Sada je: sri 24 srp, 2024 1:08 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zašto ljudi mrze ili vole TNG............ 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so

Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zašto ljudi mrze ili vole TNG............
TNG je naj-naj star trek i ima naj-naj kapetana i najvise se bavi ozbiljnim temama i filozofijom :mrgreen: , a ja iman spor internet sada ,pa napisem nesto vise malo kasnije :oops:

pon 05 lis, 2009 3:54 pm
bubica
bubica

Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
BTW, pretvori li se ova tema u prepucavanje tipa TNG vs ENT vs VOY, ide pod ključ samo tako.
:sesir2:

pon 05 lis, 2009 3:59 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood

Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
_Oz je napisao/la:
BTW, pretvori li se ova tema u prepucavanje tipa TNG vs ENT vs VOY, ide pod ključ samo tako.

Mimi approves...

na samo spominjanje riječi Ent u ovoj temi dignut će mi se kosa na glavi...

naravno da se može spominjati Ent, ali pazite...

OT: volim poker u TNG-u :biggrinlove:

pon 05 lis, 2009 4:02 pm
Goddess in green
Goddess in green

Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Otvorila sam temu da se raspravlja. Tako svatko ima pravo iznijeti ono što smatra lošim, i ono što smatra dobrim u TNG-u. Isto tako može se uspoređivati sa drugim serijama. U kontekstu što bi bilo bolje da je bilo kao u nešto........ :)

pon 05 lis, 2009 4:04 pm
bubica
bubica

RAI'TARA je napisao/la:
Otvorila sam temu da se raspravlja. Tako svatko ima pravo iznijeti ono što smatra lošim, i ono što smatra dobrim u TNG-u. Isto tako može se uspoređivati sa drugim serijama. U kontekstu što bi bilo bolje da je bilo kao u nešto........ :)

Uz dužno poštovanje, o tome odlučuje Mimi (kao Globalac i dezignirani moderator ovog podforuma).

BTW, nitko ne brani raspravljanje. Prepucavanje je nešto drugo.

pon 05 lis, 2009 4:06 pm
Profil Web stranica
Goddess in green
Goddess in green

_Oz je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:

Uz dužno poštovanje, o tome odlučuje Mimi (kao Globalac i dezignirani moderator ovog podforuma).

Malo opušenosti molim, ipak je ovo zabava. :sesir2: :wink:

pon 05 lis, 2009 4:07 pm
Fire and Blood

Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
i dosta spama!

kakav vam je riker kao kapetan?

pon 05 lis, 2009 4:08 pm
bubica
bubica

Mimi Sky je napisao/la:
i dosta spama!

kakav vam je riker kao kapetan?

Evo ga, sad ti oftopičariš. Otvori temu "kapetan Riker" i uživaj. :zubo:

@ RAI'TARA - ja sam super opušten i odlično se zayebavam, samo sam upozorio ekipu jer ovdje treba jako malo da se lokalni ENT-ovci i TNG-ovci pokolju oko pi*darija.

pon 05 lis, 2009 4:10 pm
Profil Web stranica
Felis Minor

Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Volim filozofsku nastrojenost serije, kapetana Picarda, citiranje meni vrlo dragog Shakespearea, Datu, Točkicu, to što nema previše bitaka ni ljubavnih priča, znanstvenost, Wesleyja, savjetnicu Troi, doktoricu Crusher, to što ima najviše epizoda po mom ukusu i još puno toga.
Ne znam što ne volim. Možda se sjetim pri sljedećem gledanju, a možda i ne.

da ne bude tako nam.

Hugo Badalić, Otkud pjesan?

pon 05 lis, 2009 4:11 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so

Meni je kao sto tockica kaze TNG drag radi filozofskog pristupa svemu i poucnoj tematici upakiranoj u pravu SF zabavu , ali i zbog likova kao sto je data ili picard , zbog jake glumacke postave opcenito , zbog cinjenice da s njime pocinje nova era star treka a opet ima dobro povezano sve sa originalnom serijom , bas zbog puno stvari koje je i tesko sve nabrojat :sesir2:

pon 05 lis, 2009 6:27 pm
Founder

Koje si vrste?: er
Mimi Sky je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Volim TNG jer je najbolja SF serija svih vremena (što 18 osvojenih prime-time Emmyja i jedna nominacija na najbolju dramsku seriju i dokazuju).

Mimi approves :thumbs2:

I Princ approves.... =D> TNG je poseban jer ima najviše citata za povijest pogotovo od Picarda ali i ostalih, uvijek izgleda svježe kada ga se gleda nanovo i ostavlja bez daha iz epizode u epizode pogotovo kada se gleda 1.put ali kad ga opet gledam uvijek primjetim nešto novo....
Tema su odlično izabrane i nema recikliranja.
I da volim i ja filozofske rasprave koje se u njemu otvaraju te odlučnost Picarda da se sve riješi mirnim putem i pregovorima a sila da se koristi baš kao posljednja opcija. :sesir2:

pon 05 lis, 2009 9:40 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: Oprosti mi Boze jer sam Dalmatinac
RAI'TARA je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Volim TNG jer je najbolja SF serija svih vremena (što 18 osvojenih prime-time Emmyja i jedna nominacija na najbolju dramsku seriju i dokazuju).

U vrijeme u kojem se emitirao to i nije bilo jako teško postići. Ipak nije imao konkurenciju, u obliku SF-a.
Da se emitirala bilo koja druga star trek serija u to vrijeme kad TNG, osvojile bi to isto.

RAI'TARA je napisao/la:
Ono što sam htjela reći je da je on nije dobio te nagrade jer je TNG, već zato jer je star trek. A star trek je u to vrijeme bio novi zanimljivi koncept, koji se praktički nije koristio od TOS-a. U to vrijeme i DS9 i VOY i ENT, postigli bi isto. Samo da su oni imali sreću bit osmišljeni tada, prije TNG-a. A da se TNG emitirao u vrijeme ENT-a imao bi jednaku sudbinu kao i ta serija.

Da je RAI'TARA musko, zvala bi se Dusko, jel?

Nadan se da si svijesna kakve gluposti pricas/pises. Pa normalno je da se serija gleda s obzirom na vrime kada je snimana. Prema ovome sta ti govoris, da je TNG sniman u vrime kad je sniman TOS bi osvojio sve moguce nagrade. Da je ST XI snimljen u vrijeme TMP-a, osvojio bi masu oskara i drugih nagrada. Dakle argumenti su ti klimavi ka babin zub. :zubo:

Stvar je u tome da je TNG (kako je Mimi spomenula) napravio ogroman korak naprid sa bremenom TOS-a i unapridija Star Trek, fransizu, pa reka bi i diga SF na novi nivo. Dakle, lipo je utaba put DS9-u i VOY-u, ali su oni upravo zakazali. DS9 je vec lagano pada, a VOY je potpuno potopija ST. I prije bi reka da je Voyager kriv za propast ENT-a nego TNG ka sta mnogi ovdi tvrde.

Uostalom, Enterprise je najvise sam kriv za svoju propast. Ili studio/scenaristi/kogagod hocete krivit. No to su vec pomalo offtopic teme. Uglavnom, puno gluposti si napisala s ovim da bi bilo koja ST serija ostvarila uspjeh na mjestu TNG-a. TNG (i njegov uspjeh) je razlog sto one uopce postoje. Pomiri se sa time. :wink:

pon 05 lis, 2009 9:58 pm
Goddess in green
Goddess in green

Mr.Good je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
_Oz je napisao/la:

U vrijeme u kojem se emitirao to i nije bilo jako teško postići. Ipak nije imao konkurenciju, u obliku SF-a.
Da se emitirala bilo koja druga star trek serija u to vrijeme kad TNG, osvojile bi to isto.

RAI'TARA je napisao/la:
Ono što sam htjela reći je da je on nije dobio te nagrade jer je TNG, već zato jer je star trek. A star trek je u to vrijeme bio novi zanimljivi koncept, koji se praktički nije koristio od TOS-a. U to vrijeme i DS9 i VOY i ENT, postigli bi isto. Samo da su oni imali sreću bit osmišljeni tada, prije TNG-a. A da se TNG emitirao u vrijeme ENT-a imao bi jednaku sudbinu kao i ta serija.

Da je RAI'TARA musko, zvala bi se Dusko, jel?

Nadan se da si svijesna kakve gluposti pricas/pises. Pa normalno je da se serija gleda s obzirom na vrime kada je snimana. Prema ovome sta ti govoris, da je TNG sniman u vrime kad je sniman TOS bi osvojio sve moguce nagrade. Da je ST XI snimljen u vrijeme TMP-a, osvojio bi masu oskara i drugih nagrada. Dakle argumenti su ti klimavi ka babin zub. :zubo:

Stvar je u tome da je TNG (kako je Mimi spomenula) napravio ogroman korak naprid sa bremenom TOS-a i unapridija Star Trek, fransizu, pa reka bi i diga SF na novi nivo. Dakle, lipo je utaba put DS9-u i VOY-u, ali su oni upravo zakazali. DS9 je vec lagano pada, a VOY je potpuno potopija ST. I prije bi reka da je Voyager kriv za propast ENT-a nego TNG ka sta mnogi ovdi tvrde.

Uostalom, Enterprise je najvise sam kriv za svoju propast. Ili studio/scenaristi/kogagod hocete krivit. No to su vec pomalo offtopic teme. Uglavnom, puno gluposti si napisala s ovim da bi bilo koja ST serija ostvarila uspjeh na mjestu TNG-a. TNG (i njegov uspjeh) je razlog sto one uopce postoje. Pomiri se sa time. :wink:

Sve što sam rekla u svom postu prije smatram i dalje.
TNG je osvojio to što je osvojio jer je star trek, bio je nešto novo i svježe u to vrijeme a ne zato jer je to TNG, mogla je to bit bilo koja druga star trek serija. I DS9 i VOY i ENT postigli sbi u to vrijeme to isto. To nije nikakav dokaz neke veće kvalitete TNG-a nad drugim st serijama.

Primjer je Nemesis, to je TNG film, propao je.
Zbog toga jer su se u to vrijeme, vrijeme prikazivanja ENT-a gledatelji zasitili star treka. Tako je Nemesis dokaz da bi i TNG propao da se snimao od 2001 godine.

Primjer je recimo Big brother. Taj show nije nešto odveć kvalitetan niti se radi o nekom remek djelu. Ali postigao je u prvoj sezoni u svakoj zemlji ogromnu gledanost. Baš zato jer je to bilo nešto novo, nešto svježe.
Svaka nova sezona bi imala sve lošiju gledanost, da bi na kraju on bio ukinut nakon recimo 6. sezona.
To što je ukinut nakon 6. sezone i što je ta sezona imala najlošiju gledanost, ne znači da je ona po kvaliteti lošija od one prve.
Vrlo vjerojatno bi da one zamjene mjesta i da je ta 6. sezona bila prva bi imala istu onu gledanost kao prava prva, To je jednostavno činjenica. To nije dokaz kvalitete.

pon 05 lis, 2009 11:49 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
RAI'TARA je napisao/la:
2. Iritantni Riker. Izgleda ko neki kako sam već jednom spomenila Američki kamijonđija, sa golemim pivskim trbuhom i zapuštenom bradom. Još mu samo fali gajba piva u jednoj ruci a vreća fast fooda u drugoj.

:rotfl:

Ali ono za Picarda :shock: je blasphemy :evil: i dao bi ti :ban: :omgy:
Picard je legenda ljudi :thumbs2:
No. 1 Capetan u Starfleetu
Odličan glumac...uopče

uto 06 lis, 2009 8:36 am
Profil ICQ YIM Web stranica
Defender of Earth

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
RAI'TARA je napisao/la:
Sve što sam rekla u svom postu prije smatram i dalje.
TNG je osvojio to što je osvojio jer je star trek, bio je nešto novo i svježe u to vrijeme a ne zato jer je to TNG, mogla je to bit bilo koja druga star trek serija. I DS9 i VOY i ENT postigli sbi u to vrijeme to isto. To nije nikakav dokaz neke veće kvalitete TNG-a nad drugim st serijama.

Primjer je Nemesis, to je TNG film, propao je.
Zbog toga jer su se u to vrijeme, vrijeme prikazivanja ENT-a gledatelji zasitili star treka. Tako je Nemesis dokaz da bi i TNG propao da se snimao od 2001 godine.

Primjer je recimo Big brother. Taj show nije nešto odveć kvalitetan niti se radi o nekom remek djelu. Ali postigao je u prvoj sezoni u svakoj zemlji ogromnu gledanost. Baš zato jer je to bilo nešto novo, nešto svježe.
Svaka nova sezona bi imala sve lošiju gledanost, da bi na kraju on bio ukinut nakon recimo 6. sezona.
To što je ukinut nakon 6. sezone i što je ta sezona imala najlošiju gledanost, ne znači da je ona po kvaliteti lošija od one prve.
Vrlo vjerojatno bi da one zamjene mjesta i da je ta 6. sezona bila prva bi imala istu onu gledanost kao prava prva, To je jednostavno činjenica. To nije dokaz kvalitete.

A i to prikazuje još jednu važnu stvar.
A to da ljudima (masi) nije potrebno nešto kvalitetno, već samo da je novo.
A onog trenutka kad to novo postane staro to više nije zanimljivo... bez obzira o kvaliteti...

uto 06 lis, 2009 10:23 am
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: