Sada je: pet 29 ožu, 2024 10:19 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 203 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
 Religija 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Idete li u crkvu?
Sovereign X je napisao/la:
A ja poznajem neke koji idu u crkvu samo da bi zbarili nekog :lolsmjeh: (nisam ja u pitanju :P )


...bokte ti nisi normalan... :samoub: :samoub: :samoub: ...daj se malo slušaj kaj govoriš... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 13 ožu, 2010 12:35 pm
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Idete li u crkvu?
Mr.bobo je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
A ja poznajem neke koji idu u crkvu samo da bi zbarili nekog :lolsmjeh: (nisam ja u pitanju :P )


...bokte ti nisi normalan... :samoub: :samoub: :samoub: ...daj se malo slušaj kaj govoriš... ;)


A da ti malo bolje pogledaš rečenicu i da se posebno osvrneš na dio u zagradi?! :roll: [-( :evil:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 13 ožu, 2010 2:06 pm
Profil YIM Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Idete li u crkvu?
Sovereign X je napisao/la:
A ja poznajem neke koji idu u crkvu samo da bi zbarili nekog :lolsmjeh: (nisam ja u pitanju :P )


nadam se da taj netko ne ide radi kakve zgodne casne :lolsmjeh:

_________________
slika


sub 13 ožu, 2010 3:20 pm
Profil YIM Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Idete li u crkvu?
pahuljica je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
A ja poznajem neke koji idu u crkvu samo da bi zbarili nekog :lolsmjeh: (nisam ja u pitanju :P )


nadam se da taj netko ne ide radi kakve zgodne casne :lolsmjeh:


:lolsmjeh: Ne...tj. ja bar mislim da ne ide 8-[

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 13 ožu, 2010 3:21 pm
Profil YIM Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Religija
Ateisti i agnostici znaju više o religiji od bilo koga drugog a slijede ih Židovi i mormoni, dok su svi kršćani, i protestanti i katolici, na začelju, pokazala je anketa o poznavanju vjere koju je u srijedu objavio Forum o religiji i javnom životu, američkog instituta za ispitivanje javnog mnijenja Pew.

Osim iznenađujućeg ukupnog poretka, ispitivanje je pokazalo zapanjujući nedostatak osnovnih znanja kod praktičnih vjernika.

Primjerice, 45 posto katolika u Sjedinjenim Državama ne zna kako njihova Crkva uči da kruh i vino koji se koriste kod pričesti ne samo simboliziraju, već zapravo postaju tijelo i krv Kristova.

Više od polovice protestanata (53 posto) ne zna da je Martin Luther osoba čije je pisanje i djelovanje potaknulo protestantsku reformaciju, koja je njihovu religiju učinila zasebnom granom kršćanstva.

Oko četiri od deset Židova (43 posto) nije znalo da je Maimonides, jedan od najštovanijih rabina u povijesti, bio Židov.
Istraživanje je također pokazalo da Amerikanci prilično slabo poznaju religije, osim svoje vlastite. Samo oko polovice ispitanih zna da je Martin Luther nadahnuo reformaciju, da je Dalaj-lama budist ili da je Joseph Smith bio mormon.

Američki ateisti i agnostici imaju tendenciju da su to ljudi koji su odrasli u vjerskoj tradiciji i svjesno od nje odustali, često nakon mnogo promišljanja i istraživanja, izjavio je Alan Cooperman, pomoćnik direktor za istraživanja Pew foruma.

"To su ljudi koji su puno razmišljali o religiji. Oni nisu ravnodušni. Njima je stalo do toga", rekao je Cooperman.

Također je zanimljivo da su protestanti afričko-američkog podrijetla i latinoamerički katolici na dnu po rezultatima istraživanja o poznavanju vjere.


http://www.nacional.hr/clanak/92403/ist ... d-vjernika


sub 04 pro, 2010 12:03 am
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Religija
Religija je ionako zlo koja je tokom svoje povijesti služila samo kako bi držala mase ljudi na okupu.

I... Ne kužim poantu teme...?

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


sub 04 pro, 2010 12:18 am
Profil ICQ Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Religija
Problem je što ljudi ističu razlike između religija kako bi se svađali, umjesto da ističu poruke koje su identične svim religijama; budi dobar prema sebi i bližnjima, živi časno i pošteno i sl.
Svejedno je kojoj religiji pripadaš (ili ni jednoj), važno je da pokušaš živjeti ne nanoseći zlo drugima.
Svi ostali detalji su izgovori za genijalce koji iskorištavaju budale za stjecanje moći.


sub 04 pro, 2010 12:20 am
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Religija
Tako je, ali dok god religija bude zakamuflirani odgovor da se vode ratovi ili propagiraju tuđa mišljenja i stajališta neće nikad biti dobroga na ovom svijetu, tj barem ga mi nećemo doživjeti.

Pripadajuća slika koja objedinjuje moju tezu je:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


sub 04 pro, 2010 12:23 am
Profil ICQ Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Religija
Wildchild je napisao/la:
Religija je ionako zlo koja je tokom svoje povijesti služila samo kako bi držala mase ljudi na okupu.

I... Ne kužim poantu teme...?


Poanta teme je da se ukršte koplja i poberu kazne tako da se pročisti forum ... :vrazicak1:


sub 04 pro, 2010 12:23 am
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Religija
Znači ti prvi? :vrazicak1:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


sub 04 pro, 2010 12:25 am
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Nontopic pričaonica
Cvicek je napisao/la:
Možeš na ovom rangu, ali teško da ćeš RBE biti u mogućnosti ismijati s konkretnim argumentima

Ne ismijavam ja RBE, već činjenicu da je tebi ona rješenje za sve probleme svijeta. :zubo:

Citat:
Za razliku od ismijavanja religije (oni statusi na fejsu i takoto)

Hm, nije to ismijavanje same religije. :-k

Vrijeđanje tuđih vjerskih osjećaja generaliziranjem je ozbiljan oblik netolerancije, i nadam se da tu granicu nisam prelazio, barem ne u ozbiljnijoj mjeri. Moja poruga je obično usmjerena protiv raznih maloumnih pojedinaca i skupina, poput ove udruge GROZD koja seksualni odgoj naziva "gej propagandom"...

Doduše, priznajem da često šeram izjave Rickyja Gervaisa i sličnih, koje su ponekad dosta radikalne, ali mamicu mu, taj lik je tako ingeniozan. :lolsmjeh:


sri 31 lis, 2012 11:47 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Nontopic pričaonica
_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Možeš na ovom rangu, ali teško da ćeš RBE biti u mogućnosti ismijati s konkretnim argumentima

Ne ismijavam ja RBE, već činjenicu da je tebi ona rješenje za sve probleme svijeta. :zubo:
PA zar želiš da te lažem i kažem da je Vjera/Država/Komunizam/Kapitalizam ili šta ja znam šta rješenje za probleme čovječanstva? :)

A ni RBE ne bi bila rješenje za _SVE_, samo bi se probleme čovječanstva rješavanjem temeljnih uzroka nastojalo svesti na najmanju moguću mjeru. Npr. ako bi netko ostao u defektu pa umro od gladi, to bi bilo "sh**t happens" a ne znak da je sistem dizajniran tako da je "normalno" da 30000+ ljudi dnevno mora umrijeti od gladi kao što je to slučaj danas...

_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Za razliku od ismijavanja religije (oni statusi na fejsu i takoto)
Hm, nije to ismijavanje same religije. :-k

Vrijeđanje tuđih vjerskih osjećaja generaliziranjem je ozbiljan oblik netolerancije, i nadam se da tu granicu nisam prelazio, barem ne u ozbiljnijoj mjeri. Moja poruga je obično usmjerena protiv raznih maloumnih pojedinaca i skupina, poput ove udruge GROZD koja seksualni odgoj naziva "gej propagandom"...

Doduše, priznajem da često šeram izjave Rickyja Gervaisa i sličnih, koje su ponekad dosta radikalne, ali mamicu mu, taj lik je tako ingeniozan. :lolsmjeh:
Je, ima on odličnih provala, makar i one šale u TBBT kad dođe Sheldonova mama isto znaju biti odlične :)

Tko uopće može odrediti granicu... jer vjerskim fanaticima je svaka takva šala vrijeđanje, vjerojatno i ona "moja" slika s knjižarom u kojoj su Bibliju stavili u fantasy sekciju :lol:

No nastavak o tome i RBE negdje drugdje, da ne krenemo u offtopic u tek odvojenoj temi :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 stu, 2012 1:13 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: O forumašima,autonomiji tijela i društvenom (neo)liberalizmu
Ok, postavit ću vjerojatno glupo pitanje ali što vam je ˝RBA˝?

Što se tiče vrijeđanje religije, mislim kako se treba razdvojit vrijeđanje od kritiziranja. Osobno kritiziram neke stavove crkve jer ponekad imam osjećaj kako bi u crkvi bili najsretniji vraćanjem nas u srednji vijek.
Samo mi nije jasno zašto se određeni vjernici na to uvrijede? Pa ne napadam njega ili Boga već instituciju.., a on si je nekako u glavi izjednačio instituciju s Bogom to mi nikako ne ide. Ali dobro..

Kaskam s vašom raspravom.., znam :lolsmjeh:

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 01 stu, 2012 10:41 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: O forumašima,autonomiji tijela i društvenom (neo)liberalizmu
Illuvator je napisao/la:
Pa ne napadam njega ili Boga već instituciju.., a on si je nekako u glavi izjednačio instituciju s Bogom to mi nikako ne ide.

Ako malo proučiš rimokatoličku doktrinu, vidjet ćeš da itekako ide.


čet 01 stu, 2012 1:13 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: O forumašima,autonomiji tijela i društvenom (neo)liberalizmu
Illuvator je napisao/la:
Ok, postavit ću vjerojatno glupo pitanje ali što vam je ˝RBA˝?

Što se tiče vrijeđanje religije, mislim kako se treba razdvojit vrijeđanje od kritiziranja. Osobno kritiziram neke stavove crkve jer ponekad imam osjećaj kako bi u crkvi bili najsretniji vraćanjem nas u srednji vijek.
Samo mi nije jasno zašto se određeni vjernici na to uvrijede? Pa ne napadam njega ili Boga već instituciju.., a on si je nekako u glavi izjednačio instituciju s Bogom to mi nikako ne ide. Ali dobro..

Kaskam s vašom raspravom.., znam :lolsmjeh:

Mislim da nitko osobno nema ništa protiv katoličke vjere ili bilo koje druge religije po tom pitanju. To je svakom čovjeku dano na osobni izbor... no ono što je po mom mišljenju glavni problem je to što katoličanstvo a i ostale religije pokušavaju nametati svoje vrijednosti i svoje stavove svim ljudima kao nešto univerzalno čak i onima koji nisu članovi njihove religije i to je ono što je nedopustivo. Ovdje neću pričati o tome da se niti sama katolička vlast ne pridržava svojih pravila i svojih uvjerenja jer bi tek o tome mogao napisati cijelu knjigu. :whatever:

_________________
Image


čet 01 stu, 2012 1:24 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 203 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan