Sada je: pet 12 srp, 2024 7:20 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zašto ljudi mrze ili vole TNG............ 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: Oprosti mi Boze jer sam Dalmatinac
Post Re: Zašto ljudi mrze ili vole TNG............
RAI'TARA je napisao/la:
Rekla sam u većini slučajeva ona serija koju si gledao prvu ti je najdraža i najbolja uvijek postoje iznimke.
A razlog tih iznimki sam već navela, pa se citiram ''Ako netko voli akciju, DS9 će mu bit najbolji i najkvalitetniji, ako netko voli politiku i istraživanje onda TNG. Ako netko voli mješavinu akcije i istraživanja, onda VOY, ako se netko pali na retro, onda TOS itd..''

Pa po misljenju ovih forumasa sa ovog foruma...

viewtopic.php?f=87&t=171 - Prva serija/film
viewtopic.php?f=87&t=1824 - S kojom ste ST-serijom odrasli ?
viewtopic.php?f=87&t=94 - Najbolja star trek serija je:

ocito ima vise iznimaka nego tog tvog famoznog pravila. :mrgreen: Ali sta ljudi znaju, jel tako?

RAI'TARA je napisao/la:
Ako je tebi TNG najbolji govori za sebe, ne govori općenito. Jer ukusi se razlikuju, meni nije ravan VOY-u.

I sada te lipo molin da citiras to di san ja reka da mi je TNG najbolji. A kamoli da sam opcenito govorio. Jedino ti tu opcenito govoris i sipas svoje aksiome jer sve ocito znas najbolje.

sri 07 lis, 2009 7:04 pm
Goddess in green
Goddess in green

Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Ne shvaćam poantu. U jednoj anketi dvadesetak ljudi je glasalo da im je VOY prva st serija, a u drugoj anketi 19 ih je glasalo da im je to najdraža serija. Stoga.

Ti non stop govoriš da je TNG bolji od VOY-a i to govoriš u ime svih. Ja samo kažem da govoriš u svoje ime, jer meni TNG nije ravan VOY-u.
TNG ne odgovara mom ukusu koliko VOY.
[-X

sri 07 lis, 2009 10:48 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Da li je TNG bolji od VOY to je stvar ukusa...i generacija u ovom smislu.
No TNG je preteča novog "Star Treka" na temelju čega se bazira i DS9 i VOY

sri 07 lis, 2009 11:01 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

RAI'TARA je napisao/la:
Ne shvaćam poantu. U jednoj anketi dvadesetak ljudi je glasalo da im je VOY prva st serija, a u drugoj anketi 19 ih je glasalo da im je to najdraža serija. Stoga.

Ti non stop govoriš da je TNG bolji od VOY-a i to govoriš u ime svih. Ja samo kažem da govoriš u svoje ime, jer meni TNG nije ravan VOY-u.
[-X

Ajde, kada ne shvacas, nacrtat cu ti. :zubo: Pa u dvije ankete o tome tko je sta prvo gleda Voyager ima preko pedeset posto glasova (u obje), TNG ajmo rec upola manje. Dakle preko pola forumasa je prvo gledalo Voyager, odrastalo na njemu i po tvojim postulatima, njima bi Voyager triba bit najdraza i najbolja serija. Usprkos tome u anketi za najseriju oko trecina glasa da im je TNG najserija (najvise glasova u anketi) dok za Voyager glasa petina.

Dakle, kako to da uopce TNG vodi u toj anketi kada (prema tebi) ljudi najvise vole onu seriju koju su prvu gledali i na kojoj su odrasli? Dakle teorije su ti pogresne i ocito nije samo rijec o iznimkama. Evo, nadan se da sam dovoljno pojasnio. Toliko truda samo da bi ti pokusao objasniti kako su tvoje teorije za malu dicu.

Sada te jos molin da mi kazes i citiras to di san ja reka da je TNG bolji od VOY-a i to u ime svih. :shock: Ja sve sto san reka i pisa san pisa u svoje ime, nicije drugo. Nasuprot tome, ti stalno guras te neke svoje teorije kao opceprihvacene i tocne. I zato te molin da mi vise ne stavljas rici u usta i kada nesto moje komentiras itd. da to lipo i citiras, a ne da govoris gluposti koje ja nisan napisa. Hvala lipa! :wink:

sri 07 lis, 2009 11:09 pm
Goddess in green
Goddess in green

To je još jedna stvar kod TNG-a koju ne volim. Jest vizualno on je pretača DS9-u i VOY-u.
Ali meni TNG izgleda kao serija koja praktički reciklira TOS. TNG izgleda kao modernija verzija TOS-a, uopće mi nije orginalan.

Uvod kapetana u intro-u je isti samo ga sad govori Picard. Glazba je ista.
Priča ista, muvanje po alfa kvadrantu. Neprijatelji isti. Klingonci i romulanci.
Nema mi tu orginalnosti.

DS9 je orginalan jer se radnja odvija na postaji i prikaziva rat, Voyager je orginalan jer prikazuje borbu jedne posade da se snađe sama u nepoznatom svemiru i da nađe put kući.
ENT je orginalan jer prikazuje prve korake ljudi prema osnivanju federacije.
TOS jer je prvi.

TNG ima samo vizualnu orginalnost ito samo donekle, što se mene tiče većinom je reciklaža TOS-a.

sri 07 lis, 2009 11:10 pm
Goddess in green
Goddess in green

Mr.Good je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:

[-X

Ajde, kada ne shvacas, nacrtat cu ti. :zubo: Pa u dvije ankete o tome tko je sta prvo gleda Voyager ima preko pedeset posto glasova (u obje), TNG ajmo rec upola manje. Dakle preko pola forumasa je prvo gledalo Voyager, odrastalo na njemu i po tvojim postulatima, njima bi Voyager triba bit najdraza i najbolja serija. Usprkos tome u anketi za najseriju oko trecina glasa da im je TNG najserija (najvise glasova u anketi) dok za Voyager glasa petina.

Dakle, kako to da uopce TNG vodi u toj anketi kada (prema tebi) ljudi najvise vole onu seriju koju su prvu gledali i na kojoj su odrasli? Dakle teorije su ti pogresne i ocito nije samo rijec o iznimkama. Evo, nadan se da sam dovoljno pojasnio. Toliko truda samo da bi ti pokusao objasniti kako su tvoje teorije za malu dicu.

Sada te jos molin da mi kazes i citiras to di san ja reka da je TNG bolji od VOY-a i to u ime svih. :shock: Ja sve sto san reka i pisa san pisa u svoje ime, nicije drugo. Nasuprot tome, ti stalno guras te neke svoje teorije kao opceprihvacene i tocne. I zato te molin da mi vise ne stavljas rici u usta i kada nesto moje komentiras itd. da to lipo i citiras, a ne da govoris gluposti koje ja nisan napisa. Hvala lipa! :wink:

Kao što sam već rekla dvadesetak je njih glasalo u jednoj anketi da im je Voyager prva serija st, a 19 da im je najdraža st serija.
Što tebu tu nije jasno.

sri 07 lis, 2009 11:12 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Pa za DS9 bi se mogao složiti s tobom, ali za VOY baš i ne. Doduše u 2 ili 3 epizode Enterprise bude odbačen tisučama ly od federacije i postavlja se pitanje povratka...na temelju čega je VOY napravljen. Stoga VOY je 1 na orginalnosti, no 5 na tehnologiji :wink:
p.s. da nemamo tu "neobičnost" žena kao kapetan u delta kvadrantu, Voy bi bio poprilično dosadan

sri 07 lis, 2009 11:16 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green

Voyager je orginalan zato jer ima svoju priču. Svoju glavnu temu, a to je povratak kući.
TNG toga nema, on reciklira TOS u novom ruhu. Odnosno ono što je promjenio, upravo je ono što je kod TOS-a bilo dobro. Barem meni.

sri 07 lis, 2009 11:17 pm
Über Trekkie
Über Trekkie

RAI'TARA je napisao/la:
Kao što sam već rekla dvadesetak je njih glasalo u jednoj anketi da im je Voyager prva serija st, a 19 da im je najdraža st serija.
Što tebu tu nije jasno.

Ocito bi dobio inteligentniji odziv i odgovor da prican zidu, pa cu to ubuduce radit, a ne trosit tu vrime uzalud. #-o Ergo povlacin se iz daljnjih rasprava, bilo kakvih rasprava sa tobom.

sri 07 lis, 2009 11:20 pm
Goddess in green
Goddess in green

Mr.Good je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
Što tebu tu nije jasno.

Ocito bi dobio inteligentniji odziv i odgovor da prican zidu, pa cu to ubuduce radit, a ne trosit tu vrime uzalud. #-o Ergo povlacin se iz daljnjih rasprava, bilo kakvih rasprava sa tobom.

Ja samo govorim očito. Tko kaže da tih 19 nije među tih dvadesetak koji su glasali na prvoj anketi. :neznam:

sri 07 lis, 2009 11:23 pm
bubica
bubica

Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
TNG je u neku ruku reboot Star Treka (TOS-a), jer je sam Roddenberry htio svjež početak za franšizu. Zato su Klingonci potpuno izmijenjeni, kao i Romulanci. I s te strane on nije originalan.

A što se motiva povratka kući tiče, to možda jest relativno originalno u ST okvirima, no radi se o jednom od klasičnih mitoloških motiva. Homerova Odiseja, npr.

sri 07 lis, 2009 11:24 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
El Zvonko je napisao/la:
Pa za DS9 bi se mogao složiti s tobom, ali za VOY baš i ne. Doduše u 2 ili 3 epizode Enterprise bude odbačen tisučama ly od federacije i postavlja se pitanje povratka...na temelju čega je VOY napravljen. Stoga VOY je 1 na orginalnosti, no 5 na tehnologiji :wink:
p.s. da nemamo tu "neobičnost" žena kao kapetan u delta kvadrantu, Voy bi bio poprilično dosadan

Pa eto jedna prednost Voyagera pred TNG-om je ta da citat "where no one has gone before" više ima smisla nego u TNG-u samim time što je radnja u Delta kvadrantu i što je sve ne istraženo...

sri 07 lis, 2009 11:25 pm
Goddess in green
Goddess in green

_Oz je napisao/la:
TNG je u neku ruku reboot Star Treka (TOS-a), jer je sam Roddenberry htio svjež početak za franšizu. Zato su Klingonci potpuno izmijenjeni, kao i Romulanci. I s te strane on nije originalan.

A što se motiva povratka kući tiče, to možda jest relativno originalno u ST okvirima, no radi se o jednom od klasičnih mitoloških motiva. Homerova Odiseja, npr.
Ono što sam htjela reći da je ta priča o izgubljenosti i povratku orginalna u star treku. Naravno da nije orginalna općenito jer postoji i u drugim serijama i medijima.

TNG nije reboot, ali jest bio ponovni povratak star treka, ali jednostavno nije imao ono nešto orginalno. Neku svoju priču. Razlog zašto je ta serija počela, a zašto završila nakon 7 godina.

Klingonci su promjenjeni u TOS filmovima, i tome se Gene jako protivio, on je želio da ostanu isti. To je napravljeno protiv njegove volje.
:)

sri 07 lis, 2009 11:38 pm
bubica
bubica

Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Nisam mislio na reboot u doslovnom smislu, prije bih zapravo TNG nazvao "revamp" nego reboot. U svakom slučaju, novi početak za franšizu.

Da, Klingonci su promijenjeni u filmovima, taj dio sam previdio, no Romulanci su (potpuno nepotrebno) promijenjeni u TNG-u. I to je jedna od stvari koje najviše zamjeram Bermanu i ekipi, jer su Romulanci izvorno bili zamišljeni kao "zli vulkanci," tj. romulanci su za vulkance što je Lore za Datu. Oni grebeni u obliku slova V samo su ih nepotrebno distancirali od Vulkanaca.

sri 07 lis, 2009 11:38 pm
Profil Web stranica
Goddess in green
Goddess in green

Da i to također nije bila odluka Genea već drugih ljudi. Ali na romulance sa grebenima sam se naviknula. :)

sri 07 lis, 2009 11:40 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: