Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:20 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 [BOOKS] Jaime vs ... 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
 [BOOKS] Jaime vs ...
Ponukan nedavnom raspravom odlučio sam pokrenuti ovu temu.
Dakle, koliko likova znamo u knjigama da su kompetentni u 1v1 borbi?
I od tih N likova, koliko bi bilo sposobno boriti se sa Jaimeom koji ima obje ruke u punoj ratnoj spremi bez da poginu u prvih 2.14 sekundi borbe?
Za potrebe ove teme ograničiti ćemo se samo na blisku borbu, bez otrova, čarolija, lukova i bacanja koplja. Kako bogati nebi bili autowin, recimo da je oklop najbolje kvalitete, a oružje od valyrianskog čelika.

WARNING! HERE BE SPOILERS!

Prvo, moja tri favorita:

Ser Barristan Selmy - Faca, deda s mačem, baja, šef, legenda itd. Ima oko 60 godina, i redovito pobjeđuje na turnirima. Sa 57 godina je roknuo Gregora na turniru. Lagano. I to sve usprkos godinama i nekoliko teških ranjavanja.

Syrio Forel - U fajtu protiv pet profesionalnih elitnih vojnika i jednog viteza ubio je pet vojnika. Nije poznato što se dogodilo kasnije, ali Trant, vitez protiv koga se borio, je preživio. Syrio je dugo bio prvi mač Braavosa.

Sandor Clegane - Velika, jaka, neustrašiva mrcina s jednako impozantnim mačem. Uolo ubio tri ultratrenirana vojnika koji služe njegovom burazu. Dok je bio pijan. Možda umro od inficirane rane koju je zadobio tada. Porazio Berica koji je vitlao vatreni mač i nije se bojao smrti.

Ostali natjecatelji:

Strong Belwas - Ogromna količina mesa i sala mu služi kao oklop. Bori se gotovo gol, samo sa mačem u ruci. Svakom protivniku dopusti da ga poreže jednom prije nego što ga ubije. Gladijator. Porazio Ozhaka, heroja tamo nekog velikog grada, u borbi prsa o prsa. Ne osjeća bol baš previše.

Garlan Tyrell - Odrastao debeo, danas bolesno dobar fajter koji borbu trenira protiv četvorice elitnih vojnika redovito. Osim toga, nije puno poznato o njemu.

Oberyn Martell - Nema niti približno šanse, ali morao sam ga spomenuti zbog odreženih članica foruma. Ajd, dobro, recimo da ima šanse, možda, ali zbog koplja je ovo fajt koji će biti odlučen u prvom potezu. Ili pikne i ubije, ili fula i biva ubijen.

Bryenne of Tarth - Spretna s mačem, svakako snažna i mobilna, ali smeta joj ona prokleta čast. Sumnjam da ima šanse u 1v1 fajtu sa Jaimeom ili ikim od tri spomenuta favorita. Ali ajd, domišljata je, sposobna, bilo bi grijeh ne spomenuti ju tu.

Vaša mišljenja?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 19 svi, 2011 2:18 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Oberyn nabije tvoja pravila i koristi otrov.
Mislim da je to realno predvidjanje.
Ostalo mi se neda razmisljati jer slusam profesora sto govori.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 19 svi, 2011 4:36 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Update sa još dva imena za ostale natjecatelje:

Gregor Clegane - Grga zvani Masa, Cigo zvan Planina, Mrcina zvana Hrid. On nije čovjek, on je brdo sa mačem. Preko 220 centimetara mrge mišića i mržnje. Sposoban mačem prerezati konja u jednom zamahu, i to sa običnim čelikom. "Dobio" je dvoboj protiv Oberyna, ali biva otrovan. Vjerojatno je mrtav, no sudbina mu je nepoznata. Vjerojatno se vraća kao nemrtvo frankenštajnsko stvorenje koje fanovi od milja zovu UNGREGOR.

Ser Bronn - Koliko god već do sada spomenuti likovi igrali prljavo, Bronn igra prljavije. Inteligentan, vješt, brz, i dokazano učinkovit protiv više napadača i vitezova u oklopu. Bronn bi mogao imati šanse, ali je nediscipliniran, i njegova vještina je više instinkt, manje trening, što ga vjerojatno čini predvidljivim u sukobu protiv zaista vještog borca.

BONUS NATJECATELJ:

Arthur Dayne - Razlog Jaimevog jadikovanja zašto nije rođen bar desetak godina ranije. Najbolji mačevaoc ikada. Ikada. I najbolji vitez ikada. One priče o časnim, pravednim i vještim mačevaocima koji nikada ne skreću s dobrog puta, u uvijek brane slabije? To je on. Na žalost, Ned ga ubija u gangrapeu, i to samo zato jer je Arthur već bio izranjavan od ubijanja drugih likova, i zato jer je fajt bio 2v1 sa Howlandom Reedom [preciznije, bilo je 7 na 3 u Nedovu korist, ali samo su Ned i Howland preživjeli], koji je vjerojatno imao mrežu i trozub. Jedini lik za kojeg mogu sa sigurnošću reći da bi ubio Jaimea u 1v1 fajtu. Da je živ.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 19 svi, 2011 5:15 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Ser Barristan! :navijacica:

I budimo realni, Bryenne (se to tak piše? u knjizi kao da je dručkije :scratch: ). 8)

I ja. Ja bih smlavila Jaimeja sam tak. With the shear power of mah hatred! Muahahahahaha!

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


čet 19 svi, 2011 6:39 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Budimo realni, Bryenne... What exactly?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 19 svi, 2011 6:42 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Molim lijepo, ogromna je. I uspjela je mlatnut Jaimeja par puta u trećoj knjizi.

Mi trebaju spojler kodovi ovdje? 8-[

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


čet 19 svi, 2011 6:48 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Upozorih na spoilere u prvom postu, tako da upozorenja nisu nuzna.
A mlatnula je kripla koji je bio isred krize identiteta. Not hard.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 19 svi, 2011 6:56 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Imao je mač u obje ruke i guštao je u borbi. Ja bih rekla da je bio sasvim sposoban.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


čet 19 svi, 2011 6:57 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Tamnicevanje pronjeni covjeka.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 19 svi, 2011 11:06 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Problem je što u knjigama nije direktno prikazano da je Jamie ikada pobjedio nekog od jačih boraca, sve je samo POV prisjećanje i legende (tako da Daynea neću uzimati u obzir)

Eddard of Series bi sasjekao Jamiea da ga neki Lannister nije huljski ubo s leđa, a isto i Brienne, no s obzirom da je Boz naglasio za knjige, nisam uvjeren, dao bi 60:40 u korist Jamiea.

Barristan je izvan konkurencije, on bi sasjekao pola Kingsguarda prije nego bi se ovi uopće i snašli kak spada, pa bi bolje pitanje bilo da li bi ga Jamie + kompletni Kingsguard pobjedili.

Oberyn bi pobijedio ukoliko bi uspio isprovocirati Jamiea. Recimo da mu krene ponavljati "You kissed Cersei! You fu**ed her! You made her children!" :mrgreen:
(A bez onih pravila bi najvjerojatnije Jamie pobjedio Oberyna i onda umro nakon nekoliko dana...)

Brienne ga je pobijedila makar je borba bila nepravedna. Tu je problem da je on podsvjesno zaljubljen u nju tako da bi mu bilo teško dati sve od sebe.

Syriu samo treba pravi čelični mač i to bi bio pravi ples u kojem bi on vodio :)

Ostali bi najvjerojatnije izgubili...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 pro, 2013 10:19 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Mogu prepisat cvicek :mrgreen: :?:

Jon Snow i Stannis mi se čine dosta vješti s mačem , nekako iman dojam da i njih nije za otpisat u bitci sa Jamie-m :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 03 pro, 2013 11:13 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
captain je napisao/la:
Mogu prepisat cvicek :mrgreen: :?:
U smislu da se slažeš s mojim komentarima? :)

captain je napisao/la:
Jon Snow i Stannis mi se čine dosta vješti s mačem , nekako iman dojam da i njih nije za otpisat u bitci sa Jamie-m :-k
Stannisa nisam doživio kao nekog borca, više kao taktičara (u Tywin stilu - da će radije iz pozadine komandirati bitkom nego se gurati u van ko što bi to napravio Robert B.

A Jon je dobar borac ali se više istakao kao nadmoćan nad rajom na zidu koja uglavnom nije imala sreće da od malena imaju vrhunskog učitelja mačevanja. Klasizam i takoto.

No još me čeka DWD, tak da je moguće da već u idućih mjesec-dva promjenim mišljenje :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 04 pro, 2013 12:29 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Da slažem se :sesir2:

Stannis se bori zajedno s vojnicima ..barem je u seriji tako prikazano a bome i u knjigama nije od onih koji gledaju sa strane

_________________
Surviving the new decade


sri 04 pro, 2013 3:18 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: [BOOKS] Jaime vs ...
Huh? :-k

U bitci kod King's Landinga teško da je bio u van-u jer... onda više i ne bi bio pretedent već bi ga s kukom vadili iz Blackwatera ;)

Sudjelovao je u bitci sa Freefolkom, ali ako je i bio u udarničkoj, to i nije neki big dijl jer to je bilo više pokolj nad slabo naoružanim divljacima nego prava bitka. (pogledao sam ponovo Jon 10 i 11 poglavlja i ne spominje se direktno, već samo juriš oklopne konjice, a ko će sad okolo tražiti da li se negdje spomenulo...)

Bilo kako bilo, Stannis me se do sada nije ni približno toliko dojmio da bi smatrao da ima šanse kontra Jamiea iz prve 2 knjige...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 05 pro, 2013 1:13 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan