Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:57 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
 TNG - najserija? 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post TNG - najserija?
ako druge serije mogu imati svoju temu... pa nek i TNG ima

Zasto vam je TNG najdraza serija?
Ako vam nije najdraza, sto mislite gdje ste pogrjesili u svom razmisljanju? :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 29 tra, 2007 6:12 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: TNG - najserija
Chaky je napisao/la:
Ako vam nije najdraza, sto mislite gdje ste pogrjesili u svom razmisljanju? :)

moja je pogreska u tome sto sam pogledao DS9 :lol:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 29 tra, 2007 7:55 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post 
Zato što je bila prva ST serija koju sam gledao i plus što sam se zaljubio u ST zbog nje. :D

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


uto 01 svi, 2007 1:58 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...moja je pogrewška što sam gledao Voyagera i Enterprise, pa su postavljeni vrlo visoki standardi koje nitko više nije mogao srušiti...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 02 svi, 2007 3:14 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
vioski ili krivi? :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 02 svi, 2007 3:53 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post 
Krivi. :lol:

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sri 02 svi, 2007 3:53 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
Chaky je napisao/la:
vioski ili krivi? :)


...vrlo visoki... :wink: :wink:
Picard je bio blizu, i Sisko se trudio, ali to jednostavno nije bilo to...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 02 svi, 2007 3:56 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
TNG je bezivotna serija ... ka likovi na koncu bez duha u sebi... ! nazalost..to je jedna od vecih mana sad ..da ne pisem elaborat ostalo smo manje vise ispricali...
Kao sto @Mrbobo kaze druge su serije postavile vise "standarde" , puno su zivotnije i dinamicnije.. iako su kapetai vazne licnosti citave serije se ne vrte bas samo oko njih ka u TNGu ...

Meni je osin ENTa dobar i DS9 [ima zanimljive likove] i VOY ...

TNG je ka los experiment i pokusaj autora da prica picu o necemu sto kao podloga nije lose ali je zaboravi likovima udahnut duha i ucinit ih bar malo slicinijma onima sto oni zapravo i jesu ljudi [ super najveci dio posade ] .

Picard je predstavljen ka viktorijaski lord cije su ideje neupitne ... pokazuje besosjecajnost ka nijedan Vulkanac ..i manje je duhovit i ljudiskiji od "date" ..!? :? Dijecu voli ka pas macku ...!? i taj bi lik bia ka' "uber moralni " uzor generacija..mladih ljudi ....!?
Sve bi so nekeko dalo preskocit jer nema bas idealnog kapetana ali .. taj bezivotnost serije je ipak najveca mana ...bar po meni... :?

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


čet 03 svi, 2007 1:31 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
bezivotna... trebalo je dakle biti vise osjecaja i vise fighta u seriji?
ok... tebe vise "pali" to... napucavanje Enterprisea/Voyagera sa alienima i spasavanje broda od ekplozije u zadnjoj sekundi ili nesretna/sretna ljubav T'Pol i Tripa... ak je tako, posteno... 100 ljudi 200 sisa ;)

mene vise "pale" dobre SF price poslije koji se zamislim... a sto ces... geek sam... priznajem

kad me prodje zelja za takvim stvarima onda pogledam SW... to cudo puca od zivota :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 03 svi, 2007 2:04 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post 
brijem da je meni TNG najbolji upravo zbog stvari koje je buco naveo kao "loše"
-to je ono sto izdize TNG iznad prosjecnosti svih ostalih serija (opcenito, a ne samo treka) -sto se tu radi o necem drukcijem! A ne o obicnim realnim ljudima! (koji su mi dosadni)

...jedino se ne slazem po pitanju duha... ...jedan Data ima vise duha od bilo kojeg lika iz Voyagera, a o ostalima da ne pricam...

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


čet 03 svi, 2007 4:49 pm
Profil ICQ
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
@Chaky mislim da me nisi razumio najbolje ... bezivotni znaci "ka drvene lutkice" , anemicni likovi , a ne dal ima "fighta ili love storya" .
:?
Uostalon TNG ima 2 "velike ljubavne price" Riker i "savijetnica" i "tajnu" pricicu Picard i doktorica Crusher [ili kak vec se pise] . :P
A nebi se slozija da in fali bitaka , one nisu ka u DS9 dio nekog rata vec su skup "mini " ratova uvijek pravednog kapetana i njegovih 5 clanova posade .. ostali ka da su out of game..i local vrsta ..

Iako je bitka protivu cak cijelle Borg kocke bila zapravo rat ..tako da nije bas da rata nema u TNGu , nije moga potrajat duze iz razumljivih razloga ..he.he..he.. ! Tad mi je Picard bija najzanimljiviji ....prava junacina. :P
Ono je sceneristicki prevrat "par exelance" u cijelom ST serijalu !! Jedino taj dio TNGa je zanimljiov da ljudi , pogotovo studenti rezije i filma te buduci scenaristi i sl "vrste" filmasa nauce kak to izgleda kad se nesto u pocetku zaje*e i to debelo ... primjer je pravi ..nema boljeg... :D

@max drago mi je procitat da cijenis dobar scenario i reziju TNGovskog tipa .
Potpuno se stobon slazem da je "to ono .." sto TNG izdize od ostalih serija serijala ..kao sto sam i napisao.. :P

Mozda Data i ima vise "duha " od bilo kojeg clana posade ostalih serijala ...al ja sam napisao ovo
"...manje je duhovit i ljudiskiji od "date" .." [Picard].
sad neznam sto ti podvodis pod pojam "duha" bilo zanimljvo cut tvoje objasnjenje Datine "produhovljenosti" !? :?

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 04 svi, 2007 12:07 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Ako je Buci TNG beživotna serija, onda je on gledao neki drugi TNG od svih nas ostalih. Picard je vrhunski kapetan zato što je majstor svog posla (ponekad malo previše diplomatičan prije nego što povuče okidač i sprži nekoga fazorima, ali ipak je dužnost kapetana flagshipa jedne Federacije da nisu svi kauboji). U opisu posla mu ne piše da mora biti teta u vrtiću, ljuljati bebače i tapšati ih po leđima dok ne podrignu.

Sisko je morao biti dobar prema klincima jer osim što mu je to u krvi budući da ima i svog klinca, morao je i premostiti nepovjerenje između brojnih naroda koji su se susretali na DS9 pa ne smije šutati djecu u zapećak.

Picard je ipak čovjek od karijere pa je dosta zanemario ljubavni život i potomstvo, i usto je i kapetan glavnog broda Flote te se mora brinuti da na njemu vlada red, rad i disciplina, a ne da tamo neki šmrkavac sjedi u njegovoj stolici. Uostalom, u epizodi "Disaster" kad je zapeo sa troje klinaca u turboliftu, pokazao je da baš i nije takva "babaroga" prema klincima kao što neki misle.

Što se Date tiče, treba se prisjetiti početka serije kad je baš izgledao kao toster u Starfleet uniformi (IMHO). Jedino što ga je razlikovalo od tostera je činjenica da je pokušao naučiti zviždati. No, kroz svoje služenje na Enterpriseu je počeo njegov "procvat" iz kante čipova i sklopova u nešto puno, puno veće od toga. Svi smo mogli, ako smo bar malo pokušali shvatit poruke serije, a ne samo promatrali uvodne i završne creditse, bez puno napora vidjeti njegov razvoj.

U epizodi 6x09 "The quality of life" kojoj su tema egzokompovi, mali roboti dizajnirani za pomaganje u rudarenju, Data i Geordi komentirali su njihov razvoj na ovaj način:
Data: "Complex systems can sometimes behave in ways that are entirely unpredictable. The human brain for example, might be described in terms of cellular functions and neurochemical interactions, but that description does not explain human conciousness, a capacity that far exceeds simple neural functions. Conciousness is an 'emergent' property."
La Forge: "In other words, something that's more than the sum of its parts."

Mislim da se ne mogu naći bolje riječi koje opisuju i samog Datu. Za one kojima engleski nije jača strana, poanta je u tome da je stroj postao nešto više od zbroja svojih dijelova i programa.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 04 svi, 2007 10:36 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post 
Čestitam TerNek! =D> =D>

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pet 04 svi, 2007 10:38 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
nermin_st je napisao/la:
Čestitam TerNek! =D> =D>

Tnx, pajdo. Nadam se da sam bio temeljit i jezgrovit (a posebno kratak). :vragolol:

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 04 svi, 2007 11:20 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post 
@Ter nek mislis da ostali kapetani neznaju upravljat star shipovima i da su obicni "smrkavci " ... zanimljiva hipoteza da bi se branil "loved" capitan Picard [ meni nije engleski jaca strana ] :?
More bit da mi friend nasnimia neki drugi TNG .. ta danasnja tehnika cini cuda... :P

"..Picard je ipak čovjek od karijere pa je dosta zanemario ljubavni život i potomstvo.."

Ak san dobro skuzil stvari u serijalu ostali kapetani bas i nisu od takvog soja .. osin nam voljenih iz TNGa ENTa VOY dok se "izlanik" Sisko pobrinija za potomstvo.. kako tako al ipak je !!

Ja kontra Date nista nisam rekao ..dapace najzanimljiviji lik serije TNG mi je upravo on.
A sad te teorije o zbroju cipova i umnim funkcijama, visoj razini svijesti i "ne svijesti " u robota i slicnih kreacija ljudskog uma ..mogli bi komentirat na nekom zasebnom topicu.
Ljudi [scenaristi] u seriji TNG komentiraju nesto o cemu sanjaju neki inzinjeri a dometi robotike su "koma" .... bar za sad u pogledu "opnasanja" svijesnih bica a glavna fora in je onaj jadni "toster" od robota u Japanu i njemu slicni uradci.. kokos je pametnija od njega .....nemojte to smest s uma...
Ali kao lik Data je zanimljiv jer takavom liku i prilici "hladnoca" serie TNG pa se "bezivotna" bica tu zapravo i najbolje uklapaju ...kao Data !

To sta su stavili da kihne ili zazvizdi ak je to vrhunac , a ocito je , TNG serije i dokaza kak je Data " ljudsko" bice drugacije iskemijano onda bi mogli pozvat onog novinara da napise clanak o tome [ humoristicki a kakv drugaciji] :?
Sad bas kolko je Data "procvijeta" u seriji neznam bas....al tko bi ga zna robot [ android] je mozda napisa algoritam za mu cvijece raste iz usiju to bi moglo.. duhovno ..nemoj se toliko bas spustat nisko.. :P

Picard nije "babroga" ...hmmmm to sto je u jednoj epki nicin izazvan prihvatija djecu je samo razlog sto nije ima nikog drugog da mu pomogne ! Ne se brinut nas Picard ne voli djecu .....mozda je to nekom bas fino , lik za poistovjecivanje ...!? :?
Tolko za sad iden u krpe .... :?

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sub 05 svi, 2007 2:14 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan