Sada je: pet 29 ožu, 2024 12:40 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Da je Piki .... 

Bolji kapetan Ent-a NX01 bi bio?
Picard 36%  36%  [ 5 ]
Archer 64%  64%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 14

 Da je Piki .... 
Autor/ica Poruka
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Da je Piki ....
PrincMatias je napisao/la:
Picard ima tu mirnoću i staloženost ipak je on Englez i ne želi se miješati u druge kulture kao što su Sulibani i Klingonci... Ako nisu članovi Federacije ti nas se ne tiče ...


Ma Picard se samo pravi Englez... zapravo je Francuz. :zubo:

_________________
slika


sub 28 kol, 2010 9:43 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Da je Piki ....
E Matias, ti ga zbilja voliš failat. :lolsmjeh:

Sa koliko nefederacijskih aliena je Picard imao posla? Dva-tri? Dvadeset-trideset?


sub 28 kol, 2010 9:46 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Da je Piki ....
PrincMatias je napisao/la:
Picard ima tu mirnoću i staloženost ipak je on Englez i ne želi se miješati u druge kulture kao što su Sulibani i Klingonci... Ako nisu članovi Federacije ti nas se ne tiče ...


FAIL FAIL FAIL...
...Picard je čak bio Cha Dich (neznam jel sam dobro napisao)... Worfu kad je vijeće imalo neka suđenja njemu... iz nekoh debilnih razloga...

...a fakat nije bio umiješan... :roll: :roll:

...i ono Picard predstavlja Francuza...
...a Patric je Englez... tek toliko da se ne brkaš... ;)

...i imao je sreće što nije naletio na Sulibane...

...a njegova staloženost proizlazi iz toga što nije bio u žarištu akcije već iz broda koordinirao situaciju... lako je tako dok ovima dolje život ovisi o koncu ako naprave pogrešni potez...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 kol, 2010 10:12 pm
Profil ICQ Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Da je Piki ....
Znam da je Picard Francuz, al da je i Englez bolje i to nego da je američki junačina ...

A imao je posla s dosta nefederacijskih aliena npr. Mintakanci gdje se odlično ponio, tamo na planetu gdje se svaki prekrašj kažnjava smrću i sl., ali i Kardaši i sve druge mega jake rase... Pitanje da li bi Archer vidio 4 svjetla...


sub 28 kol, 2010 10:32 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Da je Piki ....
bobo, jel tebi prvi Trek koji si gledao bio ENT?


sub 28 kol, 2010 11:34 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Da je Piki ....
Mr.bobo je napisao/la:
FAIL FAIL FAIL...
...Picard je čak bio Cha Dich (neznam jel sam dobro napisao)... Worfu kad je vijeće imalo neka suđenja njemu... iz nekoh debilnih razloga...

Al ga ti isto znaš izvalit... :facepalm:

Biti nečiji cha'DIch neizmjerna je čast, a Worf je izabrao Picarda jer u nikog nije imao većeg povjerenja. Doduše, Picard je uskočio kao zamjena za Worfova brata Kurna, ali svejedno...


sub 28 kol, 2010 11:51 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Da je Piki ....
Miki je napisao/la:
Zašto baš Picard? Zašto ne Janeway, Kirk i Sisko kao kapetani NX-01? Zašto baš Picard?


klasican izbor koji se provlaci kroz istoriju... od dva zla treba da se izabere manje zlo... nista drugo :P

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


ned 29 kol, 2010 1:17 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Da je Piki ....
PrincMatias je napisao/la:
Da je Picard bio kapetan Enterprisea NX01, umjesto Archera, općenito sve kompikacije i koflikti bi se brže i jednostavnije riješili....

Braotubilački rat Vulkanaca i Andorijanaca bi se zaustavio već u prvoj sezoni.... Romulanski pokušaj da stave Vulkan pod svoj nadzor ne bi uspio....
Ne bi poginulo 7 milijuna ljudi u Americi od Xindija, ne bi bilo rata, Federacija bi se brže stvorila ...

Da je Picard bio kapetan NX Enterprisea, Zemlja bi u vrijeme Xindi krize bila uništetena... i to je to.
Jer on si zbog svoje ubermoralnosti nebi mogao dozvolit neke stvari koje je Archer bio primoren napravit kako bi spasio Zemlju...
U tom je stvar. Picard je kapetan za 24. st. gdje su svi picajzle (izuzet možda Klingonaca), gdje postoje neka napisana pravila kojih se svi moraju pridržavat itd. itd. 22. Archerovo stoljeće bi Picarda progutalo i ispljunulo prije nego što bi stigao reći "Earl Gray, hot". :zubo: :zubo:

_________________
Image


ned 29 kol, 2010 12:43 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Da je Piki ....
Na temelju čega to zaključuješ?

I usudiš se reć da su Borg i Dominij picajzle... ](*,)


ned 29 kol, 2010 12:49 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Da je Piki ....
PrincMatias je napisao/la:
Na temelju čega to zaključuješ?

I usudiš se reć da su Borg i Dominij picajzle... ](*,)

Pa zbog tog što je Picard nusprodukt jednog posve drugog razdoblja.
Razdoblja gdje postoje pravila, razdoblja gdje u alpha i beta kvadrantu vlada mir i suživot, razdoblje gdje je Federacija jaka i ima reputaciju.
U takvom razdoblju prosperiteta lagano je bit dobar kapetan a bez da radiš neke ekstremne poteze.
U tome je stvar.
A 22. st. je bilo "američki divlji zapad", tko jači taj tlači.
Jedino jedinstveno pravilo.
I zato se Picard nebi tamo snašao. Zato što diplomacija u mnogim slučajevima tamo nebi djelovala, zato što bi ostao ako ne već bez svog broda onda bez pola posade, i to zbog čega? Sve kako bi dokazao svoj ubermoral, kako bi se zaštitio kasnije grižnje savjesti.
On kad se u 24. st. našao u opasnosti jedino što je trebao napravit je pozvat strarfleet comand i pozvati pomoć... i odmah cijela moćna Federacijska flota dolazi u pomoć.
Archer nije imao taj luksuz. On je sve morao sam radit.
Nije imao nikakvu potporu. On je morao Zemlju predstavljat kod prvih kontakata s novim civilizacijama i pritom bez ikakvih pravila ili zakona koji bi mu bili vodioci, na njemu je bila sudbina cijelog čovječanstva i Zemlje kad je bila Xindi kriza, o njemu i posadi Enterprisea je jedino ovisilo dali će nastat međuzvjezdani rat i dali će Romulanci ih sve porobit.
Nije imao ničiju pomoć u svim tim slučajevima, nije se mogao na nikakve ideale, pravila i zakone oslonit.
Dali bi Picard, čovjek koji je odgajan u posve drugačijem okruženju mogao podnjeti takav pritisak, takvu odgovornost... ja mislim da ne.
I to ne samo Picard, bilo koji kapetan iz 24. st.

I ne Dominij i Borg nisu picajzle, ali kao što sam rekao Picard i njegov Enterprise se nisu sami morali borit protiv Dominija i Borga, Archer i NX Enterprise jesu protiv svih koji su ugrožavali Zemlju, a u onom trenutku je potencijalno to bila bilo koja warp razvijena rasa...

_________________
Image


ned 29 kol, 2010 1:04 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Da je Piki ....
Archer nije ništa postigao sam. Da mu Daniels i Future Guy nisu govorili šta se događa, nikad ne bi ništa skužio.


ned 29 kol, 2010 1:43 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Da je Piki ....
_Oz je napisao/la:
Archer nije ništa postigao sam. Da mu Daniels i Future Guy nisu govorili šta se događa, nikad ne bi ništa skužio.

Ok, Daniels i future guy su ga samo navodili.
Jesu li mu na bilo koji način pomogli?
Jesu li mu dali kordinate Xindi planeta?
Jesu li mu poslali pomoć kako su graditelji sfera "pomagali" Xindijima da unište Zemlju? Nisu ni mrdnuli... samo su rekli odi tamo jer to je jaaako važno za budučnost. Ne smije biti promjenjena, Federacija mora nastat i takve gluposti, a to što je Zemlja bila u opasnosti i njezin opstanak to niti jednom od te dvojice očito nije bilo toliko važno?
Tako da na koji način su oni njemu konkretno pomogli???
I tako da je Archer sve postigao upravo sam, i nastanak Federacije se dogodio ponajviše zbog njega, a ne zbog Danielsa ili future guya.

_________________
Image


ned 29 kol, 2010 2:38 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Da je Piki ....
Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Archer nije ništa postigao sam. Da mu Daniels i Future Guy nisu govorili šta se događa, nikad ne bi ništa skužio.

Ok, Daniels i future guy su ga samo navodili.
Jesu li mu na bilo koji način pomogli?
Jesu li mu dali kordinate Xindi planeta?
Jesu li mu poslali pomoć kako su graditelji sfera "pomagali" Xindijima da unište Zemlju? Nisu ni mrdnuli... samo su rekli odi tamo jer to je jaaako važno za budučnost. Ne smije biti promjenjena, Federacija mora nastat i takve gluposti, a to što je Zemlja bila u opasnosti i njezin opstanak to niti jednom od te dvojice očito nije bilo toliko važno?
Tako da na koji način su oni njemu konkretno pomogli???
I tako da je Archer sve postigao upravo sam, i nastanak Federacije se dogodio ponajviše zbog njega, a ne zbog Danielsa ili future guya.


TEAM ARCHER FTW!!! :mrgreen:

Slažem se s tobom. ENT je ENT samo zbog archera (i scenarista koji su razvijali samo njegov lik i ničiji drugi) (osim možda T'Pol i Tuckera)

_________________
It is smaller on the outside!


ned 29 kol, 2010 2:49 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Da je Piki ....
Mimi Sky je napisao/la:
TEAM ARCHER FTW!!!

Nije ti ovo Twilight :zubo:


ned 29 kol, 2010 3:02 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Da je Piki ....
Vrijeme je došlo da i ja stanem u obranu Picarda, jer Suikotrekijevo i Bobino neargumentirano pljuvanje je prevršilo svaku mjeru :thumbs3:
Kao što vam je ekipa već rekla, nemorate pljuvat po Picardu i drugim kapetanima zbog vašeg subjektivnog stajališta prema ENT-u :P Daleko od toga da je meni ENT loš i da je Archer loš kapetan, ali opet ne treba ih dizat u visine, a druge serijale i kapetane omalovažat :wink:

Istina Picard bi možda neke stvari riješavao na više diplomatski način što njemu itekako dobro ide, ali kao što nikad nije, ni u Archerovoj situaciji se nebi ustručavao koristit silu ako je potrebna.
Drugo, Picard je upoznao jako puno rasa i nikad mu nije bilo problem komunicirat s istima. I on je kao i Archer proživio dosta sr*nja, moralnih dilema, mučenja, konflikata...
Ok, možda je bio u prednosti to što je tad Zemlja bila u Federaciji i to što je imao flotu iza sebe, no puno puta mu ni ta flota nije bila na raspolaganju. Naprimjer u First Contactu je u prošlosti sam vodio bitku protiv Borga i skoro mu je pritom cijeli brod bio asimiliran. U Nemesisu je također pokazao izuzetnu hrabrost u borbi protiv desetak puta jačeg broda, a pogotovo kad je naredio zaletavanje Enterprisea u Scimitar... Također mu nije bilo ugodno kad ga je Gul Madred mučio, no i to je dostojanstveno podnio bez odstupanja od svojih stavova i moralnih načela... U svakom slučaju to mu nitko ne može osporit :thumbs2: I nije istina da je uvijek slao Rikera i redshirtove, već je i on sam par puta išao na away misije.

A kad se malo bolje pogleda nije se Archer baš skroz sam borio protiv Xindija. Dobro, možda u početku jest, ali kasnije su mu došli u pomoć Shran i Andorijanci te Degra, Xindi primati, arboreali, a kasnije i akvatili. Također mu je pomogao Daniels u vezi TCW-a, a čak ga je i Silik par puta spasio kolko se sjećam. I naposljetku svega tu su bili i Vulkanci, koji su također znali pomoć. Sve u svemu iz toga se da zaključit da Archer i nije bio tolko sam kolko to neki tvrde :wink:

Što se tiče Vulkanaca, oni Picarda sigurno nebi mogli tolko hebat u zdrav mozak, jer bi ih ovaj pošteno otpilio u što se dam kladit i vjerojatno ih nagovorit da pošalju neku flotu u ratu protiv Xindija i za obranu Zemlje; a možda bi ih čak uspio nagovorit da mu daju štitove i bolje naoružanje za Enterprise.

Ako pak govorimo o hladnom ratu između Vulkanaca i Andorijanaca, slažem se da bi tu Picard bio efikasniji i vjerojatno bi prije saznao da Romulanci manipuliraju Vulkancima preko V'Lasa.

A ona Archerova krađa warp zavojnice, to Picard možda nebi napravio, al zato bi se sigurno sjetio da onesposobi jedan brod od Xindija i uzme im onaj njihov pogon te bi tako puno brže riješio sukob sa Xindijima.

Za onu sondu nisam siguran, jer teško da je itko mogao predvidjet taj napad. No i to mi je malo čudno s obzirom da bi Zemlja trebala imat bar jednu, ako ne i više senzorskih stanica u orbiti. Also, nije mi jasno kak to da onog spacedocka malo ima pa opet malo nema u Zemljinoj orbiti (šta ta stanica ima neki cloak ili wtf?) :?

Toliko o Picardovoj nesposobnosti :roll: I ne, to nije zbog mog subjektivnog mišljenja :P

BTW moj glas ide Picardu :sesir2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 29 kol, 2010 7:09 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan