Sada je: pet 26 tra, 2024 1:19 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 389 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća
 Star Trek XI 

Ocjene filma:
10 38%  38%  [ 18 ]
9 19%  19%  [ 9 ]
8 13%  13%  [ 6 ]
7 13%  13%  [ 6 ]
6 4%  4%  [ 2 ]
5 2%  2%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 11%  11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 47

 Star Trek XI 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Star Trek XI
Dakle, nova tema neovisna o onoj za najavu filma. Ovdje pišimo komentare i osobne osvre na sami film. Dakle krenimo; "živimo dugo i beričetno."

Par riječi od mene; Film je nadmašio sva moja očekivanja, franšiza je krenula od nule i mogućnosti njenog razvijanja su ogromne. Drago mi je što se nije diralo u originalni kanon i samim time su izbjegnute sve zavrzlame koje su stvorili stariji serijali i filmovi.
Glumačka postava je iznad svake razine, Kirk je originalno skinut id strane mladog glumca, kao i Spock te još nekolicina prve postave Enterprisea.
Vizualni i zvučni efekti su ono radi čega se film obavezno mora pogledati u kinu, ako zanemarimo uber debilne titlove.
Toliko od mene.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pet 08 svi, 2009 1:39 am
Profil ICQ
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
Film je stvarno odličan. Od glume, efekata, priče, glazbe... stalno napeto, dosta humora... ma jednostavno odlično. Glavna trojka stvarno genijalno odradila posao. I Kirk i Spock i Bones su preodlično skinuti. Scotty je isto bio super. Čak mi ni Sulu nije bi loš uopće, a i Chekov je imao svojih funny momenata. Uhura - hot! Ma dva sata su proletila u trenu. Stari Spock legenda isto, bacio se na obnavljanje vrste... Umro sam na Archerovog cucka što ga je Scotty izgubio... :mrgreen: Inače, naslov Star Treka XII je Search for Beagle. Genijalno i jedva čekam nove nastavke...

Za reboot/remake/kanon ću se samo slatko nasmijati... \:D/

Živite dugo i... WTF???

by Kostolom :zubo:

_________________
slika


pet 08 svi, 2009 2:54 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
slika
slika


pet 08 svi, 2009 3:02 am
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
nda...nećemo cjepidlačit ;) iskreno, očekivala sam puno gore. ima dosta nelogičnosti, na koje su ljudi koji rade sf film trebali paziti - npr. dovikivanje na 5000m dok padaju - svi koji su skakali bungee jumping znaju dobro da ništa od vrištanja i dovikivanja.

i gdje su one scene iz trailera gdje je spock beba?

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 08 svi, 2009 10:43 am
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pet 08 svi, 2009 8:56 am
Postovi: 52
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
modesty blaise je napisao/la:
nda...nećemo cjepidlačit ;) iskreno, očekivala sam puno gore. ima dosta nelogičnosti, na koje su ljudi koji rade sf film trebali paziti - npr. dovikivanje na 5000m dok padaju - svi koji su skakali bungee jumping znaju dobro da ništa od vrištanja i dovikivanja.

i gdje su one scene iz trailera gdje je spock beba?


To je i mene zanimalo di je beba spock...
No sve u svemu meni je film bio odličan, od glumaca, radnje preko efekata i svega ostalog i nadam se da će biti nastavak jer ovo je potpuno novi timeline


pet 08 svi, 2009 10:54 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
modesty blaise je napisao/la:
nda...nećemo cjepidlačit ;) iskreno, očekivala sam puno gore. ima dosta nelogičnosti, na koje su ljudi koji rade sf film trebali paziti - npr. dovikivanje na 5000m dok padaju - svi koji su skakali bungee jumping znaju dobro da ništa od vrištanja i dovikivanja.

Nisu li imali radio prijamnike u onim kacigama?

Okej, premijera u Riječkom Cinestaru nije bila Bog zna što. Promocija filma je mizerna, plakata ima jako malo, masa ljudi nema pojma da je Star Trek u kinima.
Na projekciji u 19:15 dvorana broj 1 nije bila potpuno puna (cca 2/3), a prosječna starost gledatelja je bila oko 25, rekao bih.

O filmu sam se već nabrbljao u recenziji, nemam tu šta puno dodat. Akcija super, dijalozi super, efekti super, glumci iznad svih očekivanja, pogotovo fenomenalni Pine. Uhura/Spock? Da, imamo novi "ship" u Treku. I neka, nije bed.

Da mi je ulovit budalu koja je titlovala film, pa ne možeš prevodit nadimak "Bones" je8mu mater! Živi dugo i berićetno? WTF????


pet 08 svi, 2009 11:05 am
Profil Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
ima dio gdje su bili bez kaciga gdje se dovikuju - onaj tko zna malo fizike zna da to nije moguće pri toj brzini ;) sulu i kirk, kad je olsen dogorio

uhura/spock isto kao i arwen/aragorn - mora bit zanimljivo i romantičnim dušama. iako, ne doživljavam vulkance kao romantičare. dobro su napravili urušavanje vulkana i crnu rupu. očekivala sam puno više efekata, ali drago mi je da su bili decentni glede toga ;) i nije bilo pucanja, a bilo je dosta borbe prsa o prsa.

čudi me da nije nitko spominjao oslanjanje na ENT i teleportaciju archerovog bigla od strane scottyja. očekivala sam da će neki zagriženi trekkie koji ne voli ENT to prvom prilikom spomenuti :zubo:

i nije mi jasna tolika psihološka razradba svakog lika - što su tražili opravdanje u mladosti svakog lika da pojasne njegove postupke kao odraslih osoba? npr. zašto je kirk intergalaktički švaler i avanturist

nda...neću dalje cjepidlačiti. toliko od mene za sada O:) ima još puno toga što je nelogično :wink:

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 08 svi, 2009 11:37 am
Profil Web stranica
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
Jooooj meni je film diiiiiivan. :biggrinlove:

Stvarno su me svi glumci veoma iznenadili u dobrom smislu.

Kirk je prezakon, stvarno je valjao fore od početka do kraja. McCoy i njegov "good God man" :lolsmjeh: ...Scotty ajme majko :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: , Spock je izvanredan, a Chekov tek :rotfl: odsad govorim sve ruskim naglaskom.

Uuuuu i spominjanje ENTa. :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove:

Ma sve u svemu, super!

Živite dugo i berićetno! :biggrinlove:

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


pet 08 svi, 2009 11:39 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
Teleskopski mac :evil:
Nije se diralo orginalni kanom pa Vulkan su unistili ???? :vragolol:

A u filmu tu flotu istukli bi Slovenci sa svojom vojskom :lolsmjeh:

_________________
Image


pet 08 svi, 2009 12:08 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
a, dobro, prica i nije nesto bogzna sto, ali to ije niti bio imperativ.
uvedena je stara ekipa, i to je po meni bio glavni izazov filma, i to je upravo ono u cemu je film briljirao.
scene tipa upoznavanje Kirka i "Kostoloma" (i prica o nadimku Bones) ono su sto naprosto izmami osmjeh na trekkersko lice.
Kobayashi Maru test također je jedna od takvih scena, a Kirk dok jede jabuku i onako nonsalatno izdaje naredbe je naprosto genijalan. (da ne spominjem Spockovu facu kad skuzi da je njegov test "pobjeđen" )
film je imao i masu zabavnih i komicnih scena, pocevsi od (meni osobno najdraze) one na Vulkanu kada trojica malih vulkanaca dolaze zafrkavati Spocka. totalko bully vulcan style! tu je i Chekov sa istina bog isforsiranim ruskim naglaskom, ali i dalje neizmjerno zabavan i komican.
kad smo vec kod glume definitivno mislim da "prvoj trojci" (dakle Kirk Spock i Bones) kape treba skidati do poda! Kirk je apsolutko kirk, sa svim svojim genijalnim i samouvjerenim stavovima, gestama i slicno. a Spoc je definitivno Spock. Gledao sam Heroese i istini za volju. pribojavao se utjecaja Sylera, ali od njega nema (sad ne mogu bas reci ni s, ali ajde...) nema ni trunke utjecaja. Zachary Quinto ftw.
a tu je i Bones, tako dobro skinut sa svojim izjavama i izrazima lica, pogodak u sridu.
sto se setova tice, moram reci da Ent napokon izgleda cool! sve sto samo do sada vidjeli bilo je fora, i sta ja znam, ali ovo u novom filmu je dostojno slinjenja. meni osobno fora je i novi izgled strojatnice i hangara. po prvi puta zaista imam osjecaj da ti strojari u biti nesto i rade.
CGI, zvuk i muzika su naprosto zapanjujuci. ne da star trek nikada nije izgledao tako dobro, nego bih se usudio otici korak dalje i reci da nisam vidio niti ista drugo sto je tako izgledalo. pocevsi o one bitke na pocetku filma koja naprosto oduzima dah, pa do scena poput one izranjanja Enterprisea iz Titanove atmosfere (prođu me trnci samo pri sjecanju na to)
losija strana filma bio bi recimo romulanski kapetan Nero. istina, postoji onaj strip i bla, bla, bla... ali nije to to. ako imas pricu za ispricati stavi to u film. ovako Nero ispada poprilicno plitak lik i nemoguce se uziviti u njegove motive. pa ipak, rekao bih da poanta ovoga filma nije bio Nego vec Kirk i Spock i ostatak ekipe, tako da slab negativac i nije toliko neoprostiv.
nadalje, Spock i Uhura! po meni jedna od najboljih ideja u filmu. osvjezavajuce i zabavno i nadasve prirodno rijeci su kojima bih mogao opisati svoj stav. pocevsi od one scene kada su raspoređivali katede pa se isla zaliti Spocku, pa sve do one kad se rastaju na teleporteru (uz Kirkove face u pozadini)
jos mozda da izdvojim par scena... recimo ona kad se Spock odluci ne napadati Neru, Kirk poludi i pocne mlatiti zastitare na mosu, Spock dođe i nervpintcha ga i kaze get him off the ship. i onako, sljedeca scena *pofff Kirka izbacili u svemir. e to mi je bilo, onako, totalno za ne povjerovati hitchhikerska scena.
i sada jos secer za kraj, kapetan Pike.
preprepredobar lik, predobro napisan, odglumnjen, ma cijeli paket. naprosto pravi kapetan, nemam rijeci koju bi mu mogao zamjeriti. od one scene kad razgovara sa Kirkom, pa jos bolja scena lansiranja Enterprisea. njegov gotovo ocinski odnos prema posadi, ali i autoritet kojim zraci. uistinu, kapetan dostojan treka.
i dakako Leonard Nimoy koji je dao onaj neki posebni feeling filmu. bez njega ne bi to bilo isto, pa makar se pojavio nakratko i do samo da donese deus-ex-machina rjesenje u vidu transwarp teleportacije.
i tekst na kraju samoga filma... najljepse rijeci koje sam cuo u posljednje vrijeme, sto vise reci.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 08 svi, 2009 12:14 pm
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
modesty blaise je napisao/la:
ima dio gdje su bili bez kaciga gdje se dovikuju - onaj tko zna malo fizike zna da to nije moguće pri toj brzini ;) sulu i kirk, kad je olsen dogorio

Meni je više smetalo što je Enterpriseu (koji ide maksimalno warpom 8 što je potvrđeno na službenom sajtu) od Zemlje do Vulkana (udaljenog 16 svjetlosnih godina) trebalo svega par minuta. Ali takvih nebuloza je u Treku bilo i bit će uvijek (npr. ST 5 - do centra galaksije za par dana il' manje, a u Voyageru se te gluposti ne mogu ni nabrojat).

modesty blaise je napisao/la:
čudi me da nije nitko spominjao oslanjanje na ENT i teleportaciju archerovog bigla od strane scottyja. očekivala sam da će neki zagriženi trekkie koji ne voli ENT to prvom prilikom spomenuti :zubo:

Mrzitelji ENT-a bi mogli popizdit. U ovoj alternativnoj stvarnosti TNG, DS9 i VOY se možda neće uopće dogodit, ali ENT se zato dogodio i dio je novog kanona :lolsmjeh:


pet 08 svi, 2009 12:21 pm
Profil Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
Ja ne mogu izdržat da ga ponovno ne pogledam. Film je nadmašio sva moja očekivanja. Ok. možda zato jer nisu bila prevelika. :lolsmjeh: Šalim se, film je odličan. Ne znam kako da opišem emocije koje su se slijevale u meni nakon filma. Sve je tako dobro ukomponirano (više-manje neću cjepidlačit, ok možda i hoću jer nije bilo bebe Spocka :cry: :cry: :cry: ). Leonard Nimoy :biggrinlove:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


pet 08 svi, 2009 12:47 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: sri 04 lis, 2006 5:42 pm
Postovi: 775
Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Drowning In Hell, Burning In Heavens
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
sad će bobo biti presretan jer će mu ent napokon postati kanon ... a sve više nije ... :mrgreen:

_________________
slika
The woods are lovely, dark and deep,
But I have promises to keep,
And miles to go before I sleep,
And miles to go before I sleep...


pet 08 svi, 2009 12:57 pm
Profil Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
Ok...kolokvij je za dva sata ali koga boli briga... tu je ST-11
film je stvarno predobar... i preko karakterizacije likova,onbjašnjavanja zašto su takvi kakvi jesu, do toga da je kirkov stari poginuo spašavajući pritom i kirkov život....onak, scena koja će mi bit možda najdraža ikd... nokia obile u autu....strgo sam se.... pa sve do original spocka čija prisutnost je pokazala da je to zapravo star trek.... i zadnjih riječi u filmu....Space, the final frontier. These are the voyages of the Starship Enterprise.
Her countinuing mission: to explore strange new worlds. To seek out new life
and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


pet 08 svi, 2009 1:12 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere
-fallen-one- je napisao/la:
sad će bobo biti presretan jer će mu ent napokon postati kanon ... a sve više nije ... :mrgreen:


..a od kad to ENT nije kanon????????????????...uf al me ovakve izjave rashizde...

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


pet 08 svi, 2009 2:28 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 389 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan