Sada je: ned 28 tra, 2024 12:52 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ? 

Borg opet ili Ne
Da..naravno 19%  19%  [ 4 ]
Da..ali samo ako ce opet bit nemilosrdan i tajanstven 43%  43%  [ 9 ]
Mozda jos jednom ili dva puta 14%  14%  [ 3 ]
Ne..nikako vec je izlizan 24%  24%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 21

 Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ? 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Miki je napisao/la:
Pa ne mora nova serija biti sa Kirkom :wink:

Nisam spominjao seriju sa Kirkom, rekao sam samo "Kirkova era." Mislim da serija sa Kirkom nije ni opcija (ovaj glumački ansambl bi ionako previše koštao za TV).

Uglavnom, 23. stoljeće, TOS uniforme i sve... Nekako mi se Borg ne uklapa u to...


sri 24 ožu, 2010 8:08 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
_Oz je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Pa ne mora nova serija biti sa Kirkom :wink:

Nisam spominjao seriju sa Kirkom, rekao sam samo "Kirkova era." Mislim da serija sa Kirkom nije ni opcija (ovaj glumački ansambl bi ionako previše koštao za TV).

Uglavnom, 23. stoljeće, TOS uniforme i sve... Nekako mi se Borg ne uklapa u to...

Ma miki je mislio da ne bude Kirk era, već 24. st i događaji iz TNG-a, VOY-a i DS9-a.

_________________
Image


sri 24 ožu, 2010 8:14 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Suikotreki je napisao/la:
Ma miki je mislio da ne bude Kirk era, već 24. st i događaji iz TNG-a, VOY-a i DS9-a.

A dobro, to je sad već potpuno druga rasprava, ali... Imali smo tri uzastopne serije smještene u 24. stoljeće, mislim da ne bi bilo realno očekivat još jednu.

Ja sam i dalje pobornik nove serije smještene u rano 25. stoljeće, u originalnom svemiru (u kojoj bi se u obzir uzelo uništenje Romulusa i sve to), ali mislim da ni u jednoj takvoj seriji ne bi bilo mjesta za Borga, prvenstveno zbog načina na koji se izlizao u Voyageru.

Osim ako se sam Borg ne bi iz srži promijenio, kao u "Destiny" romanima.


sri 24 ožu, 2010 8:24 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Ma miki je mislio da ne bude Kirk era, već 24. st i događaji iz TNG-a, VOY-a i DS9-a.

A dobro, to je sad već potpuno druga rasprava, ali... Imali smo tri uzastopne serije smještene u 24. stoljeće, mislim da ne bi bilo realno očekivat još jednu.

Ja sam i dalje pobornik nove serije smještene u rano 25. stoljeće, u originalnom svemiru (u kojoj bi se u obzir uzelo uništenje Romulusa i sve to), ali mislim da ni u jednoj takvoj seriji ne bi bilo mjesta za Borga, prvenstveno zbog načina na koji se izlizao u Voyageru.

Osim ako se sam Borg ne bi iz srži promijenio, kao u "Destiny" romanima.

A iskreno, ovo s uništenjem Romulusa i Romulanskog Carstva je po meni glupost koju nisu trebali napravit, pogotovo ne na takav način kao sa supernovom. :roll:
Romulanci i njihovo carstvo su prevažna karika u ST-u da ih se samo tako izbaci s scene, tako da je ovo bio glup potez...

A šta se tiče Borga... ok mogao bi biti i onakav kakav je u Destiny romanima, ali ipak mora biti neka umjerenost... tj. ne mogu nam napravit da jedna Borg kocka može uništit flotu od 46 brodova, jer kolko se sječam cijela Borg armada napadne Alpha kvadrant u Destiny-u...

_________________
Image


sri 24 ožu, 2010 8:32 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Suikotreki je napisao/la:
Romulanci i njihovo carstvo su prevažna karika u ST-u da ih se samo tako izbaci s scene, tako da je ovo bio glup potez...

Pa uništen im je samo matični planet, a Carstvo je enormno. Sjeti se filma "The Undiscovered Country," gdje je rečeno da Klingonsko Carstvo neće preživjeti uništenje mjeseca Praxysa o kojem su bili energetski ovisni, pa su se svejedno vratili jači nego ikad.

Nekako mi je logično da nakon uništenja Romulusa vojska (flota) privremeno preuzme vlast nad Carstvom i uspostavi red, da se prva najveća (najvažnija) kolonija proglasi novim matičnim svijetom i provedu izbori (namješteni, naravno :zubo: ) za novi senat i pretora. Zar ne bi onda bilo zanimljivo u novoj seriji otkrivat to novo, drugačije (možda i agresivnije) Romulansko carstvo?


sri 24 ožu, 2010 8:43 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Ja bi radije da se sprijeci unistavanje romulusa kroz jos jedan od niza temporalnih paradoxa a da se borg obnovi kroz nekakav zli potprogram za nuzdu ..znaci onako voyager je unistia borga ali je oslobodia nekakvu losiju stranu borga ..originalnog borga (bla..bla) ..zapravo nesto ko u mojoj omiljenoj nestartrek seriji stargate ..di sg1 unistava jednog goaulda ali neizravno oslobađaju jos goreg :|
Uostalom borg je takav da po prirodi kolektiv dosta tog krije ispod povrsine ..ogromnu kolicimu podataka i velik broj humanoidnih svijesti i nije tesko opet stvorit nesto losije ..pa ako je borg desetkovan ne znaci da je i slab ..realno zasto sad taj ostatak ostataka nebi imao hitnu misiju sirenja i reasimiliranja svog bivseg carstva ..uostalom i pet tisuca kocaka je individualno jednako opasno kao i pedeset tisuca kocaka ..nije uzalud ona poslovica da je ranjena zvijer ..najopasnija zvijer jer nema sta za izgubit :wink:

Ps a nikad nismo vidjeli borga u stanju da se ponasa ko da nema sta izgubit

_________________
Surviving the new decade


sri 24 ožu, 2010 8:58 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
A dobro, ako ćemo tako, nek onda naprave još jedan reboot koji će poništit Voyager, a TNG i DS9 ostavit na miru i sve pet! :thumbs2:

:lolsmjeh:


sri 24 ožu, 2010 9:01 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
To bi bilo previse :zubo:

U vezi borga ja to razmisljam ovako ..ajmo u zemaljskim brojkama :sesir2:

Imas silu koja posjeduje milijun vojnika i imas ostatak svita koji posjeduje skupa milijun slabije naoruzanih vojnika podijeljenih na vise nacija ..zbog nekog događaja se sila sa milijun vojnika raspadne na grupacije od manje vojnika ali i dalje glavna grupacija ima ..ajmo rec 300 tisuca vojnika i to znaci da iako je slabija i dalje je prijetnja 8)

Sad borg se raspao ali nije nestao i samim time moze ih se u pricu ubacit kao neocekivanu prijetnju ..svi se sjecate kolko je dominij u alphi pruzao otpor iako je bia odvojen od gamme ..s borgom ista stvar u neku ruku ..kolektiv je desetkovan i odvojen ali neke veze ostaju ..znaci ako je i dio kolektiva opstao on je i dalje problem ..s obzirom da su bili preraspoređeni po cijelom mlijecnom putu tko garantira da blizu alphe ..bete ili game nema mozda grupacije od nekoliko kocaka koje imaju jedini cilj ponovno povecat kolektiv asimilacijom a ovaj put bez ignoriranja bilo koga pa cak nit malih brodova ili ljudi koji ulaze na njihove brodove
Ako svaka kocka posjeduje oko 100 tisuca radilica onda grupacija od desetak kocaka moze lako asimilirat omanju civilizaciju ..dobit na broju a ne izgubit znanje o naprednnoj tehnologiji i tehnolosku nadmoc ..sa malo maste se lako moze povratit zlog i opasnog borga ..naravno nesmije ih se previse koristit 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 24 ožu, 2010 9:16 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
nek smisle neš novo, nešto žešce :zubo: mislim da ako upregnu svoje glavice da bi mogli nešto dobro napraviti :D

_________________
slika


sri 24 ožu, 2010 9:55 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
prica sa borgom moze da se zakuva i zakomplikuje na vise nacina... meni licno bi bilo lepota za gledati da je neki super borg smesten van mlecnog puta a da su borgici u nasoj galaksiji samo njihova omanja kolonija... uvodjenjem super borga iz druge galaksije eto novog neprijatelja i nove velike pretnje a prelaz u nasu galaksiju moze da se resi nekim wormhole-om koji su otkrili ili novem hyper drive tehnologijom koja omogucava koliko toliko brz prelazak iz galaksije u galaksiju :)

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


čet 25 ožu, 2010 2:51 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Mozda ipak malo previse je to :|

Mozda bolje je opcija u kojoj raspad kolektiva aktivira milijune radilica koje su bile u stazi i spremne za akciju u slucaju da se kolektivu nesto dogodi ..oni bi bili nevezanu uz ostale borgove sve do trena dok ih automatska zapovijed izdana nakon cijepanja kolektiva ne probudi :mrgreen:

Ili jos bolje ..borg je osim u mlijecnom putu asimilirao i dio najblize galaksije i sada kad je u mlijecnom putu unisten ...borg dolazi popravit stvari u nasoj galaksiji ..slicno tvom konceptu ali s malo razlike ..i bilo bi bas zanimljivo da imaju crvenkaste kocke a ne zelene :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


čet 25 ožu, 2010 3:24 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Mislim da stavljanje radilica u stâzu se protivi samom konceptu Borga. Ako imaju koju radilicu viška, vrlo lako ju stave u ostavnicu da se regenerira, a kada se probudi, ima posla za nju. Pored toga, svaki višak radilica se može iskoristiti tako da se izgradi novi brod kojim mogu u daljnje osvajanje.


čet 25 ožu, 2010 4:34 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Pa upravu si ...moja masta vise misli o tome da borg ima nekakvu ubertajnu bazu s milijunima radilica koje se nisu aktivirale godinama i cak nisu u izravnoj vezi s kolektivom ..sve dok ne dođe do propasti kolektiva i onda se one ukljucuju i nastavljaju asimilaciju ..stupaju u vezu s preostalim kolektivom i na taj nacin odmah dobiju tehnolosko znanje modernih radilica ..tako da se njihova tehnoloska nazadnost koja je mozda nastupila zbog stotina godina spavanja ..ne osjeti a s obzirom da moraju brzo reasimilirat kolektiv ..agresivniji su od klasicnog borga :zubo:

_________________
Surviving the new decade


čet 25 ožu, 2010 4:46 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
OGamer je napisao/la:
prica sa borgom moze da se zakuva i zakomplikuje na vise nacina... meni licno bi bilo lepota za gledati da je neki super borg smesten van mlecnog puta a da su borgici u nasoj galaksiji samo njihova omanja kolonija... uvodjenjem super borga iz druge galaksije eto novog neprijatelja i nove velike pretnje a prelaz u nasu galaksiju moze da se resi nekim wormhole-om koji su otkrili ili novem hyper drive tehnologijom koja omogucava koliko toliko brz prelazak iz galaksije u galaksiju :)


I onda bi došao Ben Sisko i uletio s Defiantom u wormhole i malo si popričao i halucinirao te zaustavio super borga prije nego bi ovaj i došao do nas... :zubo: To su već snimili... :lolsmjeh:

captain je napisao/la:
Ili jos bolje ..borg je osim u mlijecnom putu asimilirao i dio najblize galaksije i sada kad je u mlijecnom putu unisten ...borg dolazi popravit stvari u nasoj galaksiji ..slicno tvom konceptu ali s malo razlike ..i bilo bi bas zanimljivo da imaju crvenkaste kocke a ne zelene :mrgreen:


I da imaju kralja, a ne kraljicu... :zubo:

_________________
slika


čet 25 ožu, 2010 5:42 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
taj tunel bi kontrolisao sam borg a kocept utvara i proroka nema mesta u mojoj verziji... mada i novi hyperdrive nije losa ideja.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 26 ožu, 2010 12:20 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan