Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:55 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 Magnetni motori i alternativni izvori energije 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Magnetni motori i alternativni izvori energije
U prirodi možemo naći puno permanentnih magneta, neke od njih imamo na svojim frižiderima, dok neki ćuće u našim starim zvučnicima... no što je toliko posebno kod njih... ako znamo da magneti neće izgubiti magnetizam sljedecih 300 godina dakle prakticki jedan magnet na mom frižideru me može dva puta nadživiti, no postavlja se pitanje ako već imamo takav divan izvor energije zašto se isti ne koristi u druge svrhe ako znamo da se ista sila može pretvoriti u energiju koristeći stari izum koji je tu već jako dugo a zove se "alternator". Vjerujem da je kroz povjest bilo pokušaja izrade ovakvih motora, no pretpostavljam da je politika igrala kljucnu rijec u zataškavanju takvih motora, no pošto je danas znanje besplatno na netu možete naći različite izvedbe takvih motora i ostalih načina dobivanja energije što je u zadnje vrijeme postalo jako popularno. Dovoljno je da imate višak slobodnog vremena. Evo par primjera:



_________________
slika


sri 23 sij, 2008 8:12 pm
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: čet 27 tra, 2006 1:58 am
Postovi: 206
Lokacija: Bird of pray....(New model)
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
Vidim da se interes za motore i generatore povecao i to je pohvalno.
Ajmo redom. Vec postoje istosmjerni motori s permanentnim magnetima. To su motori malih snaga bez cetkica i komutatora. Postoji dinamo. To ti je ono na biciklu. To je istosmjerni generator s permanentnim magnetom.
Znaci motori i generatori s permanentnim magnetima postoje vec 100 godina i nema tu nikakve politike nego cista snaga, moment i energija. Motori s permanentnim magnetima ne mogu razvijati velike momente i ne mogu biti velikih snaga.
Inace izmjenicni motori s neovisnom uzbudom su najucinkovitiji motori znaci onaj eta je preko 95 % i ne trebaju permanentne magnete.
Znaci sve je vec vidjeno masteru i upotrebljava se.

_________________
..." I am constant as a northern star! "....



http://www.kmt-ts.com


čet 24 sij, 2008 5:25 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
Ali minijaturizacija jos nije dozivjela nikavog maha... ljudi su vec patentirali mali motorcic koji ide na magnete i ima mali elektromotorcic sa baterijom da mu da vise snage, takodjer razmisli zasto onda mi nemamo backup generatore na magnetne motore nego jos uvijek deremo po nafti kada nestane struje. Pravi primjer su ti nasi otoci... ajde ti spavaj pokraj tog cuda cijelu noc pa da te vidim... a kaj je frajer spojio frižider da mu se sladoled ne rastopi... :P I tako tri dana za redom tup tup tup meni pokraj uha... a smrada ko u priči... :-&






_________________
slika


čet 24 sij, 2008 6:42 pm
Profil ICQ Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 26 ruj, 2007 5:26 pm
Postovi: 61
Lokacija: zagreb
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
bok

dečki nemojte teoretizirat,
primite se posla.

mi već dvije godine pokušavamo izraditi učinkovit magnetni motor ](*,) ](*,)
kad gledaš video klipove sve izgleda prilično jednostavno,lako.....

onda krene teorija urote,pa financijska urota(naravno sve košta i sve kvalitetno puno puno košta ),pa onda vidiš da podatci nisu točni,pa kupiš skupe knjige koje ništa ne objašnjavaju (osim teorije ),pa onda napokon izradiš uređaj koji se vrti ali nedaje nikakvu snagu,tj uloženo nije jednako dobivenom ,a kamoli da si u plusu itd,itd,itd

sve u svemu nismo odustali ni nakon sedmog uređaja,a i svaki dobronamjerni savjet je dobro došao

jedno sigurno znam!
nemogu biti samo permanentni magneti,već kombinacija per.mag i VN špule tj impulsni motor,mehanički otpor mora bit skoro zanemariv,struja minimalna,napon visoki............

_________________
Good Alien is the best solution for ours World


sri 30 sij, 2008 3:43 pm
Profil
Trekkie

Pridružen/a: sub 29 svi, 2010 11:17 am
Postovi: 1
Spol: Muški
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
Sve stvari koje se cine nemogucima postanu lako moguce pomacima svjesti.

Zato netreba cuditi da mozda takav generator struje postoji.

Samo zato sto smo ucili u zatucanom obrazovnom sistemu o nekakvim "zakonima ocuvanja energije" nemora znaciti da je to istina...

Svrha obrazvog sistima je da nas nauci postivati autoritet.
Ne da nas nauci misliti.


sub 29 svi, 2010 11:23 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
mind_warrior je napisao/la:
Samo zato sto smo ucili u zatucanom obrazovnom sistemu o nekakvim "zakonima ocuvanja energije" nemora znaciti da je to istina...
LOOOOOOOOOL
Mislim da znam što bi Scotty rekao na to :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 29 svi, 2010 11:58 am
Profil
Trekkie

Pridružen/a: pon 10 sij, 2011 10:09 pm
Postovi: 3
Spol: Muški
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
dečki jeste napravili taj magnetni motor , ja se idući tjedan vatam ozbiljnog posla na tu temu dosta je bili filozofiranja ,idem ga izraditi ,pustite zakone o ovom ili onom treba eksperimentirati, a zakone pisati poslije tako je uvjek bilo.


pon 10 sij, 2011 10:39 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
Većina tih magnetnih motora radi na početnu uloženu energiju, i magneti samo daju privid kontinuiranog "rada".
Kolačić onome tko zna definiciju rada.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


uto 11 sij, 2011 12:27 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
The Boz je napisao/la:
Kolačić onome tko zna definiciju rada.

promjena energije? 8-[

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 11 sij, 2011 12:33 am
Profil ICQ Web stranica
Trekkie

Pridružen/a: pon 10 sij, 2011 10:09 pm
Postovi: 3
Spol: Muški
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
ako uzmemo u obzir da se magnetne silnice mogu zakloniti s nekim matrijalom gdje magnetna sila onda naglo oslabi, to nam je dovoljno da možemo napraviti razliku potencijala . recimo kad magnetni rotor dođe u poziciju da se odbija ,tu barikadu trebamo riješiti na taj način da toga momenta sila koja odbija magnet jedno od drugoga bude sprečena s nekakvim matrijelom a ima ih dosta , tako da magnet pređe do polja odbijanja gdje ga više ništa ne sprečava dok ponovo nedođe u polje privlačenja znači između rotora i statora mora biti nekekva metalna rešetka koja će biti u koraku sa vrtnjom samog rotora da zakloni i otkloni magnetno polje onog momenta kad je to potrebno, sve je to izvedivo bar je to moja ideja s kojom ja krećem u izradu motora pa makar nebio u pravu ali želim se uvjeriti i neodustajem dok se nezavrti.


uto 11 sij, 2011 6:18 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
Nakon što sam sedam puta pročitao tvoj post, mislim da sam shvatio što si htio reći.
Ukoliko koristiš feromagnetski materijal da "zakloniš" silnice, imaj u vidu da time nisi samo "zakolonio" silnice, nog imaš magnetsku reakciju između izvora magnetizma i spomenutog materijala. Što usporava/zaustavlja pogon.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


uto 11 sij, 2011 6:56 pm
Profil
Trekkie

Pridružen/a: pon 10 sij, 2011 10:09 pm
Postovi: 3
Spol: Muški
Post Re: Magnetni motori i alternativni izvori energije
ok i to sam uzeo u obzir, to kočenje će praviti gubitak energije a recimo ovako, magnetić ima nap silu odbijanja 12 kg tako i drugi to je 24 kg ,nisam siguran dali se sile zbrajaju ili ne al to nije sad ni važno ,neka je recimo 12 kg na rotoru, to je ako stavim 20 magnetića 240 kg da sad nezbrajam još unih 20 na statoru, e sad to kočenje može biti veliko al baš da se izjednači i da je 240 kg a feromagnetski matrijal se direktno nedotiče magneta ja sad moram eksperimentisati da vidim taj omjer .ovo što sam vidio da dečko naprave niz magneta jedan do drugoga pa cijeli rotor pokušavaju pogurati sa jednim magnetićom koji drže u ruci i pomicanjem ulaze u magnetno polje, kad je magnet na odbijanju to neće raditi . treba napraviti silu od 500 kg na sva trenja i gubitke potrošiti ako treba i 450 kg i nek ostane 50 kg snaga motora to je uspjeh .


uto 11 sij, 2011 9:03 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan