kao i što je Starbucksin stari znao tu melodiju. Baš onako Lost-ovsko ispunjavanje sudbine što mi je nekako preapstraktno i unaprijed određeno. Ne sjedaju mi takve 'suđeno nam je' sudbine.

Čitava serija biva razriješena u Deus Ex Machina stilu, u tome i je problem. Na kraju ispada da likovi nisu sami postigli ništa, već se viša sila morala umiješat i kompenzirat za njihovu nesposobnost.

Mislim, čitav razvoj serije počivao je na "uf, imam ideju, ubaci ovo, bit će kul... Damn, sjetio sam se još nečega, i to će bit kul! Fuck yeah! E ajmo dodat još ovo da bude još više kul i misteriozno i duboko! Fuck yeah, duboko!" Na kraju kad je seriju trebalo završit... "Okej, kako da sad sve to objasnimo i povežemo u neku logičnu cjelinu? Hm... Hm... O jebote! Šta sad! Fuck, šta sad???? :omgy: A niš, God did it, i točka! 8-[ "


sub 11 ruj, 2010 1:32 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Da, to naknadno ubacivanje ovakvog i onakvog elementa u scenarij se vidjelo kad su došli na planet Algi. Praktički je pola serije prošlo i oni odjednom ubace mitologiju o Jupiterovom oku. Pročitao sam negdje (valjda na IMDB, pod trivia za ovu seriju), da ni sami glumci koji su glumili Final five nisu znali da će biti Cylonci sve do par dana ili tjedana prije snimanja te epizode gdje doznaju što su.


sub 11 ruj, 2010 4:25 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
_Oz je napisao/la:
Mislim, čitav razvoj serije počivao je na "uf, imam ideju, ubaci ovo, bit će kul... Damn, sjetio sam se još nečega, i to će bit kul! Fuck yeah! E ajmo dodat još ovo da bude još više kul i misteriozno i duboko! Fuck yeah, duboko!" Na kraju kad je seriju trebalo završit... "Okej, kako da sad sve to objasnimo i povežemo u neku logičnu cjelinu? Hm... Hm... O jebote! Šta sad! Fuck, šta sad???? :omgy: A niš, God did it, i točka! 8-[ "

Ae, i šta fali tome? 8)

Nisam još gledala, ali imam osjećaj da će mi se svidjet. 8-[

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sub 11 ruj, 2010 4:39 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan