Sada je: pet 19 tra, 2024 4:49 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Terra Prime i njihova filozofija 

Filozofija Terra Primea??
Imaju pravo 25%  25%  [ 3 ]
A neznam bas 17%  17%  [ 2 ]
Ma neeee, koje su to budale 17%  17%  [ 2 ]
Mah obicni teroristi 42%  42%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 12

 Terra Prime i njihova filozofija 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Realno gledano filozofija terre prime je zaostala i bezvezna , to jest nije skladna vremenu u kojem zive a nit od totalitarizma nije daleko :|
Iako bi mozda mijesanje sa allienima promijenilo ljudsku rasu , opet tko kaze da to nije evoolucija i da u davnim vremenima i ljudi nisu posljedica mjesanja dvije rase primata ili slabije razvijenih humanoida ? :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 05 ruj, 2009 1:32 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Od ponuđenog sam glasao da su teoristi, to bi bilo najbliže onome što predstavljaju.

Može se shvatiti zašto takva organizacija postoji - radnja u Entu se događala nakon ničim izazvanog Xindi napada na zemlju.... lako je u takvoj prilici zapaliti primitivne mase...
Malo panike + urođeni strahovi = mržnja ... slično kao danas strah od vjerskog fundamentalizma i terorizma isto ima loše nuspojave i posljedice...

@OZ, Mislim da je malo pretjerano zeighailati CMD Dati samo zato jer je izrazio bojazan za genetsku budućnost čovječanstva... da si na kraju lockao taj topic, po logici stvari onda bi morali lockati i topice o Borgu, Obsidian orderu, Tal Shiaru, Terran Empireu i svim drugim bad guysima :mrgreen:

CMD data koliko sam shvatio, primarno se "bojiš" gubitka genetske čistoće ljudi... a to i nije nešto što je samo po sebi loše...

Sam po sebi izolacionizam nije zla stvar - recimo u Voyageru je bila ona rasa koja "obrnuto stari" koja se je namjerno izolirala od drugih rasa na parsto godina da se vrati svojim korijenima, iz duhovnih razloga... i ako njima tako paše - zašto to ne poštivati.

Loše je kad radi takvih stvari nastradaju tuđinci...

_Oz je napisao/la:
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

- USTAV RH, članak 14, stavak 2
Vidite li vi kako imamo naprednu državu.... kad se neka rasa spusti na Zemlju otići će prvo u Hrvatsku jer tu će biti isto tako dobro zaštićeni kao i ljudi različitih boja kože :mrgreen:
Ehm.. ono kaj hoću reći, je da se slažem da je pojam "rase" u smislu 3 ljudske "rase" promašen, krivi, ali ljudi su se navikli na tu riječ... ako modesty bude čitala ovaj topic, moći će nam to bolje pojasniti :)

_Oz je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Sa alienima je drugačije. Možda neki izgledaju slično ili isto kao ljudi, no u slučaju neke operacije, ne bi pomogle transplantacije, zar ne? U tom smislu Andorijanci su drugačija rasa (vrsta) od Hjumana, Vulkanaca, Klingonaca i sl.
Nisi potpuno u pravu. Hint - TNG 6x20: "The Chase"
Krivo.
Ti pralieni su posijali svoj genetski materijal okolo po galaksiji i radi njega je evolucijom nastao život na hrpi planeta - uključujući Ljude, Romulance, Klingonce, Kardasijance i druge...
No isto tako je radi njih nastao i cjelokupan život na Zemlji... tako da ako mi i psi i mačke nismo ista rasa, onda nikako nismo ni mi i Andorijanci...
Kod bijelaca, azijata i crnaca nije prošlo previše vremena od "razdvajanja" (par desetaka tisuća godina?), tako da tu ne možemo govoriti o posebnim rasama...

Ali to bi već bilo za onu Mikijevu temu koju je spomenuo
(zadnjih xx minuta razmišljam kako da svoj reply razdvojim da dio o TP bude ovdje, a dio o rasama i ugroženosti čovječanstva u drugoj temi.. :-k ali ne ide mi )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 05 ruj, 2009 4:43 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Cvicek je napisao/la:
CMD data koliko sam shvatio, primarno se "bojiš" gubitka genetske čistoće ljudi... a to i nije nešto što je samo po sebi loše...

"Genetska čistoća..." Svaka sličnost sa arijevskim idejama sasvim je slučajna... :roll:

Prvo, mislim da je naivno strahovat od izumiranja "čistih" 100% zemljana (sa 0% alienskog genetskog materijala), čisto zato, jer kao što sam već rekao, ljudima je u prirodi da gravitiraju (okej, ne svojoj "rasi" nego) sebi sličnima.

Primjer - New York (savršeni mikrokozmos). NY je doseljenički grad prepun crnaca, bijelaca, latino-amerikanaca, azijata, arapa i kakvih sve ne, pa opet, miješanih brakova nema jako puno (jednom sam naletio na Oprah show kad se govorilo o miješanim brakovima u SAD-u).

Nego, da se mi vratimo na Terra Prime. Uglavnom, ako bi se Zemljanin zaljubio u Vulkanku, Andorijanku ili pak svinjoliku Tellaritkinju, to je njegova privatna stvar, a tko mu ima pravo zabranit da sa njom zasnuje obitelj, ako nema bojazni od genetskih defekata kod djece?


sub 05 ruj, 2009 5:07 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
O genetskim mješanjima i "čistoći" sam se malo raspisao u Egzistencijalna ugroženost čovječanstva u ST? jer ta tema je prikladnija za to, pa komentiraj tamo ako želiš :)

Terra prime je ksenorasistička (jel okej taj naziv? :-k :) ) organizacija i nema smisla raspravljati da li bi im zabranili, jer je njihova glavna misao vodilja da je mješanje rasa loša stvar.
Oni bi zabranili, ali Federacija ne bi... oni su izgubili i nisu došli na vlast, tako da im nitko to ne bi mogao zabraniti (osim možda roditelja :mrgreen: )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 05 ruj, 2009 5:35 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Cvicek je napisao/la:
O genetskim mješanjima i "čistoći" sam se malo raspisao u Egzistencijalna ugroženost čovječanstva u ST? jer ta tema je prikladnija za to, pa komentiraj tamo ako želiš :)

Ne hvala, mučnina me hvata od tih tema. Da sam htio brojat krvna zrnca, studirao bih medicinu, ne građevinu. Tko voli nek izvoli, ta tema ionako umanjuje svrhu ove ovdje.

Stoga ovime svečano zaključujem raspravu o genetici i zamoljujem (kako volim tu riječ :mrgreen: ) ekipu da o njoj nastave u prikladnoj temi. Ovdje ćemo se orijentirati na JF Paxtona i njegovu ksenofobiju, protjerivanje aliena sa zemlje itd.


sub 05 ruj, 2009 6:43 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Oz, ako ćemo dijeliti čovječanstvo na bijele, crne, azijate, latinose, arape.... koliko tih tzv 'rasa' onda postoji? :-s
Shvaćam tvoju poveznicu sa The Chase epkom, no u više navrata u Treku se spominjalo kako se X i Y vrste ne mogu križati (Bolijanci pogotovo) zbog prevelike genetičke različitosti. Stoga ako su ovi praalieni davni pretci svih vrsta u galaksiji, njihov genetski materijal se kroz dug period vremena izgubio, prilagodio klimatološkim uvjetima koji su oblikovali vrste. Stoga ni ne vidimo neke aliene koji bi bili slični tim praalienima; osim možda Mjenjolika, al to je možda tako jer je glumica bila ista :zubo:

Natrag na TP. Cvicek, mislim da je ovdje prikladniji termin 'vrsta', dakle zabranili bi miješanje čovječanstva sa drugim 'vrstama', no to nije glavni cilj Terre Prime, već je cilj ukloniti svo nezemaljsko stanovništvo sa Zemlje (milom ili silom), te neodavanje položaja Zemlje kao prevencija od potencijalnih novih napada. Križanje Teranskog i Vulkanskog DNA je brutalan i nehuman način simboliziranja nemogućnosti suživota (ili želje za nemogućnošću suživota) sa drugim vrstama.

Mislim da pojam 'ksenorasizam' nije ispravan, jer 'rasizam' podrazumijeva hijerarhiju, odnosno jedna skupina proglašava sebe uzvišenijom, boljom, višom 'rasom' od ostalih; dok u slučaju TP to nije slučaj. Istina, bilo je izrugivanja spram vulkanskih ušiju (ili još ranije izrugivanje denobulanskog izgleda), no u globalu mislim da se radi o strahu, prvenstveno strahu od nepoznatog, a ne o uzvišenosti ljudske vrste. Jer sama činjenica da su brojne vrste izumile warp pogon prije ljudi stavlja čovječanstvo 'ispod' ostalih.
Dakle čista ksenofobija.


sub 05 ruj, 2009 6:55 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Nije mi jasno pokazuju samo pozitivne aspekte mijesanja rasa ,
ali kako da nedode do nekih negativnih stvari
npr. virus koji jednostavno muturio i destkova covijecanstvo
Npr. Kling. su pravi primjer kad su ratovali s Cardasijom razbili su Cardasiski zdrastveni sustav tako sto su donijeli sasobom 10-15 virusnih bolesti !

_________________
Image


ned 13 ruj, 2009 10:29 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
4 od 1 je napisao/la:
Npr. Kling. su pravi primjer kad su ratovali s Cardasijom razbili su Cardasiski zdrastveni sustav tako sto su donijeli sasobom 10-15 virusnih bolesti !


Tako su Španjolci desetkovali Inke, Asteke i Maje. Tako i ostalim metodama.


ned 13 ruj, 2009 11:02 pm
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: sub 12 lip, 2010 6:19 pm
Postovi: 27
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
kad vidim TPol ne mogu da se složim sa ne mješanjem ljudi i vulkanaca :D

_________________
slika


pet 18 lip, 2010 7:23 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Veeeommma zanimljava organizacija koja mi se jako svidja u ENT-u gde zaista se pokazalo kakvi su ljudi.
Ja sam vec jednom govorio da ako su alieni poput treka da je cak i moguca saradnja u suprotnom ako su neka "cudovista" znaci totalnom nama nepoznatim mi....bolje da ne govorim o cemu bi vecina pomislila :zgrožen:


Nego ja Terra Prime kao orgazinacuju koliko opravdavam toliko i ne opravdovam...ok je to Zemlja Zemljanima...
Mislim cija je druga nego nasa ? :zbunj:

Medjutum akcije i ono sto sama radi doticna organizacija postaje vise terorizam kako je navedeno u glasanju stoga koliko ih opravdavam (njihovo postajanje i ideje) toliko i njihov ekstremizam ne opravdavam

PS: Bas bi SVI Ljudi u realnosti dozvolili da se gomila nekih tamo vanzemaljaca zivi na nasoj planeti i da ne mozes da izadjes na ulucu a da ne primetis nekog sa naboranim celom :naughty: (100% prolazi :vrazicak1: )

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


čet 01 ožu, 2012 8:39 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Hm, a što mi se može dogoditi ako svaki put kad izađem na ulicu vidim nekoga s naboranim čelom? :-k Što mi se može dogoditi i ako svaki put kad naiđem na ulicu vidim nekog Kazonca? :mrgreen: Ili nekoga prozirne lubanje? Ili insketoidnoga Ksindija?
Mislim, nije da mi se i sad sviđa baš sve što vidim na ulici. Smatram da je lijek za to svrnuti pogled na štogod oku ugodnije i problem riješen! :eureka: :mrgreen:
(Ovo se, dakako, odnosi na slučaj u kojemu vanzemaljac ne bi zadovoljavao moje osobne estetske kriterije koje nije ni dužan zadovoljavati.)
Uostalom, nisu Zemljani izgubili Zemlju nakon osnutka Federacije pa smatram da nije problem samo u metodama koje Terra Prime rabi, nego da im cijela filozofija počiva na netočnim premisama, to jest da vide ugroženost ondje gdje je nema.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pet 02 ožu, 2012 2:36 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Pa ja recimo mislim kao i ti :thumbs2:
Medjutim ja volim objektivnost :mrgreen:

Medjutim problem je sto dosta ljudi kad bi zaista videli nekog trek vanzemljaca smatrali bi im "nakazama" ,"akrepima", itd :mrgreen:

Fazon je sto mi jesmo xenofobicna vrsta...doduse nismo neki extrem ali imamo strah i odbojnost od stranog. :zgrožen:
To vala imamo to ti je tako i nece se nikada menjati :sesir2:


Da vidimo ...
Sta prvo pomislis kad ugledas ovo cudo? :naughty: :naughty: :naughty:
slika

Vazno: Mi nikada ne gledamo prvo slicnosti vec razlike!
Koliko je neki alien manje ljudskiji utoliko ce gore da prodje
:vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 02 ožu, 2012 12:59 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Najprije sam pomislila: ,,Ima li pet nogu ili četiri i rep?" :-k
:mrgreen:

Nego, svaki Zemljanin ima pravo misliti da, na primjer, klingonski čeoni grebeni nisu baš neka ljepota i da ravno ljudsko čelo smatra privlačnijim i ugodnijim pogledu. Kao što si, čini mi se, rekao, to nam je i urođeno, posljedica je evolucije da od nepoznatog bježimo i ako nam se nečiji izgled ne sviđa, zašto bismo ga gledali kad možemo gledati ono što nam je više po ukusu, istovremeno ovoga ,,ružnog" puštajući da ide svojim poslom od nas nepromatran.
A i unutar naše nas vrste ima svakakvih, uključujući one koji zbog neke bolesti sliče nekim vanzemaljskim vrstama iz ,,Zvjezdanih staza" pa je njihovo neotuđivo pravo, kao i naše da hodaju ulicom, zar ne?
Zapravo, htjedoh naglasiti da je nastojanje da kad izađemo iz kuće vidimo oko sebe samo ono što nam se sviđa i one koji nam se sviđaju unaprijed osuđeno na propast i da je stoga pametnije raditi na živcima nego na prosvjedovanju protiv neugodnih pojava u javnosti. :mrgreen:
Nadalje, mislim da i nije nužno najprije gledati kod nekoga sličnosti s nama da bismo se s navedenim slagali. Mislim, ipak su razlike vrlo korisna stvar. Između ostalog, nije li brak među bliskim srodnicima potencijalno opasan baš zbog toga što su genetski preslični?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pet 02 ožu, 2012 7:00 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
A zar nisi pomisla tajno u sebi: " Uh kako je ruzan "ljigavi gad"!" :naughty:

Kao prvo "Zemljanin" ne postoji a i ako postoji taj pojam odnosi se koliko na nas toliko i na neku biljlku ili bilo sta drugo sto obitava na plavoj planeti [-X
Postoji samo Covek ili Ljudi (Homo sapiens sapiens) :thumbs2:
Ja inace mislim da mnoge vrste daju planeta drugacije ime jer nisu one tvoje vlasnistvo niti si je ti stvorio :mrgreen:

Kako nije bitno da li imamo nesto zajednicko? :zgrožen:
Ako to negledamo postojemo neprijatelji 100% :sesir2:

(Zasto bi ja bio dobar sa nekim ako on nema niti jednu jedinu osobinu meni slicnoj=sto je faktici nemoguce :sesir2: )

Primer pomeunti gore Alien je recimo saljivdzija vrsta...voli da se zeza i prica viceve i svoje neostavrive dugodovstine ...

Ali ne ti kad bi ga videla ti bi pre primetla da ima 5 nogu a ne da ima dva oka kao mi...

I to zapravo potvrdjuje: Ljudi uvek gledaju razlike prvo a ne slicnosti jer da gledamo slicnosti razlog zasto nije ujedinjeno covecanstvo nebi ni postajalo jer bi smo vec odavno bili ujedinjeni :sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 02 ožu, 2012 9:13 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Terra Prime i njihova filozofija
Pa zapravo mi se ne čini ni ružan ni ljigav, noge su mu čvrste i poprilično suho izgledaju, ljuske na leđima su mu zgodne jer me podsjećaju na stalagmite u spiljama, a uostalom, ako netko i jest ružan, nije zbog toga nužno i gad.
Pa iskreno, ako s nekime mogu pričati viceve i šaliti se, nije mi ni od kakve važnosti ni koliko nogu ni koliko očiju ima. :?
I ne vidim zašto bi bio problem to što bih najprije zamijetila broj nogu? Kao prvo, njegove su mi noge osobno ljepše od njegovih očiju pa bi mi pogled dulje ostao na njima. Kao drugo, sigurno se ne bih zakrvila s njime zato što ima više nogu nego ja. :?

I, da, uvijek kod svih najprije gledam po čemu su od mene različiti i na komunikaciju me potakne ta različita osobina. Zašto je to problem?

Nadalje, nisu li Vulkanci s Vulkana, Andorijanci s Andorije, Bajoranci s Bajora, Kardasijanci s Kardasije, Romulanci s Romula i slično? Prema tome, čini mi se da dosta vrsta svoj naziv vuče od imena planeta s kojeg potječu.
Ako bismo mi bili Zemljani, nekako mi se čini da bi to više značilo da mi pripadamo njoj, a ne da ona pripada nama.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 03 ožu, 2012 6:50 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan