Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:23 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 Ljudi će postati Borg u budućnosti! 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
 Ljudi će postati Borg u budućnosti!
IZVOR: CNN ,b92.net
IMAĆEMO U TELU USADKE!
ČITAČEMO JEDNIM DRUGIMMA MISLI TAKO DA BIĆEMO SVI POVEZANI U JEDNU CELINU!

:startrek008: :startrek008: :startrek008:
Citat:
Pokažite bilo koju novu tehno spravicu prijateljima i barem će jedna osoba prokomentarisati, „Uskoro će te stvari da nam ugrađuju direktno u mozak”. Svi će se nasmejati, kao da ranije nisu čuli tu šalu. Ali, to više nije šala.

Deluje kao daleka naučna fantastika, ali sve su to stvari na kojima se uveliko radi.

Microsoft pokazuje napredak u svojoj viziji jednog oerativnog sistema za sve uređaje.

IBM pravi neverovatne korake napred sa svojom Watson tehnologijom koja može da „razume” maternji jezik.

Najnoviji Android telefoni mogu da prepoznaju lica svojih vlasnika a Google i Microsoft rade na nosivim kompjuterskim displejima.

Dakle, to je prvi korak: operativni sistem bez zadrške koji svako može intuitivno da koristi za izvršavanje bilo kog kompjuterskog zadatka.

Drugi korak: povezivanje sa telom. Ove vrste interfejsa već funkcionišu na jednom prilično jednostavnom nivou, sa implantima i pejsmejkerima. Ali, u svojoj beloj knjizi Intel nagoveštava da će ta povezanost biti mnogo snažnija.

Koliko snažnija?

Pa... da li ste gledali „Matriks”?
„Uz misli koje će moći glatko da se prenesu na cloud i podacima koji se u realnom vremenu projektuju u naš vid... naša tela i umovi će postati tehnološki uređaji sa svim pratećim beneficijama”, pišu autori Bele knjige.

Vi ćete bukvalno biti „priključeni” na cloud, tako da će vaš mozak imati pristup svim informacijama na internetu. Nikada više nećete zaboraviti nečije ime ili porpustiti sastanak. Nećete morati da idete na rutinske kontrole kod lekara jer će vaši gedžeti pratiti vaše vitalne funkcije i kontrolisati krv umesto vas.

Naravno, uz ove divne povlastice dolaze jednako zastrašujuće posledice.

Pomislite na sve probleme vezane za privatnost koje danas imamo sa sajtovima poput Facebooka. Sada zamislite da date ljudima sposobnost da snime sve što vide i čuju i odmah to postave na net. Ljudska vrsta bi bmpgla da se pretvori u nešto nalik Borgu iz „Zvezdanih staza”, koji ima pristup svim mrežama i bukvalno čita svačije misli.
A kako bi funkcionisali domaći i kontrolni zadaci i polaganje ispita, ako bismo se oslanjali na svoju „konekciju” kao na štake?

Bolje bi bilo da spremimo odgovore na ova pitanja jer Intel kaže da je ovakva budućnost izvesna i da se približava, sviđalo nam se to ili ne.

„Iako budućnost nikad nije izvesna, budućnost u kojoj su ljudi 'utopljeni' u mobilnu tehnologiju u smislu da postaju deo uređaja, a naša tela i mozgovi deo tehnologije, gde nema granica nečijim sposobnostima, svakog dana je sve verovatnija”, zaključuje Intelova Bela knjiga.




Ja sam ovde samo kopirao suštinu teksta ostatak možete da pročitate na b92 :sesir2:

Ovo je veoma ali veoma... :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen:
:omgy: :omgy: :omgy:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 14 svi, 2012 3:58 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Borgovi sta su kolektivno postali pametniji su individualno postali gluplji i nekreativniji ..nesviđa mi se baš ovo sve ..ipak za neke stvari su potrebne prepreke a ako njih nema onda puno tog postaje dosadno i besmisleno plus sa pristupom svacijem umu se gubi osobnost ..jer ako nema privatnosti nema nit nekih malih sitnih pojava koje određuju ljudsko bice ..onda si samo dio mora a tvoja kapljica koja je posebna se utapa u tom moru :|

_________________
Surviving the new decade


pon 14 svi, 2012 10:16 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Ali kad malo bolje razmislim koliko ljudi postaju opsednuti tehnikom ja mislim da cemo na kraju svi imati usadke u mozgu za razne stvari a jedna od boljih je univerzalni prevodilac :mrgreen:
Tako da ja mislim da nam ne gine buducnost u kojoj cemo biti kiborzi (u manjoj ili vecoj meri) :mrgreen:

Sto se tice Borga...mene je ovo poprilicno sokirlo :zgrožen:

RESISTENCE IS FUTILE :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 15 svi, 2012 7:21 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Hoće li pojedinac moći to izbjeći bude li želio?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pet 18 svi, 2012 10:01 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Naravno da ne! :vrazicak1:
Možeš li da nemaš ličnu kartu kao odrastao građanin ,a da pri tome ne kršiš zakon :mrgreen:

Uostalom danas svako može da te prati pa imala ti samo običan mobilni telefon ,a da ne govorim da satelit može da vidi vrh čiode zakačenoj na tvojoj majci..ovo ima logike..kao što možeš da primetiš iz godine u godinu raste kontrola ljudi tako da mene ova budućnost ne čudi :sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 19 svi, 2012 12:56 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
A po čemu bih ja to nekome bila zanimljiva pa bi mi imao potrebu čitati misli i potpuno me nadzirati? :scratch:

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


ned 20 svi, 2012 5:25 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
A po čemu si sada zanimljiva? :mrgreen:

To ti je sve radi kontrole..čovek ima neobjašnjivu želju da sve kontroliše i to ti je tako :sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 20 svi, 2012 2:35 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Na neki način već polako jesmo Borgovi. Mozgovi nam se ispiru komercijaliziranim smećem, svoje misli dajemo svima u vidu tweetova, fejzbuk statusa, postova na blogovima i forumima. Tražimo mišljenja i savjete od nepoznatih ljudi, namećemo drugima svoje, pokazujemo svoje golišave fotke. I tak. Jea.


ned 20 svi, 2012 8:31 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Pa kažem da nisam zanimljiva ni po čemu i ne vidim kakvu bi korist itko imao od toga da me kontrolira, a pogotovo ne od toga da mi čita misli. Brzo bi mu dozlogrdilo praćenje.

Miki, i prije su ljudi dijelili svoje misli s nepoznatim ljudima, otkad postoji pismo. Nije li Međumrežje samo proširilo publiku i učinilo je raznovrsnijom (svladavajući zemljopisne prepreke)?

Misli nisu takve naravi da ih je moguće čitati, prekaotične su. Zbog toga mislim da je ideja o čitanju misli pomoću tehnologije pretjerana. Misao je preapstraktna a da bi je tehnologija na silu izvukla.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 23 svi, 2012 8:42 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Točkica je napisao/la:
Nije li Međumrežje samo proširilo publiku i učinilo je raznovrsnijom (svladavajući zemljopisne prepreke)?


:shock:









:scratch:














:?














#-o



































:lolsmjeh:

Daj prestani se forsat s takvim izrazima. Na tren sam pomislio da me pitaš za Međuzemlje, Međimurje il Međunožje.


čet 31 svi, 2012 11:20 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Imat cemo onda svi besplatne medicinske namobote te cemo umiriti kad nas odluce iskuciti a to ce vjerovatno biti duzi priod od 80-90 godina


Nece postojati razlike u rasi ,siromastu itd ostalim sr.... nego cemo svi biti Borg

Nece postojat osjecaji.....

I kad se pogleda uspjesi Borga dok nije sreo Janu moze se reci da su oni super napredna rasa za nas tu na planetu Zemlji.....

_________________
Image


čet 06 pro, 2012 12:08 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Tehnologija sama po sebi nije loša. Zapravo pokazuje koliko je određeno društvo sposobno prenjeti svoju maštu u stvarni svijet. Glavni i jedini problem je taj što naša odgovornost ne prati razvitak tehnologije. Ponašamo se ko djeca, stalno se pitajući što bi bilo kad bi napravili ovo ili ono i kad to napokon i učinimo, nedamo si dovoljno vremena kako bi taj akt uistinu razumjeli nego odmah skačemo na nešto deseto i po mogućnosti još gore.
Najgore je od svega kako su znanstvenici uistinu ko zaigrana djeca. Daj im neki laboratorij i sredstva i oni će se igrat i stvarat do mile volje. Ali ne shvaćaju u potpunosti svoja djela.., kad kažem kako ne shvaćaju, ne mislim kako oni nisu neodgovorni, već mislim na to kako ne računaju na druge ljude koji kao prvo nemaju uopće pojma što je ovaj napravio.., a kao drugo kako će se samo gledat kako iskoristit taj izum za svoju korist...
Biti odgovoran znanstvenik, bar po meni, jest ujedno procjenit dal je društvo spremno za neki izum ili otkriće i na koji način će ga ono promijenit..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


sri 12 pro, 2012 9:56 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Ne znam da li cemo postati borgovi, ali zombiji bez mozga koji zadovoljavaju samo osnovne potrebe smo vec odavno postali :plakanje: Jedino jos samo tehnologiju da nam ugrade...

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 12 pro, 2012 7:41 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Ljudi će postati Borg u budućnosti!
Izgleda da su ovi poprlicno ozbiljni sto se tice Borga :twisted:

Citat:
Nacionalno obaveštajno veće Sjedinjenih Američkih Država, koje čini 16 obaveštajnih agencija među kojima glavnu reč vodi CIA, objavilo je izveštaj “Alternativni svetovi: Globalni trendovi 2030.“ a dve projekcije polako pronalaze put ka naslovnicama svetskih novina zbog tvrdnji da će Kina preteći Zapad kao najjača ekonomija sveta i da će Amerika postati „energetski nezavisna“ zahvaljjujući rezervama prirodnog gasa i škriljaca.

Ali ovo su samo dve projekcije od mnogih koje su izložene u izveštaju, a skoro sve naslućuju budućnost sličnu onoj opisanoj u filmu "Blejd Raner" ili u romanima Filipa K. Dika i Vilijama Gibsona.

Sajberpank je budućnost!


Sudeći po izveštaji, CIA ima prilično futuristička predviđanja – njeni stručnjaci smatraju da smo svega dve decenije daleko od rutinskog bio-unapređivanja ljudi.

„Ljudi će moći da biraju da li žele da unapređuju svoje fizičke sposobnosti baš kao što danas to rade sa kozmetičkom hirurgijom kada je u pitanju estetika“, stoji u izveštaju, kao i to da će zamena udova postati hirurška svakodnevica 2030.

"Implanti koji će menjati mrežnjaču mogli bi da nam omoguće da vidimo u mraku, a neurološka poboljšanja mogla bi da nam pruže superiornu memoriju ili brzinu misli. Mehanički interfejs u mozgu mogao bi da nam podari 'nadljudske' sposobnosti poboljšavajući snagu i brzinu ljudi, ali isto tako, uz pomoć tehnologije mogli bismo da ljudima obezbedimo funkcije o kojima sada samo možemo da sanjamo“.

Takođe, postojaće i šansa od povećenog broja sajber napada.

Klimatske promene će napraviti haos

Klimatske promene napraviće haos među siromašnim nacijama, i dovesti do nestašice resursa, konflikata i povećane migracije.

"Potražnja za vodom, hranom i energijom porašće za 35, 40, pa čak i 50 odsto, a klimatske promene će samo dodatno doprineti smanjenju njihove dostupnosti", kaže se u izveštaju.

Stvari se dalje dodatno pogoršavaju...

“Dramatične i nepredviđene promene već sada se dešavaju brže od očekivanog. Većina naučnika već sada nije sigurna da su u stanju da predvide takve događaje. Drastične promene već sada izlaze iz okvira naših sistema za predviđanje. Monsuni u Indiji i ostatku Azije mogli bi da veoma ozbiljno utiču na sposobnost regiona da prehranjuje svoju populaciju“.

Sa druge strane, izveštaj smatra da bi efekti klimatskih promna mogli biti umanjeni ukoliko bi bogate države pružile pomoć siromašnijim i nudi nekoliko tehnoloških rešenja koja bi u toj borbi mogla da pomognu:

"Ključne tehnologije u budućnosti sigurno će biti one koje se tiču genetski poboljšanih useva, precizne agrikulture, tehnike navodnjavanja zemljišta, solarne energije, razvitka naprednih bio-goriva i poboljšanih tehnika izvlačenja energenata“.

Generalan zaključak izveštaja mogao bi da glasi: „Amerika gubi svoj uticaj dok klimatske promene polako smanjuju prostor za život ljudi koji polako postaju kiborzi koji naseljavaju gradove u senci sveopšte propasti čovečanstva. Imaćemo superiorne tehnologije koje će super-ljudima, ili onima koji to sebi mogu da priušte, omogućiti da prežive haos. Imamo slabašne šanse za opstanak i seriju predviđanja koja te šanse čine još manjim. Imamo sajberpank."

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 19 pro, 2012 6:00 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan