Sada je: čet 18 tra, 2024 5:56 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zidovi i ograde , diobe 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Evo jedan zgodan citat:

Citat:
Poštovani gospodine Bešker,

Nakon višegodišnjeg praćenja vaših članaka o Izraelu, želio bih vam od srca zahvaliti, što ste jedan od rijetkih, iskrenih Europljana, koji nama Židovima, jasno daje do znanja gdje nam je mjesto i što nas očekuje.

Čitajući vaše komentare, osjećam se slično, kao što su se osjećali članovi moje porodice, 30-ih i 40-ih godina 20-og stoljeća, kada su "novinari" i "komentatori" poput vas pripremali teren za ono što će uslijediti.

U svom su naumu, ipak, samo djelomično uspjeli - moj djed i njegov brat su preživjeli, i imali su drskosti da osnuju obitelji, da na svijet donesu djecu i unuke, a ti unuci, jedan od kojih sam ja, imaju svoju djecu. ta djeca, u svom našem bezobrazluku, pohađaju židovske vrtiće i škole, nastavljajući 3000 godina staru židovsku tradiciju.

Takodjer, ti su vrtići i škole, zaštićeni i okruženi metalnim detektorima, neprobojnim staklom i bodljikavom žicom, zbog skoro isto toliko duge, vaše, tradicije.
Upravo ovih dana, dok ste vi bili zauzeti smišljajući nova opravdanja za stoljetne pogrome protiv Židova u arapskom svijetu, sinagoge, židovski restorani i škole su napadnuti zapaljivim bombama, bande "mladića" upadaju u židovske četvrti u Londonu, Antwerpenu, Danskoj, Švedskoj, Francuskoj i sl., većina europskih i SVI hrvatski mediji šute, jer su zauzeti služeći kao glasnogovornici Hamasa.

Naravno, vrlo dobro paze da ne prenesu potencijalno neugodne činjenice, kao što je Hamasova povelja, jer bi tada imali teškoća u kreiranju vitrtualne stvarnosti, u kojoj su Židovi krivi čak i zbog toga što ih nije dovoljno ubijeno, kao što lijepo objašnjavate u svom komentaru danas.

Isto tako uopće me ne čudi što ste bili odsutni iz Rima, baš onog dana u kolovozu 2008. kada je bivši talijanski predsjednik, Francesco Cossiga, u pismu Corriere della Serra, ispričao kako je Aldo Moro imao dogovor sa PLO-om o toleriranju palestinskih terorističkih aktivnosti u Italiji, u zamjenu za nenapadanje talijanskih ciljeva u svijetu. Taj se dogovor, naravno, nije odnosio na Židove, jer naš Francesco govori u razgovoru za izraelski dnevnik Yediot Ahronot, u listopadu, da "dopuštene" mete nisu bili samo Izraelci, nego i Židovi, kao što se vidjelo u napadu automatskim oružjem u listopadu 1982. na Veliku sinagogu u Rimu. Nekoliko sati prije napada, policijsko osiguranje ispred sinagoge, je povučeno. U napadu je više osoba ranjeno, a dvogodišnji dječak ubijen. Njegovo ime, gospodine Bešker, je bilo, Stefano Tache.

Moja kćer, gospodine Bešker, takodjer ima dvije godine, i već 5 dana ne pohađa svoj, židovski vrtić,u Zagrebu, zato što se roditelji boje za sigurnost svoje djece, nakon nebrojenih poziva Hamasovih vođa, (to su oni koje vi nazivate političkim vođama i uspoređujete sa Menahemom Beginom) i arapskih imama, na "osvetu" i na napade na Židove i židovsku djecu po svijetu, uključujući i oružjem za masovno uništavanje.

Na kraju, želim naglasiti, jer ljudi vašeg morala se rado služe svakakvim sredstvima, ova poruka ne služi kao prijetnja, niti vama osobno, niti onima koji vaše huškačke članke objavljuju. Našu osvetu, Vama i Vama sličnima, artikulirao je Rabin Meir Lau, u svom posjetu logoru Buchenwald, kada je vidio riječ "osveta" napisanu na jidišu, na zidu sobe za mučenje:

Što je ta osveta, pitao je r. Lau. Da li je osveta baciti kamen? Ja to ne mogu. Da li je osveta pucati u živu osobu? Ja to ne mogu. Ali onaj, tko je napisao osveta, napisao je ono što su mnogi – milijuni – mislili.

Osveta je to što smo danas ovdje; osveta je da smo danas u svom domu; osveta je da imamo Domovinu; osveta je da imamo Čuvara Izraela; osveta je da smo danas živi narod; osveta je da smo danas ovdje došli s bijelo-plavom zastavom s Davidovim štitom da bi rekli da će se u svakoj generaciji pojaviti oni, koji će težiti za našim uništenjem, ali nas Sveti, blagoslovljeno mu Ime (ha-Kadoš Baruhu) spašava iz njihovih ruku, da naša sudbina neće utrnuti i da se naša svjetlost neće ugasiti.

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 5:06 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
http://img504.imageshack.us/my.php?imag ... 800aq9.jpg

ovo je problem ,ja iskreno neznam koji bi narod da mu se ovo dogodi postupio drugaije neko sto Palestinici rade .

_________________
Image


pet 09 sij, 2009 5:08 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
4 od 1 je napisao/la:
http://img504.imageshack.us/my.php?image=palestinianlandloss4800aq9.jpg

ovo je problem ,ja iskreno neznam koji bi narod da mu se ovo dogodi postupio drugaije neko sto Palestinici rade .


Interesantno je na toj karti kako na pocetku "zeleni" zive u pustinji gdje nema uvjeta za zivot, kad su Izraelci dosli tamo to je sve bila pustinja oni su tamo napravili gradove i infrakstrukturu... bas me interesira kako netko moze prezivjet u pustinji bez vode i hrane. Bas me interesira da li je itko od Indijanaca zivio u Las Vegasu dok je tamo bila pustinja... sumljam... grad je nastao usred pustinje samo zato jer jer je to zemljiste bilo ultra jefttino... isto kako su "zeleni" prodali pustinju izraelcima pa kad su je ovi preuredili sada bi je oni trazili natrag... po tome bi onda Indijanci trebali postajat teroristi i trazit Las Vegas natrag... razbijat hotele i casina... prijetit svima koji nisu indijanci... mislim... to ekipa sigurno nece radit... upravo to je razlika...

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 5:14 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Gledas samo jednu stranu price :|

Oslobađajuci izrael svake odgovornosti njima se daje za pravo da rade sto god hoce
Zasto su pobogu palestinci u getu i izolaciji , zasto izrael nemoze ko svaka normalna drzava borit se za sigurnost građana na drugaciji nacin
Ovako naprimjer se moze ogradit i kabul i bagdad u getu , jer eto i tamo ima terorista , mozda jos bolje cijeli afganistan i irak obuhvatit zidom i ogradom

Citat:
Israel curtailed travel from Gaza, the entry of goods, and cut fuel supplies to the Strip on 19 January 2008, resulting in power shortages. This brought charges that Israel was inflicting collective punishment on the Gaza population, leading to international condemnation. Despite multiple reports from within the Strip that food and other essentials were in extremely short supply,[citation needed] Israel countered that Gaza had enough food and energy supplies for weeks.[45] In early March 2008, air strikes and ground incursions into the Strip by the IDF led to the deaths of over 110 Palestinians and extensive damage to Jabalia.[46] The Egyptian border continues to remain closed with no significant international pressure to open it. [47]


Citat:
Following the refusal by Israel and its allies to recognize the democratic election of Hamas, the EU Border Monitors at the Rafah Crossing were unable to perform their functions under the Agreement, citing security concerns, resulting in the Rafah Crossing being mostly closed.[citation needed] The only land access into the Strip to Israel was via the Erez and Karni crossings.


Poanta je da je gaza sada geto i da izrael ne radi razlike između hamasa i ostalih ljudi koji tamo zive

Okey , ako netko i mora branit svoj teritorij , to nije nikako razlog da nekoga izoliras od svijeta i da ga ostavis bez hrane , bez izlaza , bez icega :evil:

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 5:21 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Shadowmaster je napisao/la:
4 od 1 je napisao/la:
http://img504.imageshack.us/my.php?image=palestinianlandloss4800aq9.jpg

ovo je problem ,ja iskreno neznam koji bi narod da mu se ovo dogodi postupio drugaije neko sto Palestinici rade .


Interesantno je na toj karti kako na pocetku "zeleni" zive u pustinji gdje nema uvjeta za zivot, kad su Izraelci dosli tamo to je sve bila pustinja oni su tamo napravili gradove i infrakstrukturu... bas me interesira kako netko moze prezivjet u pustinji bez vode i hrane. Bas me interesira da li je itko od Indijanaca zivio u Las Vegasu dok je tamo bila pustinja... sumljam... grad je nastao usred pustinje samo zato jer jer je to zemljiste bilo ultra jefttino... isto kako su "zeleni" prodali pustinju izraelcima pa kad su je ovi preuredili sada bi je oni trazili natrag... po tome bi onda Indijanci trebali postajat teroristi i trazit Las Vegas natrag... razbijat hotele i casina... prijetit svima koji nisu indijanci... mislim... to ekipa sigurno nece radit... upravo to je razlika...

Koliko ja vidim 3 velika grada su u zelenoj zoni , izrael financira amerika a zasto su se svi oni podijelili na etnickoj bazi , neznam jer koliko ja shvacam su i palestinci i izraelci , ista skupina naroda , sta znaci da svi zajedno moraju zivjet a ne se etnicki međusobno cistit
I opet cu ponovit , palestinci su u getu a ne izraelci , dok jedni imaju sve drugi nemaju nista , pa neshvacam po cemu je to izrael zrtva a palestina (palestinci) nisu

- Da bi svi imali osjeđaj pravde , treba osnovat međunarodnin sud za ratne zlocine na bliskom istoku
-Dovest UN trupe u gazu , zapadnu obalu i izrael
-Zabranit let vojnog zrakoplovstva na podrucju izraela i palestinskih podrucja
-Pocet obnavljat sve sta je sruseno
-Napravit neko vece akumulacijsko jezero , tj vodospremu da se nebi opet jednog dana ratovalo zbog vode
-Zapravo bit je da ucinis obje strane spremnima na kompromis s time da im onemogucis da ratuju

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 5:27 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Iskreno mogu ti rec da se ja ne kuzim u misije kaj su Izraelci isplanirali na koji nacin planiraju rjesit taj problem nit to igdje pise, ali ako bas tako kakzes kako kazes da su ih opkolili ili kaj ja znam kaj po meni to nije ok da ih ne puste van ni nikog unutra, no ja mislim da se Izraelci boje da ovi nece nesto prosverat unutra. Jer ako oni prosveraju kile i kile raketa dolje ovom operacijom nisu nis postigli. Cjeli napad ne vijedi nista. Po tome su im samo dali rupu i izgovor da se rat nastavi. Po meni je Izrael isplaniro da to traje max tjedan dana, nece ispast ista situacija kao u Iraku u to sam siguran.

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 5:32 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Po meni je moguc mir ako se dogovori sporazum o nenapadanju ja mislim da ce Izraelci drage volje pomoc Palestincima da obnove drzavu i infrastrukturu, ali bez rasne netrpeljivosti....

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 5:37 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Ovako , nagovori UN da financira obnovu palestine i ameriku da se slozi i imas mir 8)

Tamo je problem VODA , ako sredis da svi imaju vodu i nekakve poljoprivredne povrsine i da zive dijelom od turizma , spasio si stvar i to dugorocno 8)

Previse ljudi a premalo resursa , to je problem , na teritoriju manjem od hrvatskog zivi oko 9 milijuna ljudi a resursa bas i nema :(

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 5:49 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Inace bilo je pokusaja od strane Arapa da se zatrpa jezero Kineret na samom vrhu izraela pa su na kraju skuzili da ako njega zatrpaju cjeli izrael ce ostat bez vode ukljucujuci i Palestinu pa su odustali... jer cine stetu sebi...

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 6:01 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Shadowmaster je napisao/la:
4 od 1 je napisao/la:
http://img504.imageshack.us/my.php?image=palestinianlandloss4800aq9.jpg

ovo je problem ,ja iskreno neznam koji bi narod da mu se ovo dogodi postupio drugaije neko sto Palestinici rade .


Interesantno je na toj karti kako na pocetku "zeleni" zive u pustinji gdje nema uvjeta za zivot, kad su Izraelci dosli tamo to je sve bila pustinja oni su tamo napravili gradove i infrakstrukturu... bas me interesira kako netko moze prezivjet u pustinji bez vode i hrane. Bas me interesira da li je itko od Indijanaca zivio u Las Vegasu dok je tamo bila pustinja... sumljam... grad je nastao usred pustinje samo zato jer jer je to zemljiste bilo ultra jefttino... isto kako su "zeleni" prodali pustinju izraelcima pa kad su je ovi preuredili sada bi je oni trazili natrag... po tome bi onda Indijanci trebali postajat teroristi i trazit Las Vegas natrag... razbijat hotele i casina... prijetit svima koji nisu indijanci... mislim... to ekipa sigurno nece radit... upravo to je razlika...



Vidi jednostavno za indijance ,kako su ih ameri rijesli prvo rato i pokoljima gdje nisu birali zene djecu ,nametnutim skolama itd .(znaci totalno su uspjeli unisiti i pobijedit)
Drugo onda u 20.st valjda kad su prigovarali sovjetima zbog krsenja ljudski prava sjetili su kako su ove rijesli onda da se iskupe,doneli zakon koji omogucuje kockanje i indijanci masovno otvraju casina i hotele u rezervatima i zive od toga tako da sad nije lose bit Indijanac u Sad-u
Da se vratim na ove ti lega jednostavno neshvacas ,nemozes (nije prihvatljivo po medunarodnom pravu doci i s oruzjem i okupirat ljudima zemlju) ako to ne prihvacas onda npr. podupires ideju Slobodana Milosevica jel on je smatro da se oruzjem moze doci do "Velike Srbije"
Jos jedna stvar ljudi nedaju svoju zemlju,more, da im se otme pogledaj npr. kako se Slovenci bore zbog toga malog komadica mora ,onda pogledaj Argentina-V.Britanija zbog Faklanda,pa Rusija -Gruzija zbog Osetije imas takvih tisuce primjera i nitko ti se nece dobrovoljno odrec zemlje !

_________________
Image


pet 09 sij, 2009 6:27 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe

_________________
slika


sub 10 sij, 2009 7:20 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Ovaj mi je jos bolji:


_________________
slika


sub 10 sij, 2009 10:14 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Danas na dnevniku je pokazalo kako masu izraelaca smatra kako izolacije i ratovi nisu rijesenje , no nazalost sada je uz pojas gaze totalno blokirana i zapadna obala , na dva dana ali je ipak blokirana :(
Sva sreca da je mirno 8)
Stvarno se covjek opcenito zapita za koga zapravo radi politika i politicari , jer gdje god dođes , vidis da ljudi stradaju a politicarima su sve to samo nekakve brojke u daljini ili koleteralne zrtve
Mislim cak da su borgovi suosjecajniji od nekih realnih politicara , a to je zalosno zapravo :(

_________________
Surviving the new decade


ned 11 sij, 2009 12:17 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe







_________________
slika


uto 13 sij, 2009 3:20 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Izrael nepusta novinare da uđu u gazu :|

Neznam kako drugima , ali meni to izgleda kao skrivanje necega :?

_________________
Surviving the new decade


uto 13 sij, 2009 4:35 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan