Sada je: ned 28 lip, 2026 8:00 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Tosk 
Autor/ica Poruka
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Tosk
Tosk je imao čast biti prva vrsta Gama kvadranta koja je prošla kroz Bajoransku crvotočinu. Naziv Tosk označava i pojedinca i vrstu kao cjelinu. Po svojoj fiziologiji su humanoidni reptili. Imaju veliku inteligenciju i sposobnost prilagodbe trenutnoj situaciji. Uzgojeni su i istrenirani kao lovina u ritualnom lovu za drugu rasu, poznatu kao Lovci (Hunters).

Meni su se svidjeli kao rasa i čini mi se da bi uz ljude poput O'briena mogli nešto postići te se oduprijeti lovcima. Budući da spavaju samo 17 minuta mogli bi svoju energiju usredotočiti na nešto korisnije osim bježanja i skrivanja. :thumbs2:


uto 27 sij, 2009 1:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Tosk
Tosk je nekakva vrsta modificiranih jem haddara , tj nisu jem haddari ali se ponekad ponasaju slicno 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 27 sij, 2009 1:22 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Tosk
Znali se jesu li Toskovi imali kakvu ulogu u Dominium wars :-k


sri 28 sij, 2009 12:51 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Tosk
PrincMatias je napisao/la:
Znali se jesu li Toskovi imali kakvu ulogu u Dominium wars :-k
Čini se da nisu, barem nije spomenuto da jesu, na Memory alpha se spominju samo u toj epizodi.

Možda bi se mogla složiti priča o modificiranim Jem Hadarima, ali Toskovi su na kraju ispali samo jednoepizodna rasa.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 28 sij, 2009 5:12 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: Tosk
Cvicek je napisao/la:
PrincMatias je napisao/la:
Znali se jesu li Toskovi imali kakvu ulogu u Dominium wars :-k
Čini se da nisu, barem nije spomenuto da jesu, na Memory alpha se spominju samo u toj epizodi.

Možda bi se mogla složiti priča o modificiranim Jem Hadarima, ali Toskovi su na kraju ispali samo jednoepizodna rasa.

Ne vjerujem da su Toskovi modifocirani Jem'Hadari. Oni dugo, dugo vremena imaju takav način života da budu plijen i da budu lovljeni pa je vrlo vjerojatno da su s vremenom razvili razne sposobnosti, među njima i prirodno cloakanje. Pretpostavljam da su tu sposobnost iz njihovog DNK koda Osnivači posudili i implementirali u genetiku Džem (od šljiva) Hadara.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 28 sij, 2009 11:27 am
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Tosk
Mislim da Toskovi nemaju nikakve veze sa Jem'Hadarima i Dominijem. Kao što je Cviček naveo oni su samo u jednoj epizodi. A to da su jako napredni i da imaju jako razvijene sposobnosti je logično jel su oni lovina ove druge rase - Huntera. :-k I da...mogli bi te svoje sposobnosti primjeniti u korisnije svrhe.

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 28 sij, 2009 7:09 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Tosk
PrincMatias je napisao/la:
Tosk je imao čast biti prva vrsta Gama kvadranta koja je prošla kroz Bajoransku crvotočinu.


moram da te ispravim jer nisi u pravu. prvi je bio odo, sto bi znacilo da su faunderi prva rasa koja je prosla kroz tunel. mnogo pre neko sto su ga sisko i jadzia otkrili.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 30 sij, 2009 6:22 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Tosk
A mogu prihvatiti primjedbu ali Odo još u početku nije znao da pripada vrsti Osnivača.


pet 30 sij, 2009 6:48 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Tosk
OGamer je napisao/la:
PrincMatias je napisao/la:
Tosk je imao čast biti prva vrsta Gama kvadranta koja je prošla kroz Bajoransku crvotočinu.


moram da te ispravim jer nisi u pravu. prvi je bio odo, sto bi znacilo da su faunderi prva rasa koja je prosla kroz tunel. mnogo pre neko sto su ga sisko i jadzia otkrili.


Pa mi i gledamo od kada su Sisko i ekipa otkrili crvotočinu. Tko zna jel tko i koliko je vrsta, humanoida, jedinki prošla kroz nju možda i prije Oda. Trebali bi pitati Proroke. :mrgreen:

_________________
slika


sub 31 sij, 2009 12:52 am
Profil Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Tosk
T'Rapavi je napisao/la:
OGamer je napisao/la:
PrincMatias je napisao/la:
Tosk je imao čast biti prva vrsta Gama kvadranta koja je prošla kroz Bajoransku crvotočinu.


moram da te ispravim jer nisi u pravu. prvi je bio odo, sto bi znacilo da su faunderi prva rasa koja je prosla kroz tunel. mnogo pre neko sto su ga sisko i jadzia otkrili.


Pa mi i gledamo od kada su Sisko i ekipa otkrili crvotočinu. Tko zna jel tko i koliko je vrsta, humanoida, jedinki prošla kroz nju možda i prije Oda. Trebali bi pitati Proroke. :mrgreen:


I agree :thumbs2:


sub 31 sij, 2009 9:08 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Tosk
onda mora da se izmeni scenario jer je jasno objasnjeno odakle je odo i kako je dosao [-X

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 31 sij, 2009 2:50 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Tosk
ja bi htio biti Tosk kad narastem! :mrgreen:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 05 vel, 2009 9:42 pm
Profil ICQ Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Tosk
Ant je napisao/la:
ja bi htio biti Tosk kad narastem! :mrgreen:


Je li zbog adrenalina 8-[


čet 05 vel, 2009 10:31 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Tosk
Sovereign je napisao/la:
Mislim da Toskovi nemaju nikakve veze sa Jem'Hadarima i Dominijem. Kao što je Cviček naveo oni su samo u jednoj epizodi. A to da su jako napredni i da imaju jako razvijene sposobnosti je logično jel su oni lovina ove druge rase - Huntera. :-k I da...mogli bi te svoje sposobnosti primjeniti u korisnije svrhe.

Zapravo predpostavlja se da su i ono kao i njihovi lovci dio dominija.

A Tosk je kao i JemHadar, umjetno stvorena vrsta, nisu prirodni. :D


pet 06 vel, 2009 4:00 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: Tosk
RAI'TARA je napisao/la:
A Tosk je kao i JemHadar, umjetno stvorena vrsta, nisu prirodni. :D

Genetski su modificirani i jedni i drugi, nisu stvoreni from scratch.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 06 vel, 2009 2:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan