Sada je: pon 29 tra, 2024 2:10 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama? 

Mislite li da su Vulkanci arogantni i uzvišeni?
a) Da, apsolutno 36%  36%  [ 5 ]
b) Ne, nikako 7%  7%  [ 1 ]
c) Možda malo. 50%  50%  [ 7 ]
D) Ne znam 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama? 
Autor/ica Poruka
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
 Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Pa eto naslov vam dovoljno govori.
Kako bi ste opisali Vulkance i njihove odnose s ostalim rasama/vrstama?
I najvažnije kako bi ste opisali njihove odnose s ljudima?
I pod to izuzmite par prijateljstava poput Archer/T'Pol, Kirk/Spock i Janeway/ Tuvok, već opčenito odnosi između čovječanstva i Vulkanaca.
Šteta je što se o odnosima s ostalim rasama slabo vidi kroz sve serijale Star Treka, i najviše što saznamo o njima je u biti kroz Enterprise.
Pa eto zanimalo bi me vaše mišljenje o ovoj temi...

_________________
Image


sub 14 kol, 2010 1:07 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Logika. Ono što ih ne zanima, ne guraju nos tamo. Nisu poput ljudi da moraju sve živo upoznati oko sebe, već više okrenuti prema sebi. Možda zbog toga se nisu slagali sa većinom susjeda.


sub 14 kol, 2010 2:50 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 29 srp, 2010 9:19 pm
Postovi: 811
Lokacija: treća s desno od kraja
Spol: Ženski
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: not martian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Arogantni su i uzvišeni što se tiče ljudskih mjerila i gledišta. Što se tiče njh samih kao rase vjerujem da smatraju kako se ponašaju sasvim normalno i korektno.

Imaju drugačiji pogled na svijet i naravno da to izaziva određeno negodovanje od strane onih s kojima se druže ili rade. Isto tako oni mogu smatrati ljude djetinjastima, i prigovarati im za to što ih prečesto obuzimaju emocije i što dopuštaju tim emocijama da upravljaju njihovim postupcima.

Mislim da je super imati vulkanca i čovjeka kao kapetana i prvog časnika. Iako su različitih stajališta što ponekad zna dovesti do smiješnih scena prepiranja :mrgreen:

Dakle- ne smatram da su arogantni i uzvišeni

_________________
run you clever boy and remember...


sub 14 kol, 2010 3:42 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Miki je napisao/la:
Logika. Ono što ih ne zanima, ne guraju nos tamo. Nisu poput ljudi da moraju sve živo upoznati oko sebe, već više okrenuti prema sebi. Možda zbog toga se nisu slagali sa većinom susjeda.

Ma istina to stoji, i to im je vrlina ali im je to ujedno i mana...
Kod njih ja nekako teško mogu vidjeti osjećaj odanosti, osjećaj za pravdu, za njih postoji samo logika... Ako je nešto po njima logično to će napravit, ako ne to neće... as simple as that. Na taj način je definitivno lagano gledat na život i okolinu oko sebe, samo kolko ispravno?
I sad ako će te me ići opovrgavat nemojte uzimat T'Pol kao primjer jer ona je malo previše eksperimentirala s emocijama, a ni Spocka jer je polu čovjek... tako da i na njega djeluju emocije više nego na obične Vulkance.
Jer oni cijeli Star Trek svemir gledaju uz pomoć logike, a nažalost (ili na sreću) tako taj svemir ne funkcionira niti njezini obitavatelji... I tu je glavni problem...

Rowena je napisao/la:
Arogantni su i uzvišeni što se tiče ljudskih mjerila i gledišta. Što se tiče njh samih kao rase vjerujem da smatraju kako se ponašaju sasvim normalno i korektno.

Pa iako sad nije korektno to uzimat kao primjer, ali je i nacistima bilo korektno istrijebit cijeli Židovski narod i oni su to smatrali normalno i korektno. Tako da vidiš pogrešku u takvom načinu razmišljanja...
Ono što hoću reći je to da su Vulkanci previše nefleksibilni i strogo se drže samo svoje logike, koja je bezprijekorno točna. Sve dok se ostale rase slažu s njihovom logikom mogu funkcionirat, onog trenutka kad to nije tako... nastaju problemi... I po tome su ljudi recimo puno bolji, jer se lakše mogu prilagodit.
Rowena je napisao/la:
Imaju drugačiji pogled na svijet i naravno da to izaziva određeno negodovanje od strane onih s kojima se druže ili rade. Isto tako oni mogu smatrati ljude djetinjastima, i prigovarati im za to što ih prečesto obuzimaju emocije i što dopuštaju tim emocijama da upravljaju njihovim postupcima.

To je puno više od drugačijeg pogleda na svijet.
Većina civilizacija ima različite ideale i poglede na svijet, i baš je zato odstupanje i razumjevanje važno... ukratko diplomacija. A u tom pitanju su Vulkanci po mojoj procjeni slabi...

Rowena je napisao/la:
Mislim da je super imati vulkanca i čovjeka kao kapetana i prvog časnika. Iako su različitih stajališta što ponekad zna dovesti do smiješnih scena prepiranja :mrgreen:

Dakle- ne smatram da su arogantni i uzvišeni

Šta se tiće funkcije prvog časnika to da... tu se slažem, jer prvi časnik je taj koji mora biti hladan, koji mora nadzirati kapetanove odluke i uputit ga ako su pogrešne, i tu je Vulkanska logika besprijekorna...
Al što se tiče funkcije kapetana... mislim da bi ovdje užasno prošli, barem na brodu s mješanom posadom. Upravo zbog te uskogrudnosti i ne odstupanja od svojih stavova zasnivanim isključivo samo na logici, koji ne moraju uvijek biti u pravu....

_________________
Image


sub 14 kol, 2010 5:28 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Ne znam, ne družim se s Vulkancima... :mrgreen:

Ne, ozbiljno, ono što je nama prihvatljivo ne mora nužno bit prihvatljivo i drugim rasama, a isto tako ono što je njima savršeno normalno, može nama biti neprihvatljivo. Ne zaboravimo dakle, da su Vulkanci uzeti kao primjer ljudi koji recimo imaju natprosječan IQ, savršeno kontroliraju emocije i ne izražavaju ih, orjentiraju se na karijeru, meditiraju, mogu lako sagledati što se događa unutar njih samih, i generalno fokusiraju se u životu na uspjeh.
Tako da ako se općenito smatra da su takvi ljudi arogantni - što nužno ne moraju bit - onda bi i Vulkanci izgledali arogantni. Dakle, to je samo osobno stajalište osobe, koliko podnosi takav tip ljudi.
Npr, uzmimo Sareka, pogotovo u zadnjem STXI, meni se ni u jednom trenutku nije učinio arogantan. A pojam "uzvišen" bi fakat trebalo malo više pojasnit. Ako se pod tim misli na "dostojanstven", onda da. Ako se misli da "oni misle da više vrijede od drugih vrsta", mislim da je odgovor negativan. Ali da se njihovo ponašanje može protumačiti arogantnim i "uzvišenim" (po ovoj drugoj definiciji), da, može se protumačit.

_________________
Image


sub 14 kol, 2010 6:09 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Jesu ako mislis na ENT a jesu i kasnije uz razliku sta kasnije ipak imaju vise respekta prema rasama u federaciji barem 8)

Uzvisenost vulkanaca u njihovim ocima je to sta oni nemaju visak nepotrebnih emocija i sve cine racionalno dok ostale rase nisu zrele ko oni i do nemogu bas olako postic ..s tim da zaboravljaju kako neke vrste vise cijene emocije od pretjerane logike ..vulkanski ego je nesto tipa ..mi znamo i na nas nece utjecat nepotrebni osjecaji koji vi imate ..mi smo odrasla rasa a vi ostali ste ipak jos dica ..ukratko vulkanci imaju prevelik ego :vulcan:

_________________
Surviving the new decade


sub 14 kol, 2010 6:19 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
captain je napisao/la:
Uzvisenost vulkanaca u njihovim ocima je to sta oni nemaju visak nepotrebnih emocija i sve cine racionalno dok ostale rase nisu zrele ko oni i do nemogu bas olako postic ..s tim da zaboravljaju kako neke vrste vise cijene emocije od pretjerane logike ..vulkanski ego je nesto tipa ..mi znamo i na nas nece utjecat nepotrebni osjecaji koji vi imate ..mi smo odrasla rasa a vi ostali ste ipak jos dica ..ukratko vulkanci imaju prevelik ego :vulcan:
Ispravak, Vulkanci imaju puno jače emocije nego ljudi, i kontroliranje istih ih je spasilo od izumiranja vrste. To je jedini razlog zašto su krenuli s isticanjem logike.

_________________
Image


sub 14 kol, 2010 6:27 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
I zbog toga su ponosni na sebe toliko da misle kako ih ta sposobnost cini iskusnijom i ozbiljnijom rasom od ostalih :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sub 14 kol, 2010 6:30 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Pa sigurno ih čini ozbiljnijima. Ispričaj im vic, oni ostanu kameno ozbiljni. :zubo:


ned 15 kol, 2010 11:29 am
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
vulkanci su jako čudni pogotovo po pitanju emocija...mislim, već smo svi toliko navikli na njih da ono...više ni ne marimo što su takvi kakvi jesu...potiskivanje emocija radi boljeg življenja, damn pa što bi od smijeha mogao lošije živjeti :-s
...ta njihova ozbiljnost mi ide na živce lagano...tako da sada kada se Tpol počela lagano "topiti" mi je baš zabavno :)
...smiješan mi je njihov osjet njuha...toliko je osjetljiv da se pitam koliko se puta vulkanci peru na dan, imaju kakve osvježivaće u robi...mislim, valjda se i oni znoje :mrgreen:

_________________
slika


ned 15 kol, 2010 4:59 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Mislim da ne. Prilagodili su se pustinjskim uvjetima koji prevladavaju na njihovom planetu. Flafi - ne čitaj. U četvrtoj sezoni ima čak 4 epizode koje se događaju na Vulkanu, i u jednoj T'Pol kaže jednu zgodnu stvar kad mora idući put piti vodu. Dovoljno je reći da bi čovjek dvaput umro od žeđi koliko treba Vulkancu da pomisli na hladnu pivu. Dakle nekako su se prilagodili da ne gube tekućinu toliko.

A možda je to i povezano sa emocijama - manje emocija, manje živciranja, manje znojenja. Svi su cool.


ned 15 kol, 2010 7:26 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Miki je napisao/la:
Mislim da ne. Prilagodili su se pustinjskim uvjetima koji prevladavaju na njihovom planetu. U četvrtoj sezoni ima čak 4 epizode koje se događaju na Vulkanu, i u jednoj T'Pol kaže jednu zgodnu stvar kad mora idući put piti vodu. Dovoljno je reći da bi čovjek dvaput umro od žeđi koliko treba Vulkancu da pomisli na hladnu pivu. Dakle nekako su se prilagodili da ne gube tekućinu toliko.

A možda je to i povezano sa emocijama - manje emocija, manje živciranja, manje znojenja. Svi su cool.

Haha, kad gledaš s tog biološkog aspekta... kako sve ima smisla. :zubo: :zubo:

_________________
Image


ned 15 kol, 2010 7:37 pm
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Spet je napisao/la:
Ispravak, Vulkanci imaju puno jače emocije nego ljudi, i kontroliranje istih ih je spasilo od izumiranja vrste. To je jedini razlog zašto su krenuli s isticanjem logike.


captain je napisao/la:
I zbog toga su ponosni na sebe toliko da misle kako ih ta sposobnost cini iskusnijom i ozbiljnijom rasom od ostalih :mrgreen:


I zbog toga što misle da su bolji i uzvišeniji upravo dokazuju da nisu.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


uto 17 kol, 2010 5:59 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Hrčak je napisao/la:
Spet je napisao/la:
Ispravak, Vulkanci imaju puno jače emocije nego ljudi, i kontroliranje istih ih je spasilo od izumiranja vrste. To je jedini razlog zašto su krenuli s isticanjem logike.


captain je napisao/la:
I zbog toga su ponosni na sebe toliko da misle kako ih ta sposobnost cini iskusnijom i ozbiljnijom rasom od ostalih :mrgreen:


I zbog toga što misle da su bolji i uzvišeniji upravo dokazuju da nisu.

Pa u principu se slažem... iako ovo sad ide prema filozofskoj raspravi...

_________________
Image


uto 17 kol, 2010 8:34 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: uto 17 kol, 2010 12:48 pm
Postovi: 87
Lokacija: Planet Zemlja
Spol: Muški
Opis Stanja: Sanjam neki drugi svijet...
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Mislim da su malo... Romulanci su arogantni, vulkanci su takvi kakvi su, nisu oni krivi kaj su malo drugačiji jel. :mrgreen:


uto 17 kol, 2010 11:01 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan