Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:11 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Sferakon 2014 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Sferakon 2014
SFeraKon 2014. će se održati od 16. do 18. svibnja. Počasni gost će biti Chris Beckett. Cijena ulaznice za sva 3 dana je 90kn.

Više informacija: http://sferakon.org/

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 svi, 2014 6:29 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Sferakon 2014
Sam način prezentacije ovog Sferakona na forumu vrlo je znakovit. :)
Usporedi ovaj post i neku od najava od prije par godina i to je savršena ilustracija stanja u kojem se nalazi udruga, forum i SF scena općenito.


uto 13 svi, 2014 10:00 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
Šta da ti kažem, i sam sam kriv da sam još jučer ali i prijašnjih dana na FB komentirao kon, a ovdje tek danas.
Upravo sam došao na forum da se zafrkavam na taj račun neaktivnosti, i vidim da si me preduhitrio :)


Enivej.. što mene zanima:

- Otići na Sovereignovo predavanje o brodovima u Treku. To će mu biti prvo predavanje na Sferakonu i treba ga doći podržati! I očistiti predavaonu od provokatora ako ih bude (osim ak je provokator Ternek, e onda je**ga :neznam: )
(I ono drugo ukoliko se kolega na kraju prijavio. E to drugo, ako bi ga bilo, bi se moglo nositi sa najboljim Trek predavanjima na kojima sam do sada bio (meni je recimo Antovo pri vrhu) ili čak i bolje, al neću spominjati dalje s obzirom da ga vjerojatno neće biti)

...

- Pobjediti na GoT kvizu koji priprema HBO Adria. Tim ima 4-5 članova pa krećem okupljati 'host' koji će rasturiti kviz ko Dany Astapor, pobrati nagrade i zapjevati o medvjedu i mladoj \:D/
Za ovaj "War of the five teams" trebam cca 10 ljudi. Četiri ću proslijediti u ostale timove (detalji što tko treba napraviti kad vidim tko su protivnici, ali možete pretpostaviti). Još jedan ili dvojica će paziti da drugi ne prepisuju, slikati ih da ima dokaza da varaju. I još jedan mi treba kao backup plan, da se fokusira na voditelja, po mogućnosti mlađa ženska osoba ili muškarac jače fizičke građe).
I, naravno, trebam još 3-4 osoba da samnom rješavaju pitanja (reda radi :) ).
And the fame (and Merchandise 8-[ ) will be mine!
:vrazicak2: Chaos is a ladder :vrazicak2:

...

- Društveni poredak u SFu.
- Dis-, anti-, i obična utopija: znak zeitgeista ili prolazna moda?
- Relocirati, separirati, izolirati, amputirati: konačno rješenje ljudskog pitanja na planetu i okolici
- Science fiction & politics

Koliko već uspijem stići... Teme koja me zanimaju i u stvarnosti i u sklopu SFa. Ne znam na koji način će autori pristupiti predavanju no kako god da bude, meni će biti zanimljivo, jer kad bi bilo i glupo bar bi bilo materijala za naknadnu raspravu :njami:

...

- Worldbuilding in science fiction + glava, rep i ništa više: kratka priča
Možda dobijem poticaj da nešto napišem, zadnjih mjeseci mi se povremeno vrti po glavi ideja da napišem nekakvu SF priču.

...

I Mooooožda:
- Evolucija očima fizičara - fora zvuči
- Skandali! tračevi! vanbračna djeca! - o skandalima u fandomu zadnjih godina.... zar tako nešto postoji?! :shock:
- Bit postojanja u brojevima - ovo bi bila čista znatiželja
- Vino, pivo i ino u sf-u
- Predstavljanje sf romana 041
- TESC - elder scrolls larp / predstavljanje larpova camarilla agram, larpcraft i terra nova
- O stanju u domaćoj fantastici i žanrovsko prigovaranje
- Mala grunfova radionica


Čini mi se da bi ovo mogao biti dosta dobar kon :D

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2014 1:50 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Sferakon 2014
Cvicek je napisao/la:
(osim ak je provokator Ternek, e onda je**ga :neznam: )


:lolsmjeh:

Cvicek je napisao/la:
- Pobjediti na GoT kvizu koji priprema HBO Adria. Tim ima 4-5 članova pa krećem okupljati 'host' koji će rasturiti kviz ko Dany Astapor, pobrati nagrade i zapjevati o medvjedu i mladoj \:D/
Za ovaj "War of the five teams" trebam cca 10 ljudi. Četiri ću proslijediti u ostale timove (detalji što tko treba napraviti kad vidim tko su protivnici, ali možete pretpostaviti). Još jedan ili dvojica će paziti da drugi ne prepisuju, slikati ih da ima dokaza da varaju. I još jedan mi treba kao backup plan, da se fokusira na voditelja, po mogućnosti mlađa ženska osoba ili muškarac jače fizičke građe).
I, naravno, trebam još 3-4 osoba da samnom rješavaju pitanja (reda radi :) ).
And the fame (and Merchandise 8-[ ) will be mine!
:vrazicak2: Chaos is a ladder :vrazicak2:


Bome, ovo je totalno Tywin Lannisterski razrađeno :mrgreen: Kakve su nagrade?

Cvicek je napisao/la:
- Skandali! tračevi! vanbračna djeca! - o skandalima u fandomu zadnjih godina.... zar tako nešto postoji?! :shock:


Aaaaaaa zakon :inlove: Ja bi na ovooooo :mrgreen:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


uto 13 svi, 2014 2:11 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
Dejanira je napisao/la:
Bome, ovo je totalno Tywin Lannisterski razrađeno :mrgreen: Kakve su nagrade?
Hvala :) Trebao sam se još malo potruditi, možda bi ispalo Littlefingerovski :mrgreen: (al sam se bojao da će ispasti ko prošli put "plan za skupštinu" :joj: :lol: )

Shadowmaster se sa slikanja prijestolja vratio sa Targaryen majicom, nekakvim privjeskom ili šta to već je, i sa Braavosi novčićem.
(Još jednom hvala za novčić Shadowmastere! May the seven bless you!)

Pretpostavljam da će nagrade biti ili iste ili nešto u tom stilu. Ali i da ih nema svejedno bih nastupio, za čast! :)
Još ne mogu preboliti grešku na kompjutoru na Liburnikonu taman kad je naš Greyjoy tim trebao u okršaj s Renlyjem.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2014 2:28 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
Satnica je objavljena!
http://sferakon.org/satnica/

Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Dvije meni najzanimljivije stvari su u petak, i ne poklapaju se. :D

Sov će imati predavanje u 20:30, u isto vrijeme kad i GoH. I nadam se da nisam bezobrazan ako smatram da je i bolje tako, da veći dio ode na Becketta, a mi ostali bez gužve u dvorani podržati (mislim da) jedino Trek predavanje na konu. :navijanje:
(nije mi jasno zašto je Sov dobio veliku D1, a GoH Sivu sobu :-k )

Jedino što mi ne sjeda (a prepostavljam da je bilo komplikacija oko termina a ne propust) da je prvo Glava-Rep a onda worldbuilding, dakle ništa od onoga šta su najavljivali da prvo ljudi s Beckettom naprave setting, a onda priču kod Benini... :neznam:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2014 11:07 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Sferakon 2014
S obzirom da sam predavač ja definitivno dolazim i kao što Cviček kaže ovaj kon bi mogao biti dosta zanimljiv, jer i mene zanima dosta predavanja i ostalih stvari koje je naveo :thumbs2:

Eh sad, što se mog predavanja pak tiče, i ja sam bio pomalo iznenađen kad sam vidio da su me stavili u D1 (očekivao sam ili bijelu ili sivu sobu), ali nema veze, sutra ću dovršit predavanje (ostalo mi je još 2 broda za obradit, pronać pretty pictures i još neke sitnice sredit) i namjeravam se dobro pripremiti te održati probu u udruzi u četvrtak tak da se nadam da će sve dobro proći :) Također se nadam da neće biti ni premalo ljudi u dvorani :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 14 svi, 2014 12:25 am
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
Tak treba =D>

U četvrtak napravimo probno predavanje, i sve fore kojih se sjetimo tokom istog možemo ukomponirati u predavanje (svaki brod neka smiješna anegdota ili komentar, da ne bude suhoparno), i eventualno smisliti koja bi mogla biti pitanja publike pa da se donekle pripremiš i na to (ako ćeš držati Q&A poslije), makar to je već pomalo overthinking s moje strane 8-[

A za posjećenost i stručnost, sjeti se kak je bilo kad je Teddea prije koju godinu držala "Barbarella" predavanje u velikoj, i kak je ispalo :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 14 svi, 2014 12:51 am
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Sferakon 2014
Sovereign X je napisao/la:
S obzirom da sam predavač ja definitivno dolazim i kao što Cviček kaže ovaj kon bi mogao biti dosta zanimljiv, jer i mene zanima dosta predavanja i ostalih stvari koje je naveo :thumbs2:


Sretno :navijacica: :navijacica: :navijacica:

Cvicek je napisao/la:
A za posjećenost i stručnost, sjeti se kak je bilo kad je Teddea prije koju godinu držala "Barbarella" predavanje u velikoj, i kak je ispalo :mrgreen:


:lolsmjeh:

Meni je još fascinantnije bilo ono njeno prošlogodišnje o konvenciji u Londonu :lolsmjeh:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 14 svi, 2014 11:52 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Sferakon 2014
Za one koji su pod kamenom: https://www.facebook.com/events/1399487403670956/

_________________
slika


pet 16 svi, 2014 3:08 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
Vratih se s konvencije. Bila je poprilično dobra, ovaj Sferakon bi mi možda bio i najbolji do sada. Report/slike stavljam najvjerojatnije sutra.

Shadowmaster je napisao/la:
Ovo mi djeluje kao veoma.... smiješna izjava s obzirom da je objavljena na dan konvencije, i uz očigledno naravno nije ni uvrštena u program. Bit ću iznenađen ukoliko je itko stvarno i napravio filmić...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 18 svi, 2014 9:20 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Sferakon 2014
Eto i mene ovdje da pohvalim ovogodišnji Sferakon, stvarno sam se dobro proveo. Ma odlično zapravo! I možebitno da ću kasnije napisat nešto više o eventu :thumbs2: Sure, moje predavanje je moglo biti malo bolje izvedeno, ali mislim da sam ga dosta dobro odradio unatoč svim nevoljama koje su me zadesile tokom pripreme za isto. A sljedeći put se svakako namjeravam popravit.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 19 svi, 2014 4:55 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
This year. This spring. Sixty people. One prize in the Game of Thrones quiz....

- „E nabijem im takav dvosmislen prijevod, moglo je biti i jedno i drugo, izgubili smo bodove radi toga“, komentirao sam nakon upravo završenog testa.
- „Da, i naš tim je ista stvar zeznula“, potvrdio mi je član jednog od 15 suparničkih timova.
- „A za ostala pitanja smo si sami krivi. No, možda sam se najviše zeznuo kad što sam ti rekao da će biti kviz, a ti završio u drugom timu. :)"
- „Upravo tako! :mrgreen:


***

Sovereignovo predavanje o Trek brodovima u 23. i 24. stoljeću
ImageImage
Posjećenost je bila otprilike kakva sam i pretpostavljao da će biti s obzirom na događanja u drugim dvoranama (GOH). Greška na kompjutoru se u kombinaciji s pripremama u zadnji čas pokazala destruktivnom kombinacijom po kvalitetu predavanja. Borba s nabrzinu složenim powerpointom razlomljenih slajdova (na jednom slajdu slika, na drugom tekst) je smetala u tečnosti predavanja tako da Sovereignovo znanje i šarm nisu uspjeli doći do izražaja. @Sov ako je potrebno, sljedeći puta ću ti pomoći da se predavanje sredi s tehničke strane.

GoT Kviz
Umjesto da se, kako sam pretpostavljao, na HBO GoT kvizu natječe 4-5 timova, prijavilo se ukupno 16 timova od po 3-5 članova, uključujući i naš. :O
Našao sam se s Anitom i njenom prijateljiom s kojima sam se prije konvencije dogovorio da budemo u timu, i pred sam kviz nam se pridružio još jedan dečko.
Test je bio pismeni. Preferirao bih usmeni okršaj (zabavnije je :mrgreen: ), ali jasno da uz toliko timova to ne bi bilo jednostavno izvesti. Ovako su barem svi koji su željeli imali priliku učestvovati. :thumbs2:

Kviz je bio je relativno težak. Bez ostatka tima ne bih imao šanse, pogotovo bez Anitine prijateljice koja je pokazala impresivno znanje. Koliko sam kasnije čuo od drugih timova, griješili su slične stvari kao i mi. Dvosmislen prijevod mača je najviše pogodio one koji su čitali na izvornom jeziku, ali i ne samo njih. Najviše negodovanja je, iako je bio spoiler alert prije kviza, uzrokovalo pitanje Što je Arya popila prije nego je oslijepila

Pretpostavljam da je najteže pitanje bilo ono da se navede kojih se 6 likova najviše spominju u serijalu. Cifre su, ako se dobro sjećam, bile od cca 1000 do cca 3000 puta za najspominjanije likove. Tu smo bili točni za prvih 5, ali smo se zeznuli za šestu najspominjanijiu osobu koja je ispala Sansa, a ne Cersei. Fulali smo i relativno lako pitanje - kolko je Dany dala pogubiti robovlasnika nakon Meereena. Ja sam bubnuo 169, ostali mislim 162, točno je bilo 163.
Sukladno Barristanovoj filozofiji, ni prije ni tokom „bitke“ nisam razmišljao ni spominjao poraz, no nakon što je test završio, nije mi se činilo da uz greške i toliko sudionika ima previše šanse za pobjedu. Taman se pridružio drugoj ekipi na pivi kad dolazi frend i govori mi da mu dam fotić da nas čekaju za slikanje kako s ostatkom tima primam nagrade. :shock:
FTF?! Komentiram kako me zafrkava dok idemo prema oglasnoj ploči i kad tamo stvarno vrećice s nagradama!!! :skok: :hvala: :skok:

Image
Image

Dobio sam željenu Targaryen majicu, ali veličine "S", pa sam bez previše žaljenja zamijenio za veću Stark s frendicom koja je željela takvu. Targarijsku za mene i Stark za nju budemo osvojili drugi put :zubo:
Ako bacite pogled dalje na listu, možda naiđete na poneko poznato ime (hint: tim #10 ;) ) ... bit će mi zadovoljstvo ako jednom budemo imali revanš :sesir2:
Image

Dalje je po programu u petak bio samo Survivor, na koji sam tek povremeno obratio pažnju jer se kao i uvijek uokolo skupilo puo ljudi pa nije bilo baš pregledno.... a i tema je bila Twilight... :|
Image

Subota je bila nešto ozbiljnija, nastojao sam otići na što više od predavanja koja sam spomenuo koji post prije.

Glava, rep ništa više
Image
Predavanje o tome kako napisati što sažetiju priču, navući publiku sa naslovom i početkom i sl. Zanimljivo mi je bilo primjetiti da je gotovo svapublika bila ženska. Nije mi najbolje sjelo je što je predavačica valjda 10 puta spomenula Hemingwaya (i nešto u stilu „i da ga inače na voli, ali“), no bilo je to poučno predavanje o osnovama za nekoga poput mene tko nije upoznat s tematikom.

SF & politics
Image
Dosta zanimljiv panel koji su održali Beckett (GOH), Perković i Martinović, bar ono što sam shvatio jer na početku se trebalo naviknuti na Beckettov naglasak. Komentiralo se je nekoliko ideja i autora, uključujući i neoliberalnu utopiju „Moon is a harash misstres“ (skoro pa mi dođe da je pročitam da vidim našto bi takav svijet ličio :) ) kao primjer settinga koji je pun rupa koje autor vješto zamaskira okrećući nam pozornost na drugu stranu..

Od frenda sam dobio preporuku i da bacim oko na Mars trilogiju od K.S. Robinson, da isto ima dosta dobro razrađen društveni setting.

Suiki se je javio s pitanjem da li bi uređenje iz Treka bilo moguće, na što je dobio odgovor da bi bilo bez problema s obzirom da više nema frke oko resursa i energije, tj. razloga za konflikt. To je nešto što smo i od prije znali, ali lijepo je da se spomenulo :thumbs2:

Dodjela nagrada
Zanimljivo je za primjetiti da otkako se ljude ne tjera da moraju ići na dodjelu, dvorana bude sve punija. Suprise suprise :mrgreen: Ušao sam par minuta prije nego je počelo i više nije bilo slobodnih sjedala. Od dobitnika sam, uz Daenerys, zapamtio Elder Scrolls, Bubimira i WH40k.
ImageImageImageImageImageImageImageImage

ImageImage
Kao i predhodnih godina, svaki posjetitelj je dobio 3 „točkice“ da ih pokloni najbolje kostimiranoj osobi, i s obzirom da sam ove godine bio u GoT điru, svoje (ali i ostale koje sam našao uokolo) sam uz naklon ponudio Khaleesi. Kasnije sam saznao da su je uzeli u obzir samo za GoT kategoriju, ali ne i za glavnu. Iako se ona nije bunila na to, mislim da nije bilo okej da joj se s podkategorijom oduzme mogućnost da se natječe i u glavnoj. Usurpers! :P :mrgreen:
Image

Getting the world right: creating a believable setting
Image
Lloyd se pokazao kao vrlo zabavan predavač. Predavanje mu je na trenutke poprimalo elemente standup komedije. =D> Bacit ću oko na njegove online uratke.
Najviše me se dojmila priča o dinamici srednjovjekovnih bitaka. Odavno su mi bile čudne one bitke gdje se armije ispremiješaju, svatko nađe svog protivnika i pretvori se u gomilu mini duela (dok je npr. u „Total War“ igricama, ili i u ASOIAF drugačije). Usporedba sa šorama huligana na tekmama je savršeno sjela za vizualizaciju. Ne postoje takve bitke, osim u holiwoodskim filmovima, već je sve stvar držanja formacija i discipline. Bila je i zanimljivih komentara iz publike, recimo o konceptu čistih ratničkih plemena, Hunima i sl.

BILTENov filmskoglazbeni kviz
Image
Ovo je bilo presmiješno! :lolsmjeh:
Izitpajn je mumljao melodijice i trebalo je pogoditi iz kojih je to filmova i/ili serija. Većina natjecatelja je kviz završila u minusu. :lol: Ponosam sam na sebe što sam sa -2 na kraju došao na +1 prepoznavši onih slavnih 5 otkucaja iz Terminatora :)

U nedjelju sam zakasnio na predstavljanje onih robota, vidio sam ponešto u predavaoni. Moguće da sam stekao krivi dojam u krivu s obzirom da sam došao tek pred kraj, no ne mogu reći da sam impresioniran. :neznam:
Image

U 15h su istodobno bila čak tri zanimljiva predavanja – „Društveni poredak i SF“, „Antimaterija“ i „Worldbuilding“. Na kraju sam izabrao ovo zadnje u nadi da će ostala 2 predavanja možda imati reprizu na nekoj budućoj konvenciji.

Worldbuilding in Science Fiction
Image
Spomenuli su se razni primjeri građenja uvjerljivog svijeta u SFu od kojih se najduže vrtila problematika godišnjih doba u GoTu i Beckettovo opisivanje na koji način je sagradio svijet u knjizi „Dark Eden“.

Dis-, anti- i obična utopija: znak Zeitgeista ili prolazna moda?
Image
Slično kao i za kratku priču, i ovo je bilo je više početničko namjenjeno onima koji o utopijama i distopijama ne znaju mnogo, iako je bilo stvari za koje do tada nisam čuo, dobro predavanje.

Što se tiče zaštitara i komercijalizacije konova, ni ove godine oko toga nije bilo problema (ili bar nisam primjetio :neznam: ), i za razliku od Liburnikona na ovoj kovenciji sam se osjećao bezbrižno.
Iako mi se čini da ih je bilo i više, zaštitari su bili suptilni i nije bilo nametanja niti zahtjevanja da se akreditacija mora imati baš za vratom (što donekle i kvari vizualni izgled kostimiranih). Najbezobraznija stvar koju sam primijetio je da su zaštitari ponekad imali prekrižene ruke! :mrgreen:

Nije bilo zabrana da se unese svoj sendvič, pivo ili sok, ili pravila da ne smiješ sjesti na stolicu/klupu ukoliko nisi kupio nešto sa šanka. Sve je manje više ostalo slično kao i prošlih godina, uz ponešto novosti poput uvrštenja novih egzotičnih hladne piva na šanku! :thumbs2:
Ostavljam mogućnost da sam u krivu, pa ako je netko imao ikakvih problema, neka se javi! makar iskreno sumnjam da je u tom smislu bilo išta vrijednog spomena. Također se pitam kako su se oko noćenja ove godine snašli posjetitelji iz drugih gradova, što je u doba recesije često presudno za odluku o odlasku na udaljeniju konvenciju. :-k

Ovo možda i najbolji Sferakon na kojem sam do sada bio, ostat će mi u lijepom sjećanju! :thumbs2: :sesir2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 svi, 2014 9:56 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Sferakon 2014
Dobar report Cviček :thumbs2: A kao što sam obećao, sad slijedi moj kratki report s malo manje slika koje su isto tako malo slabije kvalitete, ali opet dovoljno pristojne da se sve dobro vidi :mrgreen: So let's get on with it...

PETAK & MY PREDAVANJE ( :mrgreen: )


Nažalost isprva nije krenulo sve po planu, tj. cca. pol sata sam kasnio na svoje predavanje za što su bili zaslužni tehnički problemi. Uglavnom upola rada na slide-ovima za predavanje mi se sve zaledilo, a potom i srušilo pa sam morao krenuo krenut iznova, što mi je uzelo dosta vremena :thumbs3: No dobro, nakon što sam napokon bio gotov oko 8 navečer (dakle dobrano kasnije nego što sam htio krenut na kon), istrčao sam na bus i zahvaljujući Cvičeku nisam trebao čekat na tramvaj te stigao na kraju nešto malo prije 9 na kon. Odmah sam tada istrčao iz auta i pokupio svoju akreditaciju te ušao u dvoranu održat predavanje. Uglavnom, s obzirom na pola sata kašnjenja i to što sam prvi put držao predavanje, plus činjenica da nisam ništa popio prije da ubijem tremu je na kraju rezultirao nešto slabijim predavanjem koje nažalost nisam stigao dovršit na kraju. No ok, ekipi i nije bilo skroz loše predavanje tak da se nisam totalno zbrukao :lol: Uglavnom sljedeći put će biti bolje i definitivno ću se počet ranije pripremat :thumbs2:
Nakon predavanja sam standardno krenuo sa šetanjem po konu, druženju s ekipom i cuganju :mrgreen: Ovo je po prvi put da sam doživio da imaju tamnu pivu na Sferakonu, koja je bila zapravo homemade i meni pomalo čudna pošto nije imala okus klasične pive (izgleda da se i dalje ništa ne može mjeriti s Tomislavom ili Gričkom vješticom :mrgreen: ). Osim toga sam se slikao sa zgodnim...erm...cool kostimiranim curama od kojih mi je naravno najbolja bila Khaleesi iz GOT-a :inlove: Zato sam se kasnije i natjecao sa Cvičekom tko će nać više točkica da joj udijeli (mislim da smo našli otprilike isti broj točkica), a osim njoj sam udijelio i nešto mjesečevoj ratnici (Neptunu zapravo) te isto nešto i Bubimirki koja mi je zauvrat dala jestivog crva, i nejestivog žohara :lolsmjeh:

Pa evo slike s Khaleesi:

Image

Začudo tek sad primjetih da mi je to bila jedina slika od petka (bit će zbog predavanja i ranog razilaska ekipe) :zubo:

Uglavnom to bi bilo to što se tiče sferakonskog petka, nakon kojeg sam otišao dalje partijat malo do Močvare pa do Glavnog kolodvora još nešto pojest i popit, te na kraju s ekipicom do Medike :mrgreen:



SUBOTA - THE D DAY SFERAKONA


Za razliku od petka, subota je počela kak spada. Probudih se oko 14, 14 i 30 te nakon što sam spremio još neke stvari, pojeo i popio, krenuo sam na bus oko 15 sati.
Javni prijevoz me uredno doveo do sinoćnjeg ''mjesta zločina'', tj. Glavnog kolodvora gdje sam si kupio cugu (Tomislave naravno :zubo: ) i žvake. Nakon toga sam pješice nastavio do FER-a te došao na konveciju oko 16 sati.
Ovaj puta sam bio u full uniformi i sa full opremom (phaser + phaser rifle), za razliku od prošlog dana :mrgreen:
Sjećam se da sam namjeravao tada ić na neko predavanje, ali kad sam shvatio da sam na isto zakasnio, odustao sam od te namjere te se nastavio prešetavat po Sferakonu i pit puno Sprite-a, i vode (mamurluk i tako to, jbg) :zubo: Opet sam u međuvremenu se družio sa ekipom, podijelio ostatak pronađenih točkica (većinu Khaleesi naravno :mrgreen: ), i slikao se sa cool kostirmiranim ljudima (pogotovo s curama ofc :zaljubljen: ).
Naravno, nakon nekog vremena oporavak te nakon što sam si pojeo sendvič, krenuo sam trusit Tomislave pri čemu mi je prvi najdulje trajao, a ostale sam popio nešto brže tokom dana i večeri.
Nažalost sam malo zakasnio na predavanje ''Getting the world right: creating a believable setting'', a i morao sam otić s njega nakon nekog vremena, jer mi je došao jedan frend pa nisam htio da sam čeka pred zgradom.
Sve u svemu bila je dosta dobra subota, i dosta zabavna. Na kraju smo se ja i moja ekipica nakon Sferakona uputili prema Spunku u kojem se održavao tulum forumaša s forum.hr-a (yeah I know, it sucks to have two great events in one weekend :thumbs3: ). Tamo smo došli oko 2, nakon čega smo još otišli na dirty dancing u Močvari koji je tada već bio pri kraju (dakle ne samo 2, već 3 odlična eventa u jednom danu :omgy: ). Sve u svemu, subota je bila odlična te nije ni čudo što sam došao doma tek oko 10 ujutro :mrgreen:

I evo ostalih lijepih slika:


Ja i mjesečeve ratnice (Mars lijevo, Neptun desno):

ImageImage

Eh sad, nisam sto posto ziher što bi ova cura trebala predstavljat, ali je svejedno cool:

Image

Sexy Poison Ivy (bar mislim da je to ona :mrgreen: ) i ja:

ImageImage

Ova druga slika je ispala malo lošije, tj. malo je mračnija, no zanimljiva je zbog efekta plina koji nam se stvorio oko nogu :mrgreen:

Pa evo me tu opet sa mojom favoritkinjom (ovaj put sam u punoj opremi i ready to protect her against threats of any kind :mrgreen: ):

Image

Ovo je slike bilo teško napravit zbog velike gužve koja se stvorila u tom dijelu zgrade, ali ipak smo se snašli i dosta dobro ispali (pogotovo cure):

ImageImage

Tu mi je Jokerica bila najbolja :inlove:

Na ovoj slici je s moje lijeve strane Bubimir(ka), a s desne Olivija:

Image

Ovdje sam sa Elder Scrolls (Skyrim) vilenjakinjom:

ImageImage

Zatim smo tu Mr. Crow i ja:

Image

I za kraj trenutna predsjednica naše udruge i ja (trenutni potpredsjednik :mrgreen: ):

ImageImage



NEDJELJA I AFTERPARTY


Obično je ovo najslabiji dan od svih, but not this time :mrgreen: Čim sam se probudio (cca. oko 16h), sam navukao odjeću, uzeo potrepštine te krenuo na bus. Jeger-cola je ponovno odradila svoje, pa mi je mamurluk bio gotovo nepostojeći te sam brzo stigao na Sferakon. Od naše ekipe iz udruge nažalost nije bilo skoro nikog osim Gaše i Cvičeka tak da sam većinu vremena upočetku proveo s Khaleesi i njenom ekipicom. Nakon nekog vremena druženja s njima sam namjeravao krenut doma, ali onda sam čuo za vijest da organizatori i volonteri namjeravaju održat afterparty te sam odlučio ostat još malo. Na kraju umjesto da sam ostao još malo sam se ponovno zapio do jutra i družio s ekipom. Bilo je i dosta raznih kolača koji su bili odlični (nažalost nisam uspio saznat tko ih je radio). Uglavnom bilo je jako dobro i trebala su mi čak dva dana da se pošteno oporavim i napišem ovaj report. Na kraju, iako nisam bio na puno predavanja, mogu pouzdano reći da mi je ovo bio jedan od najboljih Sferakona kao i Cvičeku te da jedva čekam onaj sljedeće godine :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 21 svi, 2014 4:22 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sferakon 2014
@Sov, drago mi je da je i tebi Sferakon bio odličan :thumbs2:

Ni meni ta crna piva, ono malo što sam probao, nije imala bog zna kakav okus, no svijetla ("Sunčeva sušt") je bila sasvim solidna, s dodtnim bonusom da se krene pjeniti nakon otvaranja pa moraš odmah krenuti piti :mrgreen:
Jedino oko šanka mi ne sjeda baš spika "daj koliko daš, ali nemoj dati manje od 10kn", pa stavi onda cjenik da je 10kn+donacije ili kockice, a ne da odbiješ prijedlog "jel može 3 pive za 20kn?" :scratch:

Za afterparty Sferaša i volontera iz jasnog razloga nisam znao, dođe mi da iduće godine i ja održim neko predavanje ili kviz, pa time dobijem "ulaznicu" i vidim našto to liči :mrgreen:
Do sada sam bio na nešto afterpartija po drugim konvencijama, recimo Domikonov je bio slobodan za sve posjetitelje, a jedan Rikonov je bio samo neslužbeni nastavak zabave.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 24 svi, 2014 4:31 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan