Sada je: pet 19 tra, 2024 8:38 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x01 - Best of Both Worlds, Part II 

Ocjene
10 37%  37%  [ 7 ]
9 32%  32%  [ 6 ]
8 21%  21%  [ 4 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 5%  5%  [ 1 ]
1 5%  5%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 19

 4x01 - Best of Both Worlds, Part II 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
"Best of Both Worlds, Part II"
(Najbolje od oba svijeta, Part II)

Sezona: 4
Epizoda: 01
Datum premijere: 24.09.1990.
Prikazano na HRT-u: 18.04.2008.
slika
Scenarist: Michael Piller
Redatelj: Cliff Bole
Gostujući Glumci:
* Elizabeth Dennehy as Lieutenant Commander Shelby
* George Murdock as Admiral Hanson
* Colm Meaney as Miles O'Brien
* Whoopi Goldberg as Guinan
* Todd Merrill as Lieutenant Gleason
Stardate: 44001.4 (2367)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa STcentra)
Na kraju prošle epizode, Borg je zarobio kapetana Picarda. Unakazili su ga u polu-Borga i polu-čovjeka, zvanog Locutus, i manipulirali su njime da steknu uvid u ljudsko ponašanje. Iskoristili su ga kao pomoć njihovom planu da osvoje Zemlju i porobe čitavo čovječanstvo. Također su dobili i Picardovo iznimno poznavanje Enterprisea, njegove posade i strategije za obranu Zemlje.

Riker mora poduzeti sve kako bi spriječio invaziju Borga na Zemlju koju predvodi osobno Locutus koji je prije asimilacije bio poznat kao kapetan Jean Luc-Picard. Nakon što je on spašen, prolazi intenzivno liječenje i niz operacija kako bi se uklonili borgovski implantati, ali je ujedno i korisni izvor podataka za Federaciju u borbi protiv Borga.

Detaljnije informacije: LINK

Kompletan scenarij: Best of Both Worlds, Part II

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 21 tra, 2008 4:03 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
10
Odlicna epizoda , opet u njoj par super scena a ona kad je picard suzu pustio je najbolja :thumbs2:

U ovoj smo epizodi dobili obrise borga za buducnost , saznali neke stvari o kolektivnoj svijesti i saznali borgove namjere za buducnost
Rikerova taktika je bila super i bilo je zanimljivo gledat njega kako se takticki nadmudruje sa kolektivnom svijesti , isto tako bilo je masu zastrasujuce gledat kako borgova kocka ide dalje i kako je nista nemoze zaustavit
Jedno mi pak nije jasno , borg je zelio asimilirat cijeli alpha kvadrant a poslao je samo 1 kocku , pa zar nebi fedsi i ekipa se mogli regrupirat i nakon gubitka zemlje
ipak federacija je sastavljena od vise planeta , zar ne ?
da i kako to da zemlja nema planetarnu obranu ?

Koliko je uopce federacija imala brodova u vrijeme wolf359 bitke ?

_________________
Surviving the new decade


pon 21 tra, 2008 4:20 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
8
Za nijansu lošija epizoda od prethodne, stvarno mi nije jasno da jedna kocka može da pokori cijelu flotu brodova. Enterprise je došao do ideje kako usporiti BORG-a, zašto jednostavno te ideje nije poslao svim brodovima da se znaju pripremit, ovako ispada kao da se samo jedan brod suprotstavlja BORG-u.

Sviđa mi se taktika Kapetana Rikera, Guinan je opet mudra i dobro zbori.
Ali skroz nelogično djeluje da Enterprise ostane bez štitova, (možda su polarizirali oplatu) a BORG to ne iskoristi kao slabost i pošalje ih na vječna lovišta.

Još jedan nedostatak epizode je što ne vidimo Planetarne obrambene sisteme kako se brane, vidimo sam par mladih brodova koji srljaju kao guske u maglu.
Čak su korisili iste scene iz prethodne epizode, kada BORG reže trup Enterprisea, kada se Enterprise brani, te kada Data i Worf kose BORG-ove na njihovom terenu.

Trenutak koji se pamti je kada Data drži Lacutasovu ruku i gledaju se ravno u oći, tada Lacutas počinje da gubi, a Picard se vraća.






Čisto me zanima tko je dao ocjenu 1, a da to nije obrazložio.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 21 tra, 2008 6:10 pm
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
BrickTop je napisao/la:
Čisto me zanima tko je dao ocjenu 1, a da to nije obrazložio.


Ja sam dao jedinicu, i za ovu i proslu epizodu, cisto iz fore.

Uglavnom, sva sreca da sam mislio unaprijed i sad pogledao obadvije u komadu, a ne da moram cekat preko vikenda

Malo losija od prve, ogroman je propust sta nisu prikazali bitku kod Wolfa 359

Bilo mi je dobro ono kad Locutus objasnjava Worfu da ce asimilirat i Klingonce :lolsmjeh: :lolsmjeh:

A istina je da je glupo sta salju samo jednu kocku, a pogotovo da tu istu pogresku ponove i u First Contactu, al sta ces... da posalju vise, unistili bi Federaciju, a to scenaristi ne mogu dopustiti

sve u svemu, 8

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pon 21 tra, 2008 11:56 pm
Profil
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
10, opet napeto, gušt je bio gledati kako se riker i picard taktički nadmudruju, koristeći se time što se tako dobro poznaju... :biggrinlove:

_________________
njanjanja


uto 22 tra, 2008 5:55 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
10,10 i 10... makar je nisam gledao danas, ali gledao sam je hmm... 5 puta minimalno... i opet cu preko vikenda..
p.s. dok ste vi gledali ja sam učio fiziku i radio sklekove... :thumbs3:

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


uto 22 tra, 2008 7:31 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
Sleep...sleep...sleep, Data.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 22 tra, 2008 10:24 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
Debelo kasnim sa reportima, ali nadoknadit ću to.
Ovoj epizodi jednostavno je nepravedno dati 10 jer zaslužuje bar 12, ali eto, moram stati na visinskoj granici.
Napetost je ostala na visini prvog dijela, no ono što daje posebnost ovoj epizodi je jednostavno briljantni Riker. U prošloj epizodi odbio je promaknuće i to mu je bio životni potez jer bi u ovoj već bio mrtav zajedno sa posadom uništenog USS Melbournea. Iako je odbijao promaknuća, jer Enterprise je ipak Enterprise, ne može se poreći da mu je najveći životni cilj kapetanska stolica. No, nije mogao ni sanjati da će u nju sjesti na ovakav način. I eto, zasjeo je na čelo Enterprisea u pogibeljnoj situaciji za brod, Zemlju, Starfleet i Federaciju, a posao je odradio besprijekorno. Još jednom se pokazao kao bolji taktičar (prvi puta u "Peak performance") od Picarda, koji je kao Locutus imao borgovske resurse na svojoj strani. Kapa do poda, kapetane Riker.
Jedino me u ovoj epizodi zasmetalo kemijanje pred kraj. Kad je Data uspio ubaciti root command da se sve radilice na kocki odu regenerirati i kad su senzorska očitanja dala informaciju da kocka koristi minimalnu energiju (dakle samo za regeneraciju) i da su štitovi i naoružanje iskjlučeni, Riker je bez razmišljanja trebao zapovijediti da se kocka zasuje salvom torpeda i uništi. Istina, Crusherica je rekla da postoji opasnost za Picarda u slučaju nasilnog prekida veze sa kolektivnom sviješću, ali isto tako je rekla da Borg ne može svojevoljno prekinuti vezu s njim kao što si ni mi ne možemo otkinuti ruku, dakle nasilan prekid veze sa kolektivom je jedino rješenje. Uostalom, nije se ni smjelo prevenstveno misliti na Picarda, niti na bilo kojeg drugog pojedinca ako je kocka u Zemljinoj orbiti i oko 9 milijardi njezinih stanovnika je ugroženo.
No, scenaristi su i to razriješili skemijavši samouništenje kocke, tako da je ona ionako uništena pa su zadnje minute epke poslužile za prikaz da Picard itekako osjeća posljedice asimilacije, što je dobar uvod u slijedeću epizodu.

Malo trivije za kraj. Ovoje prva epizoda u kojoj se spominje "asimilacija". Još u prošloj epizodi je Data za Picarda rekao: "He has been altered by the Borg.".
I da, što se tiče bitke kod Wolfa 359, nije preveliki grijeh što nije prikazana. Ionako ćemo je vidjeti u prvoj epizodi DS9, a groblje brodova koje je Enterprise zatekao djeluje dovoljno zastrašujuće.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


čet 24 tra, 2008 3:15 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
TerNek je napisao/la:
I da, što se tiče bitke kod Wolfa 359, nije preveliki grijeh što nije prikazana. Ionako ćemo je vidjeti u prvoj epizodi DS9, a groblje brodova koje je Enterprise zatekao djeluje dovoljno zastrašujuće.


Da, na dvije sekunde

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


čet 24 tra, 2008 4:24 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
MacGyver je napisao/la:
TerNek je napisao/la:
I da, što se tiče bitke kod Wolfa 359, nije preveliki grijeh što nije prikazana. Ionako ćemo je vidjeti u prvoj epizodi DS9, a groblje brodova koje je Enterprise zatekao djeluje dovoljno zastrašujuće.


Da, na dvije sekunde


Općenito je u Trku svaka bitka prekratko prikazana :(

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 24 tra, 2008 6:36 pm
Profil ICQ
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
…moram spomenuti da su ove epizode s Borgom bile mali paravan…
…jer naime Patric je odugovlačio s potpisivanjem ugovora za 4 sezonu…
…pa je serijal mogao krenuti sasvim u drugom pravcu…

…no kako bilo, vjerojatno je koja nula na ugovoru popravila raspoloženje kontraverznom
Patricu te je nakon podužeg ''razmišljanja'' ipak potpisao ugovor…

Da se vratim na sadržaj epizode…
…sve je bilo korektno…
…no, nije mi se svidjela naredba za samouništenje kocke koju je Dana poslao preko sučelja …
…draže mi bi bilo da kad su je onesposobili. tj. uspavali radilice… da su ih raznijeli fotonskim torpedima…

Raiker se dobro snašao na kapetanskoj stolici…
Guinan je opet bila fantastična…
Picard je dobro odglumio Borga…
Data mi je bio najbolji kad je Picardusu Borgusu strgnuo mehanički nastavak ruke… 


…zaključio sam da su epizodu snimali u više dana…
…bili su malo neoprezni u tome… jer u jednoj sceni Rikeru je frizura na jednu stranu, a u drugoj na drugu…

Kad sam čitao intervjue s Bakulom, naglasio je da su na to posebno obraćali pozornost kada su snimali više dana jednu epizodu…

…ocjena je 9…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 24 tra, 2008 11:38 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
Mr.bobo je napisao/la:
…no, nije mi se svidjela naredba za samouništenje kocke koju je Dana poslao preko sučelja …
…draže mi bi bilo da kad su je onesposobili. tj. uspavali radilice… da su ih raznijeli fotonskim torpedima…

Eh, nisi dobro pohvatao.
Na Picardovu sugestiju: "sleep,... sleep, Data... sleep", Data je i poslao naredbu da se sve radilice regeneriraju jer je sustav za samouništenje kocke dobro kriptiran kao i naoružanje i štitovi. Sam sustav kocke prokužio je naredbu za regeneraciju usred bitke kao kvar, pa je automatski povezao napajanje u petlju i pokrenuo samouništenje.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 25 tra, 2008 3:13 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
Evo baš sam jutros odgledo part 1 i 2... Prezakon su epizode, meni jedne od najboljih trek epizoda... 10/10!

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


pet 25 tra, 2008 3:24 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: sri 28 vel, 2007 9:29 pm
Postovi: 474
Lokacija: Pula
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Opis Stanja: ludi vulkansko betazoidni zec
Koje si vrste?: vulcan/betazoid
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
Najbolja scena je kada enterprise prolazi kroz groblje brodova koje je borg zgazio.. predobro.. Pogodilo me ravno u srce..

_________________
Bunnyema
slika ST heart beats in this bunny.. slika
.(\_/).
= '-' =
(")-(")


sub 26 tra, 2008 2:29 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: 4x01 - Best of Both Worlds, Part II
bunnyema je napisao/la:
Najbolja scena je kada enterprise prolazi kroz groblje brodova koje je borg zgazio.. predobro.. Pogodilo me ravno u srce..


I mene je pogodilo u sebi sam govorio: "Puša, puša!" (u prijevodu pušiona) :lolsmjeh:

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


sub 26 tra, 2008 2:53 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan