Sada je: pon 29 tra, 2024 3:02 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama? 

Mislite li da su Vulkanci arogantni i uzvišeni?
a) Da, apsolutno 36%  36%  [ 5 ]
b) Ne, nikako 7%  7%  [ 1 ]
c) Možda malo. 50%  50%  [ 7 ]
D) Ne znam 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama? 
Autor/ica Poruka
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Nisam rekla da su Romulanci sami po sebi loši niti to mislim, ali smatram mogućim da nije krivo isključivo carsko uređenje. Naime, Romulanci su bili Vulkanci prije Surakove reforme, što znači da i oni imaju snažnije emocije (od ljudi). Moguće je, dakle, da su zbog toga impulzivniji, paranoičniji i okrutniji od ljudi (ali ne okrutniji u smislu da uživaju u mučenju, već u smislu da će ih savjest teže spriječiti ako ga smatraju nužnim). Dakako da imamo takve, pa i gore primjere u čovječanstvu, ali to su, po mom mišljenju, ekstremniji slučajevi, kao što je svaka vrsta u ,,Zvjezdanim stazama" zapravo prikaz ekstremnih ljudi.
A od tih ekstremnih ljudi, najviše mi se sviđa vulkanski tip. :inlove: (Ako zanemarimo Enare koji su epizodna vrsta i nisu toliko ekstremni, ako njihov oblik pacifizma ne smatramo krajnošću.)

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 29 pro, 2010 12:24 am
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
ma apsolutno :mrgreen: drže se kao da im je netko zabio ovaj stavio metlu umjesto kičme 8-[ još sa tim svojim uvjerenjem kako su svi ostali glupi i priprosti, mah #-o

no ne kažem da ako ih se malo pripitomi da mogu biti i zabavni :mrgreen:

_________________
slika


sri 29 pro, 2010 1:35 am
Profil YIM Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
pahuljica je napisao/la:
ma apsolutno :mrgreen: drže se kao da im je netko zabio ovaj stavio metlu umjesto kičme 8-[ još sa tim svojim uvjerenjem kako su svi ostali glupi i priprosti, mah #-o

no ne kažem da ako ih se malo pripitomi da mogu biti i zabavni :mrgreen:


Nisam baš primijetila da ostale smatraju glupima i priprostima. :-k Osim ako, ovaj, nije u pitanju moja potreba da izravno kažu: ,,Svi ostali su glupi i priprosti." kako bih ja primijetila da je to njihov stav. 8-[
Naime, ,,nelogičan" ne bih izjednačila s tim pojmovima. Više ih doživljavam kao verziju Date koja, međutim, ne smatra da joj nešto nedostaje jer nije čovjek.
Oni su se, naime, trudili postupati logično, ali malo su i srasli s tom logikom pa ponekad nisu ni krivi što jednostavno ne razumiju vrste koje ne potiskuju emocije.
A što se tiče metle umjesto kičme, kako bi se osoba trebala držati? :scratch: Sviđa mi se taj njihov položaj, kao što mi se sviđa i kad Sedma od Devet lagano razmakne noge i iza leđa stavi jednu ruku u drugu, sva uspravna...

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 29 pro, 2010 1:49 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
pahuljica je napisao/la:
još sa tim svojim uvjerenjem kako su svi ostali glupi i priprosti, mah #-o


ha, cuj, u usporedbi s Vulkancima... drugi cesto puta i jesu glupi i priprosti. :mrgreen:

salu na stranu, Vulkanci imaju taj "problem" da ne znaju cijeniti neke od kvaliteta koje pronalazimo kod drugih rasa. uzmizmo na primjer ljude i motivaciju koju mi pronalazimo u svojim osjecajima. to moze biti velika prednost, ali Vulkanci ce bilo sto vezano uz osjecaje smatrati slaboscu.

tako da iz njihove perspektive mnoge karakteristike koje bismo mi nazvali nasim prednostima postaju mane. s druge strane, iste te karakteristike, kad bi se primjenile na Vulkance uistinu bi bile mane. recimo, za gorespomenute osjecaje, kad bi ih Vulkanci pokusali primjeniti na nacin na koji ih ljudi primjenjuju, ne bi ih mogli kontrolirati i isti ti osjecaji koji ljudima daju prednost njima bi bili velika mana.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 29 pro, 2010 4:00 pm
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Ljudi su umisljeniji od Vulkanaca i arogantniji...
Za Vulkance znas kakve bi pogresne zakljucke mogli donjeti ili sto bi mogli pogresno uciniti i kako o sebi tocno i o drugima razmisljaju

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sri 29 pro, 2010 5:59 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Vulcan girl je napisao/la:
Ljudi su umisljeniji od Vulkanaca i arogantniji...
Za Vulkance znas kakve bi pogresne zakljucke mogli donjeti ili sto bi mogli pogresno uciniti i kako o sebi tocno i o drugima razmisljaju


Hoćeš li reći da su ljudi nepredvidljiviji? Smatraš li to povezanim s umišljenošću i arogancijom?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 01 sij, 2011 8:48 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Da, svakako nepredvidljiviji ;)

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sub 01 sij, 2011 10:30 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
jednako je lako predvidjeti postupke osobe koju motiviraju osjecaji kao i one koju motivira logika, ukoliko je tvoje razumjevanje osjecaja odnosno logike dostatno.

ono sto moze biti upitno je bi li bilo lakse steci razumjevanje logike ili osjecaja.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 01 sij, 2011 11:37 pm
Profil ICQ Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Ma da, ali ljude motivira i jedno i drugo te ne postoji univerzalni obrazac kad će što prevagnuti.
Iako, postoji mogućnost da Vulkanac iz nekog razloga zanemari logiku i postupi u skladu s osjećajima, što bi promatrača iznenadilo više nego ljudsko ponašanje. :-k

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 01 sij, 2011 11:43 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Točkica je napisao/la:
pahuljica je napisao/la:
ma apsolutno :mrgreen: drže se kao da im je netko zabio ovaj stavio metlu umjesto kičme 8-[ još sa tim svojim uvjerenjem kako su svi ostali glupi i priprosti, mah #-o

no ne kažem da ako ih se malo pripitomi da mogu biti i zabavni :mrgreen:


Nisam baš primijetila da ostale smatraju glupima i priprostima. :-k Osim ako, ovaj, nije u pitanju moja potreba da izravno kažu: ,,Svi ostali su glupi i priprosti." kako bih ja primijetila da je to njihov stav. 8-[
Naime, ,,nelogičan" ne bih izjednačila s tim pojmovima. Više ih doživljavam kao verziju Date koja, međutim, ne smatra da joj nešto nedostaje jer nije čovjek.
Oni su se, naime, trudili postupati logično, ali malo su i srasli s tom logikom pa ponekad nisu ni krivi što jednostavno ne razumiju vrste koje ne potiskuju emocije.
A što se tiče metle umjesto kičme, kako bi se osoba trebala držati? :scratch: Sviđa mi se taj njihov položaj, kao što mi se sviđa i kad Sedma od Devet lagano razmakne noge i iza leđa stavi jednu ruku u drugu, sva uspravna...

Pa u biti to je na neki način njihov stav.
Samo njihovo mišljenje što se cijela njihova civilizacija, društvo bazira na logici, Vulkancima daje na pravo da imaju mišljenje o sebi da su uzvišeniji, bolji, prosvjećeniji od ostalih rasa/civilizacija.
Nekakva vlastita iluzija da je njihovo društvo savršeno i da svi moraju strijepiti njihovom primjeru.

Dok ljudi po tom pitanju u Star Treku su više flegmatični.
"Live and let live". Svatko može živjeti kako želi, nikog ne smeta njegov način života. Neka nerealna tolerantonost i suživot.
Tako bi mogli opisat ljude u Star treku, pogotovo u 24. st.

_________________
Image


ned 02 sij, 2011 2:41 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Pa kapetan Archer je u epizodi ,,Stigma" rekao da su ljudi bolji od Vulkanaca jer pozdravljaju i prihvaćaju različitost. Osim toga, vjerujem da ljudi smatraju kako bi bilo idealno da sva svjesna bića prihvate njihove ideale (tolerancija, pacifizam et cetera). Pada mi na pamet doktor Bashir, koji je rekao da se pita jesu li ljudi zaista bolji od Romulanaca ili Kardasijanaca, što znači da je dotad to mislio.
Svaka kultura i u stvarnosti i u fikciji vjeruje da su njeni ideali bolji od onih ideala koje ne gaji. Razlika je u tome nameće li ih ili ne, a nisam primijetila da Vulkanci svoje nameću. :-k

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


ned 02 sij, 2011 8:10 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Vulkanci, hm...logički čudaci. :mrgreen:
Pa da mogli bi upotrijebiti u određenim segmentima njihova ponašanja upravo ovu riječ uzvišeni koja stoji u anketi, jer imamo taj dojam da žele samo ono " mi ćemo vam davati savjete a vaše je da slušate jer to je bolje za vas" no mislim da je u Ent-u vrlo dobro odrađen odnos komunikacije između njih i ljudi, čak su i znali i primit kritku i zapitat se što to zapravo rade. Mislim da je za star trek svijet dobro što imamo ovakvu vrstu. :)


pon 03 sij, 2011 9:35 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Glasala sam za opciju možda malo. :thumbs2:
Arogantni su, ali opet ne pretjerano. Jer ponekad je njihova arogantnost i opravdana.


sub 22 sij, 2011 1:38 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Točkica je napisao/la:
Svaka kultura i u stvarnosti i u fikciji vjeruje da su njeni ideali bolji od onih ideala koje ne gaji. Razlika je u tome nameće li ih ili ne, a nisam primijetila da Vulkanci svoje nameću. :-k

Pa možda Vulkanci i ne nameću svoju kulturu drugim civilizacijama ali gledaju predrasudski na sve druge koji nisu prihvatili njihovu ideologiju i koji se ne slažu s njihovom ideologijom.
Tako da za kraj.
Istina oni nikoga ne prisiljavaju da budu poput njih, ali dali je isključivost i držanje samih sebe neka odlika vrijedna divljenja?

_________________
Image


sub 22 sij, 2011 2:29 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Vulkanci i njihovi odnosi s ostalim rasama?
Po mom mišljenju, držanje samih sebe jest odlika vrijedna divljenja. Ako ne baš divljenja, svakako nije vrijedna pokude. Što se tiče isključivosti, ovisi. Mislim, naime, da postoji razlika između ,,Svi, bez iznimke, moraju biti kao ja." i ,,Ja se u svakoj situaciji i pod svaku cijenu moram držati logike, a drugi kako hoće.". Ne naginju li Vulkanci više potonjem razmišljanju?
Znam da si rekao ,,za kraj" pa naslućujem da ti je dosta rasprave na tu temu. :-k Ako pak nije, rado bih čula tvoje mišljenje o tome je li se osoba dužna mijenjati, prilagođavati. Po mom mišljenju, ne.
S druge strane, jedna bi se osobina enterpriseovskih Vulkanaca mogla smatrati arogantnom: uvjerenje da imaju pravo nadzirati ljude. Međutim, ima li to veze s logikom? Više mi se čini da se to i inače događa kad iskusniji pomaže manje iskusnom. Između ostalog, smatram kako su ljudi bili u sličnom odnosu s Bajorancima (ali u ,,vulkanskoj" ulozi) i slično su se ponašali. :-k
I ljudi imaju predrasude prema onima koji ne prihvaćaju njihovu ideologiju. Koliko tipičnih ljudi u ,,Zvjezdanim stazama" neće, razgovarajući s tipičnim Klingoncima, unatoč toleranciji koju im nalažu federacijska načela, misliti da su im sugovornici divljaci i da bi bili bolji kad bi bili poput njih? :-k

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 22 sij, 2011 2:51 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan