Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:22 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x12 - The Wounded 

Ocjene
10 36%  36%  [ 5 ]
9 50%  50%  [ 7 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 7%  7%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 7%  7%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 14

 4x12 - The Wounded 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 4x12 - The Wounded
"The Wounded"
(Ranjeni)

Sezona: 4
Epizoda: 12
Datum premijere: 28.01.1991.
Prikazano na HRT-u: 06.05.2008.
slika
Scenaristi: Stuart Charno, Sara Charno, and Cy Chermak
Redatelj: Chip Chalmers
Gostujući Glumci:
* Marc Alaimo as Gul Macet
* Bob Gunton as Captain Benjamin Maxwell
* John Hancock as Admiral Haden
* Marco Rodriguez as Glinn Telle
* Time Winters as Glinn Daro
* Colm Meaney as Miles O'Brien
* Rosalind Chao as Keiko O'Brien
* Guy Vardaman as Darien Wallace (uncredited)
Stardate: 44429.6 (2367)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Kardasijanski brod iznenada napadne Enterprise. Kardasijanski kapetan izvijesti Picarda kako napada Enterprise kao čin odmazde zbog nedavnog uništenja kardasijanske svemirske postaje od strane federacijskog broda. Picard i ostatak posade začude se navedenoj informaciji, budući da su Federacija i Kardasijanska Unija odavno potpisale mirovni sporazum kojim su okončana neprijateljstva. Kao znak dobre volje, Picard pozove kardasijanskog kapetana na Enterprise, ponudivši mu pomoć u potrazi za odbjeglim federacijskim brodom, unatoč negodovanju nekih članova Enterpriseove posade koji još uvijek ne žele povjerovati u kardasijansku iskrenost. Stožer Zvjezdane flote ubrzo informira Picarda kako je odbjegli brod ustvari USS Phoenix, pod zapovijedanjem kapetana Benjamina Maxwella.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: The Wounded

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 06 svi, 2008 4:01 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x12 - Hollow Pursuits
Napokon su i kardassianci dosli :thumbs2: (ocjena 9 )
Ja sam misljenja da je nakon borga trebalo ubacit slabijeg neprijatelja ali ipak dovoljno zanimljivog da zadrzi gledatelja pred ekranom a bas to rade kardassianci
Doduse nije mi jasno kad je tocno bio prvi kontakt njih i federacije ali opet nije to nit za danasnju epizodu bitno

Sami kardassianci su po meni dosta podmukli i zapravo ih mogu opisat kao malo neinventivnije gmazolike romulance , ali kao i romulanci i oni su dosta zabavni

Inace nakon uloge kapetana (romulanskog) u neutralnoj zoni , mislim da je ovo druga uloga marca alama i tng-u ?

U samoj epizodi je chief obrien dobio veliku ulogu , ali me malo razocarao jer previse generalizira , nisu nit svi kardassianci losi i zli
Kapetan maxvel je izabrao kaubojsku taktiku i potpuno pogrijesio , mislim da to nije nacin kako sprijecit ratove i invazije ali sam i misljenja da je sve to bila njegova osobna osveta ali je imao ovaj put mali povod

Zanimljivo je kako je spomenuo borga , to valjda znaci da su svi osluskivali događaje kod wolf 359 i bili spremni doci u bitku ali nisu mogli to ucinit na vrijeme

I na kraju naravno pjesma , duet kapetana i obriena
dobar zavrsetak jedne zanimljive epizodice :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


uto 06 svi, 2008 4:11 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 4x12 - The Wounded
shit
opet moram dati desetku.
a to tako nevolim...

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 06 svi, 2008 4:46 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x12 - The Wounded
10

Odlicna epizoda... dao bih 9.5 (da postoji) jer jedna mala stvar me smeta za cistu desetku - Kardasijanci su se pojavili "najednom" ... eto njih dosli u ovoj epizodi, i vec se zna da je prije nekoliko godina bio veliki rat izmedju Federacije i Kardasijanaca, O'Brien takodjer ima povijest ratovanja s njima...
Da su ih bar koji puta spomenuli prije te epizode, kao sto se Dominij spominje nekoliko puta u DS9 prije nego ima "sluzbeni" dolazak na scenu...
No to se dogadja i ostalim serijama, ukljucujuci Enterprise, tako da to nije bas ogroman propust - kao sto je Captain rekao - konacno su se pojavili Kardasijanci... Jeeeeee... =D>

Cijela epizoda od pocetka do kraja mi je bila gust za gledanje... i glavna prica, i podprica o osobnim gledistima O'Briana i Maxwella.. sve isprepleteno u odlicnu epizodu.

Kardasijanci su od prve epizode prikazani onako kako se prikazuju i ostatak Star Treka - podmukli gadovi. Donekle im ide diplomacija, ali mislim da ih je Picard vrlo rano prokuzio - npr. kad Gul Macet (je li on kasnije promjenio ime u Gul Dukat?! :lol: ) obecava Picardu da ce kazniti svog podredjenog jer je prckao po sustavima (a kao Gul mu to nije naredio :roll: )

Odlican prikaz da je bivsem neprijatelju vrlo tesko oprostiti za zlo koje ti je nanio, kao sto je O'Brien rekao - "It's not you I hate, Cardassian. I hate what I became... because of you!" ... odlican citat kojem ne treba objasnjenje...

Davno je bilo kad sam prosli puta gledao epizodu, tako da do kraja nisam bio siguran da li ce se saznati da na Kardasijanskim brodovima ima oruzje... pogotovo nakon sto je Maxwell rekao picardu (tokom razgovora o tome) "You're a fool, Picard. History will look at you and say 'this man was a fool'." Na sta mu je Picard odgovorio "I'll accept the judgement of history."
Sada znamo da je Picard svojom odlukom samo odgodio rat do kojeg je (zbog Dominija) doslo... da li bi bilo bolje da su se Federacija i Klingonci tada obracunali i smirili Kardasijance, dok su oni bili jos poprilicno slabi - Kardasijanski ratni brod je u par sekundi izgubio od Federacijske Nebule bez stitova, Kardasi su se cijelo vrijeme divili Federacijskom napretku, npr. teleporterima... [osim naravno, ako podlaci to od pocetka nisu isplanirali i komentiranje i gubljenje bitaka da ispadne da su strasno inferiorniji ;) ]

Po tom scenariju, Bajor bi bio oslobodjen i vjerojatno pripojen Federaciji... i lakse bi bilo braniti Alfa kvadrant od Dominija jer Dominij ne bi imao kome slati naoruzanje prije rata...
Da li je povijest pokazala da je Picard ispao budala? (ja osobno nisam 100% siguran... hajdmo u raspravu!!! :D )

Odlicna TNG epizoda s DS9 atmosferom... konacno vise ljudi (kapetani, casnici i sl) nisu pokazani kao savrseni, dosta prominentnijih likova cak i suprotno od toga.
Picard zavrsava epizodu s "Take a message to your leaders, Gul Macet. We know. We'll be watching. We'll be ready."

Odlican nagovjestaj kasnijih epizoda i DS9-a...


---
I think... when one has been angry for a very long time... one gets used to it. Then it becomes comfortable... like old leather. And finally, it is so familiar that one can hardly remember feeling any other way. But in the long run, we are the ones who are damaged by that kind of anger. We are. Not them.
(Picard, TNG 4x12 - "The Wounded")


uto 06 svi, 2008 5:19 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x12 - The Wounded
Ima li ova epizoda poveznicu sa napadima defienta i tomasa wila rikera na kardassiance , dal je radnja slicna ?
nikad mi nije poslo za rukom odgledat tu drugu epizodu pa pitam ?

_________________
Surviving the new decade


uto 06 svi, 2008 5:27 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x12 - The Wounded
captain je napisao/la:
Ima li ova epizoda poveznicu sa napadima defienta i tomasa wila rikera na kardassiance , dal je radnja slicna ?
nikad mi nije poslo za rukom odgledat tu drugu epizodu pa pitam ?
Ima utoliko sto je Riker2 ("kopija", ako na to mislis) koristio Defiant da za Makije napada Kardasijanske mete... Ima slicnosti...
Now back on subject!!! :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 06 svi, 2008 6:24 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x12 - The Wounded
9
Da je anketa postojala kada sam prvi put gledao epizodu bila bi 10, (nezaboravne rečenice Picarda upućene Gul Macetu ostaju trajno pohranjene u memoriju)
"We know. We'll be watching. We'll be ready."

Epizoda postavlja temelje budućih velikih događaja, moglo bi se reći cijele DS9 radnje. Kardaši su fenomenalno prikazani, posebno onaj sa kojim je razgovarao O'Brien. (Lik me podsjeća na Garaka, ima takve nevine crte lice, a ispod te maske krije duboku lukavost i podmuklost sa kakvom se samo Kardasijanac može pohvaliti.)

Bilo je korisno čuti priče iz toga ne prikazanoga rata i pjesme koje su pjevali palim junacima.
Ben Maxwella sam doživio kao tipičnog čovjeka koji se teško nosi sa smrću svoje obitelji i svim sredstvima pokušava naći svoj mir, a osveta nije dobar način da se nađe osobni mir.

No ipak moram dati ocjenu 9 zbog par nelogičnosti.
Naime, Gul Macetu traži da mu Fedosi daju kodove od USS Phoenix-a. I da mu je Picard dao te kodove, zanima me kako bi ih on iskoristio kada je tako daleko od tih ugroženih brodova.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 06 svi, 2008 7:23 pm
Profil ICQ
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x12 - The Wounded
BrickTop je napisao/la:
Gul Macetu traži da mu Fedosi daju kodove od USS Phoenix-a. I da mu je Picard dao te kodove, zanima me kako bi ih on iskoristio kada je tako daleko od tih ugroženih brodova.
Postojali su drugi kardasijanski brodovi koji su pretrazivali sektore, i na kraju je jedan i bio dovoljno blizu da ih sustigne prije Enterprisea... Mozda nisam shvati otvoje pitanje, ali ne kuzim sta je tu tocno nelogicno

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 06 svi, 2008 8:09 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x12 - The Wounded
Pa nelogično mi je to, u slučaju da Picard da Kardasima Phoenixove kodove, kako bi to Kardaši mogli iskoristiti ako su dosta udaljeni od svoje flote, a sumnjam da imaju neke dalekometne komunikacijske uređaje dok su na Enterpriseu.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 06 svi, 2008 8:17 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x12 - The Wounded
Zanimljivo kardaši su jedina sila koja je prijetnja a nije tehnoloski razvijena kao federacija , ono nisu klapci kao talarianci ali nisu nit mocni toliko da osvoje federaciju ali su ipak dovoljno mocni da ratuju s njom godinama i da joj zadaju teze gubitke :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 06 svi, 2008 10:17 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x12 - The Wounded
BrickTop je napisao/la:
Pa nelogično mi je to, u slučaju da Picard da Kardasima Phoenixove kodove, kako bi to Kardaši mogli iskoristiti ako su dosta udaljeni od svoje flote, a sumnjam da imaju neke dalekometne komunikacijske uređaje dok su na Enterpriseu.
Zasto ne bi imali dalekometne uredjaje? Tj. zasto im ne bi fedsi dopustili koristiti njihove (uz oprez naravno)
Nisu imali jedino razvijenu senzorsku tehnologiju da lakse pronadju taj brod...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 06 svi, 2008 11:48 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x12 - The Wounded
...9...

...vrlo dobra epizoda...
...malo je imala neke rupe... no... prava trek epizoda...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 06 svi, 2008 11:55 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x12 - The Wounded
7, nije losa epizoda, ali nije ni nista posebno...


Nije mi jasno zasto O'Brienu nisu stavili ime na spicu nikad

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sri 07 svi, 2008 1:38 am
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 4x12 - The Wounded
e, al zato je obrajan sad došao na svoje. čak su ga nahvalili :D

nema ga na špici zato jer nema cice :P :wink:

_________________
Dif-tor heh smusma!


sri 07 svi, 2008 2:00 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x12 - The Wounded
...pjesma na kraju mi je fora bila kad su pjevali...
...baš prava Irska...

...sviđa mi se takva vrsta glazbe...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 08 svi, 2008 2:14 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan