Sada je: pet 19 tra, 2024 8:35 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Globalna revolucija i društveno-ekonomske promjene 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 15.O pokret, globalne promjene, neoliberalizam...
SOPA █████ ██ ███████████ ████████! █████████ ██ █████ ████ ████ █████!!!

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 18 sij, 2012 11:24 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Globalne promjene, 15.O, neoliberalizam...
S malim zakašnjenjem:

Bio sam na anti-ACTA prosvjedu prošli vikend. To što je padao snijeg i što sam se promrzo nije bio bad. Bilo je baš lijepo, skupilo nas se je parsto ljudi s fora maskama i transparentima, posjetili smo i ministarstvo vanjskih poslova, i ministarstvo kulture, i neko vrijeme sam s još 2 ljudi nosio veliki transparent o Borbi :D i na kraju smo otišli i posjediti kordon u Radićevoj :mrgreen:
I bilo je, barem tako izgleda, uspješno - rekli su da neće ništa ratificirati prije javne rasprave, čak je i jedan Zampyr promijenio svoju retoriku nakon par dana. U nekim drugim državama se također odgodilo ratificiranje, čak i poništenje, pa je sve više nade da će se finale 6/2012 dobro završiti :)

Danas nisam bio na "Svi smo mi Grci" protestu potpore i pomalo me peče savjest :oops: (prvo sam zaglibio na 9gag :joj: i onda do jutra gledao "aktivističke" dokumentarce).
No znam da nas čeka još 100 ofenziva ( :zubo: ), tak da ne vjerujem da sam nešto ključno propustio 8-[

I sad si, glede ACTA/SOPA/PIPA razmišljam da li to bolje paše u ovu temu, ili onu o EU, ili borba za slobodan internet zaslužuje posebnu temu :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 18 vel, 2012 4:31 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Globalne promjene, 15.O, neoliberalizam...
Prosvjed protiv kapitalizma bit će 31.3. (europski dan borbe protiv kapitalizma). U Zagrebu će lokacija biti na Zrinjevcu u 13H (a vjerojatno i u drugim gradovima u državi)

Pa ako netko proljetno subotnje poslijepodne želi provesti u parku, pa se malo prošetati po gradu, neka navrati :)

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/162510350536393

Međunarodna stranica:
http://march31.net/

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 18 ožu, 2012 5:21 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Cvicek je napisao/la:
Prosvjed protiv kapitalizma bit će 31.3.


Jel to neki humor, zajebancija ili...?
Da se nisu opet probudila "Djeca cvijeća"; oni napušeni narkići kojima je stravično dosadno u životu i čiji su roditelji puni love, pa se glupiraju. ](*,)

Zaista, kako se to mislite boriti protiv kapitalizma?
Galamom po parkovima i djeljenjem letaka. Nijedan se sustav tako nije srušio.

Pozdrav
Rockfellerova 300

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


pon 19 ožu, 2012 1:07 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Kako ne, čim nas 300 Spartanaca dođemo na Zrinjevac, vlada će se usrati, prepustiti nam direktnu demokraciju i već 1.4. ćemo imati skupštinu gdje ćemo stvoriti bolje uređenje :lol:

Nemam iluzija da će se nešto bitno promijeniti time što ćemo se "derati na zgrade", no treba podići svijest ljudi o sistemskim problemima današnjeg uređenja, da je ovakvo stanje neodrživo i vodi samo ka još većim sranjima.
Kod nas je to u začetku, za razliku od nekih drugih država gdje se skupi i po parsto tisuća prosvjednika. Možda neće biti nikakvog odjeka, al osjećam potrebu da barem i simbolično djelujem.

Inače, sudjelujem u prosvjedu kao član TZMa, čija je jedna od ključnih postavki da se treba odbaciti ovaj sistem i zamijeniti ga boljim. No sam TZM (pogotovo u HR) je isto dosta skroman i sam nema puno odjeka, pa je preporuka globalnih koordinatora da se pridružimo drugim aktivistima koji rade na sličnim ciljevima, pomognemo im u prosvjedima i usput nenametljivo promoviramo svoje ideje, ali i naučimo nešto od drugih.
Konkretno se je spominjao Occupy Wall Street pokret u SADu, ali odnosi se i na europske occupy, indignatos i slične pokrete. Recimo Peter Joseph je održao predavanje kod Occupy LA, a neki članovi TZMa su bili pokretači nekih lokalnih occupy kampova.

Ako ti imaš neku bolju ideju što napraviti, samo naprijed, raspiši se, ovo je topic upravo o tome :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 ožu, 2012 1:29 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 31 srp, 2011 12:26 pm
Postovi: 82
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: hjuman
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Cvicek je napisao/la:
no treba podići svijest ljudi o sistemskim problemima današnjeg uređenja, da je ovakvo stanje neodrživo i vodi samo ka još većim sranjima.


Sve to stoji o putu u još veće nevolje, no ako sam dobro razumio psihologiju čovjeka, nitko neće dobrovoljno predati moć i novac (jedno nosi drugo) samo tako, jer to netko govori po parkovima ili ulicama. :-k
Od tih "Gandijevskih" metoda nema ništa. Slažem se s kritičarima tih "oslobodilačkih pokreta" da nemaju nikakvu strategiju i jasan cilj, što i kako poslije a izgleda ni što i kako provest "revoluciju", da to tako nazovem.

Cvicek je napisao/la:
Ako ti imaš neku bolju ideju što napraviti, samo naprijed, raspiši se, ovo je topic upravo o tome

Imam, samo bi naje*ao. :mrgreen:

Dok se brblja "no problem" ali... U kvazi demokracijama, kojima smo okruženi i koje upravljaju svijetom, vlast jedino razumije (kao što i sama provodi) onu narodnu: "Sila boga nemoli!" :vrazicak1:

Pozdrav
Lepoglava 37

P.S. Valjda ured za zaštitu ustavnog poretka ne čita ovaj forum. ](*,)

_________________
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla


uto 20 ožu, 2012 12:30 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
beta je napisao/la:
Sve to stoji o putu u još veće nevolje, no ako sam dobro razumio psihologiju čovjeka, nitko neće dobrovoljno predati moć i novac (jedno nosi drugo) samo tako, jer to netko govori po parkovima ili ulicama. :-k
Neće nažalost, i kako sam već komentirao u drugoj temi, vjerojatniji razvoj situacije je da će se ovako nastaviti sve dok ne dođe do Kolapsa, a za korak naprijed (naprema koraku unazad u neku vrstu totalitarizma) će biti presudno koliko ljudi u međuvremenu budu informirani o svijetu oko sebe, osvješteni i spremni da djeluju u (da tako kažem) pozitivnom smjeru...

beta je napisao/la:
Od tih "Gandijevskih" metoda nema ništa. Slažem se s kritičarima tih "oslobodilačkih pokreta" da nemaju nikakvu strategiju i jasan cilj, što i kako poslije a izgleda ni što i kako provest "revoluciju", da to tako nazovem.
Dizanje svijesti, kako sam već i komentirao, ništa više. Ne pada mi na pamet sudjelovati u nekakvoj oružanoj pobuni ni ničem sličnom... ako ništa drugo, onda i zato što bi nasilje nad tih "1% moćnika i njihovih saveznika" uzrokovalo stvaranje novog naraštaja koji ne bi mogao oprostiti što su im pobili očeve u ime nekog cilja... i krug nasilja bi se onda mogao ponavljati...

beta je napisao/la:
P.S. Valjda ured za zaštitu ustavnog poretka ne čita ovaj forum. ](*,)
Mene više strah da ovaj topic ne čita naš hosting provider :zubo: :zubo: :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 20 ožu, 2012 12:49 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Ljetne Olimpijske Igre, London 2012
edit: prebačeno iz teme o OI

shirajzl je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:

@shirajzl, malo sam potražio ali nisam našao dokumentarac koji si spominjao, tj. našao sam ih nekoliko... sječaš li se možda imena ili kakvog podatka koji bi pomogao naći?



Pokušavao sam pronaći i ja, ali nikako se ne mogu (pod)sjetiti što je to točno bilo. Mislim da je imalo veze sa skandalom oko izbora Salt Lake Cityija za domaćina ZOI.
Taj dokumentarac bio je na HRT-u prije par godina, sjećam se da je novinar "undercover" djelovanjem dolazio do zanimljivih stvari. Znam da su članovi IOC dobivali skupocjene satove, luksuzna putovanja, elitne prostituke itd. samo kao mali dio mita, čisto da se stvar pokrene, a kasnije su dobivali konkretan novac.

Inače, vidim da si pun priče i dojmova o modernom kapitalizmu i njegovoj štetnosti, ali nigdje nisam vidio da si proučavao njegov razvoj kroz stoljeća. Mislim da bi te to zanimalo, a dobio bi bolji uvid i, u nekim slučajevima, razumio zašto je moralo doći do nekih ekonomskih karakteristika po kojima se danas pljuje.
Kreni od 11.st., tj. obnove trgovine nakon propadanja Rimskog Carstva i karolinškog doba koje je bilo isključivo ratarsko.
Za finu sliku razvoja društva i ekonomije dovoljni su ti neki kvalitetni pregledi, kao što je npr. Henri Pirenne "Povijest Europe" ili Povijest svijeta u 3 dijela u izdanju Marjan Tiska. Te knjige možeš nabaviti za 30-ak kuna, a vrlo dobro se bave društvenim i ekonomskim razvojem čovječanstva, bez suhoparnog navođenja podataka. Poglavlja političke povijesti možeš preskočiti ako te ne zanimaju, ali dijelovi koji govore o društvenom i ekonomskom razvoju čovječanstva daju odličan temelj za shvaćanje današnje situacije u društvu. :)


@Shirajzl hvala na preporukama!
Bacio ja odmah oko na kindle, i nažalost ta knjiga (ako je to ta - povijest od Invazija do 16.st) košta puno previše, no od istog autora je ova knjižica besplatna: http://www.amazon.com/Stages-Social-His ... 004UJHFJQ/ pa sam ju skinuo i čekat će me kao nagrada nakon što odradim današnji posao :)

Nisam čitao knjige koje se primarno bave s poviješću kapitalizma, ali sam pogledao pun k dokumentaraca... npr. serija filmova "Money is debt" (objašnjavaju se i sami začeci, rimsko doba, imperijalizam, potreba čuvanja zlata, nastanak fractional reservea), Moneymasters (povijest vezana oko nastanka američke centralne banke, mrvicu con-thy i sl), Zeitgeist serijal (utjecaj kapitalizma na društvo), Mooreovi filmovi, Inside story (muljaže derivacijama, dionicama i sl koje su dovele do kraha prije par godina), Doktrina šoka (Milfred i sl), Century of self (kapitalizam i psihologija u 20. st), Money fix, South of border, I am fishead, razna predavanja o društvenoj patologiji (utjecaj kapitalizma na zdravlje društva) i ko zna koliko drugih... neko vrijeme preko zime sam skoro svaku večer pogledao jedan dokumentarac na tu temu :)

Ali da, treba i čitati a ne samo gledati filmiće :thumbs2: :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 30 srp, 2012 3:24 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Ljetne Olimpijske Igre, London 2012
Cvicek je napisao/la:
Bacio ja odmah oko na kindle, i nažalost ta knjiga (ako je to ta - povijest od Invazija do 16.st) košta puno previše


Da, to je ta knjiga. Koliko košta u takvom formatu? Odi do prve knjižare u ZG-u i možeš je kupiti za 30-ak kuna. To stvarno nije puno za 400 stranica kvalitetnog teksta. :)


pon 30 srp, 2012 11:08 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Košta oko 31$ ... i papirnata i digitalna verzija :shock:
( http://www.amazon.com/History-Europe-In ... 004OBZYO8/ )

Da, 30kn (i neovisno o kindle cijeni) nije puno za knjigu od 400 stranica :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 31 srp, 2012 1:42 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Cvicek je napisao/la:
Ne, tih 3000 ljudi je poginulo kako bi imperijalisti imali "casus beli" da okolo po svijetu rade još više sranja...

Možda. Al to svejedno ne mijenja činjenicu da su otimači aviona bili A-Qaedini vjerski fanatici. Jesu li ti avioni bili ključan element u rušenju tornjeva, ili je bilo eksploziva, to je manje važno. Uostalom, Osama Bin Laden je produkt CIA-e.

Bottom line - 3000 ljudi je mrtvo. Dal je kriv islamski fundamentalizam ili zapadni imperializam, nije važno, tragedija je kako god gledaš.

Tvrdokornom sekularistu poput mene je zapravo drago da je talibanski teokratski režim svrgnut, makar iz krivih razloga i uz prevelike kolateralne žrtve. Slijedeći na listi je Iran. Mislim da će tamošnjem narodu bit bolje pod američkom čizmom, nego pod teokratskom strahovladom pod kojom su sada. A imperijalista će se riješit kad tad, dogodilo se u Indiji, Filipinima itd., dogodit će se i kod njih. Ovaj zli globalni sustav kakav danas postoji će se kad tad urušit sam od sebe.

Image

Cvicek je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
"kako" već i "gdje", budući da su se mnogi ilegalno naselili na zemlju koja pripada nekom drugom.
Svaki čovjek bi trebao imati pravo na određeni komad zemlje ili kvadrate stana. Ne sviđa mi se svijet u kojem ima više napuštenih kuća nego beskućnika.

OK, to svejedno nikom ne daje za pravo da uzurpira nečije vlasništvo, bilo privatno, bilo gradsko, općinsko, državno, svejedno.


sri 12 ruj, 2012 9:38 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Mislim da nas mora nesto dobro da opauci kako bi se dozvali pameti..da ostane samo par miliona ljudi na planeti i ovaj svet bio bi dosta srecniji...tuzno ,ali istinito :plakanje:

Do tada ostacemo jedne neotesane budale koje gledaju samo svoje du.... :whatever:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 12 ruj, 2012 9:48 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
A što ako ti ne upadneš u tih par milijuna?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


čet 13 ruj, 2012 8:39 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Nije me briga ako moramo kroz batinu da naucimo da budemo ljudi onda ce najverovatnije biti tako jer ocigledno drugacije necemo da naucimo kao sto nikad necemo nauciti da uklonimo fosilna goriva sve dok se ne desi katastrofa zbog istih e onda ce biti kasno za kukanje i plakanje isto vazi i za ostale neke stvari ,ali sta ces kad prosto obozavamo da kopamo sopstevene grobove ,a kad kopas grob on mora valjda da se ispuni jer sve mora da ima svoju svrhu :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


čet 13 ruj, 2012 11:13 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Globalne promjene, protesti, neoliberalizam...
Norexan je napisao/la:
nikad necemo nauciti da uklonimo fosilna goriva sve dok se ne desi katastrofa zbog istih

7 od 10 najvećih svjetskih korporacija su naftne kompanije. Šta misliš, do kojih granica su spremne ići da zaštite status quo?


čet 13 ruj, 2012 11:24 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan