|
Sada je: sri 24 lip, 2026 1:41 pm.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
Iskoristivost ljudskog mozga
| Autor/ica |
Poruka |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la: Mislim da se nemisli na to Visa razina svijesti znaci preci onih 10% mozga koji koristimo mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit...
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| uto 13 svi, 2008 6:37 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Sto ce biti 2012 godine?
Chaky je napisao/la: mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit... Well.. barem jedan dio nas koristi 100%  Ali to ne znaci da se mozdane funkcije ne daju unaprijediti, da nam mozak brze radi, ima bolju iskoristivost i sl...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 13 svi, 2008 6:40 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: Sto ce biti 2012 godine?
Cvicek je napisao/la: Chaky je napisao/la: mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit... Well.. barem jedan dio nas koristi 100%  Ali to ne znaci da se mozdane funkcije ne daju unaprijediti, da nam mozak brze radi, ima bolju iskoristivost i sl... naravno... evo neki link na neki clanak http://www.csicop.org/si/9903/ten-percent-myth.htmlfora mi je uvodna recenica: "It's the old myth heard time and again about how people use only ten percent of their brains. While for the people who repeat that myth, it's probably true, the rest of us happily use all of our brains." 
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| uto 13 svi, 2008 6:58 pm |
|
 |
|
Admiral
Pridružen/a: pon 10 tra, 2006 9:00 am Postovi: 581 Lokacija: Zagreb
|
 Re: Sto ce biti 2012 godine?
kaj nije da je to krivo shvaceni podatak. Mislim da je bilo da u nekom trenutku čovjek koristi samo 10% mozga, dakle odjednom, a to je zato jer se dijelovi mozga specijaliziraju za neke stvari? (nisam ziher al negdje mi zvoni u glavi da sam negdje to citala) I mislim da je isto tako kad covjeku izvadis pola mozga, ona druga polovica se prilagodi i mozes ponovo naucit vecinu sto si zaboravio i normalno zivjet (primjerice ako ti maknu dio koji sluzi za govor mozes opet naucit pricat)? Ne sjecam se, detalja... Ali definitivno je sigurno da se koristi 100% mozga, nije da dio mozga stoji neiskoristen ili nesto.
_________________ - žena u bijeloj kutiji TM Thei'khaiell ssuin hw'aenevha
|
| sri 14 svi, 2008 9:49 am |
|
 |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
 Re: Sto ce biti 2012 godine?
ako ćemo iskreno, kome treba više od 10% aktivnosti mozga dnevno ako u obzir uzmemo regije mozga zadužene za određene aktivnosti i dnevne aktivnosti koje obavljamo? mozak žene  mozak muškarca  ako uzmemo u obzir moderan način života ni jedna žena ne stigne u istom danu raditi, šopingirati, kuhati, spremati, telefonirati satima, ići u teretanu, družiti se s frendicama, učiti, brinuti se za djecu, slušati svog sugovornika u potpunosti i dr., kao što ni jedan muškarac isto ne stigne raditi, gledati sve utakmice, popiti litru pive, ići u teretanu, kuhati, spremati, glačati (haha), učiti i dr. i onda bi još oboje trebali prakticirati seks. iskreno, zar stvarno mislite da je za moderan način života potrebno koristiti mozak u punom kapacitetu? pola toga nam je servirano. nitko od nas ne ustaje sa mišlju da će se spremiti i ići u divljinu uloviti ručak ili da bi mogao danas shvatiti što je bit i bitak ili pronaći novi izvor energije, zar ne? zar nam treba puno mozga za gledanje televizije pored ovakvog tv programa koji se nudi? ili služenje kompom gdje više manje sve klikaš mišem? prošla su vremena kad se moralo znati upisati hrpu naredbi da bi se išta moglo na kompu. naravno, treba još uvijek, ali možemo se služiti kompom i bez toga. čak nam ni za ispite ne treba pun kapacitet mozga  samo malo volje i upornosti. nadam se da će se ovaj post shvatiti kao šala 
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| sri 14 svi, 2008 1:57 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm Postovi: 1032 Lokacija: Deep space Spol: Muški Naj Serija: VOY Opis Stanja: Care to buy my ship? Koje si vrste?: Ferengi
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Ako svi koristimo jednaki postotak mozga Zasto su onda neki ljudi inteligentniji dok su drugi retardirani?? Zasto neki ljudi mogu pomicati stvari s umom dok neki nemogu?
_________________ Mind is terible thing to waste
9. Prilika + instinkt = zarada. 10. Pohlepa je vjecna. 48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz 95. Prosiri posao ili umri. 190. Cuj sve, ne vjeruj nista. 285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.
|
| čet 15 svi, 2008 8:13 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Potpuno se neslazem sa slikama iznad Covjek valjda koristi sve djelove mozga ali ih ne koristi u potpunosti i nisu aktivni stalno , vjerojatno se djelovi mozga aktiviraju ovisno o radnji koju zelimo izvest Neznam puno o toj temi ali slazem se da je ono 10% urbani mit
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 15 svi, 2008 10:46 am |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la: Ako svi koristimo jednaki postotak mozga Zasto su onda neki ljudi inteligentniji dok su drugi retardirani?? nadam se da takva pitanja postavljas i kad je u pitanju onaj planet x i sl.  stvarno ne znam... necu ti sad pametovati... mogu ti jedino preporuciti da procitas neku literaturu o funkcioniranju mozga... ili barem da procackas po wikipediji... Shadowh86 je napisao/la: Zasto neki ljudi mogu pomicati stvari s umom dok neki nemogu? od kud znas da neki mogu? proitao si negdje na netu o tome?
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| čet 15 svi, 2008 11:17 am |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Chaky je napisao/la: od kud znas da neki mogu? proitao si negdje na netu o tome? nevjernice. pokazati cu ti kak se to radi ako hoces. nije neki problem za nauciti.
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| čet 15 svi, 2008 1:09 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Ant je napisao/la: Chaky je napisao/la: od kud znas da neki mogu? proitao si negdje na netu o tome? nevjernice. pokazati cu ti kak se to radi ako hoces. nije neki problem za nauciti. odlicno... i want to believe... (a i uvijek popusim neki madjionicarski trik full lako )
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| čet 15 svi, 2008 1:24 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm Postovi: 1032 Lokacija: Deep space Spol: Muški Naj Serija: VOY Opis Stanja: Care to buy my ship? Koje si vrste?: Ferengi
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Pa mogao si i mene pitat Mogao sam vam i u udruzi pokazat kako pomaknut papir Vec duze vrijeme vjezbam na tome
_________________ Mind is terible thing to waste
9. Prilika + instinkt = zarada. 10. Pohlepa je vjecna. 48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz 95. Prosiri posao ili umri. 190. Cuj sve, ne vjeruj nista. 285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.
|
| čet 15 svi, 2008 5:35 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la: Pa mogao si i mene pitat Mogao sam vam i u udruzi pokazat kako pomaknut papir Vec duze vrijeme vjezbam na tome pa evo... dodji u klub i pomakni papir "snagom uma"... i dobijes pivu/colu/stogod od mene
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| pet 16 svi, 2008 12:13 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm Postovi: 1032 Lokacija: Deep space Spol: Muški Naj Serija: VOY Opis Stanja: Care to buy my ship? Koje si vrste?: Ferengi
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Mogu zavrtiti papir Ali nazalost trenutno sam udaljen od vas otprilike 400km
_________________ Mind is terible thing to waste
9. Prilika + instinkt = zarada. 10. Pohlepa je vjecna. 48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz 95. Prosiri posao ili umri. 190. Cuj sve, ne vjeruj nista. 285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.
|
| sub 17 svi, 2008 3:04 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la: Mogu zavrtiti papir Ali nazalost trenutno sam udaljen od vas otprilike 400km pa zar je udaljenost vazna? ipak je to fenomen koji sa fizikom (pa tako i udaljenoscu) nebi trebao imati veze... 
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| sub 17 svi, 2008 3:30 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm Postovi: 1032 Lokacija: Deep space Spol: Muški Naj Serija: VOY Opis Stanja: Care to buy my ship? Koje si vrste?: Ferengi
|
 Re: Iskoristivost ljudskog mozga
To ti ima veze Pogotovo za amatere kao sto sam ja
Ni najbolji profic ti nemoze maknut nesto a da to prvo nevidi svojim ocima Samo takozvani far see-eri mogu dio Oni doduse sa telepatiom mogu uc u ljudski mozak te upravljati s covjekom kao s lutkom s bilo kojeg dijela svijeta
_________________ Mind is terible thing to waste
9. Prilika + instinkt = zarada. 10. Pohlepa je vjecna. 48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz 95. Prosiri posao ili umri. 190. Cuj sve, ne vjeruj nista. 285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.
|
| ned 18 svi, 2008 5:11 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|