Sada je: čet 18 tra, 2024 4:35 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Vijesti 
Autor/ica Poruka
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Vijesti
ma ne... taj kostur u blu-rayu mi izgleda loše...

ali da... ako ovako nastavi, uništit će film.
ako misli uređivat filmove, neka uređuje novije. Sa CGI-em može riješit i lošu glumu nekih dijelova... :mrgreen:

_________________
It is smaller on the outside!


uto 06 ruj, 2011 3:54 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Vijesti
Evo nisam pronašao temu ''TV kalendar'', ako uopće i postoji, pa da vas onda ovdje pitam jeste li ga gledali danas, bilo je o Star Warsu. :D

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


pet 25 svi, 2012 7:14 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Vijesti
Elim Garak je napisao/la:
Evo nisam pronašao temu ''TV kalendar'', ako uopće i postoji, pa da vas onda ovdje pitam jeste li ga gledali danas, bilo je o Star Warsu. :D

Nisi ni tražio.
Evo je ovdje:
viewtopic.php?f=34&t=1998

Nalazi se u mom kutku i slobodno, tko želi, može postati u tu temu kad se što i koji dan dogodilo.
Obvezno gledam svaki TV kalendar (osim u izuzetnim slučajevima kad baš nisam kod kuće) jer je to najbolja (zapravo jedna od rijetkih dobrih) emisija na HRT-u. Gledam svaki dan pa sam tako i danas vidio taj prilog o SW-u.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sub 26 svi, 2012 12:36 am
Profil Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Vijesti
Ispričavam se T'Grel, nisam ju baš toliko temeljito tražio, ali hvala ti što si me obavijestio za ubuduće. :D

I ja također gledam TV kalendar svaki dan, mislim da je jedna vrlo obrazovna i inteligentna emisija (takvih danas nema puno na tv-u), a kako mene jako zanima povijest gledam ju svaki dan.

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


sub 26 svi, 2012 11:54 am
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Vijesti
Elim Garak je napisao/la:
Ispričavam se T'Grel, nisam ju baš toliko temeljito tražio, ali hvala ti što si me obavijestio za ubuduće. :D

Sve ok. :thumbs2: Zato smo tu da si pomognemo oko foruma. Pogotovo mi "stariji" članovi vama "mlađim".

Elim Garak je napisao/la:
I ja također gledam TV kalendar svaki dan, mislim da je jedna vrlo obrazovna i inteligentna emisija (takvih danas nema puno na tv-u), a kako mene jako zanima povijest gledam ju svaki dan.

Slažemo se! Zanimljivo je vidjeti što je obilježilo koji dan. Pogotovo kad je u pitanju kad netko ima rođendan pa želi vidjeti tko se baš na njegov rođendan rodio, što se dogodilo i sl. Vrlo poučna emisija. Mada ne možemo znati sve podatke tj. točne datume i to kod onih godina, primjerice, staroga vijeka i nekih kasnijih godina, srednjeg vijeka. Ali od kad postoji pisana povijest možemo poprilici znati što se dogodilo kojeg datuma. Nisu ljudi uvijek vodili neke evidencije, dnevnike i sl. ali možemo znati neke važne događaje.
Naime, ja sam oduvijek zaljubljenik u povijest. Od malih nogu. I smatram da znam podosta toga.

Žao mi je što mlade vrlo malo zanima povijest. Sjećam se, i kroz osnovnu i kroz srednju školu, da im je povijest bila najnezanimljiviji predmet. Meni je to uvijek bilo suprotno. Uživao sam slušajući svoje profesorice kako pričaju o tim minulim vremenima.

Mislim da moramo znati, prvo svoju nacionalnu povijest jako dobro, pa tek zatim i one glavne odrednice svjetske povijesti te sve one događaje koje su utjecale na nas kao narod i državu. Možemo puno toga naučiti od "starih naroda". Mi danas mislimo kako su oni bili priglupi, no to nije tome tako. Bili su itekako sposobni i pametni. Naposljetku, da nije bilo njih i njihovih izuma mi ne bi bili to što smo danas.

Sad sam otišao već u "offtopic" jer nije predviđena tema za to nego za SW. Ali dobro. Kad me tako ponese rasprava o povijesti, onda se raspišem. :D Nadam se da ovaj moj gornji tekst neće nikome zasmetati. Ako ipak zasmeta, neka ga prebaci u moj kutak, temu "TV kalendar".

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sub 26 svi, 2012 1:11 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan