Sada je: čet 28 ožu, 2024 11:03 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Najperspektivnije otkazane serije ? 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Najperspektivnije otkazane serije ?
Mnoge su serije otkazane zbog raznih razloga a u 90% slucajeva se radi o slabijoj gledanosti , ipak to nemora znacit da su bile lose :)

Tako se postavlja pitanje , koje su serije ipak mozda tribale opstat duze :?:

Meni je nekako najvise zao sta je ent otkazan i sta nije dozivia punih 7 sezona ipak osim ent-a gleda san niz serija koje su otkazane jako rano a relativno su mi se svidile barem djelomicno , najzadnja je "V" kojeg upravo gledan 8)

Tu su jos i Human Target pa Dollhouse (koji je doduse mislin dobija neki zakljucak ..jos iman 4 epizode za pogledat) , pa space above and beyond .. gledano (prikazivano) jako davno ali sican se da je serija nedovrsena ..pa nekoliko sitcoma kojih se nemogu odma sitit :oops:

Sam "manjak" sezona i nije los ako se radnja zaokruzi ali ako ostane otvorena , onda su stvari malo drugacije ..nedovrsenost je velika boljka u svemu pa tako i tv serijama

Koje je misljenje forumskog pucanstva o tome koja je serija tribala opstat ..zalite li za nekom i zasto zalite zbog ukidanja iste ?

_________________
Surviving the new decade


čet 10 stu, 2011 2:00 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Space: Above and Beyond
Odyssey 5

za početak. :D

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 10 stu, 2011 10:07 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Uf, popis je stvarno poduži.

"Odyssey 5" - sf serija autora Mannyja Cotoa - čovjek se totalno navuče, makar je ista žešći trash.
www.imdb.com/title/tt0318236/

"The 4400" - ukinuto nakon 4 sezone, ima kakav takav zaključak, ali je još puno toga ostalo nedorečeno. Serija također sa trash elementima, ali sa puno zanimljivih likova. Jedan od producenata je bio genijalni Ira Steven Behr (DS9)
www.imdb.com/title/tt0389564/

"Lie to me" - serija o kojoj je na ovom forumu bilo dosta govora.

"Stargate: Universe" - kontroverzna, ali meni osobno ipak prilično interesantna. Ukinuta iz sličnog razloga zbog kojeg je ENT ukinut - fanovi franšize nisu se uspjeli naviknut na nešto toliko različito od SG1 i SGA. Serija definitivno nije bez mana, i mnogo joj toga fali u odnosu na prve dvije SG serije, ali potencijala je bilo na pretek.

"Studio 60 on the Sunset Strip" - Serija briljantnog Aarona Sorkina (West wing, Social Network) o produkcijskoj ekipi jedne humoristične tv emisije. Imala je samo jednu sezonu, a mogla je bit veličanstvena.
http://www.imdb.com/title/tt0485842/

"The Lone Gunmen" - komični spinoff X-filesa (o onim geekovima hakerima koji povremeno pomažu Mulderu), apsolutno pregenijalan. Prva (i jedina) sezona završi cliffhangerom. :evil:
www.imdb.com/title/tt0243069/

(već spomenuti) "Space: Above & Beyond" - još sam išao u osnovnu školu kad se to prikazivalo na HRT-u. Nakon odgledane zadnje epizode, još sam dosta dugo bio ljut na svijet.

Lista se nastavlja, ne da mi se sad više tipkat, ali sigurno ću dodat još koju seriju. Samo da kažem da sam pogledao pilot gorespomenutog Dollhousea, bio mi je teško smeće. Svakom svoje.


čet 10 stu, 2011 10:20 am
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
http://www.imdb.com/title/tt0460692/
War at Home

http://www.imdb.com/title/tt0759475/
'Til Death


čet 10 stu, 2011 10:26 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Ja vi također bio jako sretan da nisu onako bezvezno ukinuli My Name is Earl.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 10 stu, 2011 1:31 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Deadwood - jedina serija za kojom iskreno žalim... :mrgreen:

http://www.imdb.com/title/tt0348914/

Terminator: Tha Sarah Connor Chronicles - druga jedina serija za kojom iskreno žalim... 8-[ :zubo:

http://www.imdb.com/title/tt0851851/

I meni je Dollhouse bio bezveze... V je tek sad postao zanimljiv, prva sezona je bila očajna... Human Target je bila ok serija (osobno smatram da je propala jer se Christopher Chance nije dovoljno skidao :zubo: ) ali ništa spektakularno.

Edit: TOS je najiskrenije JEDINA serija za kojom iskreno žalim što nema 7 sezona.

_________________
Image


čet 10 stu, 2011 4:14 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Odlična tema captain :)

The Invisible Man- serija mi je bila super , no samo dvije sezone su bile , Vincent Ventresca je odličan glumac :)

Stargate Universe- žao mi je bilo vidjeti da je otkazan pogotovo jer je imao neki sličan koncept kao voyager, daleko od doma nastojeći se vratiti na razne načine.

SeaQuest DSV- jedna osporavana serija, "prozivana" još kao podvodni star trek, no meni draga serija. Eto kako na NBC-u serije loše prolaze, odnosno kako rukovodstvo tv mreže može svojim nastojanjima da promijene seriju odvesti je u lošu gledanost. Prva sezona je bila odlična više znanstvenog nego fantastike, no druga sezona čelnici NBC-a žele više elemenata fantastike i ode serija u drugačijem toku gdje su se fanovi bunili. Treća sezona je nagovještavala da će krenuti na bolje no seriji nije pružena šansa da se nastavi. Samo tri sezone.

Alf- naravno kako da njega zaobiđem, četiri sezone i naravno koja mreža NBC. Rukovodstvo mreže se mijenja i serija ne dobiva petu sezonu, čak na kraju zadnje epizode četvrte sezone pisalo je da će se nastaviti no kao što sam rekao ,drugi čelnici na NBC dolaze i pazite kojoj se seriji ustupa mjesto The Fresh Prince of Bel-Air u godini 1990. kada je i Alf otkazan.

ST: Enterprise- čak bi mogao napraviti poveznicu u vezi otkazivanja između meni omiljenih Alf i Ent-a obadvije imale četiri sezone, dogodile se promjene u strukturi mreža u ovom slučaju za Ent je UPN na kojoj se ustupa isto neka mjesta za ostale projekte i nažalost fanovi su opet zakinuti.

To je to, no eto ove sam stavio, no sigurno ih ima još koje su otkazane a meni bile drage.


čet 10 stu, 2011 8:21 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Spet je napisao/la:
Deadwood - jedina serija za kojom iskreno žalim... :mrgreen:

http://www.imdb.com/title/tt0348914/

Terminator: Tha Sarah Connor Chronicles - druga jedina serija za kojom iskreno žalim... 8-[ :zubo:

http://www.imdb.com/title/tt0851851/

I meni je Dollhouse bio bezveze
... V je tek sad postao zanimljiv, prva sezona je bila očajna... Human Target je bila ok serija (osobno smatram da je propala jer se Christopher Chance nije dovoljno skidao :zubo: ) ali ništa spektakularno.

Edit: TOS je najiskrenije JEDINA serija za kojom iskreno žalim što nema 7 sezona.


Meni je "V" cak manje interesantan nego dollhouse :mrgreen:

Dollhouse iako ponekad monoton ima dosta zanimljivu pricu o tome tko je zapravo ljudsko bice i koliko se s tim moze manipulirat , tema brisanja cilog ljudskog bica i umetanja neceg novog po potribi je sama po sebi zanimljiva ,ali mozda je meni zanimljivo i zbog dva poznata tv lika iz serija od prije (BSG i Buffy) pa se lakse naviknen na likove..tematika i s neke moralne strane moze bit zanimljiva jer je dollhouse sve samo ne moralan , svojevrsno ropstvo kojeg se nemozes sitit u zamjenu za isplatu određene svote novaca , ja u seriji defacto s moje strane gledanja nemogu nac tu pozitivce osim mozda samih "lutaka" , jer su svi likovi sivkasti a kako i nebi bili u tom okruzenju ..isto tako echo se razvija kroz seriju , podosta ko zasebna osobnost od caroline a karakterno ipak slicna ...likovi se razvijaju pa tako ima nekih obrata poput one sa doktoricom zaduzenom za "lutke" ili s druge strane da mnogi sivkasti likovi cesto naginju na "dobru stranu" ..adelle se naprimjer jako muci sa moralnim dilemama i svojom ambicijom za nekim napredovanjem i vođenjem svoje kuce lutaka ..uglavnom serija mi nije losa ..i previse san se raspisa o njoj lol :mrgreen:


Inace od otkazanih serija popisu dodajen :

Dark Angel
Dead like me

Posebno dark angel jer je serija naprasito prikinuta na isti nacin ko space above and beyond ..u kojoj ko i u dark angelu , zadnja epizoda serije je zapravo tipican kraj sezone sa velikim zapletom ali bez raspleta ,di se publika zainteresira za daljnju pricu a onda nedobije zakljucak radnje :(

_________________
Surviving the new decade


pet 11 stu, 2011 12:35 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
alfa_Q je napisao/la:
Odlična tema captain :)

The Invisible Man- serija mi je bila super , no samo dvije sezone su bile , Vincent Ventresca je odličan glumac :)

Stargate Universe- žao mi je bilo vidjeti da je otkazan pogotovo jer je imao neki sličan koncept kao voyager, daleko od doma nastojeći se vratiti na razne načine.

SeaQuest DSV- jedna osporavana serija, "prozivana" još kao podvodni star trek, no meni draga serija. Eto kako na NBC-u serije loše prolaze, odnosno kako rukovodstvo tv mreže može svojim nastojanjima da promijene seriju odvesti je u lošu gledanost. Prva sezona je bila odlična više znanstvenog nego fantastike, no druga sezona čelnici NBC-a žele više elemenata fantastike i ode serija u drugačijem toku gdje su se fanovi bunili. Treća sezona je nagovještavala da će krenuti na bolje no seriji nije pružena šansa da se nastavi. Samo tri sezone.

Alf- naravno kako da njega zaobiđem, četiri sezone i naravno koja mreža NBC. Rukovodstvo mreže se mijenja i serija ne dobiva petu sezonu, čak na kraju zadnje epizode četvrte sezone pisalo je da će se nastaviti no kao što sam rekao ,drugi čelnici na NBC dolaze i pazite kojoj se seriji ustupa mjesto The Fresh Prince of Bel-Air u godini 1990. kada je i Alf otkazan.

ST: Enterprise- čak bi mogao napraviti poveznicu u vezi otkazivanja između meni omiljenih Alf i Ent-a obadvije imale četiri sezone, dogodile se promjene u strukturi mreža u ovom slučaju za Ent je UPN na kojoj se ustupa isto neka mjesta za ostale projekte i nažalost fanovi su opet zakinuti.

To je to, no eto ove sam stavio, no sigurno ih ima još koje su otkazane a meni bile drage.


SGU je ima problem sa tim da nikad nisu radnju uopce nit razvili i taman kad se ona pocela tek nazirat , seriju su ukinili ..dok je alf specifican primjer jer je serija kultna a ukinuta iako je mogla i dalje privlacit publiku ..ent je opet treca vrsta price o ukinucima , serija je dio kultne fransize ali joj je prije "boljih" epizoda pala gledanost i odlucili su je ukinit taman kad joj se kvaliteta podigla :(

_________________
Surviving the new decade


pet 11 stu, 2011 12:41 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
alfa_Q je napisao/la:
The Invisible Man- serija mi je bila super , no samo dvije sezone su bile , Vincent Ventresca je odličan glumac :)


Baš kao i Paul Ben VIctor, koji u Invisible Manu glumi Bobbyja Hobbbesa, a poznat je i kao prejaki Spiros Vondas iz Žice. :D

Inače, odlično si spomenuo i ENT, koji bi sigurno bio najbolja Trek serija da je doživjela svih sedma sezona.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pet 11 stu, 2011 9:03 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Miroslav je napisao/la:
Inače, odlično si spomenuo i ENT, koji bi sigurno bio najbolja Trek serija da je doživjela svih sedma sezona.

Otkud odjednom ta sigurnost? :zubo:

Ne sumnjam da bi bio mnogo bolji od Voyagera, ali ne vjerujem da bi dosegao kvalitetu TNG-a i DS9-a.

BTW, nismo spomenuli Farscape. I ta serija je doživjela prijevremeno ukidanje, ali je, hvala Bogu, zaključena spektakularnom miniserijom. Svejedno, ja bih radije da je bilo pete sezone i da je ONDA zaključena spektakularnom miniserijom. :zubo:


pet 11 stu, 2011 12:36 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Captain... priznaj... Dollhouse je bolji jer ima zgodnijih treba... :zubo:

Premda je meni Anna (Morena Baccarin) božanstvena :zaljubljen: ... evo sad vidim da je u SG glumila Adriu, i u Fireflyu Inaru Seru. To bi nekome ovdje trebalo značit više nego meni. 8-[

_Oz... tko zna... možda bi se dogodio neočekivani obrat u 5 sezoni i cijeli brod i posada bi čudom postali nalik na TNG. Dobro, možda prije DS9 s obzirom da ratnu atmosferu cijele serije. Bilo bi fora recimo da napokon ljudi izgrade malo veći brod od kutije šibica i da se radnja vrti oko sabotiranja gradnje broda s novim ultra, super fantastičnim warp pogonom... ček... brod s novim warp pogonom je već bio u voyageru... darn, how voyager spoiled my imagination... :zubo:

_________________
Image


pet 11 stu, 2011 2:38 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Izmeđuostalog jedan od razloga :mrgreen:

Morena je sf kraljica , bas se specijalizirala za takve uloge :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pet 11 stu, 2011 4:26 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
meni je baš žao radi serije "Lie to me" ... općenito mi je bilo fora gledati i učiti taj govor tijela...stvarno mi nije jasno kako je to ljudima bilo dosadno :whatever:

_________________
slika


pet 11 stu, 2011 6:48 pm
Profil YIM Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Najperspektivnije otkazane serije ?
Jer je serija osim tog dijela... *coughsmećecough* 8-[ Ozbiljno, likovi su jednolični, ružni i iritantni. Tko bi normalan to gledao 7 sezona? :zubo:

Mislim da se publika nije mogla povezati s likovima (koji su najslabija karika ove serije) jer su nerealni. Serija je nedovoljno fantastična da bi bila SF, a nedovoljno down to earth da bi privukla pažnju većeg dijela pučanstva.

S druge strane, sasvim sam uvjerena da u produkcijskim kućama gledaju samo profit u određenim granicama, i ako se slučajno spusti ispod donje granice serija se ukida. I to ima jako malo veze s publikom i gledanošću, već više sa visinom troškova i očekivanjem financijera da im se profit poveća s vremenom a ne da ostane isti ili da se smanji. Dakle nikakva kvaliteta niti zanimljivost ne garantiraju povlačenje serije, jer ljudi ionako gledaju ono što im se daje na tv-u. Samo novac. No... moguće i da sam u krivu. 8-[

Prošla su vremena kad su cijele obitelj prije ručka sjedile i gledale zajedno Malo misto! :deda:

_________________
Image


pet 11 stu, 2011 7:29 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan