Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:47 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 203 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
 Religija 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Religija
Idete li u crkvu?
Ja idem redovno u crkvu u svoju zupu, svake nedjelje u 11h?
Kako sto ostali forumasi s vjerom (ovdje mozete pisat i za druge vjere naravno)

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


ned 10 vel, 2008 2:27 pm
Profil
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: Idete li u crkvu?
Sad sam maturantica, a zadnji put sam u crkvu ušla u 8. razredu osnovne... ( i to zato što nas je svećenik prisiljavao )To dovoljno govori koliko mi je stalo do toga ( odnosno koliko mi nije stalo )

_________________
It's me. Dax !


ned 10 vel, 2008 5:10 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Idete li u crkvu?
Marsonia je napisao/la:
Idete li u crkvu?
Ja idem redovno u crkvu u svoju zupu, svake nedjelje u 11h?

kaj crkva ne radi ostalim danima?

ja nejdem u crkvu... zapravo idem 1 godisnje (da bude mir u kuci... jer inace bi me stara zivog pojela :) ) + ponekad izvanredno (da vidim kako neka crkva/katedrala izgleda iznutra... fascinantne su mi)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 10 vel, 2008 5:16 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: Idete li u crkvu?
Da , idem redovito nedjeljom na sv. misu,
osim poneke nedjelje kad radim preko cijelog dana.

P.S. Kao npr danas.

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


ned 10 vel, 2008 5:53 pm
Profil
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: Idete li u crkvu?
ne, nakon krizme je prestala moja karijera vjernice :P

jedino na svadbe, sprovode, krštenja i slično

_________________
njanjanja


ned 10 vel, 2008 7:41 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Idete li u crkvu?
Neiden 8)
Nemogu ja ici na obrede koje drzi ustanova koja : je spaljivala vjestice , vrsila inkviziciju , koja se bori kontra mnogih osobnih sloboda
uza sve to , nit mi se neda stalno sjedat dizat i slusat dosadne propovijedi 8)
i am an infidel , ali samo kad je crkva u pitanju jer ipak vjerujem da postoji neka visa sila koja bi mogla biti bog [-o<

_________________
Surviving the new decade


ned 10 vel, 2008 7:46 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Idete li u crkvu?
Pa dobro vi iste ko i ostatak danasnje mladezi (u koju ja spadam, dobro u dost mladu mladez :D)....
I mene sad pomalo vata to ne idenje u crkvu, ali idem zbog zelje mojih roditelja...
A i kako mi stari kaze, nemos tamo nist lose naucit

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


ned 10 vel, 2008 9:27 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Idete li u crkvu?
Neznam
Mozes svasta lose naucit u crkvi , samo treba pozorno slusat 8)
Dosta ti ovisi o sveceniku i njegovim stavovima jer postoje i u crkvi lose i dobre struje svecenstva , samo problem je sta su lose dosta izrazenije a papa benedikt je cisti primjer
Prijasnji je papa bio super prema ovome sada ,ovome koji vodi crkvu u proslost ,pomalo ali stabilno :(

_________________
Surviving the new decade


ned 10 vel, 2008 9:44 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Idete li u crkvu?
A ne znam... ja ne slusam, samo se smijem nekom djedu bez zubi sto cita :lolsmjeh:

Meni su najbolji franjevci... oni imaju najkracu misu, ne zale da nemaju para i slicno...

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


ned 10 vel, 2008 9:51 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Idete li u crkvu?
Znaci ti neides na misu da bi slusala/o misu nego se smijes krezubom djedu :mrgreen: :patuljci: :s_clap: :s_clap:

_________________
Surviving the new decade


ned 10 vel, 2008 10:36 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Idete li u crkvu?
To je jedan od razloga... slusam ja, ali ovaj pop je specijalac..

Ima župne obavijesti 20 min, ako 5 ljudi ne klekne odma sere i danas je doso na kraju mise kad je vec izaso i presvuko se i reko da smo na toj zadnjoj molitvi trebali kleknut...

btw ova tema je vidim dost aktivna :)

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


ned 10 vel, 2008 10:40 pm
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Idete li u crkvu?
ovo za spaljivanje vještica i inkviziciju...znanstveno je dokazano da je pšenica od koje se pravio kruh malo popljesnavila u podrumima u kojima se čuvala i to od one plijesni koja uzrokuje halucinacije pa se ljudima svašta priviđalo da ljudi čaraju i sl. onda su se neki koji su bili gladni naklopali bunika i opet imali halucinacije. a, slijedeće je to da su se ljudi koji su tada bili obrazovani (plemići i svećenici plemićkog podrijetla) bojali drugih obrazovanih ljudi da ne zalude narod i okrenu masu protiv njih i njihove vladavine. ako vas zanima pročitajte Anatom/Federico Andahazi. Ima samo stotinjak stranica.
http://knjizara.ekupnja.com/Anatom-Fede ... 18112.html

no, mislim da je besmisleno da se odustaje od odlaska na crkvene obrede zbog takve i takve prošlosti, ako si prihvatio na pravi način nauk. obrede koji ti odgovaraju možeš naći u drugoj crkvi ako ti se ne sviđa kako je to u tvojoj župi. to je kao da kažeš da ćeš bojkotirati windowse jer je microsoft velika korporacija, a velike korporacije iskorištavaju zemlje trećeg svijeta i iskorištavaju prirodna bogatstva. toga je bilo i bit će.

_________________
Dif-tor heh smusma!


pon 11 vel, 2008 1:05 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Idete li u crkvu?
Ne idem u crkvu jos od osnovne skole. Izuzeci su krstenja, vjencanja i sprovodi. Glede chakyjevog "1put godisnje za mir u kuci" -> jednom sam rekao NE, i vec godinama me ni ne pitaju da li zelim, niti komentiraju to. Kad se dolazi skropiti kuca obicno me 'nekim slucajem' nema doma :)

Nisam ateist, nego agnostik, ali uglavno nemam previse pozitivno misljenje o takvom tipu organizirane religije. O vjeri sam se raspisao prije koju godinu u jednom drugom topicu, tak da se ne bih sad ponavljao.
I ja volim pogledati unutrasnost crkve kad poutujem okolo, pogotovo ako se radi o katedrali (jer ona mogu prvi igrati kad se igraju Pillarsi :) )


Marsonia je napisao/la:
A i kako mi stari kaze, nemos tamo nist lose naucit
Mozes.

Uce te:

- da su ljudi drugih religija (i ateisti i ostali) manje vrijedni od tebe.
- stavljaju covjeka iza "Boga"
- smatraju homoseksualce bolesnicima (ajd, o tome bi se jos i dalo raspravljati ;) )
- ako si dijete... mogu ti se gaaaadne stvari tamo dogoditi (ok - pedofila ima svugdje, ali crkva oduvijek stiti takvu gamad i umjesto da ih ekskomuniciraju i prijave nadfleznima, oni ih stite i najvise sto naprave je da im dodjele drugu zupu - ne samo nizi u hijerarhiji, takvi zahtjevi za prikrivanjem su dolazili i iz samog Vatikana)
- bave se svakojakakvim profitnim djelatnostima (npr. vrate im nacionalizirane zgrade da ce tamo kao biti sjemenista(ajme perverznog imena :) ) i sl, a oni ih unajme ili prodaju... toliko o materijalnim stvarima koje bi im kao trebale biti lose.
- smatraju metal i rock muziku velikim zlom (ajd, tu su se malo popravili :) )
- imaju lose predodzbe o sotonizmu....
- lose ljude proglasavaju svecima
- protive se koristenju kondoma (cak i u drzavama gdje veliki % ljudi ima AIDS!), masturbaciji, umjetnoj oplodnji, nekim vrstama znanstvenog istrazivanja, forsaju celibat koji je djelom kriv za crkvene seks skandale
- Inkviziciju, latinski i sl. cak i ne uzimam toliko za zlo jer je to daleka proslost....
- neki HR svecenici direktno propovjedaju za koju stranku glasati (nisam siguran jesi li ekskomunicirali te svecenike koji su to radili?)
...itd...

Isus je uglavnom imao jako pozitivnu spiku o miru i ljubavi, ali danasnja crkva se skoro nicega od toga ne pridrzava....

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 11 vel, 2008 6:48 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Idete li u crkvu?
modesty blaise je napisao/la:
no, mislim da je besmisleno da se odustaje od odlaska na crkvene obrede zbog takve i takve prošlosti, ako si prihvatio na pravi način nauk. obrede koji ti odgovaraju možeš naći u drugoj crkvi ako ti se ne sviđa kako je to u tvojoj župi. to je kao da kažeš da ćeš bojkotirati windowse jer je microsoft velika korporacija, a velike korporacije iskorištavaju zemlje trećeg svijeta i iskorištavaju prirodna bogatstva. toga je bilo i bit će.

nije ti bas dobra usporedba
microsoft ne distribuira windowse nego ih i proizvodi i zato ljudi ostaju vjerni microsoftu...
vjernik mozes biti i bez crkveje je crkva vise "distributer" a ne stvaratelj vjere... distributera vjere ima jako puno... pa cak mozes biti "nezavisan distributer" :) (ak me kuzis) pa mozes slobodno birati na "trzistu" sto ti se svidja

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 11 vel, 2008 7:31 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 lis, 2007 2:12 pm
Postovi: 476
Lokacija: Đakovo
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Biti će bolje!!!
Post Re: Idete li u crkvu?
Ako je crkva samo distributer tko je onda proizvođac vjera po tebi??? #-o

_________________
slika
"Moramo vjerovati u sreću !!!
Jer kako bismo inaće mogli objasniti uspijeh onih koji nam nisu simpatični !?"


pon 11 vel, 2008 7:38 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 203 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan