Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:28 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Novi ZEITGESIT pozivnica!!! 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
 Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Lijep pozdrav svima !

Radosno vas obavještavam i pozivam na globalnu premijeru novog nastavka dokumentarnog filma Zeitgeist - Korak naprijed koja će se kod nas održati 15.01.2011. u kinu Europa s početkom u 19h!

Cijena ulaznice: 15,00 kuna

Ulaznice možete rezervirati/kupiti u pretprodaji:
Mirta Korac - 091 373 05 01 ili u inbox

(zasad nema fiksno mjesto prodaje.. naknadne informacije biti će objavljene na eventu.. stoga pratite ;)

link za event:
http://www.facebook.com/event.php?eid=170941286274539

zeitgeist Hrvatska:
http://www.zeitgeisthr.co.cc/index.php? ... &Itemid=16

Vidimo se!

_________________
slika


čet 30 pro, 2010 2:47 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: NOVI ZEITGESIT POZIVNICA!!!
E, kaj nije trebalo bit beko cajtgajst HR predavanje il nešto?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 30 pro, 2010 3:01 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Kada ljudi iz udruge odluce bude predavanje evo vam trailer za film:


_________________
slika


pon 03 sij, 2011 2:58 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Ako netko zeli karte moze se i meni javiti.

_________________
slika


sri 05 sij, 2011 3:44 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Sad kad si spomenuo ulaznice dobio sam "WTF" momenat...

Naplačuju ulaznice za film koji ide kontra današnje monetarne politike i novca kao takvog, ekonomiji baziranoj na resursima i materijalizmu općenito.

Jel ta naknada tražena od autora filma, ili se to domaća ekipa odlučila spojiti ugodno s korisnim?

U svakom slučaju - :wtf:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 05 sij, 2011 4:03 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Cvicek je napisao/la:
Sad kad si spomenuo ulaznice dobio sam "WTF" momenat...

Naplačuju ulaznice za film koji ide kontra današnje monetarne politike i novca kao takvog, ekonomiji baziranoj na resursima i materijalizmu općenito.

Jel ta naknada tražena od autora filma, ili se to domaća ekipa odlučila spojiti ugodno s korisnim?

U svakom slučaju - :wtf:


nije li upravo domisljato na vlastitom primjeru demonstrirati kako trenutacni sustav ne funkcionira? :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 05 sij, 2011 4:55 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
To je ona "How To Get Rich Quick" knjiga koju kupiš online za $39.99, dođe ti, vidiš da ima 350 stranica, i kad ju otvoriš vidiš da na svakoj piše "This Is How".

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 05 sij, 2011 6:09 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Cvicek je napisao/la:
Naplačuju ulaznice za film koji ide kontra današnje monetarne politike i novca kao takvog, ekonomiji baziranoj na resursima i materijalizmu općenito.

Uhm, 15 Kn za ulaznicu... Pa i nije neka cijena. Organizacija projekcije ipak donosi troškove, a kad bi netko to ekšli sponzorirao, apsurd bi bio još veći.

Možda si očekivao da će Kino Europa ustupit svoju dvoranu i hardver badava?


sri 05 sij, 2011 7:37 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Ma 15kn stvarno nije puno, a ti si u filmsku industriju upućen bolje od mene pa možda znaš kolika je cijena kino ulaznice za film nezavisne produkcije.

Poanta je, kako je i Ant spomenuo (ako se njegov komentar na to odnosio), da je ovo film koji govori kontra novca i svega ostalog već navedenog u temi, pa je time traženje ljudi da daju pare da bi film pogledali u suprotnosti s tim idealima. Time što traže "povrat sredstava" jednostavno bode u oko, koliko god da je cijena simbolična.

Zašto je projekcija morala biti u kino dvorani (dvoranama)? Zašto nisu mogli organizirati više projekcija za manje ljudi u manjim prostorima (recimo od raznih udruga, klubova pa i privatnih posjeda), naći one koji bi im te prostore osigurali zabadava?

Gledanje kompletnog Zeigheista mi je na listi stvari koje mislim pogledati, no pogledao sam dio i nešto malo sam upućen pa koliko vidim to je pokret koji definitivno nije mainstream, već je u ideološkom sukobu sa većinom sistema kakvog dalje poznajemo. Prijašnji filmovi su se distribuirali putem interneta, linkovima na sajtovima, prženjem preko frendova i sl. Iz toga mi se čini da bi daleko logičnije bilo da premijere budu privatnije, nekomercijalne naravi, i da time sakupe isto ako ne i više gledatelja.

Također, ako se želi organizirati neka vrsta pokreta za bolju budućnost, kino je opet fail jer nakon filma će se vjerojatno svi razići, osim eventualnog predavanja (makar nisam vidio konkretne najave da će i toga biti). Mogli su tjednima prije najavili premijeru i promovirali je kao i ovo na fejsu i forumu, ali uz to tražiti one koji su voljni besplatno organizirati projekciju filma u svojoj sredini (ima manje mogućnosti preko zime nego ljeti ali svejedno.

Time bi i mogli naći i one koji su zainteresirani za nešto više od gledanja filma, započeti i okupljanje ljudi koji imaju isti cilj, stvaranje srži pokreta u HR, a ne da sve ostane na jednoj projekciji filma...
Time bi usput i na konkretnom primjeru pokazali judima da je tako nešto moguće, ako su ljudi volji potruditi se.


(blah... ne da mi se dalje tipkati, mislim da je ovo dovoljno da se shvati što želim reći,.... joj kad sad odgovoriš samo s nekakvim kvaziduhovitim onelinerom :P )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 05 sij, 2011 8:32 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Cvicek je napisao/la:
Ma 15kn stvarno nije puno, a ti si u filmsku industriju upućen bolje od mene pa možda znaš kolika je cijena kino ulaznice za film nezavisne produkcije.

Ne bih rekao da cijena ulaznice ovisi o produkciji, nju određuje prikazivač. Inače "film nezavisne produkcije" je jako općenit pojam jer danas stvarno svašta prolazi pod independent film (dovoljno je da iza njega ne stoji veliki studio tipa Fox, Universal ili Paramount da zalijepe etiketu "independent").

Zeitgest je, mislim, puno više od nezavisnog filma i stvarno se slažem da bi takvi filmovi trebali biti dostupni svima za 0 Kn, ali...

Cvicek je napisao/la:

(blah... ne da mi se dalje tipkati, mislim da je ovo dovoljno da se shvati što želim reći,.... joj kad sad odgovoriš samo s nekakvim kvaziduhovitim onelinerom :P )

Da ne quotam cijeli tekst...

Ali... Ne vidim ništa loše u premijerama koje bi gledatelje koštale taman onoliko koliko treba da se pokriju troškovi prikazivanja. Kad bi film stvarao nekakav profit, onda bi nastao pravi paradoks.

Moje rješenje bi bilo limitirana kino distribucija (selected theatres only) sa cijenom ulaznice taman koliko treba da se pokriju troškovi te distribucije, a onda, samo nekoliko tjedana kasnije (ili čak i ranije), film učiniti dostupnim za besplatan download sa službenog sajta u visokoj kvaliteti.

Također, dozvolio bih neograničeno besplatno prikazivanje na TV stanicama, uz uvjet da te TV stanice ne editiraju film (točnije da ga u cijelosti prikažu onako kako su autori zamislili).

BTW, sad mi je pala na pamet ona priča o Edi Maajci kad se digla buka oko njegovog koncerta u Domu Sportova koji je bio pod pokroviteljstvom T-Coma... Tada je Edo izvukao primjer Rage against the machinea koji su odlučili održati neovisan koncert pa su ih na kraju svi popljuvali zbog astronomskih cijena karata...

Moja poanta - There's no such thing as a free lunch. :neznam:


sub 08 sij, 2011 1:48 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Ajd, naplačivanje ulaznica bez da se ostvari profit (ili da se eventualni višak iskoristi u daljnju promociju filma) bi još i bio okej, jer i onima koji namjeravaju napraviti onaj svoj otok koji će imati ekonomiju baziranu na resursima, isto će trebati prvo uložiti taj zli novac da bi otok sagradili :)

Što se tiče davanja filma za besplatni download, ne znam jesi li posjetio gorenavedene linkove, ali najavljuju da će biti dostupan besplatno dan nakon premijere isto kako su bili i predhodni filmovi... tako da oko toga niti ne bi trebalo biti problema.

A za TV kuće... fakat ne znam koja kuća bi ga išla prikazivati :-k no nadam se da griješim :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 sij, 2011 5:45 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Pozvao sam ekipu iz projekta Jupiter da dodje na forum i iz prve ruke odgovara na vasa pitanja.

_________________
slika


ned 09 sij, 2011 4:51 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Damn, nemrem ić na projekciju, kolokvij imam iz kvalitete :(

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 09 sij, 2011 5:53 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
btw:

slika

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 09 sij, 2011 6:04 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Novi ZEITGESIT pozivnica!!!
Citat:
Dodala je kako je stupila u kontakt s Peterom Josephom, koji je pristao ustupiti film za premijerno prikazivanje u Hrvatskoj, ali uz napomenu da ne smije biti zarade od filma: "Mi smo, ipak, morali platiti kinodvoranu, pa stoga ulaznice i prodajemo po simboličnoj cijeni od 15 kuna kako bi pokrili troškove projekcije. One se mogu kupiti kod nas, članova pokreta, kontakti se nalaze na stranici www.zeitgeisthr.co.cc kao i prije projekcije u kinu Europa. Nadam se da će biti dovoljno posjetitelja jer kinodvorana kina Europa prima 500 gledatelja."


Evo vam odgovora sa stranice http://www.nacional.hr/clanak/99076/zag ... lji-svijet

_________________
slika


čet 13 sij, 2011 12:37 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan