Sada je: čet 28 ožu, 2024 2:30 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
 Najbolje epizode 
Autor/ica Poruka
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Najbolje epizode
Može li netko napisati nekoliko epizoda iz svake sezone koje su najbolje tako da se orijentiram?...


uto 08 pro, 2009 9:33 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Najbolje epizode
1. sezona

1.The Cage
2. The Man Trap
3. Balance of Terror
4. The Devil in the Dark
5. The Galileo Seven

2. sezona

1. The Doomsday Machine
2. Amok Time
3. Mirror, Mirror
4. The Trouble with Tribbles
5. The Ultimate Computer

3. sezona

1. Elaan of Troyius
2. The Enterprise Incident
3. is There in Truth No Beauty?
4. The Tholian Web
5. The Cloud Minders

To su recimo meni najdraže.
Preporučam svima koji žele pogledati TOS da pogledaju te epizode, te da pogledaju TOS REMASTERED, odnosno obnovljeni, remasterirani TOS.


čet 10 pro, 2009 3:08 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 05 ruj, 2009 10:29 pm
Postovi: 1419
Opis Stanja: Oprosti mi Boze jer sam Dalmatinac
Post Re: Najbolje epizode
Fali ti tu puno odlicnih epizoda, barem sta se mene tice.

Evo uzmimo prvu sezonu npr.

The City on the Edge of Forever
Space Seed
The Menagerie
Tomorrow is Yesterday
The Naked Time
...

Uostalom Prince, pogledaj cijeli TOS. Ili ga nemoj gledati ako ga ne mozes gledati. :thumbs2:

_________________
How peaceful life would be without love, Adso. How safe, how tranquil... and how dull.


čet 10 pro, 2009 3:40 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Najbolje epizode
Da i ja preporučam da se pogleda cijeli TOS. Bilo bi najbolje kronološki a ne kako je serija orginalno emitirana.
Naime epizode TOS-a su se izmješano premjerno emitirale, i to je tako ostalo do danas.
Kad se gleda kronološki ( kako je snimano ) sve je puno logičnije.


čet 10 pro, 2009 3:52 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Najbolje epizode
Da ja i gledam po redu TOS, zadnja mi je bila Menagerie epizoda.... A kako da znam kako TOS ide kronološki? Svugdje piše drugačiji raspored.... :shock:


čet 10 pro, 2009 11:03 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najbolje epizode
Odi lijepo na http://startrek.sfcentar.com/, klikni na "serije," i odi na "The Original Series." Taj popis ti je alfa i omega (usklađen je sa službenom stranicom).

Pogledaj prvo čitavu originalnu verziju, a onda ako ti se bude dalo pogledaj remastered. U svakom slučaju vrijedi prvo pogledat izvorno djelo, prije kompjuterskih izmjena itd.


čet 10 pro, 2009 1:53 pm
Profil Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Najbolje epizode
PrincMatias je napisao/la:
Da ja i gledam po redu TOS, zadnja mi je bila Menagerie epizoda.... A kako da znam kako TOS ide kronološki? Svugdje piše drugačiji raspored.... :shock:

Svaka epizoda ima svoj produkcijski broj.
Gledaj epizode slijedeći taj broj, to je kronološki redoslijed.
Epizode se i u svijetu i u SAD-u, ( pa i kod nas su se ), emitiraju onako kako su se premjerno emitirale a ne kronološki.

Recimo ''The Corbomite Maneuver'' epizoda je produkcijski i kronološki 3. epizoda po redu, ali premjerno se emitirala kao 10. epizoda po redu ( i tako se emitira i dalje )

Tu se recimo vidi ne dosljednost ako se ne gleda kronološki.
Naime radnja te epizode odvija se nakon drugog pilota. Uhura ima žutu uniformu u toj epizodi.
Ako se gleda ne kronološki Uhura u 8 epizoda ima crvenu uniformu a zatim žutu, pa opet crvenu.

Recimo epizoda ''Where No Man Has Gone Before'' kronološki je 2. po redu a emitira se kao 3. po redu.

Tu se možda vidi najviše nedosljednost. Jer radnja te epizode odvija se godinu dana prije ostatka prve sezone, te prije nego što je Enterprise prošao kroz remont.
Tako da brod izvana i iznutra u toj epizodi izgleda drugačije nego u ostatku serije.
A epizoda ''The Man Trap'' emitira se kao druga, premda je ona kronološki 6. po redu.
Upravo se tu vidi nedosljednost ako se ne gleda kronološki nego se gleda prema premjernom emitiranju. Ako se gleda epizoda ''The Man Trap'' prije epizode ''Where No Man Has Gone Before'', premda se radnja ove druge odvija godinu dana prije ove prve itd.

Evo ovdje imaš kronološki redoslijed, pa tako ti i svi koji žele gledati TOS, mogu slijediti kronološki razvoj događaja u seriji.


http://memory-alpha.org/en/wiki/TOS_Season_1

Isto tako ja preporučam prvo pogledati remasteriranu verziju pa tek onda orginalnu, za razliku od OZ-a.
Naime nekome tko nije naviknut na stare efekte, oni ga mogu odvratiti od gledanja serije, zato je bolje prvo pogledati TOS sa modernim efektima.
A uz to, remasterirana verzija se sad smatra kanonom a orginalna više ne i ima nekoliko vrlo važnih izmjena koje ispravljaju neke nedosljednosti.


Nije se TOS bezveze remasterirao, već da bi privukao nove gledatelje, i da bi se ta verzija gledala sad prvo.


čet 10 pro, 2009 3:22 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan