Sada je: ned 28 tra, 2024 11:50 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 3x10 - Fascination 

Ocjena:
Anketa je završila: pet 06 vel, 2009 2:28 am.
10 10%  10%  [ 1 ]
9 10%  10%  [ 1 ]
8 40%  40%  [ 4 ]
7 20%  20%  [ 2 ]
6 10%  10%  [ 1 ]
5 10%  10%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 3x10 - Fascination 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 3x10 - Fascination
Sezona: 3
Epizoda: 10
Datum premijere: 28.11.1994.
Prikazano na HRT-u: 07.01.2009.

slika

Scenarist: Philip LaZebnik (teleplay), Ira Steven Behr & James Crocker (story)

Redatelj: Avery Brooks

Stardate: nepoznat (2371)

Gostujući Glumci:
* Majel Barrett - Lwaxana Troi
* Philip Anglim - Bareil Antos
* Rosalind Chao - Keiko O'Brien
* Hana Hatae - Molly O'Brien

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
U tijeku su pripreme za bajorski Festival Zahvalnosti. U međuvremenu, Kira i O'Brien čekaju dolazak svojih voljenih s Bajora. Kiri dolazi Bareil, a O'Brienu njegova žena i kćer. Na postaju dolazi Lwaxanna Troi koja odmah odlazi pronaći Odoa, nadajući se potencijalnoj ljubvnoj vezi, ali Odo nije zainteresiran za vezu. Istovremeno, Kira je prezauzeta Festivalom da bi se posvetila svoje vrijeme Bareilu, a Keiko je preumorna za odlazak na Festival s Milesom.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

Background Information:

* Ira Steven Behr says this show originated insofar as the writers "felt we needed a light show, because we were coming up on "Past Tense, Part I"." He describes the finished episode as "dangerously wacky," and says, "In some ways, it works very nicely. And in some ways...you know." (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* The plot of this episode bears a striking resemblance to Shakespeare's play A Midsummer Night's Dream. Indeed, the writing and production staff all watched the 1935 film version of the play starring James Cagney as Bottom, Mickey Rooney as Puck and Olivia de Havilland as Hermia during the early development stages of writing the teleplay.(Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* Frequent references are made to previous DS9 episodes, including Lwaxana Troi mentioning her carrying Odo's liquid state in her dress in "The Forsaken", Keiko O'Brien leaving on a botany expedition in "The House of Quark" and Odo's discovery of his people in "The Search, Part II".
* The Bajoran Gratitude Festival symbol seen on a banner and small pennants on the Promenade bears a striking resemblance to the logos of Tantalus V and Elba II, minus the dove.
* The attraction that Kira and Bashir displayed in this episode was even more evident off-set: Nana Visitor and Alexander Siddig, the actors who play Kira and Bashir, had a son and were married while DS9 was still in production. Kira's pregnancy in Seasons Four and Five was written into the show as a result.
* Director Avery Brooks has a somewhat unusual evaluation of this episode; "I guess it was over the top. But what is over the top, after all? If you're having a pint of Guinness and you see the foam pouring over the top, you think, 'That's great!' But in a television episode, there's this concern about action being too large. It all comes down to rhythm, and whether a scene has it or not." (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* This is one of director of photography Jonathan West's favorite episodes due to the fact that director Avery Brooks allowed West to try some new cinematography techniques: there was more light on the set than usual, color was emphasized much more so than in a standard show, all the characters were bathed in a subtle pink light to enhance the mood, balloon foil was used in the background of many shots to get random sparkles, and purple (a color forbidden from the Star Trek color palette due to its association with "old science fiction artificiality") was allowed to be used. (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* Costume designer Robert Blackman and composer Dennis McCarthy also love this episode because of the freedom they got to experiment and try things which they would never have been allowed to try normally. According to Blackman, "It was a nice opportunity we hardly ever get. Everybody gets nice dress-up stuff." Similarly, McCarthy enthuses, "It gave me the chance to compose a little bit of humorous music. On Star Trek shows, we're normally leery of doing comic music." (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* This is Armin Shimerman's least favorite episode of all DS9 episodes. Shimerman, who teaches Shakespeare, has said of the show "I thought it was embarrassing". Alexander Siddig was also unimpressed with the episode, saying it is "memorable for not quite pulling off what it attempted to do". (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* This episode is important in the development of the O'Brien-Bashir friendship. The writers originally wrote Keiko out of the show so they could develop this friendship, and at the conclusion of this episode, as Keiko leaves the station, Bashir throws O'Brien a racket, symbolically 'replacing' O'Brien's wife. Indeed, the notion of 'competition' between Keiko and Bashir for O'Brien would become a comic thread upon Keiko's return in the fourth season.
* The "genuine latinum-plated renewal scroll inscription pens" which Quark tries to sell in this episode are each "engravened with a lovely portrait of the station by Ermat Zimm". Ermat Zimm is an in-joke reference to DS9 production designer Herman Zimmerman. (Star Trek: Deep Space Nine Companion)
* This is the first episode to openly acknowledge that Odo has feelings for Kira.
* It is revealed in this episode that despite the animosity between them, Kai Winn appointed Vedek Bareil to a senior advisory position after her election. This information would return three episodes later, in "Life Support".

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 07 sij, 2009 2:28 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 3x10 - Fascination
7
Jedna epizoda sa lwaxanom troi , koju nazalost vise necemo vidit u treku :(

Inace smijesna epizodica di su svi poludjeli i di je posada u ljubavi do usiju , funny game :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 07 sij, 2009 2:36 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 3x10 - Fascination
8
Zgodna i smiješna epizoda. Lwaxanna je pain in the neck i kad je zdrava, a sa egzotičnom gripicom uzrokovala je pravi kaos. Bar se vidjelo tko koga podsvjesno želi. Naročito se to vidjelo na Mustafi i Kiri kojima nije bilo teško prenijeti žvaljakanje iz real lifea pred kameru.
Zanimljivo je kako je Sisko ostao cool i nije se bacio na neko žensko biće.
Na kraju su svi ozdravili od ljubavi bez posljedica, osim Bareila kojem je Jadzia "naravnala" nos.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 07 sij, 2009 12:24 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 3x10 - Fascination
...aaa Jake je ostao bez curke...
LoL Lwaxana je došla tješiti Oda... predobri su njegovi izrazi lica bili...

...boli bi fora da Kira zatrudni s Berailom... pa da se makne s pistaje...
...i puno joj bolje stoji ova zurka nek ona ''struja''...

...Miles i Keiko imaju lude razgovore... neznaš na čiju stranu bi stao... :roll:

...LOL Jake je očaran Kirom, Ona Bashirom, Dax Siskom, Vedek s Dax, Quark s Keiko ! ! ! ! ! ! ...sigurno neku virus hara...

...bajoranska muzika mi se sviđala...
l Lwaxana - ''njiši se samnom Odo'' - najbolja izjava u epizodi... !! :rotfl: :rotfl:

...i fajt smo vidjeli... LOL

...aaaaa i mislio sam da je Lwaxana uzrok svemu... LOL


7

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 07 sij, 2009 1:03 pm
Profil ICQ Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 3x10 - Fascination
Hehe, opaljena epizoda. Istina da je sličnih epki već bilo prije, ali malo zabave nikad ne škodi. Ludi mi je bio fajt između Siska i Bareila. A Quarkov komentar? Baš znate ptrirediti zabavu. Dobra mi je bila i scena u kojoj Jadzia plazi po Sisku, a ovaj na trenutak pomisli kako ga Dax zafrkava... :mrgreen: Jadzia je... WOW! Točkice, točkice... :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove:

_________________
slika


čet 08 sij, 2009 9:09 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 3x10 - Fascination
6

Tako visoka ocjena zbog tih par komičnih momenata, inače bi bilo i niže....
Najsmješnije je bilo kad se Quark počeo ušima trljat u Keiko.... :lol:
Da, opet se ponavlja sličan scenario kao i u nekim predhodnim epizodama.
Takve epizode bih nazvao "Cirkus dolazi na DS9" tip.

OK epizoda za razbibrigu, ali po nekoj trek kvaliteti čak i ispod Enterprisea...

Nisam fasciniran s Fascination-om [-(

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 sij, 2009 8:48 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: 3x10 - Fascination
8

Joj volim epizode s lwaxanom :zubo:

E Kira mi je bas bila lijepa u ovoj epizodi :shocked:

Ne znam sta su joj napravili, inace mi nije bas nesto :neznam:
Ali eto, fascinirala me svojom ljepotom :zubo:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pon 12 sij, 2009 11:29 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 3x10 - Fascination
Epizoda mi je išla na živce jer nema nikakve pouke ni dublje radnje. Samo svi polude jedni za drugima i to se na kraju riješi. :roll:
Pet.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pon 12 sij, 2009 11:41 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 3x10 - Fascination
Točkica je napisao/la:
Epizoda mi je išla na živce jer nema nikakve pouke ni dublje radnje. Samo svi polude jedni za drugima i to se na kraju riješi. :roll:
Pet.
Tako je.... jako me podsjetila na "If Wishes were Horses" (gdje se ekipi ostvaruju želje) ili na onu s elijenskom igrom koju su "uživo" igrali Quark i ostali...

Dramatis Personae mi je isto slična (svi postaju zli osim Oda) ali mi je nekako bolje sjela :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 sij, 2009 11:57 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 3x10 - Fascination
Dramatis Personae je u mojim očima izvukao latinski naslov. :mrgreen: Što se može, slaba sam na latinski. :biggrinlove:

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


uto 13 sij, 2009 12:02 am
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 3x10 - Fascination
Dejanira je napisao/la:
E Kira mi je bas bila lijepa u ovoj epizodi :shocked:

Ne znam sta su joj napravili, inace mi nije bas nesto :neznam:
Ali eto, fascinirala me svojom ljepotom :zubo:

Izvadili su je iz uštogljene uniforme i dali joj outfit koji bolje pokazuje njen dekolte i malo razbarušili frizuru. Meni u ovoj epizodi izgleda vrlo, vrlo najs.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 13 sij, 2009 12:55 am
Profil ICQ Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pon 19 pro, 2011 3:33 am
Postovi: 66
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: U vezi
Koje si vrste?: Trill
Post Re: 3x10 - Fascination
Majel Barrett - Lwaxana Troi :zgrožen: ona je glas kompa???

Nego epka za 10.

Napokon da su se Nana i Alexander pošteno izljubili i u seriji. Bilo mi je grdo gledati kako se Dax napaljuje na Siska. Al fora mi je kak su se međusobno svi napaljivali jedni na druge. Troi je zakon. Babac do daske. Kira tu ima zakon frizuru, planiram ju prisvojiti.


sri 21 pro, 2011 3:15 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan