Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:13 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 404 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
 Facebook, Google+ i ostale društvene mreže 
Autor/ica Poruka
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Razlika je samo u tome što forumi nisu društvene mreže zato ih se niti ne može uspoređivati, ali da su bolji i kvalitetniji način komunikacije, svakako!

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pon 05 stu, 2012 1:32 am
Profil ICQ Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Ne vidim razlog zašto bi fb na bilo koji način zaprijetio forumima? To je glupost.

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


pon 05 stu, 2012 3:03 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
shirajzl je napisao/la:
Ne slažem se. Facebook jest zadao vrlo ozbiljan udarac forumima, ali oni pravi i kvalitetni forumi opstali su bez problema. Dan-danas član sam raznih foruma koji i dalje cvatu; isto tako činjenica je da na forumima možeš pronaći vrlo korisne informacije (ako znaš odvojiti žito od kukolja :zubo: ) koje se većinom tiču feedbacka običnih ljudi o raznim stvarima.
Da, sama činjenica da raspravu vodimo na forumu je jasno da nije sasvim ubio, ali svakako da je zadao snažan udarac. Mislm da je facebook primarna platforma za online komunikaciju koju klinci danas prihvaćaju kad dobiju pristup na internet, vjerojatno je sitacija da im u školi/društvo drugi govore da si nabave kompjutor i internet pa da imaju facebook...
Kad sam sredinom 90ih nabavio modem, to s BBS "konferencijama" mi je bilo skroz fascinantno da postoje mjesta gdje s drugima možeš raspravljati o raznoraznim vrlo specijaliziranim temama.

Kad nije bilo facebooka, onda bi veći % onih koji bi o nečemu raspravljali potražili forume/newsgrupe. Sad je većini dovoljno otići na raznorazne fb grupe, i možda im se forumi i čine kao primitivnija verzija facebooka jer nisu toliko dinamični, puni raznoraznih opcija, aplikacija, igrica i sl, društvene mreže gomilu toga zapakiraju pa dobiješ "lite" komplet od svega pomalo.

Postoje forumi i cvjetaju. Recimo dok sam se bavio SEO-om super mi je bilo otići na forume poput Warriors foruma, ili webmasterworlda i pročitati što ekipa piše o tome - recimo kad bi se pojavio neki novi tool, plačeni guide ili nešto slično - najveća vjerojatnost da dobijem točne informacije bi bilo da otiđem na Warriorforum i pročitam reviewove korisnika, jer reviewovi na sajtovima su u velikoj večini slučajeva bili bolje ili lošije zamaskirani sales pitchovi. Slično i sada tu i tamo odem na kindle forume kad naiđem na neku poteškoću (recimo jedna knjiga mi je već tjedan dana "in review" i na forumima sam saznao da se to događa i gomilu drugih ljudi, razmatranja o čemu se radi i sl.

A od SF-related foruma (od onih koje pratim ili sam pratio) - od Trekerskih sam znao za UFP koji odavno nije u funkciji, a općenitiji SFC tu i tamo ima nešto aktivnosti, slično kao i NoSF (više okrenut SF knjigama), dok su oba Stargate foruma su neslavno propala.
Kod nas se uz gomilu oftopičarenja ipak još može naići na aktivne SF teme, ali ni približno aktivnosti u "zlatno doba" prije koju godinu.

Facebook + općenito smanjenje interesa za SF, sad kad se Trek snima samo 1 film svakih x godina, i kad se ne prikazuje na TV, teško da se može očekivati novi procvat...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 stu, 2012 3:59 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Wildchild je napisao/la:
Razlika je samo u tome što forumi nisu društvene mreže zato ih se niti ne može uspoređivati, ali da su bolji i kvalitetniji način komunikacije, svakako!


Bolji i kvalitetniji način komunikacije??? Hmm, bolji i kvalitetniji način rasprave svakako, ali komunikacije sigurno ne. Ljudi češće posjećuju svoj face nego neki forum, to definitivno, i sigurno ako nekoga trebaš ćeš ga prije dobiti ako budeš mu slao poruku na fejsu nego pm na forumu, pogotovo sad s ovim novim smartphonovima koji imaju te razno razne aplikacije...

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 07 stu, 2012 7:18 pm
Profil Web stranica
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Robovi tehnologije.

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


sri 07 stu, 2012 8:44 pm
Profil ICQ Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Wildchild je napisao/la:
Robovi tehnologije.


Hmm hmm, čudno je tvoje razmišljanje na sve to, podsjeća me na razmišljanja starijih ljudi koji su dugo godina bili zarobljeni u komunističkom vladanju i kojima je mentalitet jednostavno zaostao 30 godina za svijetom.

To što ti zoveš robovi tehnologije, drugi zovu tehnološki osvješteni ljudi.

Internet, fejs i mnogo toga je donijelo puno prednosti, no naravno i nedostataka, baš kao i sve ostalo u povijesti Zemlje.

Koliko ljudi je crnčilo i umiralo po tvornicam početkom industrijske ere sa parnim strojevima itd??? Pa gle na kraju koliko toga nam je dobroga, a opet i lošega kasnije donijelo. Povijest se uvijek ponavlja, samo u drugačijim oblicima, naprednijim.

I ja sam nekad bio protiv Fejsa, pričajuči da je to jedna velika glupost itd, ali jednostavno čovjek shvati da je čak i dobro ga imati. Naravno da večinom dječurlija strada od toga provodeći previše vremena za kompom, al to nije samo zbog fejsa, već zbog interneta samog, a pogotovo zbog toga jer ih njihovi roditelji ne znaju kontrolirati!

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 07 stu, 2012 9:23 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
U svemu zapravo treba nać neku granicu. Znam govorit kako smo mi kao klinci stalno bili vani, bilo igrajući nogomet, košarku bilo neš drugo. Nekako mi se čini kako uopće bilo puno više druženja. Međutim, pitanje je dal bi to tako bilo s današnjim uvjetima. Možda bi i mi rađe igrali igrice na kompu ili playki nego po kišovitom vremenu igrali nogomet.
Teško je danas odredit i neku granicu kad bi se dijete trebalo upoznat sa kompom i internetom kad već u nekim vrtićima djecu uče koristit komp.. Mi smo informatiku imali u 5 razredu, a danas je to već, bar mislim, u trećem..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


sri 07 stu, 2012 9:38 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Nije problem u tehnologiji, već u tome na koji način se ona koristi. Nažalost danas se tehnologije prečesto koristi na način koji nije u najboljem interesu za stanovnike ove planete... (za praćenje, burze, industrijalizaciju, proizvodnje hrane,... općenito za kočenje pravog napretka)

Slično je valjda i sa društvenim mrežama...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 07 stu, 2012 9:42 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
U redu... Kako točno možeš ,,stradati'' provodeći previše vremena za računalom? Po čemu je igranje košarke ili nogometa vani nužno kvalitetnije provedeno vrijeme od onoga za računalom? I zašto bi roditelji uopće trebali ,,kontrolirati'' svoju djecu? Roditelji su savjetnici i skrbitelji (po pitanju svoje odgojne uloge, dakako da su uz to i prijatelji i osobe od povjerenja), a ne nadzornici i zapovjednici.
U pogledu druženja, druženje je misaona i emotivna, a ne tjelesna aktivnost pa ne shvaćam razliku između dopisivanja preko elektroničkih poruka ili Facebooka i razgovora pri kojemu gledaš sugovornika.
Možda i možeš stradati pretjeruješ li u vremenu koje provodiš za računalom (na primjer, oštetiti si oči ili ozlijediti kičmu), ali možeš stradati i igrajući se na ulici tako da padneš, podletiš pod kakvo vozilo, tkogod te otme i ubije, potučeš se s prijateljem i slično. Zašto je jedno bolje ili gore od drugog?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


čet 08 stu, 2012 2:20 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
@Točkice, konačno sam nastavio dalje čitati Soc.Int., već sam na 20% :D (aktiviralo me je to što je "Empathic Civilization" na putu, pa da prije nego dođe svladam temelje.)

Uglavnom, lik dosta govori o aktiviranju raznoraznih centara u mozgu uslijed komunikacije uživo, dok se kod one virtualne to događa u puno manjem obimu. Zato mislim da je bitno i jedno i drugo. Pa neka bude i 5:1 u korist virtualnog, samo neka bude kombinacija koja pridonosi kompletnosti korištenja svih djelova mozga, da isti ne "zakržlja" :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 stu, 2012 2:32 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Ajmo redom: po pitanju djece ona trebaju kontrolu jer su ona u procesu učenja. Dosta ih je lakovjerna i podložna utjecaju. Najgori primjer je ˝Crna ruža˝. Isto tako mi nismo bića koja samo koriste oči i uši već imamo i ostala osjetila. Mislim prije svega na opip. Kod mene je to osjetilo itekako bitno pri povezivanju.
Što se tiče zašto je sport bolji od kompa.., zar je ovo pitanje zbilja ozbiljno postavljeno? Ali dobro, ajmo rasprave radi izbacit sport i reć kako je bilo koja vanjsak rekreacija bolja. Misleći na šetnje perivojima itd...
Odgovor je jednostavan, jer je zdravije. Pa probaj jedan dan bit cijelo vrijeme unutra za kompom a drugi cijeli dan vani. Radeći bilo što, od šetnje do neke druge rekreacije. Čitanja knjige u parku je bolje. Odmah ćeš primjetit razliku :).


Što se tiče upoznavanja.., osobno moram vidjet drugu osobu kako bi imao se s njom u potpunosti povezao. Bitni su mi izrazi lica dok vodimo neku debatu jer ponekad puno više inf. dobiješ iz toga nego iz same rečenice. Zatim i sami pokreti ruku dok se nešto trudi objasnit.., sve to upotpunjuje cijelu sliku sugovornika.

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 08 stu, 2012 2:36 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Illuvator, jesi li ovo zadnje komentirao meni ili Točkici?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 stu, 2012 2:42 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Točkici, ma moram se naučit koristit citate :mrgreen:

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 08 stu, 2012 2:47 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Pa možeš i uzeti laptop i na njemu biti u parku, a možeš i na njemu čitati knjigu u parku.
A što Crna ruža radi? Kontrolira mlade umove. Podložnost utjecaju smanjuje se upravo predajom kontrole nad djecom u dječje, a ne tuđe ruke uz dobronamjernu prisutnost savjetovanja i pomoći (ali ne kontrole).
Navest ću jedan svoj primjer povezivanja u virtualnom svijetu, molim Rowenu da ga potvrdi ili opovrgne prema svojem shvaćanju ako ovo pročita. Rowena i ja smo se samo izmjenjivanjem privatnih poruka na forumu poprilično povezale. Kad smo se jednom prilikom upoznale, samo smo nastavile gdje smo stale na forumu. Nakon toga se više nismo vidjele uživo (nadam se da to neće ostati slučaj i u budućnosti, problem je, nažalost, zemljopisna udaljenost), ali smo nastavile komunikaciju preko foruma, Facebooka i mobitela (isključivo porukama, mislim da se nijednom nismo nazvale). Mislim da smo se tim dopisivanjem prilično povezale i Rowenu smatram jednom od važnijih osoba u svom životu i definitivno jednom od najbližih prijateljica. :hug: Uživo smo se vidjele samo jednom u životu, ali to nema nikakva utjecaja ni na komunikaciju ni na emocije, osim što sam je ponekad poželjela zagrliti, a nismo si bile blizu.

Cvičeče, slažem se, ali ma što neki ljudi govorili, komunikacija uživo nije izumrla niti je izgledno da će se to dogoditi.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


čet 08 stu, 2012 3:34 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Facebook, Google+ i ostale društvene mreže
Istina možeš i sa laptopom van :), iako osobno nemam tu praksu jer kad sam vani to mi je ujedno bijeg od kompa, mob-a.., ali dobro svatko ima svoje navike. Isto tako vidim kako dosta ljudi čita romane preko kompa.., tu sam dosta tradicionalan i knjigu mi nikako ne može zamijenit komp.

Kad mislim na dijecu, mislim do 14 god. Tako je i zakon definirao. Problem je što su većina izuzetno podložna utjecaju. To ne možeš negirat. Crna ruža koliko se sjećam, bilo je dosta aktualna prije dvije tri godine, je bila povezana sa poticanjem mladih na samobujstvo. U kr su se prije otprilike tri godine dogodila 2 ili 3 samoubojstva, ne sjećam se, u razmaku od mj dana. Najvjerojatnije su povezani s crnom ružom ali nije dokazano.
Istina je i to kako već postoje razni programi koji kontroliraju na koje stranice djeca idu pa onda blokiraju ili roditelji imaju uvid. Ali je isto tako problem i taj što to koristi ili za to zna jako malo roditelja.


Citat:
Podložnost utjecaju smanjuje se upravo predajom kontrole nad djecom u dječje, a ne tuđe ruke uz dobronamjernu prisutnost savjetovanja i pomoći (ali ne kontrole).


Ovo mi moraš malo pojasnit. Ukoliko misliš kako djecu trebaju većinski učit od starijih prijatelja onda se ne slažem ali pošto nisam u potpunosti shvatio, ne ću davat komentar.


Dala si primjer Rowene. Istina je kako ima iznimki i kako se možeš povezat s ljudima preko neta. To ne opovrgavam iz razloga što sam također imao prijatelje koje sam upoznao preko neta. Ali i dalje tvrdim kako se istinski upozna osoba tek kad ju vidiš u živo. Što si i sama navela kako ste se jednom i srele. Iako prihvaćam kako svatko drukčije funkcionira i kako je nekima to upoznavanje bitno a nekima nije..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 08 stu, 2012 8:09 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 404 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan