Sada je: čet 28 ožu, 2024 11:16 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Iskustva na rubu smrti 

Vjerujete li u život poslije života?
Vjerujem 47%  47%  [ 8 ]
Ne vjerujem 35%  35%  [ 6 ]
Ne mogu se odlučiti 18%  18%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 17

 Iskustva na rubu smrti 
Autor/ica Poruka
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Ljudi žele vjerovati u život poslije smrti. Tj. žele živjeti "vječno". Isto je kod katolika. Tamo su za to određeni pojmovi kao što su raj, pakao i čistilište. Jednom prilikom je jedan svećenik rekao da to vjerojatno ne postoji, ali da se time ljude tješi.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


uto 08 vel, 2011 8:25 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Vjerujem u život poslije smrti. Mišljenja sam osobno kada bi moji osjećaji, povezanost sa ljudima koje volim i koji su mi dragi da tako lako nestanu onda bi mi ovaj život bio besmislen.
E sad što nas očekuje "tamo" to je misterij. kao katoliku mi je predočena slika nakon smrti,jeli ono standardno, čistilište ,raj,pakao no osobno imam dosta pitanja u vezi toga , vjerujem u neku dimenziju u kojoj ćemo se jednoga dana naći sa našim voljenima koji su živjeli za vrijeme svoga života. da li je ta dimenzija dio nekog svemira da li je za te ljude koji nisu sa nama to njihova stvarnost kao ova naša to je dobro pitanje. Vjerujem u Boga, u svemoguće biće koje je povezano sa svima nama koji nas voli i koji je stvorio ovaj predivni no i za shvatit vrlo kompleksan svemir, no i u tome je čarolija toliko toga nam ima nepoznato da nam uvijek zaokupi naša razmišljanja. :)


uto 08 vel, 2011 9:14 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Iskustva na rubu smrti
naravno, zašto ne!!! možda ću biti stablo 8-[

_________________
slika


sub 12 vel, 2011 8:58 pm
Profil YIM Web stranica
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Život poslije smrti je na neki način fikcija, iako nije loše maštati da ćeš se jednoga dana reinkarnirati u neku drugu osobu, životinju ili čak biljku. :lol: Kao, po Einstein-u energija je neuništiva i nekamo odlazi. :-k

Ljudi koji pričaju da su doživjeli kliničku smrt, i nakon nje se vratili u život, vjeruju (ili barem žele vjerovati) da im se to dogodilo, iako najvjerojatnije nije. Sve je stvar mozga, psihe, svojevrsnog šoka, zakašnjelih informacija itd itb...

Također, sviđa mi se citat: "Death is just a beginning." :vrazicak1: :zaljubljen: Kojiput od silnog logičkog i racionalnog razmišljanja ne vidimo nešto što cijelo vrijeme stoji ispred nas. :scratch:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


ned 13 vel, 2011 4:04 am
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Ne vjerujem. Umreš i to je to. Prestaneš postojati.


ned 13 vel, 2011 12:47 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Glasao sam da verujem ,ali sada kako trenutno stvari stoje ne mogu da se odlucim. Jeste da smrt dozivljam kao prolazno stanje ,ali nikako ne verujem u bajku o raju , paklu ,karmi i ostalim glupostima iako mi proces reinkarnaciji deluje nekako najvise moguc. Ali , cak i u tom slucaju mislim da "energija" koja ostane nakom smrti mora nekud da se istosi. Dakle:

1. stadijjum mres
2. stadijum triulis i na taj nacin postajes djubrivo i 'rana drugim organizma te se tako samo cini da "remikarnis" posto je ocigledno to verovanje nastalo na princpipu praznoverja "ono sto pojedes , to i postanes" koje je dosta bilo rasireno medju gotovo svim narodima.
3. enegrija obnovljena i svi zadovoljni. KRAJ!

To inace potvrdjue i Biblija:
Princip: Iz praha zemaljskog se stvoreni , u prah se i vracete! Raj , Pakao , Cistilislte , Reinkarnacija (na pocetku Hrisnaci su verovali u nju) je kasmije izmislla tj. ulkrala Crkva Inc. :D

Tako se odigriva prema onome sto trenutno zna ekologija i ostale nauke koje bi to mogle da potvrde. :)

Ali , ljudsko znanje je ogramiceno , kao i svako znanje , uspust. Ne zanostite se da sve znate. To je prosto nemoguce! Sve=Beskonskoct=Nemoguce tako da veoma je moguce da mi zapravo ne znamo kako stvari sa enegrijom funcionisu u svemiru (postoje 10000...% cestice koje ne znamo jos da postoje , jer za vecinu nemamo odgovarajucu nauku koja bi njih izucavala) , kao ni cinenjicu da se bas energija na kraju na Zemlji obnovi. :thumbs2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


čet 15 svi, 2014 1:17 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Da, te kasnije stvari je crkva dodala (kao i mnoge druge stvari, os same majke kristove do poništenih evanđelja koja kritiziraju organiziranu religiju i sl) i ljhudi vjeruju u te konstrukte misleći da je to zaista rekao Isus (kojem pridodaju božanske karakteristike). Ako bi postojalo nešto "poslije" (makar i to za davanje svojehg znanja kolektivnom nesvjesnom), poprilično sam uvjeren da ne bi imalo veze s katoličkim fantasyjem.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 15 svi, 2014 4:29 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Kada bi nekom rekao da je mit o Isusu postojao i kod drugih naroda i to mnogo pre onog sto crkva prica da li bi poverao? Naravno da ne , svesno mi odbacio cinenjicu da Isus nije jedina mitoloska licnost koja je rodjena 25 decembra >razapeta na krst>uskrsnuta , niti jedina koje su nazivali Jagnje , Alpha i Omega i slicno .

Ukratko , istorijski Isus imao je crvenu kosu i bio je procelav kao i sjajne plave oci i nije imao nikakve veze sa Jevrejima vec Indusima (jedan deo Indusa ima crvenu kosu i sjajne plave-sive oci) , origainalno bio je najverovatnije Hinduista pa Budista , boravio je Tibetu i onda je lutajacu po svetu dosao na Bliski istok gde su ga:

1) razapeli
2) na kolac (stub) nasadili
3) nisu mu nista urdili

A , onda Jevreji izmisli su tu pricu kako bi opravdali svoja zrtvovanja dece time sto su stavili pricu kako se Boziji jedinac i sam zrtvuje Bogu. Time su izmisli pricu da nema vise zrtvovanje deteta , jer Bozji sin/ odnosno sam Bog se zrtvovao i eto ti mix religije! Grotesko! :shock: :thumbs3:

"I like your Christ, I do not like your Christians. Your Christians are so unlike your Christ.” Mahatma Gandhi :zaljubljen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pet 16 svi, 2014 1:16 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Norexan je napisao/la:
Kada bi nekom rekao da je mit o Isusu postojao i kod drugih naroda i to mnogo pre onog sto crkva prica da li bi poverao? Naravno da ne
Za mene je to odavno jasna stvar :neznam:

A za ovo drugo, čak i unutar evanđenja postoje sumnje da je on ikada bio razapet - http://zpress.hr/u-bibliji-staroj-preko ... o-razapet/

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 24 svi, 2014 4:06 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Nisam mislio na tebe , vec generalno (>90% :D )

Veoma je moguce da je Juda bio razapet umesto Isusa u to cak i nesumnjam ,a onda su Hristosa Ramano-Jevrejska banda stavila na krstu kako bi hrisanstvo bolje progurali medju paganska narode. :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 03 lip, 2014 1:39 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sub 18 kol, 2012 5:25 pm
Postovi: 90
Lokacija: Krapina/Zagreb, Hrvatska
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: komplicirano
Koje si vrste?: Klingonac
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Ma idemo na ovu religiju

slika

_________________
http://botf2.star-trek-games.com/viewtopic.php?f=13&t=1356

Bitka je smisao života, uvijek ima bitaka za borbu, bitno je samo boriti se časno...samo tako možemo pobijediti kao ono što jesmo, čim izdamo sami sebe bolje da ni ne pobijedimo jer dokazujemo da smo gori od onih koje preziremo.


uto 03 lip, 2014 10:01 am
Profil YIM
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Meni bi razmišljanja poput ovog bila, pretpostavljam, najbliže religijskom dožviljaju =D>

Image

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 lip, 2014 12:13 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Licno , ja ne verujem ni u sta. Ono sto znam je isuvise komplikovano da bi mogao da svedem na jednu recenicu ,ali samo cu reci.

Citiracu sebe:
"Zivot je tako nistavan - smrt je tako uzvisena.
Smrt je prolazna-zivot je ocajan"

Kada ne znas-imas uveranja
Kada znas-nemas uveranja.
THE END. 8)

:eureka:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 10 lip, 2014 5:46 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Ne vjerujem.
Imam sličan stav ko Wild.
Jer u stanju šoka mozak (koji je i dalje velika enigma) može stvoriti kojekakve fikcije koje su vam usađene kao vjerovanje.
No to ne znači nužno da to tako i je.

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 28 srp, 2014 2:09 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Iskustva na rubu smrti
Opet sam dobio ASMR kad sam pročitao onu Dawkinsovu filozofiju :shock:

A glede šokiranog mozga koji stvara fikcije, čitao sam u međuvremenu ponešto o tome i ima jako zanimljivih pretpostavci koji je njihov uzrok. Uz ranije spomenute klasične (nedostatak kisika / previče co2) i moje o pamćenju organa, od novih najzanimljivija mi je ona o DMT, halucinogenoj drogi koja je specifična po tome da kod gomile ljudi stvori trip u kojem se susreću raznorazna fantasy bića (vilenjaci, patuljci, anđeli i sl) koji su uglavnom dobronamjerni, žele pomoći. E sad, mozak također proizvodi ili može proizvoditi nešto malo tog spoja, vjerojatno kod one "pineal gland" no to ne čini / ne koristi, pa bi pretpostavka bila da se to aktivira samo kod takvih kritičnih stanja poput NDE. To bi moglo objasniti pojavu raznoraznih miroljubivih bića koje upisuju oni koji su prošli to iskustvo, a pamćenje organa postojanje sjećanja iz vremena kad je netko bio u stanju kliničke smrti...

...

I evo malo Trek pogleda na temu:


_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 28 srp, 2014 11:47 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan