Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:03 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
 Igra prijestolja 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Igra prijestolja
The Boz je napisao/la:
Bran? Elokventan? Wat?

Za sedmogodišnje dijete. Kad si zadnji put razgovarao sa predškolskim djetetom / prvašem? Većina u toj dobi djeluje mongoloidno u usporedbi s Branom.

Očito se netko tamo slaže sa mnom, kad je u seriji naglašeno da ima deset (mogli su jednostavno prešutit njegovu dob, pa knjiški puristi ne bi prigovarali, a ostali ne bi ništa ni primijetili).


sri 08 lip, 2011 1:57 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Igra prijestolja
U seriji svi imaju od +0 do +3 godine jer je nemoguće naći glumca od 7 ili 4 godine.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 08 lip, 2011 2:47 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Igra prijestolja
The Boz je napisao/la:
U seriji svi imaju od +0 do +3 godine jer je nemoguće naći glumca od 7 ili 4 godine.

Glumci su ionako u pravilu stariji od likova koje glume (ekstremni primjer - stari 90210, u kojem ljudi od 30+ glume srednjoškolce).

Stvar je u tome da uopće nije bilo potrebe u seriji na glas izgovoriti nečiju dob. Npr. u prvoj epizodi Ned pita: "And which one of you was a marksman at 10?" Mogao je naprosto reći "And which one of you was a marksman at his age" i nikom ništa. Ali ne, scenaristi su radije direktno proturječili knjizi, makar za time nije bilo apsolutno nikakve potrebe.

BTW, nigdje na netu ne mogu nać podatak o tome koliko Isaac Hempstead-Wright (Bran) stvarno ima godina, a po Google related searchu ispada da je to prilično tražena informacija :zubo:

Al iskreno, ne vidim više smisao ove rasprave. Hu givs a šit, rili.


sri 08 lip, 2011 3:08 pm
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pon 16 svi, 2011 7:12 pm
Postovi: 72
Lokacija: Slavonski Brod / Zagreb
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: human
Post Re: Igra prijestolja
a što se tiče drugih likova bilo bi i za HBO malo previše da zbilja neka curica od 13 godina glumi Daenerys

_________________
"Listen carefully, Neelix, because I'm only going to say this once. Coffee, black."

- Janeway, to Neelix after he informed her that more replicators had gone offline (VOY: "Bride of Chaotica!")


sri 08 lip, 2011 5:03 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Igra prijestolja
Seraphina je napisao/la:
a što se tiče drugih likova bilo bi i za HBO malo previše da zbilja neka curica od 13 godina glumi Daenerys

Za današnje pojmove bi bilo potpuno neprihvatljivo čak i da punoljetna glumica pokazuje gole grudi i sudjeluje u scenama simuliranog seksa glumeći 13-godišnjakinju, a kamo li da jedna stvarna 13-godišnjakinja radi sve to.

BTW, jedna zanimljivost - Olivia Hussey je imala samo 15 kada se skinula za film Romeo i Julija iz 1968. Ne znam ima li u zapadnoj kinematografiji primjera sa mlađim glumicama, ali i ovo je tada diglo mnogo prašine.

E, i jedna genijalna zanimljivost vezana uz to (sorry na offtopicu):
Citat:
Olivia Hussey wasn't legally allowed to attend the London premier of the movie as it contained nudity and she was under 18. Ironically, the nudity in question was her own topless shot, and one of Leonard Whiting from behind, in the same scene.


Bila je premlada da samu sebe gleda golu! :lolsmjeh:


sri 08 lip, 2011 5:20 pm
Profil Web stranica
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Igra prijestolja
Martin je pedofil. Simple as that.

Voli opisivati scene seksa s trinestogodišnjim curicama i obdarenim muškarcima.

(Ak mi sad netko kaže da nema ničeg lošeg u tome, naudit ću mu.)

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 08 lip, 2011 6:25 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Igra prijestolja
Svijet u kojem se odvija radnja, "ne pozna" dobne granice za sex.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 08 lip, 2011 7:38 pm
Profil ICQ
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Igra prijestolja
Nas vlastiti svijet nije poznavao iste do pred nekoliko generacija.

Doduse, po meni dob niti ne igra toliku ulogu. Ako vec zelite nesto spocitavati Martinu uhvatite se radije silovanja, ubojstava djece i slicnih stvari. Ako Dany odluci uzivati u svojoj novootkrivenoj seksualnosti to je njezina stvar. Elia Martell s druge strane recimo nije trazila da bude zivotinjski silovana i ubijena niti da glave njezine djece budu smrskane u zid.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 08 lip, 2011 7:57 pm
Profil ICQ Web stranica
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Igra prijestolja
O mogu ja Martinu spočitavat puno toga, samo da se zagrijem. :evilwait:

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 08 lip, 2011 7:58 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Igra prijestolja
Ja se samo zalazem za prioritete. :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 08 lip, 2011 8:02 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Igra prijestolja
Ant je napisao/la:
Nas vlastiti svijet nije poznavao iste do pred nekoliko generacija.

U Hrvatskoj odrasla osoba još uvijek može posve legalno stupit u spolni odnos sa 14-godišnjim djetetom, tako da... :|

To što naše društvo to smatra neukusnim je druga stvar, ali zakon to ne smatra pedofilijom.


sri 08 lip, 2011 8:17 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Igra prijestolja
Mir'Na Riker je napisao/la:
Martin je pedofil. Simple as that.

Voli opisivati scene seksa s trinestogodišnjim curicama i obdarenim muškarcima.

(Ak mi sad netko kaže da nema ničeg lošeg u tome, naudit ću mu.)

Mmmm... curice sa obdarenim muškarcima... mmmm...
Mislim, ovaj... To je pogrešno! Da, to!

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 08 lip, 2011 8:18 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Igra prijestolja
BrickTop je napisao/la:
Svijet u kojem se odvija radnja, "ne pozna" dobne granice za sex.


Pozna. Kad cura procvjeta, onda je žena. A kod muških to nije toliko bilo naglašeno. Valjda ko i u ovom svijetu, kad počne drkat, onda je muško. :lol:


Nego...

Kao i svugdje, knjiga je uvijek bolja od onoga na velikom/malom ekranu.

Hrrrpa srednjovjekovne hrane je tu nabrojana i opisana, i to u svakoj knjizi nešt novo.

O zbilja mi je bed što sam prvo išao gledat seriju koja nije do kraja snimljena, već onako kljucat sezonu po sezonu.

Što se tiče ove knjige:

BRAN & RICKON - Bran ništ posebno, pljusne s visine, amnezija, depresija. Priče i legende stare Nan i meštra Luwina su ok. Rickon je još tipično dijete sa kreštavim prohtjevima, al zato je njegov Kudrov najopakiji od strahovukova.

EDDARD - ispada da je on kakti najmoralniji lik u cijeloj knjizi i to svi više-manje potvrđujete, al zaboravljate da je lik u prvoj sceni u kojoj se pojavio otfikario glavu čoeku.
Inače nije mi jasno zašto gazda Oštrozimlja mora dekapitirat dezerzere sa Zida? Zid je neovisan o kneževima i ne upliće se u unutarnje poslove kraljevstva, tak da su tu trebali bit neutralni.
Eddard je do kraja knjige bio nekak ne toliko zanimljiv jer sam znao što će se događat i što će se otkrit, i sva ta njegova ubermoralnost pada u vodu pred naletom čiste naivnosti. Ide skresat sve Cersei u facu :joj: ko da je to bezubi Lannister.

CATELYN & ROBB - u ovoj temi spomenuta ''trgovina'' djecom kod Freya je zabavna, al inače nisam baš siguran da bi sjevernjački vazali proglasili Kralja na sjeveru da Sivi duh nije odgrizao prste... kome ono - Karstarku, Umberu ili nekom vazalu.

DAENERYS, VISERYS, DROGO - dok ovo pišem, pri kraju sam treće knjige i vidi se dijametralna razlika u pristupu ponovnog osvajanja prijestolja. Dany to osvaja korak po korak, budi u podanicima poštovanje i ljubaf, u protivnicima strah. Viserys to hoće sve na tacni i Drogo - apsolutni badass madafaka mu je dao lijepu krunu.

TYRION - lik sipa cinične i sarkastične komentare ko iz rukava. Zatvor u Orlovom gnijezdu je uberkul, al se spletkarenjem uspio izvuć. Lysa je isfrustriran i prestrašen lik.

ROBERT, CERSEI - pijandura i the drolja. Šta reć. U ovoj knjizi nije pisano iz njihovih perspektiva tak da su sporedni u prepričavanju, al glavni u radnji. Ima scena u seriji kad pričaju oči u oči, pijuckaju vinu, prisjećaju se nekih dobrih vremena, al zaključuju da si nisu dobar par.

ARYA, SANSA - Ohh ja ga volliimmm. Sansi šamarčina. Arya mi je fora i u seriji i u knjizi. Ko da je dječak, kao što ju često brkaju.

JON - meni najboljji dio knjige. Totalni misterij je ovdje sa tim divljacima i Drugima preko Zida. Totalno black metal opisi dok Jon stražari gore na vrhu, gleda preko dolje -> tama, snijeg, šuma, planine, black metal. :benganje:


Čitao sam na hrvatskom btw. Prijevod ok, ništa strašno što se tiče naziva tipa Grudobran ili Oštrozimlje jer takvi nazivi su bili i u titlovima serije. :zubo: Jedino što je iritantno u prijevodu što se ponekad napiše 'Šansa', a ne 'Sansa' (mislim ne znam u kojm ste izdanju to čitali i kojeg izdavača, kod mene je .pdf 8-[ )


sri 15 kol, 2012 8:00 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Igra prijestolja
Miki je napisao/la:
iritantno u prijevodu što se ponekad napiše 'Šansa', a ne 'Sansa' (mislim ne znam u kojm ste izdanju to čitali i kojeg izdavača, kod mene je .pdf 8-[ )

:lolsmjeh:

Da, ovaj, toga nema inace u nasem algoritmovom prijevodu.

Miki je napisao/la:
black metal

Ni ovoga.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 15 kol, 2012 8:18 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Igra prijestolja
Da ne C/Pam, moji komentari nakon čitanja GOTa - viewtopic.php?f=81&t=6849

A ova tema bi se skoro pa mogla nazvati "Trap čita GOT" :P (a i uglavnom samo nabraja radnju)
Tokom teme upozorava Mirnu koja isto čita da je došao dalje od nje pa da pripazi. Šta onda preporučiti ostalima koji su krenuli čitati naknadno i onda otvorili temu? :scratch: @Dejanira, ako je tema na kraju ispala da je za komentare nakon čitanja, onda si to mogla naglasiti u uvodnom postu, a ako je tema zamišljena da bude bez spoilera, onda bi se jedno 60-70% iste trebalo ukloniti ili cenzurirati što baš i nema smisla. Kaos. Plus ovo
Jedino dobro je da je bar cenzurirano većina spoilera iz budućih knjiga :)

I da se nadovežem na ono što ste komentirali:

Ned - da li je budala ili častan čovjek? On mi je je jedan od naj likova, ali moram se složiti da iako je častan, da jeste ispao naivna budala. Baš kako se već spominjalo u (meni najboljem) poglavlju knjige kad je u tamnici, i kad i sam kaže da je bio "thrice-damned blind fool". Ok, vjerojatno je na tu konstataciju utjecalo i truljenje u tamnici, ali mogao je neke stvari napraviti malo drugačije i sve bi drugačije završilo bez da puno više pogazi svoje ideale. Također je, slično kao i Robert, bio nevješt u igranju tih dvoličnih igara, i u tih par mjeseci što je proveo u King's Landingu nije uspio naučiti igru koju bi možda i mogao donekle prilagoditi da ju uspješno privede kraju, a da opet zadrži čast. Da je SAMO poslušao Renlyja, ili samo da se nije izlajao Cersei, ili samo da je sve odgodio dok se Robert vrati iz lova moglo je biti puno drugačije. A Robert (možda jedini pravi potencijalni saveznik) ga je isto zeznuo - njemu se izgleda cijela ta igra još manje svidjela i pobjegao je u lov u ključnom trenutku, kao da će ignoriranjem problema isti nestati.
BTW, neobično mi je da ga u "endgameu" nije i Varys kontaktirao, već tek nakon što je završio u tamnici... :-k

T'Rapavi je napisao/la:
A ne da mi se ni čitat onaj stari topic sa komentarima radi spoilera... :?
Pričaj mi o tome :lol:
Meni je jedan lik na Liburnikonu kad sam ustao protiv spoilera predložio da mi zalud borba, da je najbolje da uopće ne idem na internet dok ne završim DWD :)

MAHER je napisao/la:
ja sam na prvom citanju imao gripu,pa sam bio doma,prve 3 knjige pale u tjedan dana. :)
cca 400 stranica na dan? :scratch:

Ant je napisao/la:
ma stvar je u tome sto su na engleskom neka od imena izvedena od rijeci.
Kako sam komentirao i u svom topiku o čitanju, upravo to je razlog da sam krenuo čitati na engleskom. Veoma mi je glupo da se išlo prevoditi nazive, a i kasnije budu komplikacije kad pričaš s nekim se međusobno zbunjujete s nazivima. A da i ne spominjem kaos kad se ode na neki ASOIAF kviz :joj:
Da nisu, vjerojatno ne bi smogao snage, zanemario bi "newspeak" problematiku, i lijeno i veselo čitao prijevod :)

I dobro je da nisu prevodili nazive u Treku, pa da gledamo avanture posade USB "Poduzetništvo" :lol:
Što onda nisu preveli i imena kuća, pa da imamo familije poput Potpunića, Sivosretnića, Miroplodnića i sličnih? :lolsmjeh:

Ant je napisao/la:
u krajnjoj liniji, zasto King's Landing ne bi bio Kraljev Grudobran?
nije da je ovo landing bas nesto mastovito. konkretno i jedno i drugo mi se cini kao poprilicno jadno ime jednog grada.
uostalom, ako autor dok pise knjigu nazove neki grad nekom izvedenicom ili frazom, to znaci da zeli apriori tom imenu pridodati neko znacenje. i tu mislim da je potpuno ok prevesti taj naziv.
Možda zato što je još i KRIVO prevedeno? Nazvan je King's Landing jer je to mjesto gdje se budući kralj (king) iskrcao (has landed) kad je krenuo osvajati Westeros. Zato mi je taj prijevod ekstra bezveze iako bolje zvuči nego Rijekotok, Bacačev hrid i slični.

The Boz je napisao/la:
U tome je fora. Ne zvuči. Jedini nadimak koji se rijetko koristi za njega je Imp, što se nebi trebalo prevesti kao Vražičak. Vražičak je previše veselo i vragolasto.
U ovome se sasvim slažem s Bozom. "Vražićak" je okej kao doslovan prijevod, no dojma sam da su koristili Imp kao uvredu. Recimo kad Tyrion nekoga uvrijedi, onda mu često taj netko u odgovor ubaci nadimak "Imp" :)
Slično kao što jedan drugi lik jednu drugu likicu kasnije konstantno zove "wench" :mrgreen:

Mir'Na Riker je napisao/la:
Miki je napisao/la:
black metal

Ni ovoga.
U izvornom tekstu ima. Npr. puno likova nosi crne metalne chainmailove i slične oklope :P :mrgreen:
Šalu na stranu, ti opisi su mi nqajteži, kad se predstavlja neki novi lik pa krene s opisom odječe, do sada mi se valjda još nije dogodilo da ne moram barem jednu riječ ići provjeriti na googletranslate...

The Boz je napisao/la:
U seriji svi imaju od +0 do +3 godine jer je nemoguće naći glumca od 7 ili 4 godine.
Navodno je Martin u jednom intervjuu izjavio da kad bi išao popravljati prve knjige, da bi između ostalog i malo postarao Stark i Lannister djecu...
A ako bude popravljao, onda se nadam da će popraviti i
[Prikaz] Spoiler: Storm of Swords
drakarys :vrazicak2: :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 30 ruj, 2013 10:45 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan