Sada je: pon 13 svi, 2024 12:58 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
 BSG: Caprica 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
ah, lijepo da jos netko prati seriju. :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 12:54 am
Profil ICQ Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: BSG: Caprica
Ant je napisao/la:
ah, lijepo da jos netko prati seriju. :zubo:


Pa da, pilot mi je bas bio super :biggrinlove:

Onaj mali robotic je prezakon :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


ned 07 vel, 2010 12:55 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Pogledo ovu treću... Nije da mi je nezanimljivo... Ali ove "one true God" spike su napoooorneeee....

Ja bi da se više filozofira o umijetnoj inteligenciji, postojanju duše i bla bla, nego o trivijalnim vjerskim sukobima...

Mislim, čovjek stvori Cylone, i pobije se s njima zbog religijskih nesuglasica... Mother of God... :facepalm:


ned 07 vel, 2010 1:05 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: BSG: Caprica
Meh... nekako mi je serija... meh...
I odluke likova nemaju nikakvog smisla. Baš kao da fali negdje sat vremena ekspozicije u svakog epizodi... "Oh ne, tajila mi kćer da ima dečka... TERORISTICA!" WTF?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 07 vel, 2010 1:36 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: BSG: Caprica
Znači ide nagore? Ja pogledao samo pilot koji je bio dobar... :|

_________________
slika


ned 07 vel, 2010 3:23 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
pogledao sam i ja trecu epizodu (lagano skeptican nakon Ozovog komentara)

i moram reci da mi je bolja od druge.
i nije bilo toliko religijskog filozofiranja. (a mozda sam samo ocekivao neku uber dosadu radi postova gore) uglavnom, drago mi je sto se ona sestra Clarice nije previše pojavljivala. nekako mi ide na zivce. mozda zato sto kad vidim glumicu ocekujem da ce biti zakon kao u Romeu. na zalost u Caprici nije jos demonstrirala nist tako dobro.

s druge strane, Joseph Adama mi se posebno svidio u ovoj epki. prvo, ono s pocetka uopce nisam ocekivao. kad se pojavio njegov brat isprva sam pomislio da djeluje samostalno, ali onda iduca scena, i bum! badass Adama! pozdravljam. malo sam se pribojavao da ce postati pickast postenjacina lik. ova epka me ugodno razuvjerila. kraj je po tom pitanju genijalan. uglavnom, "Adama storyline" i vise nego zadovoljavajuc, a ima i potencijala za razvoj situacije sa onim sudcem.

sto se Graystoneovih tice... meh. nisu nesto narocito impresionirali. ajde, Amanda nije bila toliko iritantna. moze bit zato sto je nije toliko bilo u epizodi. vidis, cak ne bih imao puno toga protiv da ju i ukokaju. iako nema sanse da to naprave. Daniel Graystone je bio ok. fora je ono na pocetku kad je Adaminog buraza okinuo sakom. pokupio je batina doduse, ali ono... za bogatuncica je i ovo sto je napravio cool. plus, bila je dobra ona scena kad se njih dvoje bace na posao tamo u labu, a Zoe/Cylon samo skrene pogled onim crvenim okom. kad smo vec kod nje, ona mi također malo ide na zivce, ali ajde... bar se nije pojavljivao onaj djecarac iz prosle epke.

btw, Trap, ja bih ti savjetovao da pogledas tih dvije epizode koje su zasad izasle.
prva je, kao sto sam napisao, malo spora, ali u ovoj drugoj su povecali tempo.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 3:35 am
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
^ Meni ni najmanje ne smeta tempo, kao ni općenito taj polu-sapunjasti stil, sve je to okej. Smeta mi što sve ide prema tome da će Cyloni bit "potomstvo" jedne najobičnije vjerske ekstremističke sekte, a ne zasebna AI kultura koja je evoluirala samostalno.


ned 07 vel, 2010 1:20 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
hm... konceptualno pitanje... zanimljivo.

da, bilo bi mozda zabavnije gledati samostalan razvoj AI subkulture.
s druge strane, pitanje je koliko bi tako jedan razvoj bio moguc u okvirima drustva koje je stvorilo tu umjetnu inteligenciju.

ono sto hocu reci je da je zamislivo promatrati razvoj cylona nakon rata, kad su ostali sami i bez utjecaja ljudi, ali po meni bi bio svojevrsni problem pokazati upravo ove prve trenutke razvoja njihove samosvjesti, dok su jos za ljude bili tek malo vise od prosjecnog tostera.

konkretno, mislis li da bi Graystone samo sjedio u labosu i gledao kako se njegovi roboti zamaraju egzistencijalnim pitanjima, ili bave stvaranjem vlastite religije?
zasto bi im on uopce dao softwaresku mogucnost tako necega?

po meni su se sa tim Zoeinim avatarom dosta dobro probili kroz taj prvi korak koji mi se uvijek cinio malo problematican.
ako pogledas i nas kao ljude, gdje mozes reci da u nasoj povijesti pocinje svijest? a mi smo se razvijali u puno vecem vremenskom intervalu i uz puno vise slobode. (pri tom mislim da nismo imali nekoga tko bi napisao nas izvorni program sa unaprijed definiranim ciljevima i funkcijama)

tako da, ako pogledas cylonsku situaciju i usporedis ju recimo s razvojem ljudske svijesti vidjeti ces da je nerealno ocekivati isti, pa cak i slican proces.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 1:30 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Koliko god ovo zvučalo kao cliche, puno mi je draža ona klasična opcija - AI, stvoreni da služe čovjeku, u jednom trenutku shvate - "E, čekaj malo, mi smo živa bića, i po svemu superiorni svome tvorcu... Za koji qurac smo mu onda roblje?"

Ova spika "Naš tvorac ne vjeruje u jedinoga pravoga Boga, ajmo ga ubit" mi u startu jednostavno djeluje pre blesavo.


ned 07 vel, 2010 1:56 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
_Oz je napisao/la:
Koliko god ovo zvučalo kao cliche, puno mi je draža ona klasična opcija - AI, stvoreni da služe čovjeku, u jednom trenutku shvate - "E, čekaj malo, mi smo živa bića, i po svemu superiorni svome tvorcu... Za koji qurac smo mu onda roblje?"

iskreno, meni ovdje ne smeta toliko sto se radi o clicheu, koliko mi je tesko za prihvatiti tako nesto.
ima dosta cak i dobrih stvari na tu tematiku, i ima dobrih razrada iste, ali rijetko kad se u biti ljudi usude uhvatiti tog problema nastanka same svijesti.

cesto zaista imamo AI, on okolo sluzi, mete, radi dorucak i sta ja znam, i onda se sjeti da mu se to vise neda. (ili ode pa ubije nekoga, ili tako nesto)
ali zasto je on u pocetku uopce imao kapacitet za takvu misao?

tako nesto mu nije trebalo za metenje niti pripremanje dorucka. zato mi se sviđa ideja Caprice koja prakticki kaze da je cylonima ta razina svjesti dana cisto slucajno, neplanirano. Zoe je svoj avatar razvila iz potpuno drugacijih pobuda, s drugacijim idejama i drugacijim ciljevima.

jer nema bas puno smisla u robota stvorenog za ratovanje ugraditi nesto poput te i takve svijesti. (ako nista, tome su nas bar naucili filmovi poput Terminatora.)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 2:13 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Život je u svemiru nastao spontano, slučajno... Barem se tako misli (istinu nikad nećemo saznat)...

Nekako bi mi bilo logično da se i kod AI-a ta svijest, ono nešto što ih čini "živim" bićima, javi spontano...

Kao i u onoj epizodi TNG-a kad oni roboti mehaničari postanu inteligentni, pa Data stane u njihovu obranu...


ned 07 vel, 2010 2:58 pm
Profil Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Što nikoga ona obitelj nije asocirala na Čudakoviće? :lolsmjeh: :mrgreen:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


uto 09 vel, 2010 7:52 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
koja?
Adama ili Graystone?

nekako mi se cini da nam u Cudakovicima fali bilo terorista, bilo mafijasa. :)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 09 vel, 2010 8:09 pm
Profil ICQ Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Ma ne oni nego ona obitelj od one učiteljice koja ima 2 muža i 3 žene čini mi se :mrgreen:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


uto 09 vel, 2010 8:41 pm
Profil
Admiral
Admiral

Pridružen/a: ned 29 ožu, 2009 5:44 pm
Postovi: 788
Opis Stanja: Valhall Awaits
Post Re: BSG: Caprica
evo primio se i ja malko gledanja
zakon spica :D

_________________
slika


sri 10 vel, 2010 6:47 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan