Sada je: uto 16 tra, 2024 7:14 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera] 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera]
"A Song of Ice and Fire" je priča ispričana kroz nekoliko medija - za sada postoje knjige, igrana serija i grafički roman (strip) i po riječima samog pisca George R. Martina nijedan tih medija nije važniji od drugoga već se međusobno nadopunjuju.

Ovo je tema u kojoj se mogu voditi općenite rasprave o ASOIAFu i u kojoj je, ukoliko su nužni za post, važne spoilere potrebno sakriti u spoiler tag.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 07 tra, 2013 8:47 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Evo jedne aktualne zafrkancije:

Image
orginal

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 19 svi, 2013 5:35 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cvicek je napisao/la:

Je**te Valyrijski ima 8 padeža a ja te padeže nisam ni na hrvatskom naučio kak spada (mama od zmajeva je genitiv jer odgovara "od koga / od čega"? 8-[ ili dativ u smislu "Deniris je mama - komučemu -> zmajevima... i to mi nekak paše :scratch: ... uglavnom sad kad je Peterson dodao još nekolicinu tablica za te promjene u jeziku uključujući i padeže, proučavanje valirijskog mi postaje sve veća i veća gnjavaža, sličan negativan osjećaj ko kad sam u srednjoj morao učiti latinski gdje smo imali profu koja je zabrijala da je njen predmet bitniji nego svi ostali zajedno :roll: )
Glava boli. Jezičarke pomagajte... :omgy:


I nevezano uz samu sezonu - zna li netko gdje ima za kupiti GOT knjigu za normalne pare (ipak je to staro jedno 15 godina)? Čak sam gledao na algitmu su prodavali za pomalo pretjeranu cijenu od 65kn, no trenutačno nije dostupna... (ima na amazonu za 20$ komplet od 5 knjiga no pitanje je koliko bi još ekstra koštalo poštarina plus čekanje 3-4 tjedna...)


ova jezičarka imala je dobru volju pomoći dok nije nastao K problem... :P

Ako želiš čitati na engleskom, internet je pun pdf verzija.

_________________
It is smaller on the outside!


uto 11 lip, 2013 5:50 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*


A LOL :lolsmjeh:

Cvicek je napisao/la:

I nevezano uz samu sezonu - zna li netko gdje ima za kupiti GOT knjigu za normalne pare (ipak je to staro jedno 15 godina)? Čak sam gledao na algitmu su prodavali za pomalo pretjeranu cijenu od 65kn, no trenutačno nije dostupna... (ima na amazonu za 20$ komplet od 5 knjiga no pitanje je koliko bi još ekstra koštalo poštarina plus čekanje 3-4 tjedna...)


65 kuna je pretjerano za novu knjižurinu od skoro 1000 stranica koja je (iako stara čak tih punih 15 godina) trenutno na vrhuncu popularnosti? :scratch:

Ok, osjećam se izrazito rastrošno trenutno :lol:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 12 lip, 2013 2:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Pa 65 kuna i nije puno :thumbs2:

Kad pogledaš šta se sve prodaje otprilike u toj cijeni , to stvarno nije puno ..knjiga koja dođe kao jedna velika pizza ili malo stabalce limuna sigurno nije preskupa 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 12 lip, 2013 10:41 am
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Sam kriterij "starosti knjige" je najblaže rečeno blesav. Što s hrpetinom knjiga koje su napisane prije x godina? Treba li im se smanjivati vrijednost kako godine odmiču?

65kn je čak i jeftiniji rang, pogotovo u ovom trenutku za taj serijal.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 12 lip, 2013 3:05 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Mimi Sky je napisao/la:
ova jezičarka imala je dobru volju pomoći dok nije nastao K problem... :P
DraKarys!!! :vrazicak2:
Za vas ostale - radi se o problematici Valyrijskog.
Martin je koliko sam upoznat snislio tek nekolicinu riječi i fraza koje je upotrijebio u knjizi.
Kad su krenuli snimati GOT za potrebe serije su angažirali Petersona da kreira Dothrakijski i Valirijski jezik i šalje prevode produkcijskom timu koji će ih koristiti kod snimanja. Martin je za vatru koja izlazi iz zmaja koristio riječ "dracarys" a Peterson "drakarys".

Pa smo se na jednoj ASOAIF grupi drakarijski raspravljali oko toga što je ispravno. It was a glorious battle worthy of trekkies :D

Sažetak mojeg gledišta:
Martin je u intervjuu izjavio da ga (za razliku od Tolkiena) ne zanima razvijanje fantasy jezika i da prepušta posao Petersonu. Peterson je rekao da mu je jako zabavno pomagati u razvoju fantasy jezika i da bi rado suradnju s Martinom nastavio i za budući materijal (knjige).
Pa smatram da ako oni tak vele, tko sam ja da se bunim; Petersonov valirijski će postati kanon i možda će u novijim izdanjima popraviti i starije knjige. No, službeno još ništa nije odlučeno, tako da je rasprava otvorena za sve koji žele sudjelovati :D
(mislio sam za to otvoriti novu temu al pretpostavljam da bi bilo pretjerano imati i got verziju "Ent nije trek" teme :lol:

BTW, koga zanima valirijski, evo bloga koji Peterson piše i koji je jedino pravo mjesto gdje ga se može učiti: http://www.dothraki.com/

Mimi Sky je napisao/la:
Ako želiš čitati na engleskom, internet je pun pdf verzija.
Hvala na prijedlogu, no želja mi je da dok čitam da se maknem od kompa, razvalim na krevet po noći / u ljuljačku u dvorištu preko dana... ili kad budem dalje od kuće i kompa (neke obiteljske komplikacije...). Nekako mi je bezveze čitati knjige za kompom ili potrošiti puuuno više love za printanje nečega nego bi potrošio ako kupim :neznam:

Dejanira je napisao/la:
65 kuna je pretjerano za novu knjižurinu od skoro 1000 stranica koja je (iako stara čak tih punih 15 godina) trenutno na vrhuncu popularnosti? :scratch:
captain je napisao/la:
Pa 65 kuna i nije puno :thumbs2:

Kad pogledaš šta se sve prodaje otprilike u toj cijeni , to stvarno nije puno ..knjiga koja dođe kao jedna velika pizza ili malo stabalce limuna sigurno nije preskupa 8)
Mir'Na Riker je napisao/la:
Sam kriterij "starosti knjige" je najblaže rečeno blesav. Što s hrpetinom knjiga koje su napisane prije x godina? Treba li im se smanjivati vrijednost kako godine odmiču?

65kn je čak i jeftiniji rang, pogotovo u ovom trenutku za taj serijal.
Objasnite mi (pogotovo ti Dejanira, za to boldano "vrhunac popularnosti") logiku koja stoji iza realnosti današnjeg kapitalizma slobodnog tržišta u kojem se gomila različitih distributera natječe kako što jeftinije prodati neki proizvod, konkretno da veliki dućani poput amazona godinama malo po malo snižavaju cijenu GOT knjiga - na koji način bi se oni uspjeli dogovoriti (govorimo o stvaranju kartela?! :scratch: ) da najednom na svim tim offline i online knjižarama cijena knjige skoči nekoliko puta samo zato jer ju je serija popularizirala. Ja mislim da je to praktički nemoguće.

Ono što JESTE moguće i što se trenutačno radi je da se na krilima popularnosti izdaju nova izdanja u koja dodaju još neke materijale radi dizanja cijene ili popratne sadržaje od kojih mi je najzanimljivija kolekcija mapa Westerosa/Essosa, i još jedan medij plasiranja GOT priče - izdavanje "GOT graphic novele" (za koju se je i sam Martin u predgovoru sprdao da je to samo fensi ime za debeli ukoričeni "comic book" :mrgreen: ) ... btw, meni ga je bilo baš fora prolistati ga i usporediti različite prikaze za ta 3 medija - knjigu, seriju i strip :) (nisam čudak jelda 8-[ )
Također drugi autori prodaju svoje raznorazne analize i guidove kroz te knjige i isto si zarade neku kintu :)

Enivej... malo sam skrenuo s teme 8-[

Slažem se da općenito gledajući 65kn (tj. 70kn za novo izdanje, đubrad pokvarena za 5 kn se kupi velika buhtla od čokolade!!! :lol: ) nije puno dati za tako debelu knjigu, i znao sam dati i po duplo više love za duplo tanje i bezveznije knjige, i sljedeći put kad budem išao na prosvjed ću vjerojatno svratiti do algoritma i kupiti prvu. Problem vidim u činjenici da se za usporedbu u SADu, UK i nekim drugim zemljama verzija na engleskom može dobiti za duplo manje - recimo na Amazonu USA košta $6.49 (cca 35kn) a u UK za 3,85 funti (33kn), dok se komplet od 4 knjige (ili 5 ako se Storm of Swords računa ko 2 - neki su i to podijelili da zarade više na fanovima :lol: ) ne košta niti 30kn po knjizi. Samo što mi se ako naručujem iz ove lokacije to ne isplati radi poštarine :evil: )
Kod nas u algoritmu komplet 5 knjiga ispadne također skoro 60kn po knjizi :thumbs3:

Ne sviđa mi se što plaćamo čitanje knjiga duplo više nego američani i britoni :evil:

edit: i zeznut je ovaj podforum, prvo sam htio replyjati u brbljaoniu o knjigama (tamo bi ovo za knjige više pasalo) no onda sam vidio da su tamo spoileri pa mogu ili pitati moderatora koji je sve pročitao da izmoderira u "bez spoilera" ili otvoriti još općenitiju brbljaonicu bez spoilera... blah... frustracije...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 12 lip, 2013 4:57 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cvicek je napisao/la:
Objasnite mi (pogotovo ti Dejanira, za to boldano "vrhunac popularnosti") logiku...


Paaaa... Recimo da ja prodajem proizvod X. Naravno, moj cilj je imat što veću profit.

Veća popularnost implicira veću potražnju. Ergo, ja nabijem visoku cijenu kad je proizvod X popularan, ja više zaradim.

Proizvodu X padne popularnost. Odmah je i manja potražnja. Ak ostavim visoku cijenu, ljudi tek neće kupovat. Ak ju snizim, prodat ću sigurno više nego što bi prodala sa prvotnom cijenom.

Meni je to sasvim logično.

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 12 lip, 2013 5:30 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Da, to je logično je u teoriji, "zakon" ponude i potražnje, ali kako sam gore opisao na današnjem globaliziranom tržištu ta logika pada u vodu...

I glede knjiga...
Na kraju ispada da narudžba sa amazona za 4 knjige košta zajedno s poštarinom oko 160kn, to bi bilo 40kn po knjizi što i nije loše :) Jedino ako mi se već prva knjiga ne svidi i bude dosadna, ispast će da sam se navukao na foru "kupi na veliko i dobij popust" :lol:
Da li bi još nekoga zanimalo čitati ASOAIF na engleskom.... pa da podijelimo troškove? :sweetlook:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 13 lip, 2013 3:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Svakodnevno proučavan ASOIAF i stvarno fasciniran san sa brojnošču zanimljivih likova ..od Blackfish-a do Greyjoy braće ..ima ih mali milijun :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


čet 20 lip, 2013 11:43 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Htio bih podjeliti s vama da sam u jednom neobičnom trenutku u prostoru i vremenu jučer ušao u Algoritam s namjerom da kupim GOT na engleskom, pitao prodavačicu, no i nova pošiljka je u ovih par dana rasprodana, i tako je to propalo.
Možda mi neka viša sila želi poručiti da se kanim fantazija i nastavim čitati one ozbiljne knjige i SF :)

@Captain, pretpostavljam da čitaš GOT (ne ASOIAF) wiki? Ako je tako, tebi bi se s obzirom na to kolik ovremena provodiš čitajući, možda isplatilo da kreneš čitati baš knjige a ne wikije i guidove? :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 22 lip, 2013 8:54 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Dolaze knjige iz SAD-a uskoro :mrgreen: .. pita me rođak šta će mi kupit a ja san reka ASOIAF

_________________
Surviving the new decade


ned 23 lip, 2013 9:45 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Opa! Znači isto ćeš čitati na engleskom? :thumbs2:
(pretpostavljam da rođak iz SADa teško tamo može nabaviti na hrvatskom/srpskom :-k )

Ja čim vidim šta da napravim glede nekih računa isto naručujem.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 23 lip, 2013 7:26 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones (HBO) - Brbljaonica za serijal
Da !! .. najvjerovatnije , ako slučajno zaboravi kupit ili nebude moga smistit u kufer ..onda kupujen ode u hrvatskoj ..ali odlučija san malo čitat ASOIAF ..to je sigurno :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pon 24 lip, 2013 2:27 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera]
@Captain ako ti rođak ne bude zaboravljiv bit će nas dvojica tj. uskoro ću ti se i ja pridružiti u čitanju izvornog ASOIFa. Na kraju sam ipak prije nekoliko dana naručio s Amazona. $27 skupa s poštarinom je i više nego prihvatljivo za 4 debele knjige :mrgreen: (za knjige se, ako i tada, plaća samo 5% poreza, jel?)

Amazon veli da bi paket trebao stići do 16.8. (nema trackinga :roll: ) iako mislim da bi realno mogao već pred kraj 7. mjeseca... pa ću se malo odmoriti od čitanja knjiga/članaka društvenoangažirane tematike i zaronit u fantazije :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 08 srp, 2013 10:48 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan