Sada je: pet 19 tra, 2024 9:11 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 2x15 - Paradise 

Ocjena
10 29%  29%  [ 2 ]
9 14%  14%  [ 1 ]
8 29%  29%  [ 2 ]
7 14%  14%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 14%  14%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 7

 2x15 - Paradise 
Autor/ica Poruka
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Paradise
T'Grel je napisao/la:
TerNek je napisao/la:
Pogledaj si DS9 epku 4x12 "Paradise lost" pa ćeš vidjeti kako utopija i raj brzo nestanu i što nastaje čak i kad se netko povodi dobrim namjerama i višim ciljevima.
"I put u pakao popločan je dobrim namjerama."

Da, baš smo o nečem sličnom jučer raspravljali na parlaonici o Prvoj Zapovijedi. Picard je rekao Crusherici kako kad se netko miješa u razvoj drugih civilizacija makar htio dobro, uvijek rezultat bude katastrofalan.

To je činjenica koja stoji i zato je Prime directive jako dobra i korisna stvar.
Međutim, epka "Paradise lost" ne govori o tome, nego o pokušaju uvođenja diktature i opsadnog stanja kao metode da se sačuva utopija, raj na Zemlji. Pogledaj epku ili pročitaj o njoj ovdje.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 28 stu, 2008 4:50 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x15 - Paradise
TerNek je napisao/la:
Bobo, svi cijenimo trud i entuzijazam, no nemoj otvarati ankete unaprijed jer ćeš unijeti pomutnju. Nećemo sada trčati pred "rudo" i forsati ankete prije vremena, a ja sam recimo u subotu morao pokrivati zaostatke i u subotu otvarati ankete za 4 epizode unazad.


...ok, ja sam pogledao koliko je epizoda otvoreno a koje još trebaju...
...tako da nisam napravio pomutnju... naveo sam točne datume prikazivanja... oni koji prate nisu bili u ''pomutnji''
...zar nije bolje otvoriti anketu na sam dan ili dan unaprijed nego čekati npr. četiri dana da netko otvori istu...

...imao sam vremena i volje i ne vidim ništa loše u tome ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 04 pro, 2008 10:20 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Ja san ovoj epizodi poklonija samo sedmicu ](*,) ](*,) ..ovo je za devetku minimalno , odličan opis manipulacije i opasnosti kad je moć u rukama jedne osobe , jedna od onih epizoda koje ljudi zaborave a bila je jako dobra :bier:

_________________
Surviving the new decade


sri 19 vel, 2014 12:53 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x15 - Paradise
Ali ta epizoda možda čak i više govori o ostalim ljudima koji su tamo bili zarobljeni nego o samoj Alixus.
Da, ona je manipulatorica, da ona je to radila zbog svojih sebičnih ciljeva, ali dali su se ostali ljudi tamo protivili njezinim metodama? Dali se itko bunio za to što je ona Siska strpala u onu željeznu kutiju kad joj se suprostavio? Tako da bi više rekao da ta epizoda nije o ludoj ženi koja je željela svoju volju i ideale nametnut drugima već više to što su ti drugi ljudi na kraju postali obični slijepi sljedbenici te njezine sulude ideologije bez ikakvog kritičkog razmišljanja.

_________________
Image


sri 19 vel, 2014 1:05 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x15 - Paradise
captain je napisao/la:
Ja san ovoj epizodi poklonija samo sedmicu ](*,) ](*,) ..ovo je za devetku minimalno , odličan opis manipulacije i opasnosti kad je moć u rukama jedne osobe , jedna od onih epizoda koje ljudi zaborave a bila je jako dobra :bier:
To se i meni često zna dogoditi, da nakon par godina ponovo pogledam neku epizodu i shvatim da sam dao puno lošiju ocjenu nego realno zaslužuje.

I da ne oftopičarim, s obzirom da se slabo sjećam epke, možda bi ju mogli pogledati u četvrtak u udruzi :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 19 vel, 2014 1:12 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Dobra misao Suiko :sesir2: .. doduše za idolpoklonstvo je potribna masa koja će previše idealizirat nekog a tu masu Alixus očito ima ..zanimljivo je i da na kraju epizode čitava populacija želi ostat na planeti na kojoj se dogodila velika Alixusina manipulacija ..iako su temelji loši , iako su ljudi zbog te manipulacije i umirali ..tako da kraj ispadne kao pitanje dali dobra stvar koja je nastala na lošem temelju zapravo vridi ?
Ljudi su uistinu u ovom slučaju stvorili društvo i važni su jedni drugima ali je temelj laž i manipulacija , koja je te ljude u mnogo tog skupo stajala :-k ..no Alixus je otišla s planeta i propisno je valjda kažnjena (ajmo zamislit da je) ..dal je uistinu važno kako su se ljudi zbližili ili nije ? ..teško je za odgovorit ali neznam baš kako distopija može proizvest zdravo društvo ..možda čak i utopiju nekakve vrste :-k

_________________
Surviving the new decade


sri 19 vel, 2014 1:18 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x15 - Paradise
Cvicek je napisao/la:
I da ne oftopičarim, s obzirom da se slabo sjećam epke, možda bi ju mogli pogledati u četvrtak u udruzi :-k

Mogli bi zašto ne...

_________________
Image


sri 19 vel, 2014 1:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Cvicek je napisao/la:
captain je napisao/la:
Ja san ovoj epizodi poklonija samo sedmicu ](*,) ](*,) ..ovo je za devetku minimalno , odličan opis manipulacije i opasnosti kad je moć u rukama jedne osobe , jedna od onih epizoda koje ljudi zaborave a bila je jako dobra :bier:
To se i meni često zna dogoditi, da nakon par godina ponovo pogledam neku epizodu i shvatim da sam dao puno lošiju ocjenu nego realno zaslužuje.

I da ne oftopičarim, s obzirom da se slabo sjećam epke, možda bi ju mogli pogledati u četvrtak u udruzi :-k


Mislim da ja imam masu takvih ocijena jer nekako je teško "poklanjat" dobre ocijene a te ocijene bi tribale predstavljat neku realnu i logičnu analizu ..ništa fanovsko i prepovršno ..često je mala granica između 7 i 8 ili 8 i 9 .. ponekad jednostavno neznaš koja je ocijena realnija ..ona manja ili ona veča :(

_________________
Surviving the new decade


sri 19 vel, 2014 1:28 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x15 - Paradise
Pogledali smo epku jučer. Jeste da je bila dobra manipulatorica, ali i dalje nije na razini Winn ili founderice. Zanimljivo je vidjeti kako je rulja prihvatila njenu šemu, i pratili smo koje sve ekstremizme je pokupila. Uz neizostavnu anti-tehnološku ideologiju )podsjeća na Crvene Khmere) uključila je i fašizam ("država" (skupina) ispred svega!), i još je počela govoriti i o svetim spisima, i vjerojatno bi da su još ostali na planetu napravila i neku svoju hibridnu religiju u svrhu dugoročnog zadržavanja kontrole...

A za ocjenu sam sad produžio anketu pa se može mijenjati glas. Dobra epka ali mi nije za više od 8.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 21 vel, 2014 10:35 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Sve je to ona lipo ukomponirala :mrgreen: .. od svake vrste ekstremizma pomalo :zubo:
Rulja mi je i nekako prelagano odreagirala kad se otkirlo da je puno tog laž ali Alixus je na kraju ipak otišla s trona pa s te strane je pravda izvršena ali mi je interesantno kako funkcionira strah i potriba ...rulja je mislila da triba Alixusino vodstvo i sve njene loše ideje su prihvaćali jer su mislili da im je njeno vodstvo potribno , da to slučajno nisu mislili sve njene metode bi bile uzaludne
Sve represije i sve paklene kutije za kaznu su bile ništa naspram misli da je Alixus organizirala društvo u funkcionalnu cijelinu a to šta je to društvo manipulatorska distopija temeljena na laži je postalo nebitno :|

_________________
Surviving the new decade


pet 21 vel, 2014 10:47 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x15 - Paradise
Možda su preblago reagirali na nju tj. njezinu prijevaru, no ne čudi me što su odlučili ostati, ipak su tamo stvorili dom, zajednicu, i sada kada će moći koristiti i tehnologiju imaju sve preduvjete da postanu službena federacijska kolonija...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 21 vel, 2014 11:10 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan