Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:42 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
 Da li slušate Thompsona? 

Da li slušate Thompsona?
Da 29%  29%  [ 8 ]
Ne 71%  71%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 28

 Da li slušate Thompsona? 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Miroslav je napisao/la:
shirajzl je napisao/la:
To i dalje ne znači da je Bosna i Hercegovina hrvatski teritorij.


http://imageshack.us/photo/my-images/38 ... lacl6.jpg/
:rotfl:
Miroslave daj se informiraj iz koje je godine mapa. Tako bi se netko drugi mogao naći pa staviti mapu iz 17 stoljeća ili još bolje - iz doba Ilirije :lol:
Ne znam da li namjerno ili nenamjerno ali u potpunosti si fulao poantu moga posta, no to mi u kombinaciji s postanjem takvih karata daju dosta kompletnu sliku. Nije bitan ovaj ili onaj diktator ili konkretno vremensko razdoblje. Općenito me zanima kako netko na temelju retorike da prostor neke države pripada "nama", može srozati i mrziti druge, ili konkretnije što je to što ljude degradira na razinu da idu pjevati i skandirati na pjesme koje pozivaju na genocid :shock:

I da, dobro je captain primjetio da se kreće u debeli offtopic, hajdmo se vratiti na temu, može? :)

Da sam ja popularan pjevač poput njega koji pjeva o ljubavi prema narodu, djedu, vjetru i kamenju, i primjetim da se na mojim koncertima sve više počinju pojavljivati mladi koji nose obilježja genocidnih ideologija, ja bih se osobno zapitao zašto je tome tako. Kako to da na koncertima drugih glazbenika ne dolaze takve prikaze.
Na koncertu bih na pauzi između pjesama direktno diskreditirao i popljuvao sve koji se tako oblače i skandiraju krvožedne stihove, objasnio im da i da je to primitivno ali i da prouče povijest. DEBELO bih se ogradio od takvih fanova, prije koncerta ih govorio da se ne pojavljuju s fašističkim obilježjima i da pjevaju o ljubavi prema domovini, a ne o klanju drugih naroda.

A šta Perković kaže? Tvrdi da je njemu to okej i da u tome ne vidi ništa loše :joj:

I umjesto da se odlučno ogradi, počne i on pjevati o Jasenovcu :joj:

I što ako njegove pjesme potaknu nekog maloumnika da krene provoditi te stihove? Slično kao za kompjutorske igre, teško je reći da bi tu bilo kaznene odgovornosti, ali moralna odgovornost svakako postoji.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 28 ruj, 2011 8:09 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Da li slušate Thompsona?
captain je napisao/la:
Kakav velik offtopic :zubo:
Da se ne izgubi u prošlom postu, još ću jednom naglasiti - hajdmo se vratiti temi. Ako baš želite komentirati (propale) ideologije i tome slično, neka ima direktne veze s Thompsonom!

OK? :sweetlook:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 28 ruj, 2011 8:12 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Cviček, ustaške kape tek su reakcija domoljubnog dijela mladeži na stalno pljuvanje po svemu nacionalnom, a što je jako dobro vidljivo po nastupima nekih stranaka i političara (ajmo se mirit sa Borom Tadićem, da nam ljetuje na Brijunima o državnom trošku i sl.) i većine medija, a one maloumnike iz Kumroveca da i ne spominjemo. Reakcija je neprimjerena, no nvedena ipak nešto pokazuje. Uvjeren sam kad bi bilo manje jugofila i njihovih konstantnih ispada koji prolaze nekažnjeno (štoviše, hvali se nošenje titovki, koje se nazivaju kapama ljubavi, što je za izrigat se), onda bi bilo manje i takvih ispada.

Ili zabranit i jedne i druge simbole, ili pustit oboje.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 28 ruj, 2011 8:17 pm
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Da li slušate Thompsona?
:joj: Ajme, Miroslav i captain. Ne znam gdje bih počeo, od vaših kvazi-povijesnih teorija ili činjenice da vrijeđate povijest kao znanost. Kroz cijelu povijest svaka teritorijalna promjena ima svoj uzrok i posljedicu, a "smrzavanjem" određenog trenutka u povijesti da bi "dokazao" teritorijalne pretenzije je, najblaže rečeno, neozbiljno i neobrazovano.

Stvarno, dosta mi je ovog topica, tlak će mi skočiti.


sri 28 ruj, 2011 8:18 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Miroslav je napisao/la:
Cviček, ustaške kape tek su reakcija domoljubnog dijela mladeži na stalno pljuvanje po svemu nacionalnom
Za poistovječivanje s genocidnim ideologijama jednostavno NEMA opravdanja. (a da i ne spominjem da je ta ideologija upravo protiv te iste nacije), a još i govoriti da je to, između ostalog, kao reakcija na POMIRBU, onda stvarno nemam ništa dalje za komentirati.

Takav način razmišljanja sam već prokomentirao u temi o relativnosti običaja i vrijednosti
"Često kod ljudi koji zaglibe u krajnostima, kao "obranu" na konkretne kontra-argumente počnu vikati da je ideološki "druga strana" još i gora i proglašavati i polarizirati u stilu "ako nisi za nas, onda si protiv nas", proglašavati svakoga tko se ne slaže s njihovom ideologijom - da su pripadnici suprotne ideologije iako su možda neutralni i prema toj i njoj suprotnoj ideologiji.
I to ne vodi nikuda. Jedna dobra pjesma BR-a, Resist Stance, govori o tome da se u otporu prema onome što smatramo lošim treba zadržati prisebnost, jer se može dogoditi da to preraste u fundamentalizam, tj. da postajemo isto tako loši kao i ono protiv čega se borimo.

Pozitivni ideal ne smije biti izlika za ekstremizam. Obrambeni rat nije izlika da se u njemu rade ratni zločini. Ljubav prema životinjama nije izlika za terorističke akcije protiv gurmana. Borba protiv terora nije izlika da se druge terorizira na sličan ili i gori način, kao što ljubav prema narodu, vjeri i domovini ne smije biti izlika za mržnju prema drugim narodima i vjerama."


Eto, i meni slično kao i shirajzlu je isto već dosta ovog topica.

No za kraj, nemojte se uvrijediti, ali moram priznati da sam ponosan što se velika većina forumaša kroz komentiranje Thomsonovog genocidnog djela repertoara izjasnila kao napredni pojedinci koji razumiju problematiku crnih točaka našeg društva, dok su poneki zalutali "kontraargumenti" ispali smješni, tragikomični. Nekada smo se na ovom forumu bojali "rasprava o ustašama i četnicima", da se ne dogode podjele. Smatram da se toga više ne treba pojati. Svi (ok, skoro svi) smo kontra takvih pojava i ne samo da ih ne podržavamo, već smo se u dobrom djelu teme čak i krenuli smijati na taj račun. Ja zadovoljan :D

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 28 ruj, 2011 9:12 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da li slušate Thompsona?
A daj skuži recimo ove



Koji otvoreno pozivaju na ubijanje svih kršćana :benganje:

:lolsmjeh:

Al nisu mainstream, pa je manje zlo.


sri 28 ruj, 2011 10:57 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Miki je napisao/la:
A daj skuži recimo ove

http://www.youtube.com/watch?v=WAXSC0-N-Ws

Koji otvoreno pozivaju na ubijanje svih kršćana :benganje:

:lolsmjeh:

Al nisu mainstream, pa je manje zlo.


Eeee, pa ništa bez INFERNUSA!!!



opet je manje zlo, jer nije mainstream. :lol: :benganje:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


čet 29 ruj, 2011 12:45 am
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Miki je napisao/la:
A daj skuži recimo ove

Koji otvoreno pozivaju na ubijanje svih kršćana :benganje:
Ajme koji trash :joj:

A vidi ovog lika, Borut ili kak se već zove, kaj pjeva Židovima!!! :shock: :zubo:




T'Grel je napisao/la:
Naslov ove teme nije u skladu s pravopisnim i gramatičkim pravilima hrvatskog jezika. Smatram da bi trebalo pisati: "Je li slušate Thompsona", a ne "Da li slušate Thompsona".

A naši "velebni" moderatori ne rade svoj posao kako treba. A tako nam i treba kad imamo takve moderatore i admine... :roll:
Imaš ti pravo, mogli bi promjeniti ime teme :-k

Ja mislim da bi naslov trebao biti "Zašto, o zašto slušate Thompsona?" :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 29 ruj, 2011 12:53 am
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Cvicek je napisao/la:
Ja mislim da bi naslov trebao biti "Zašto, o zašto slušate Thompsona?" :zubo:

To ne bi bilo dobro. Takav naslov teme odmah sugerira uplitanje u tuđi ukus.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 29 ruj, 2011 12:54 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Da li slušate Thompsona?
E moj Tgrel, nisi skužio da se zafrkavam.
Ima na forumu hrpa tema kojima je naslov još i gore sročen, i gomilu sam svojednobno popravljao. Mislim da se to "Je li slušate" / "Da li slušate" ili "Slušate li" nisu neki veliki fejlovi, glavno je da se razumijemo :)
Naknadne primjedbe molim da se šalje u za to predviđena mjesta.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 29 ruj, 2011 2:19 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Jooooj da ga barem uhapse već jednom. Zbog primanja mita.


sub 28 tra, 2012 3:18 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Miki je napisao/la:
Jooooj da ga barem uhapse već jednom. Zbog primanja mita.

OK, je navodno dobio poveće pare od jedne stranke, da NE pjeva za drugo. Krši li se time uopće ikakav zakon?


sub 28 tra, 2012 3:32 pm
Profil Web stranica
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Pravi hrvat, katolik!

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


sub 28 tra, 2012 4:27 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da li slušate Thompsona?
_Oz je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Jooooj da ga barem uhapse već jednom. Zbog primanja mita.

OK, je navodno dobio poveće pare od jedne stranke, da NE pjeva za drugo. Krši li se time uopće ikakav zakon?


Kaaznam. Očito da ak se bruji o tome. Jer to JE primanje mita.


sub 28 tra, 2012 6:09 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sub 18 kol, 2012 5:25 pm
Postovi: 90
Lokacija: Krapina/Zagreb, Hrvatska
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: komplicirano
Koje si vrste?: Klingonac
Post Re: Da li slušate Thompsona?
Malo čitajuči temu vidim da postoje dvije frakcije. Svako ima svoj ukus i o tome netreba dalje...da mene smeta da jugo obilježja nisu protuzakonska a ustaška jesu - da; oboja bi trebala biti...isto tako me smeta da je alkohol legalan a trava nije...jbg.

Al slušanje nekog glazbenika nebi trebalo imati veze s bilo čim od gore navedenog...ja iskreno od Thompsona znam 4-5 pjesma, od toga 2 dobro više manje jer sam navijač hrvatske repke i na tekmama s puštaju...

a ovo zezanje za "'rvat katoljik" je simpatično, hahaha, nije prvi put da čujem.

_________________
http://botf2.star-trek-games.com/viewtopic.php?f=13&t=1356

Bitka je smisao života, uvijek ima bitaka za borbu, bitno je samo boriti se časno...samo tako možemo pobijediti kao ono što jesmo, čim izdamo sami sebe bolje da ni ne pobijedimo jer dokazujemo da smo gori od onih koje preziremo.


sub 18 kol, 2012 5:57 pm
Profil YIM
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan