Sada je: pet 29 ožu, 2024 12:05 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
 Kelly's Heroes 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Kelly's Heroes
Zlato za odvažne, američki film
(KELLY'S HEROES, 1970.)
HTV2, 05.08.2008. (utorak), 20:05h


slika

Ratni film. Tijekom Drugog svjetskog rata poručnik Kelly (C. Eastwood) zarobi njemačkoga poručnika i želi iz njega izvući korisne informacije. Napije ga i sazna da je ovaj na posebnom tajnom zadatku: treba prevesti 16 milijuna dolara u zlatnim polugama u francusku vojnu bazu. Kelly odluči poduzeti sve ne bi li došao do zlata i planira da s nekoliko svojih prijatelja prodre u neprijateljski teritorij i ukrade zlato. Njegov vod, na čelu s Big Joeom (T. Savalas), ima tri dana vremena obaviti zadatak i uz pomoć Crapgamea (D. Rickles) i Oddballa (D. Sutherland) u tri Shermanova tenka Kelly vodi svoje ljude duboko u francuski teritorij ne bi li ukrao zlato...

"Kelly's Heroes" vrlo je solidan ratni film koji na vješt način priča jednu ne baš ratnu priču već dogodovštinu koja se "usputno" dogodila američkom vodu na fronti. Dobro režiran i uz pomoć izvrsnih glumaca, iskusnih u tumačenju ratnih uloga, od kojih svaki predstavlja jedan tip ljudi koji se mogu naći u nekom vodu, film je izvrsna dvosatna zabava koja istodobno pruža i napete trenutke. Britka, no nenametljiva satira vezana uz ljudsku pohlepu za novcem, u izvrsno predočenoj ratnoj atmosferi.

Trajanje: 132 min.
Uloge: Clint EastwoodTelly Savalas, Don Rickles, Carroll O'Conor, Donald Sutherland, Gavin Mcleod
Scenarij: Troy Kennedy-Martin
Redatelj: Brian G. Hutton

--------

Jedva čekam pogledati navedeni film. Gledao sam ga davno na HRT-u, mislim. Clint i Donald su legendarni.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 03 kol, 2008 12:13 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan