Sada je: sri 24 lip, 2026 1:41 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Iskoristivost ljudskog mozga 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
Mislim da se nemisli na to
Visa razina svijesti znaci preci onih 10% mozga koji koristimo

mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit...

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 13 svi, 2008 6:37 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Sto ce biti 2012 godine?
Chaky je napisao/la:
mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit...
Well.. barem jedan dio nas koristi 100% :)
Ali to ne znaci da se mozdane funkcije ne daju unaprijediti, da nam mozak brze radi, ima bolju iskoristivost i sl...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2008 6:40 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Sto ce biti 2012 godine?
Cvicek je napisao/la:
Chaky je napisao/la:
mi koristimo 100 % mozga... to da se koristi 3,4,5,10 % mozga je urbani mit...
Well.. barem jedan dio nas koristi 100% :)
Ali to ne znaci da se mozdane funkcije ne daju unaprijediti, da nam mozak brze radi, ima bolju iskoristivost i sl...

naravno...

evo neki link na neki clanak
http://www.csicop.org/si/9903/ten-percent-myth.html

fora mi je uvodna recenica: "It's the old myth heard time and again about how people use only ten percent of their brains. While for the people who repeat that myth, it's probably true, the rest of us happily use all of our brains." :mrgreen:

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 13 svi, 2008 6:58 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pon 10 tra, 2006 9:00 am
Postovi: 581
Lokacija: Zagreb
Post Re: Sto ce biti 2012 godine?
kaj nije da je to krivo shvaceni podatak. Mislim da je bilo da u nekom trenutku čovjek koristi samo 10% mozga, dakle odjednom, a to je zato jer se dijelovi mozga specijaliziraju za neke stvari? (nisam ziher al negdje mi zvoni u glavi da sam negdje to citala) I mislim da je isto tako kad covjeku izvadis pola mozga, ona druga polovica se prilagodi i mozes ponovo naucit vecinu sto si zaboravio i normalno zivjet (primjerice ako ti maknu dio koji sluzi za govor mozes opet naucit pricat)?
Ne sjecam se, detalja...
Ali definitivno je sigurno da se koristi 100% mozga, nije da dio mozga stoji neiskoristen ili nesto.

_________________
- žena u bijeloj kutiji TM
Thei'khaiell ssuin hw'aenevha


sri 14 svi, 2008 9:49 am
Profil ICQ
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: Sto ce biti 2012 godine?
ako ćemo iskreno, kome treba više od 10% aktivnosti mozga dnevno ako u obzir uzmemo regije mozga zadužene za određene aktivnosti i dnevne aktivnosti koje obavljamo?

mozak žene
slika

mozak muškarca
slika

ako uzmemo u obzir moderan način života ni jedna žena ne stigne u istom danu raditi, šopingirati, kuhati, spremati, telefonirati satima, ići u teretanu, družiti se s frendicama, učiti, brinuti se za djecu, slušati svog sugovornika u potpunosti i dr., kao što ni jedan muškarac isto ne stigne raditi, gledati sve utakmice, popiti litru pive, ići u teretanu, kuhati, spremati, glačati (haha), učiti i dr. i onda bi još oboje trebali prakticirati seks.

iskreno, zar stvarno mislite da je za moderan način života potrebno koristiti mozak u punom kapacitetu? pola toga nam je servirano. nitko od nas ne ustaje sa mišlju da će se spremiti i ići u divljinu uloviti ručak ili da bi mogao danas shvatiti što je bit i bitak ili pronaći novi izvor energije, zar ne? zar nam treba puno mozga za gledanje televizije pored ovakvog tv programa koji se nudi? ili služenje kompom gdje više manje sve klikaš mišem? prošla su vremena kad se moralo znati upisati hrpu naredbi da bi se išta moglo na kompu. naravno, treba još uvijek, ali možemo se služiti kompom i bez toga.

čak nam ni za ispite ne treba pun kapacitet mozga :lol: samo malo volje i upornosti.

nadam se da će se ovaj post shvatiti kao šala :mrgreen:

_________________
Dif-tor heh smusma!


sri 14 svi, 2008 1:57 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Ako svi koristimo jednaki postotak mozga
Zasto su onda neki ljudi inteligentniji dok su drugi retardirani??
Zasto neki ljudi mogu pomicati stvari s umom dok neki nemogu?

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


čet 15 svi, 2008 8:13 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Potpuno se neslazem sa slikama iznad [-( :lolsmjeh:
Covjek valjda koristi sve djelove mozga ali ih ne koristi u potpunosti i nisu aktivni stalno , vjerojatno se djelovi mozga aktiviraju ovisno o radnji koju zelimo izvest
Neznam puno o toj temi ali slazem se da je ono 10% urbani mit

_________________
Surviving the new decade


čet 15 svi, 2008 10:46 am
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
Ako svi koristimo jednaki postotak mozga
Zasto su onda neki ljudi inteligentniji dok su drugi retardirani??

nadam se da takva pitanja postavljas i kad je u pitanju onaj planet x i sl. ;)
stvarno ne znam... necu ti sad pametovati... mogu ti jedino preporuciti da procitas neku literaturu o funkcioniranju mozga... ili barem da procackas po wikipediji...

Shadowh86 je napisao/la:
Zasto neki ljudi mogu pomicati stvari s umom dok neki nemogu?

od kud znas da neki mogu?
proitao si negdje na netu o tome?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 15 svi, 2008 11:17 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Chaky je napisao/la:
od kud znas da neki mogu?
proitao si negdje na netu o tome?

nevjernice.
pokazati cu ti kak se to radi ako hoces.
nije neki problem za nauciti.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 15 svi, 2008 1:09 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Ant je napisao/la:
Chaky je napisao/la:
od kud znas da neki mogu?
proitao si negdje na netu o tome?

nevjernice.
pokazati cu ti kak se to radi ako hoces.
nije neki problem za nauciti.

odlicno... i want to believe... (a i uvijek popusim neki madjionicarski trik full lako :) )
:)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 15 svi, 2008 1:24 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Pa mogao si i mene pitat
Mogao sam vam i u udruzi pokazat kako pomaknut papir :lol:
Vec duze vrijeme vjezbam na tome

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


čet 15 svi, 2008 5:35 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
Pa mogao si i mene pitat
Mogao sam vam i u udruzi pokazat kako pomaknut papir :lol:
Vec duze vrijeme vjezbam na tome

pa evo... dodji u klub i pomakni papir "snagom uma"... i dobijes pivu/colu/stogod od mene

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 16 svi, 2008 12:13 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Mogu zavrtiti papir
Ali nazalost trenutno sam udaljen od vas otprilike 400km

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


sub 17 svi, 2008 3:04 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
Shadowh86 je napisao/la:
Mogu zavrtiti papir
Ali nazalost trenutno sam udaljen od vas otprilike 400km

pa zar je udaljenost vazna?
ipak je to fenomen koji sa fizikom (pa tako i udaljenoscu) nebi trebao imati veze...
:)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 17 svi, 2008 3:30 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pon 25 ruj, 2006 1:37 pm
Postovi: 1032
Lokacija: Deep space
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: Care to buy my ship?
Koje si vrste?: Ferengi
Post Re: Iskoristivost ljudskog mozga
To ti ima veze
Pogotovo za amatere kao sto sam ja

Ni najbolji profic ti nemoze maknut nesto a da to prvo nevidi svojim ocima
Samo takozvani far see-eri mogu dio
Oni doduse sa telepatiom mogu uc u ljudski mozak te upravljati s covjekom kao s lutkom s bilo kojeg dijela svijeta

_________________
Mind is terible thing to waste

9. Prilika + instinkt = zarada.
10. Pohlepa je vjecna.
48. Sto je veci osmjeh, to je ostriji noz
95. Prosiri posao ili umri.
190. Cuj sve, ne vjeruj nista.
285. Niti jedno dobro djelo ne prolazi nekažnjeno.


ned 18 svi, 2008 5:11 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan