Sada je: pet 19 tra, 2024 2:26 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
 Andromeda- emisija o svemiru 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
 Andromeda- emisija o svemiru
Evo da imamo i o njoj temu.
Emisija Andromeda koja ide na drugom programu hrvatskog radija svakoga utorka oko 20:35. Urednica je Tanja Devčić od samoga osnutka emisije i naravno također stručni suradnik g.Ante Radonić, voditelj planetarija „Tehničkog muzeja u Zagrebu“. Uz Antu čest gost bude i g. Korado Korlević još jedan poznati astronom, koji je voditelj zvjezdarnice u Višnjanu.
Osobno pratim emisiju redovno, koja je odlična i gdje se zaista saznaju one prave informacije o svemiru, pa evo da vas upitam da li je pratite, i kako vam se dopada?

evo jedan video o njima.


ned 28 kol, 2011 7:56 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Andromeda- emisija o svemiru
Zar nitko ne sluša emisiju?..... :mrgreen:

Evo malo si mislim da bi ste kao udruga mogli nastupit u emisiji, biti sudionikom. Na prvi pogled rekli bi to je samo znanstvena emisija, no evo znam koliko je Star Trek donio popularizaciji znanosti i koliko zapravo stvari se može objasniti ili bi moglo biti primjenjivo jednoga dana u stvarnosti. Čak je bilo prilike čuti goste u emisiji kada uzimaju primjere iz Star Treka, pa čak i Stargatea, u svakom slučaju bilo bi zanimljivo. :)


sub 17 ruj, 2011 6:08 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Andromeda- emisija o svemiru
alfa_Q je napisao/la:
Zar nitko ne sluša emisiju?..... :mrgreen:

Evo malo si mislim da bi ste kao udruga mogli nastupit u emisiji, biti sudionikom. Na prvi pogled rekli bi to je samo znanstvena emisija, no evo znam koliko je Star Trek donio popularizaciji znanosti i koliko zapravo stvari se može objasniti ili bi moglo biti primjenjivo jednoga dana u stvarnosti. Čak je bilo prilike čuti goste u emisiji kada uzimaju primjere iz Star Treka, pa čak i Stargatea, u svakom slučaju bilo bi zanimljivo. :)

slušao sam prije povremeno, sada više baš i ne. Nekako mi vrijeme ne odgovara i predugo traje :|
a o ovome drugome bi se mogao napisati megapost [-(

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


ned 18 ruj, 2011 6:22 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Andromeda- emisija o svemiru
Ne slušam radio općenito, tak da ne.
Iako ne znam kako predočiti neke stvari o svemiru bez onog vizualnog dijela.


ned 18 ruj, 2011 10:30 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Andromeda- emisija o svemiru
El Zvonko,

Mislim da bi za udrugu to bilo odlično, takav način prezentacije, možda nekome izgleda nelogično ići u isključivo znanstevnu emisiju no zašto ne pokušati. Evo dao sam prijedlog, znam da nisam u udruzi no evo ovako kao kolega s foruma jedan prijedlog, znam da nije ni vama jednostavno to napraviti, ipak morate dogovoriti sve u vezi toga ako bi jednoga dana nastupili kao gosti ili se uključiti putem telefona, čak se i neki tako javljaju a i dosta slušatelja se javlja općenito i postavlja pitanja, daje raznorazne komentare.
rekao si da ti dugo traje, ukoliko želiš slušati neki dinamičniji razgovor onda se uključi i počni slušat oko 21:55 kada se slušatelje pušta u eter i sve do 22:30 traje njihovo javljanje i tada završava emisija a inače emisija počinje u 20:35h.
Za spomenuti je da je urednica Devčić pristupačna osoba i uvažava raznorazne prijedloge.
mail od emisije je: andromeda@hrt.hr



Miki,

Uvijek možeš slušat i na netu na stranici HRT-a,a imaš i opciju radio na zahtjev tako da možeš slušat emisije od prije pa čak ih i skinut.
Upravo urednica u ovome videu gore govori o tome kako ne bi bilo lako napraviti emisiju na televiziju tako da se na ovakav način slušateljima može pustiti mašti na volju kada govore stvarima iz svemira.

Hvala


ned 18 ruj, 2011 11:22 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Andromeda- emisija o svemiru
Ne slušam baš ni ja radio tako da ne pratim tu emisiju, al se zato dosta informiram o svemiru preko neta i tv-a kolko je to moguće :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 18 ruj, 2011 11:25 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan