Sada je: pon 29 tra, 2024 2:10 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
 2x14 - Alliances 

Ocjena:
Anketa je završila: ned 06 ruj, 2009 1:34 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 80%  80%  [ 4 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 20%  20%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 5

 2x14 - Alliances 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 2x14 - Alliances
Alliances
(Savezništva)


Sezona: 2
Epizoda: 14

Datum premijere: 22.1.1996.
Prikazano na HRT-u: 7.8.2009.

Scenaristi: Jeri Taylor
Redatelj: Les Landau

Stardate: 49337.4 (2372)




Gostujući Glumci:
* Charles O. Lucia - Mabus
* Anthony De Longis - Culluh
* Martha Hackett - Seska
* Raphael Sbarge - Michael Jonas
* Larry Cedar - Tersa
* John Gegenhuber - Surat
* Simon Billig - Hogan
* Mirron E. Willis - Rettik


Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Nakon serije velikih kazonskih napada, koji teško oštete Voyager, Chakotay predloži Janeway da počne razmišljati kao Makiji. Sugerira joj da oformi savez sa nekoliko kazonskih sekti. Tu opciju ona prvotno odbije, ali ju Tuvok ubrzo uvjeri kako bi takav savez mogao pridonijeti stabilnosti kvadranta.




Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Alliances

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 07 kol, 2009 1:35 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x14 - Alliances
Opet TNG glumac u epizodi voyagera , to jest alkar postao trabe :mrgreen: , ja se inace pitam kako je kazonskim zenama s obzirom da su ovi veci sovinisti i od ferengija a kad im brodove vidis pomislis da su bezspolci kao i jem haddari ..
Iskreno mislim da je janeway ovaj put prosla ono sta je trebala proc ,probat savez jer eto nije bilo puno izbora i vidjet dal bi to islo , a nije bas kako treba zavrsilo :( , nit sa trabama nit sa kazoncima
Vizualno je flota traba bila super i mislim da je steta sto ih nije bilo malo vise u voyageru jer su bolji od kazonaca kao rasa sto puta , barem za gledatelje, mogli su biti romulanci delta kvadranta , spletkarosi prve klase :(

Pitam se dal su mozda trabe krive za kaoticnost kazonaca :-k , dal bi tako ratoborna rasa bila bolja da nije bilo pritiska na njih , jer trabe su se sluzile sistemom u kojem sebe vani priikazuju kao normalne i odlicne ljude a unutar su nesto sasvim drugo , gotovo da me ovo mrvicu podsjeca na juznu afriku tokom dvadesetog stoljeca ili na jos mnoge zemaljske stvari slicnog karaktera :(
Kapetanica je bila prenaivna kad je tek tako povjerovala da trabe zele mir , jer eto mrznja je između njih i kazonaca prevelika , i pitam se sto je bilos tim njihovim ratom , dal ga oni jos drze aktivnim i nakon nemesis doba u star treku ? :-k

9

_________________
Surviving the new decade


pet 07 kol, 2009 1:57 am
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 2x14 - Alliances
...kapetanica jedva odlucila pristati na savez, prvo sa Kazoncima da bi se kasnije okrenula Trabima koji su ispali gori od Kazonaca...

_________________
slika


pet 07 kol, 2009 10:39 pm
Profil YIM Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x14 - Alliances
...dobar početak, Kazonci krže Voyager... :mrgreen:

Chakotay predlaže promjene... da se udruže s kazoncima...
...Janeway nije oduševljena time... ni meni nije bilo jasno...
...no kad se i Tuvok složi s time... onda možda ni nije to tako nelogično... :mrgreen:

Janeway ponudi savez Nistrimima... oni previše kompliciraju, pa sve pada u vodu...

Neelix je poslan na drugu stranu da ispita da li bi Pomori htjeli u savez... no zarobe ga i zatvore...

...tamo susreće Trabe koji ga spase i sklope savez s Voyagerom... te doznajemo vrlo zanimljivu priču o Kazoncima i Trabima...
Trabi iskoriste Voyager za svoje planove... podlo...

...i dobar mi je bio govor kapetanice na kraju...



...ok, ja ne kužim jednu stvar...
...kad su Kazonci bili pod kontrolom Traba, i izazivali prezir kod njih... u to vrijeme su već putovali svemirom...

...zašto ih jednostavno nisu potrpali na brodove i odveli na neki planet klase M da se tamo razvijaju kao rasa...

...jer koliko sam vidio Trabi i Kazonci su dosta različiti...

...pa bilo je logično zaključiti da će jednog dana doći do pobune... ovako bi se to spriječilo...
...potrajalo bi da e Kazonci razviju... i sve bi bilo ok...


9

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 11 kol, 2009 11:16 am
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x14 - Alliances
Negdje između 9 i 10...

Konačno se pojavio i novi izdajnik, Jonas.

Kapetanica je odstupila od svoje filozofije, i odlučila probati naći saveznike...
Chakotay joj je sugerirao da su daleko od Federacije, i da bi zato trebali rješavati probleme više Makijski, a Tuvok je savez zgodno ilustrirao kroz priču o 2 vrste cvijeta koji spajanjem daju još jači... nice :)

No na kraju ništa od toga nije uspjelo... :( pa povratak na stari način rada...

Razočarali su se i u Trabe. Na početku su zaista djelovali kao rasa koja je priznala svoje greške iz prošlosti, i da su spremni na mir sa Kazoncima.
No nije bilo tako, to je sve bila krinka da im pokušaju zadati još jedan udarac :thumbs3:
Šteta, da nije bilo tako bilo bi zanimljivo da je nekoliko epizodi trajalo putovanje Voyagera sa Trabskim konvojem... možda za kraj epizoda kako su našli novu planetu i sretno se tamo skrasili...

captain je napisao/la:
kad im brodove vidis pomislis da su bezspolci kao i jem haddari ..
Baš me zanima na koji ti to način povezuješ izgled brodova i seksualna opredjeljenja vrsta?! :-k :lolsmjeh:

captain je napisao/la:
gotovo da me ovo mrvicu podsjeca na juznu afriku tokom dvadesetog stoljeca
I meni je prva asocijacija na to bila baš Južna Afrika... bogati bijelci rasisti i agresivni potlačeni crnci... dosta slična situacija...

Mr.bobo je napisao/la:
...zašto ih jednostavno nisu potrpali na brodove i odveli na neki planet klase M da se tamo razvijaju kao rasa...
Vjerojatno zato jer im je za održavanje luksuza trebala i jeftina radna snaga...
Mr.bobo je napisao/la:
...i dobar mi je bio govor kapetanice na kraju...
I meni se je jako svidio... puno više nego prvi puta kada sam gledao tu epizodu. :thumbs2:

JANEWAY: I hope there's a lesson for all of us in this. Although some of the species we've encountered here have been peaceful, others seem governed only by their own self-interests. This appears to be a region of space that doesn't have many rules. But I believe we can learn something from the events that have unfolded. In a part of space where there are few rules, it's more important than ever that we hold fast to our own. In a region where shifting allegiances are commonplace we have to have something stable to rely on. And we do. The principles and ideals of the Federation. As far as I'm concerned, those are the best allies we could have.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 12 kol, 2009 7:57 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x14 - Alliances
Cvicek posadu ne brod kao brod :wink:

_________________
Surviving the new decade


čet 13 kol, 2009 2:49 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x14 - Alliances
Voyager je izložen napadima od strane Kazonaca i u dvojbi su da li ustupiti u neko savezništvo sa jednom od sekti. Pregovori sa Nistrima propada, ali Neelix dok je zarobljen susreće se sa Trabima , neprijateljima od Kazonaca. Zanimljivo je vidjeti da su Kazonci bili robovi Trabima, a kasnije su i kazonci postali nasilni. Trabi žele u savezništvo sa Voyagerom i dogovaraju sastanak sa Kazonskim vođama no pregovori propadaju. Ovaj put Trabi su bili željni osvete . No na sreću Voyager se izvlači, no znamo da su kasnije bili u konstantnoj opasnosti od Kazonaca. Da ipak na kraju najbolji saveznik Voyageru su.. oni sami , jer u takvom nepoznatom dijelu svemira gdje je odnos snaga različit ..kome vjerovati...:)

9


pon 26 pro, 2011 7:55 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan